Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Deep Space Nine

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 7296
"...the best show on television that no one noticed."

- Entertainment weekly
DS9 na Memory Alpha
Slovenské stránky od ds9fan
DS9 na TV.com
DS9 na wikipedii
Stránky nejen o Odovi
DS9 na Sickbay
DS9 na Trek Core

Stáhněte si CZ titulky

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 242 - 261 / 7296Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 18. červen 2018 14:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade: jistě, počkej na HD :)
Pozemstan - 18. červen 2018 10:38sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Pěkná analýza!
"proč asteroid ve znělce vylétá odnikud"
Toto lze částečně vysvětlit tím, že to není asteroid, nýbrž kometa, která sice postupně za sebou zanechává prachové a iontové částice (tady vidíme asi jen prach), ale dostatečně hustý (přesto téměř vakuum) viditelný ohon je kratší (tady možná vidíme jen tzv. komu nejblíže jádru). Na druhou stranu je ale v efektu laická chyba, že se ohon trousí a "vlaje" za jádrem komety po (resp. proti) směru jeho letu. Ve skutečnosti by měl směřovat přibližně po směru "slunečního" větru blízké hvězdy, kterou však vůbec nevidíme, ačkoli je divákovi poskytnut široký výhled směrem (do tmy), kam kometa míří. Je tedy zřejmě vyloučena shoda náhod, kdy by kometa směřovala ke hvězdě, a ohon tak mířil správně (ačkoli prachový ohon má od přímého směru od hvězdy mírnou odchylku)...
Telemachus Rhade - 18. červen 2018 08:10sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Emissary

Pořád se sebou souhlasím, že jde o nejlepší Trekový pilot :)

- Nápad odrazit se od nejzásadnější události TNG to-date, byl sám o sobě geniální. Ale udělat to tak, že zobrazí právě tu jedinou chybějící věc z té epizody, tj. bitvu samotnou, to je zkrátka úžasné! Zajímalo by mě, jestli to bylo v plánu už od S4, když se začal DS9 rodit. A jelikož Piller, tak tipuji, že ano.
- Doteď jsem nevěděl, že pilot režíroval David Carson (Generations). On je zřejmě i důvodem proč to působí tak perfektně uceleně. Vzít takhle prorostlý scénář a vecpat ho do dvou hodin - smysluplně - musel být hodně těžký úkol.
- Nesmírně obdivuju i práci kameramana, aranžérů scén, osvětlovače, skiptařů apod. Nic z toho nemá chybu. Třeba to, jakou atmosféru dokázali navodit na Saratoze... A nejen na začátku, ale i u Proroků. Úžasné!
- To je totiž to, co se dřív nikdy nepovedlo - vytvoření dojmu, že Hvězdná flotila není jen Enterprise. Na vedlejší kolej nebyla TNG odsunutá stanicí, ale okamžitě na začátku prostředím jiné lodě. V rámci defacto TNG scény :)
- A okamžitě skok 3 years later do živých, plných, organických barev, do přírody - totálního opaku strojových Borgů! Tady chválou odmítám šetřit - geniální nakoncipování.
- Rovnou je jasně ukázáno, kdo Sisko je - manžel a otec, který hravě kloubí kariéru a rodinu na hvězdné lodi. Tedy něco, co si Picard přál, ale nedokázal to; aneb nejsou sobě protipólem, ale přesto jasně vyhranění. Ve světle dnešního psaní postav je tohle Vorta Vor :)
- Také si dali pečlivě záležet, aby východ ze simulátoru nepřipomínal ENT-D. Čímž se dostává k doposud neviděnému 'oknu na chodbě' a jedné z nejlepší scén už tak skvělého pilotu: full frontal představení stanice. A jako by to už nebylo dostatečně skvělé, dostává se do popředí postupně, zatímco Ben a Jake v odrazu odcházejí pryč, a průletem oknem ven vidíme nejen celou stanici, ale i Bajor.

Zásadní a dějově vkusné představení seriálu za 6 minut!

