Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Deep Space Nine

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 7529
"...the best show on television that no one noticed."

- Entertainment weekly
DS9 na Memory Alpha
Slovenské stránky od ds9fan
DS9 na TV.com
DS9 na wikipedii
Stránky nejen o Odovi
DS9 na Sickbay
DS9 na Trek Core

Stáhněte si CZ titulky

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 85 - 104 / 7529Starší   Nejstarší

Mirak - 21. červen 2020 13:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
S.S.Enterprise: Vždyť Troi celou dobu ví, že je Troi.
S.S.Enterprise - 21. červen 2020 12:51sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mirak:
3x05 Second Skin
... tak ono se znalostí TNG Face of the Enemy, kde je Troi upravená na Romulanku a taky si nepamatuje svou skutečnou osobnot, by to bylo hodně neočekávané, kdyby se z Kiry vyklubala skutečná Cardasianka

Mirak - 20. červen 2020 14:17sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x05 Second Skin
- Další výtečná epizoda odehrávající se z větší části mimo stanici, kterou drobně limituje pouze skutečnost, že divák ani na chvíli neuvěří tomu, že Kira byla celou dobu agentem Obsidiánského řádu. Ono by to samozřejmě udělat šlo tak, že Illiana Ghemor by z důvodu absence pravých vzpomínek žila svůj život dál, jako Kira na DS9, což by jistě i vytvářelo zajímavé situace. Ono to je trochu podobné Picardovým zkušenostem z The Inner Light, takže je otázka jestli by měl takhle zásadní zásah do charakteru Kiry smysl, vzhledem k tomu, že povaha seriálu by to stejně dovolovala zmínit jen občas.
- Epizoda je ale naštěstí zábavná i s vědomím, že se jedná o cardassijský komplot a navíc je to na konci posílené poutavým zvratem, kdy se dozvíme, že je to součástí cardassijských interního konfliktu mezi Centrálním velením a Obsidiánským řádem. I když musím říct, že Entekův plán pro zdiskreditování Ghemora mi přišel možná až příliš komplikovaný a překombinovaný. Na druhou stranu už v Tribunal jsme viděli, že Cardassiané tyhle špiónské praktiky zřejmě využívají velmi často.
- Se skvělými cardassijskými postavami se v nedávných epizodách DS9 roztrhl pytel a Tekeny Ghemor se mezi ně může směle zařadit. DS9 opakovaně ukazuje, že všichni Cardassiané rozhodně nejsou stejní. Přišlo mi zajímavé, že Garak byl už podruhé (poprvé v Profit and Loss) dohnán okolnostmi k tomu, že pomáhá cardassijským disidentům. Opět také vidíme, že Garak nemá sebemenší problém zabít Enteka, kterého měl dle svých slov "docela rád". V kombinaci s Ghemorovým varováním, aby Kira Garakovi nikdy nevěřila, je to pro Garaka další silná epizoda.
- odds & ends: I když se prakticky všechny scény na Cardassi odehrávají pouze v jedné místnosti, tak to vůbec nevadí, protože ty kulisy jsou perfektní ; Pobavilo mě využití holofiltru, když se Sisko vydává za kobheerianského kapitána. Nějak jsem nepochopil, proč jsme tuhle ultra užitečnou technologii až do téhle chvíle nikdy předtím neviděli :)