- Už když jsem to viděl poprvé, jsem kroutil hlavou nad tím, proč asteroid ve znělce vylétá odnikud - bral jsem to jako chybu, kterou časem opraví. Naivita mládí je kouzelná :) A dodneška to nechápu. Efekt je dostatečně propracovaný a detailní i na dnešní dobu, čili nemohl být problém tam tu stopu doklonovat, atp., čili to připíšu na vrub šlendriánu a nechám to být. Ovšem v kontrastu s tím nemá znělka pilotu na svém konci červí díru. Můj perfekcionalistický mozek toto prostě nepobírá :)
- Znělka jako taková je krásná a vystihuje podstatu. A je vhodná pro pilot. Točit ji ale v takovéhle rozvleklé podobě 72 epizod nemá opodstatnění ani ve své době. Navíc obsahuje typografické chyby - René nemá čárku ve jméně a aby "as Odo" bylo kontrastně viditelnější, je šoupnuté velmi výrazně doprava.
- Hudební doprovod od McCarthyho je hodně zdařilý - tu melodii miluju, mám ji i jako budík - ale nikdy mi v závěru nesedly ty vyhnané trubky.

- "Odlišování už bylo dost, můžeme do obrazu plácnout Enterprise i Milese O'Briena." Opět dobře. A vybrat zrovna Meaneyho, aby přešel do nového seriálu, byl další z řady skvělých tahů. U něj, coby vedlejší postavy známé už z pilotu, to má jaksi větší váhu, než kdyby třeba už tady prvoplánově přešel Worf; nebo kdyby vše dopadlo podle původního plánu a 2. důstojníkem byla místy Kiry Ro. Navíc tak mohla přejít i Keiko s Molly a doplnit tak rodinnější řád seriálu. Ale opět počítám, že toto bylo v plánu od TNG S4.
- Líbí se mi smysluplná dualita uniforem.
- Výborný je náborář do církve na kompletně zdemolované promenádě, který jako jediný nemaká. Aneb nejdůležitější je utřídit si priority :) Celkově - na rodzíl od TNG dokáže toto pracovat s detaily v náznacích.
- Postupně jsou představovány kulisy, nejdříve kajuty, pak OPS, atd. Herman Zimmerman a jeho tým byly géniové své doby. Vytvořit architekturu, která odráží styl myšlení celé kultury a oboje vpasovat do sebe tak dobře, že nikoho ani nenapadne, že by to mohlo být jinak, to pokládám za skutečné umění.
- Líbí se mi postava Kiry, ovšem její umělecký mikádo rozcuch je strašný :) A taky je poznat, že coby herečka toho moc za sebou neměla. Ale pořád hraje líp než Brooks :)
- Ferengové jsou představeni v dosti rozdíleném světle než v TNG a je to zatraceně dobře. V této podobě fungují, a to je podstatný rozdíl.
- Od prvního momentu jeho objevení se je jasné, kdo na place je nejlepší herec: René Auberjonois.
- Siskova rozmluva s Picardem je velmi dobrá, ale bohužel odhaluje propastný nedostatek mezi nimi - hereckou školu ;) Brooks je tady fakt dřevo. On se postupně rozehraje, ale nechápu jak mohl být vybrán v konkurenci všech těch ostatních.
- Líbí se mi Siskovo politikaření, jak navést někoho tam, kde jej potřebuje mít - určité flexibilní kirkovsko-rikerovské obcházení přímého přístupu.
- Bajor je vytvořený moc hezky - takové malebnější Toskánsko. Úzasné jsou opět detaily s jakými je bajorské náboženství stvořeno - což je opět Piller a jeho dlouhé přípravy. Vlastně to není nic nového - základ známe od Ro - proto ten úžasný dojem bezproblémového přijetí celé věci.
- Orby jsou skvěle tajemným propojujícím prvek... Ech, whatever - prostě je to skvěle napsané, nemá smysl se nad tím rozplývat v každé větě. ...A máme tu pláž. To je 4. změna prostředí za 26 minut. Dodává to seriálu pocit reálnosti.
- Felicia M. Bell - černá kráska s evropskými rysy. Moc pěkný casting :) A další troška Brooksova crazy niga' acting ;)
- A přichází moje první větší výhrada: režie davu. U nově otevřeného Quarka jsou všichni příšerně rozjuchaní, jakože pijí z prázdných šálků, atp. Je hrozně vidět, jak moc je to strojené. Škoda.
- Nicméně se v baru u dabo stolu mihne i Rom, čili jsou tu všichni tři Ferengové. Myslel jsem, že tu byli jen Quark a Nog. A přirozeně je tu Morn :) Alien bizzare bazar byl ale zbytečný, IMHO není potřeba z toho dělat SW cantinu.
- Krásný je efekt příletu té lodi třídy Valiant. Velmi netradiční úhel přeletu od horního pylonu s ENT-D k pylonu spodnímu. Akorát teda měřítko je užité špatně, no, ale to už je detail :)
- Líbí se mi, že oba přiletěli v TNG uniformách a jak Bashirovi skvěle sedne, tak na Dax působí stejně otřesně jako na všech ženách v TNG - kontynujita :-)
- Bashirův směle nesmělý projev je roztomilý, ale Jadziino krutě přezíravé chování je hrozně protivné. Okamžitě mi to připomnělo, proč jsem si ji nikdy neoblíbil. A navíc tedy není moc dobrá herečka, ale to z ní tvoří skvělou součást týmu ;) Aneb DS9 a Babylon 5 si jsou podobní ve všech ohledech :-)
- Bahirova provařená věta o hraniční medicíně nicméně funguje pořád.
- Abych použil oblíbený příměr z knih, jen upravený: Farrel se snaží hrát chytřejší, než je. A negunguje to.
- Následuje v podstatě povinná scéna jejího originu. Jako má to smysl, vzhledem k orbu i pilotu, ale Trillové byli myslím v TNG představeni dostatečně. (byť pod jinou maskou)
- Awkward rozlučková scéna s Milesem a Picardem je sice DVD-only, ale má své místo a je i sympatické, že přišel na můstek mimo hlavní směnu. Sice to produkčně bylo z rozpočtových důvodů, ale ono by to tam s kompletní osádkou ani nesedělo.
- A jakmile odletí ENT, přiletí gul Dukat. Krásně cardassianské. A znovu vzdám hold osvětlovači první řady. OPS je ponurý a dosvětlený zároveň - úžasná technika.
- Dukat je skvělá postava od první chvíle. Byť teda taky vlastně recast z jiné cardassianské postavy, ale to i Quark a Rom - ty tam těch ferengských postav měli dokonce víc.
- Federační fikaná finta, jak Karďákům vypnout senzory, byla taková 'goofy'. Ale třeba se Odo rád nechává Quarkem naplnit. Eh... didn't want to go there. A vůbec - Odův efekt musí tady fungovat na stejné bázi jako T-1000, pokud to není úplně ten samý efekt, jen s jinou barvou. Nebo modelování vody z The Abyss - to by taky mohlo být.
- Heh-meh: Když něco nejde, kopni do toho jako Miles! Det waz béd... A úplně vidim ten knižní popis - Miles se zakřenil, Kira vyděšeně pohlédla na plošinu, Odo se zakřenil a uklonil... A přesně tak to bylo v tom scénáři a nikoho nenapadlo to třeba zaranžovat nějak reálně.
- Farrell nedokáže uhrát ani ověření údajů - nemám ji rád.
- Efekt otevření červí díry je nádherný! Úchvatný kus designové práce. Vnitřek je taky pěkný, ale té nápaditosti výrazně ubylo, a taky to bolestně křičí do světa: "480i, 480i!".
- Identifikace lokace podle Idranu dobrá, ale secsakra mizerně zahraná. Pošlete dva nejhorší herce spolu na výlet - zamrzlé peklo zaručeno.
- Že každý vidí dvě odlišné lokace, nedávalo sebemenší smysl, a chápu to jako prvoplánový vizuální útok na diváka. Co v 1. díle fungovalo, je tady už trochu na obtíž.
- Prostředí u Proroků funguje tak dobře zřejmě díky své jednoduchosti. Bílé pozadí s tlukotem srdce a výrazně saturované Siskovi známé výjevy - práce s filtry ve svém úplném začátku. Dneska už je to samozřejmě standard.
- And Odo origin story explained by no origin story. Tyhle povinné vsuvky nejsou nic moc.
- Ovšem filozofování u Proroků je skvělé! A podbarvené výbornou hudbou. + Více Felicie M. Bell v plavkách ;)
- Jakési pole odlehčující tíhu stanice na orbitě je plně v intencích novogeneračních technoblábolů. DS9 nám tedy v bublině z bublifuku doletí kam má a my tomu jaksi máme věřit. Kdyby to šlo, nepoužívala by se tahle technologie v mnohem masivnějším měřítku? Nesmyslné :-(
- S objevením se Dukata kvalita prudce roste. Je to holt (krom jiného) rázný pragmatik, a to se cení.
- Přílet gula Jasada je logický úplně stejně, jako je na sílu, aby byla nějaká bitva. Čili ano, patří to sem, ale je to šablonovité.
- A ještě jednou vypíchnu Feliciu M. Bell - ona taky dost schopně hraje. Chtělo by se říct, že kdyby z ni udělali series regular, už bychom měli 3 herce, ale nebudu zbytečně krutý :)
- "You exist here" je nejlepší scénou pilotu.
- (Eufemistky přeloženou Milesovu hlášku o pokeru: "Připomeňte mi, abych s vámi nehrál Hvězdné války" už z hlavy asi nikdy nedostanu.)
- Během útoku na stanici Odo někam přesouvá spoustu lidí po promenádě. Proč? A ty lidi, co tam hnal do kruhu jak dobytek před aukcí, to všichni schytali padající konstrukcí :-)
- Kira i Bashir se v čase krize snaží hrát a docela to i jde, ale Nerysinu snaha se jaksi ospravedlnit Jasadovi, že ona mu nelhala, neberu.
- Vléct Galor Runaboutem je jako zapojit za Fiat Polski doubledecker a čekat, že ho vytáhne do kopce.
- O'Brien se zakřenil, Kira nasadila široký úsměv a Jadzia, která tomu přihlížela, se na svého přítele také pousmála. Nééééééé, to je strašný!
- I Jake je z nějakého důvodu na promenádě. Zřejmě z toho, aby se mohl dojemně setkat s otcem ;)
- Enterprise přiletěla, krize je u konce :) Ale nutno dodat, že finální rozmluva Siska s Picardem je dobrý.
- No a nějaké to povinné závěrečné zastavení se u všech postav.