4,5/5

3x06 The Abandoned
- Tentokrát zůstáváme na stanici, ale i tak se z toho překvapivě vyklube zápletka zaměřená na Dominion a dozvídáme se spoustu zajímavých informací o Jem'Hadarech. Že se rychle dospívající nalezené dítě nakonec ukáže být Jem'Hadarem byl cool zvrat, který naboří tu počáteční atmosféru poklidnější epizody. Odo v roli mentora mladého Jem'Hadara se vzhledem k Odovým obdobným zkušenostem nabízí, jako zajímavý nápad. Přiznám se ale, že mě tady Odo místy štval. Chápu, že Odo v Jem'Hadarovi vidí sám sebe a nechce, aby skončil jako pokusný králík, ale i z tohoto důvodu mi jeho pohnutky přijdou trochu sobecké. Nicméně u Oda bych to ještě pochopil, ale Siskova benevolence mi zde nepřijde úplně na místě.
- Na jednu stranu se mi líbilo, že epizoda nemá smířlivý konec, protože se Odova snaha minula účinkem a nepovedlo se mu ten Jem'Haradův geneticky vštěpený fundamentalismus překonat, což sám Kiře i na konci přiznává. Je to další ukázka toho, jaké nebezpečí Dominion představuje. Vůbec se mi ale nelíbilo, že ho nechali jen tak odejít a to přesně z toho důvodu, jak nebezpečný Dominion je. Je to trochu podobné I, Borg, ale tam ta premisa byla postavena zajímavěji.
- Líbilo se mi, že v epizodě vidíme přímé následky Odova setkání se Zakladateli. Odo si vyžádal vlastní kajutu, kterou si teď dekoruje za účelem zdokonalování svých vlastností a regenerační nábodu si nechává pouze jako připomínku z dob, kdy tyhle ambice neměl. Pěkný character development.
- Sekundární zápletka je taková zvláštní. I přes veškeré okecávání jsem měl i v osvícené budoucnosti problémy uvěřit tomu, že má 20letá Bajoranka Mardah zájem o 16leté dítě. Asi tomu nepomohla ani nulová chemie mezi oběma herci, kterým scénář nedovolil víc, než se vzít za ruce. Na druhou stranu se mi líbí ta kontinuita, protože o jejich vztahu se mluvilo už v Playing God.

3,5/5
S.S.Enterprise - 17. červen 2020 11:09sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
3x11-12 Past Tense
... tak trochu nuda, moc natahované a mohli to vecpat do jednoho dílu
S.S.Enterprise - 17. červen 2020 10:01sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mirak: ja videl DS9 poprve na cernobile televize, ani nevím jestli, jsem předtím už TNG viděl, no i tak se mi strašně líbila..
Telemachus Rhade - 16. červen 2020 19:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost...

ST mě políbil českým pořadím, tj. Khanův hněv > Hledání Spocka > Emisssary a žiju :) Z DS9 jsem byl navíc nadšený na první dobrou, čili žádný problém.

První TNG, co jsem následně chytil SAT.1 byla shodou okolností Chain of Command, tak jsem měl radost, že i tam se řeší DS9. No na podzim mě s S1 čekalo rozčarování :)
Mirak - 16. červen 2020 19:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost

Good point, ale já si před těmi 15 lety, kdy jsem do fandomu pronikal vybavuju, že ten názor u byl u českých trekkies, kteří TNG znali dost běžný.


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost

S.S.Enterprise - 16. červen 2020 19:20sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
3x09 Defiant ... výborné

3x10 Fascination ... trošku bylo do očí, že v minulém díle byla Kira celá rozteklá z Rikera a v dalším pak hned zase randila s Bareilem
AVip - 15. červen 2020 11:22sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Jednak je to už taková fandomová tradice, že první tři sezóny novodobého ST se musí hejtit, i kdyby "na chleba nebylo" (čemuž celosvětově přispěla TNG neustálými obměnami scénáristického týmu) a jednak je to i ten prostý fakt, že v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost...
kapitan Pike - 15. červen 2020 10:27sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Ano, ten hate na druhou a hlavně třetí sezónu je neoprávněný. Naopak čtvrtá sezóna je IMHO nejhorší.
Mirak - 14. červen 2020 20:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: To si myslím taky a asi to byla od počátku naivní představa, že 7 sezón nebudou nikam pořádně létat. Ale v bonusech k první sezóně o tom tak mluví. I proto byl alternativní nápad k seriálu o stanici, seriál o nově založené kolonii.

S.S.Enterprise: Za mě od 2x19 do 3x07, to je neskutečnej hot streak. Chápu kritiku první sezóny, která je koncepčně a kvalitativně all over the place, ale proč to bylo v minulosti vztahováno i na druhou a třetí řadu, vážně nepochopím.