I přes mouchy druhého dílu tomu 5/5 dám. Koukalo se na to pořád dobře, ale popravdě nevím, jestli budu pokračovat. Znám to totiž až moc dobře a 176 epizod je strašná raketa. A zabíjet čas se dá i efektivněji ;)
Telemachus Rhade - 15. červen 2018 17:34sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Upsacle funguje automaticky, čili pokles v kvalitě oproti DVD nehrozí. Problém jsou věci navíc, jako právě různé redukce šumu. Dopočítávání za letu holt způsobuje artefakty. A z něčeho takové nízké kvality ještě JPEG artefakty, to už je šílenost :)
S.S.Enterprise - 15. červen 2018 13:30sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade:

A když na tom zapneš tu redukci šumu a dalši blbinky, cos na LG povypinal, tak to DS9 nepomuze?
Telemachus Rhade - 14. červen 2018 23:01sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Potřebuju něco kvalitního... Rewatch započat!
S.S.Enterprise - 08. červen 2018 21:01sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Tak nějak by vypadala v TOS nebo TAS.. :)
Mvek - 08. červen 2018 19:12sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nutno podotknout, že samozřejmě nemá obytný prstenec a prostě se tam jen mihne a profesor ji zničí omylem zapnutými "paprsky" lodi.
tz - 08. červen 2018 15:24sipka
ZAMĚŘIT
tz
S.S.Enterprise: jop, říkal jsem si, že to bylo spíš ve Futurámě :) Jen jsem trochu znejistěl, protože ve Family Guy byl zase Odo :-D

S.S.Enterprise - 08. červen 2018 13:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tz:
adresa toho obrazku je:

https://vignette.wikia.nocookie.net/memoryalpha/images/d/d5/Futurama%2C_Teenage_Mutant_Leela%27s_Hurdles%2C_Deep_Space_9.jpg/revision/latest?cb=20081110040703&path-prefix=en
tz - 08. červen 2018 13:06sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mvek: Není to z Futuramy nebo Family Guy?
Mvek - 07. červen 2018 14:54sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Animovaná DS9?

:-)
Marshall - 13. duben 2018 10:25sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Malá odbočka. Dorazil newsletter od DS9 Documentary: "WE’RE STILL EDITING!"
kapitan Pike - 09. duben 2018 09:10sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade 297566:
Tohle je ta epizoda, kde Sisko vohne alter. Jadziu?

Jestli to bylo vážně míněno jako otázka, tak ano. :-)
S.S.Enterprise - 08. duben 2018 17:59sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mvek: no pustil sem si to dál a pak už ten rozdál vidět je, to je fakt

Mvek - 08. duben 2018 15:18sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
S.S.Enterprise: Koukáš dobře? DVD je v první části ten první, následovaný VHS, takže VHS je rozhodně horší, až nekoukatelné, že se mi to nechce věřit. Na druhou stranu ono záleží i na jetosti pásku a na kvalitě přehrávače.
S.S.Enterprise - 08. duben 2018 14:37sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade:
DS9 Rewind: 'Emissary' DVD to VHS Comparison

To DVD je snad ještě horší než VHS...

AVip - 08. duben 2018 14:37sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade:
DS9 Rewind: 'Emissary' DVD to VHS Comparison

A ještě kdyby to v tom odkazu nebylo přetočené skoro až na konec... :-D
Telemachus Rhade - 08. duben 2018 12:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Btw, tohle mi vždycky přišlo jako možná ten nejzajímavější cliffhanger. Nebo minimálně jeden z nejzajímavějších.

Telemachus Rhade - 08. duben 2018 12:43sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
Visionary - 4/5
O'Brien se na tenhle typ epizody prostě hodí :) Jinak tedy jak nesnáším časovky, tak tahle je zcela v pohodě a zajímavá.
- Roland Emmerich tehdy hodně prskal, když ho v metodě ničení fyzických modelů předstihl nějaký TV seriál o půl roku :)
- AXN dabing dal téhle epizodě slušně na prdel - singularita byla krom singularity ještě taky: singulatura/singlatura/sinkularita. V původním dabingu Premiéry to byl potom romulanský singulár ;)
- Rowon byl druhou rolí Jacka Shearera v DS9, posléze admirál Strickler ve VGR Non Sequitur a hlavně admirál Hayes v Prvním kontaktu a subsequential VGR epizodách.
- Drobnosti typu evakuace dvou tisíc lidí runabouty jsem tady ochotný nějak pustit.

Distant Voices - 2/5
Když jsem na to koukal poprvé a Bashir říkal, že bude slavit třicítku, tak jsem ho viděl jako starce nad hrobem.
:-D
Je to zajímavě natočené, ale tenhle styl prostě nemám rád.

Through the Looking Glass
- Jennifer je mnohem hezčí než Kasidy.
To jednoznačně!
- V poznámkách mám 5/5, ale nevěřím si ani za mák a podmáslí :-) Tohle je ta epizoda, kde Sisko vohne alter. Jadziu? Co by na to asi řekl Starouš? :) No, kvitoval jsem tu účast Tuvoka.
Jinak teda alter epizodu ze čtyřky si pamatuju jako silné zlo, to jen tak na okraj.

Improbable Cause - 5/5
Bez debat jedna z nejlepších epizod Treku.

Nejnovější   Novější 242 - 261 / 7296Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o