V téhle fázi podle mě ještě full blown válku vůbec nechtěli a nevím, jestli už teď věděli, že k něčemu takovému na 100 % směřují.
S.S.Enterprise - 14. červen 2020 19:24sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Čili abych to shrnul za mě, všechny epizody od 2x25 až po 3x08 (tou sem dnes skončil) jsou velmi povedené...
3x08 Meridian má na CSFD jen okolo 46%, no IMHO i to je dobrá epizoda

Co se týče 3x02, ta simulace je tam nakonec nadbytečná, ale při prvním shlédnutí to vůbec nevadí, navíc chápu, že to je celé jen představení Dominionu s tím, že to prostě naplno chtěli rozjet až později.. a nebo ještě ani nevěděli, jak to s tím Dominionem rozjet, neměli třeba takové prostředky na efekty vesmirnyCH bitev atd...
kapitan Pike - 14. červen 2020 18:35sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
nelétáme za zápletkami, ale zápletky přilétají za námi :)

IMHO by ale ta premisa na sedmisezónní seriál nestačila, nebo by alespoň nezajistila takovou kvalitu, jakou DS9 má. Jinak souhlasím, asi by bylo lepší, kdyby Siska povýšili někdy během druhé sezóny.
Telemachus Rhade - 14. červen 2020 18:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
freestyle

:-)
Mirak - 14. červen 2020 18:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike:
Mně se ten nápad hodně líbil a otevřelo to cestu k celé řadě zápletek.

Vůbec neříkám, že to byl špatný nápad, jenom to nekoresponduje s tou prapůvodní premisou, že nelétáme za zápletkami, ale zápletky přilétají za námi :) Ono by samozřejmě bylo uvěřitelnější, kdyby měl Defiant vlastního kapitána a vlastní stálou posádku a ne ten totální freestyle, že pouhý komandér bude velet nejdůležitější stanici v Alfa kvadrantu & jako bonus dostane na hraní jednu z nejmocnějších lodí ve Flotile :)
kapitan Pike - 14. červen 2020 17:22sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
Já nevím, on to sice nebyl špatný zvrat a minimálně se povedlo odvést pozornost od hlavního zvratu se Zakladateli tím, že jsou za Zakladatele vydáváni Vortové, ale jinak to podle mě nebyl moc dobrý nápad a beru to v takhle důležité epizodě, jako zbytečný podvod na diváka. Creepy virtuální Načajevová, smrt virtuálního Garaka, rozbombordování virtuální červí díry... Kinda lame.

Tady rozhodně souhlasím, tyhle simulační "jakoby pravdivé" mě nikdy nebavily.

Určitě máš pravdu i s T'Rul, ono je celkově divné, že Romulani tam maskovací zařízení nechali a už nikdy (!) neřešili, jak a na co ho posádka použije. A pochybuji, že by se k nim nedostaly informace o jeho použití při záchraně Dukata. Je docela škoda, že i vojenská přítomnost Romulanů na DS9 během války vydržela jen pár episod.

Přidat Defiant do seriálu o stanici je zvláštní nápad,

Mně se ten nápad hodně líbil a otevřelo to cestu k celé řadě zápletek. Nedokážu si představit, že by třeba dál létali na průzkumné mise do Gama kvadrantu pomocí runaboutů nebo že by hlídání stanice a lety do Gama kvadrantu nějak outsourcovali na jinou posádku.
Mirak - 14. červen 2020 15:36sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x03 The House of Quark
- Jedná se sice o odlehčenější epizodu, ale oproti jiným obdobně laděným zápletkám jsem neměl pocit, že by byl Quarkův charakter znásilňován jako třeba v Profit and Loss (Quark v této epizodě sice také ukáže odvahu, ale pořád je to relativně logický a kalkulovaný risk) a ani z Klingonů scénář nedělá přehnané karikatury. I přes všudypřítomný humor se v jádru jedná o velmi dobrou klingonskou epizodu s neotřelým tématem. Nečekaný výlet na Kronos, vystoupení před Gowronem a Vysokou radou nebo závěrečné zneuctění D'Ghora navíc příjemně připomínají moji oblíbenou TNG Sins of the Father. Většina vtipů je povedená, nejvíc se mi líbila scéna, ve které Gowron během Quarkova vysvětlování D'Ghorových finančních machinací znechuceně odhodí datapadd :)
- Sekundární zápletka s O'Brienem a Keiko měla v podstatě za cíl zbavit se Keiko. Přítomnost Dominionu tomuto kroku naštěstí hraje do karet a nepůsobí to až tak extrémně nuceně, jak by za jiných okolností asi mohlo. Je škoda, že se pro Keiko nepodařila v seriálu najít smysluplná stabilní role, protože Rosalind Chao je skvělá herečka, ale je pravda, že její pravidelné obsazování do zápletek bylo asi složité. Navíc jak moudře poznamená Bashir, Keiko je botanička a potřebuje být botaničkou.
- Je jasné, že se seriál až do svého konce nemůže věnovat pouze Dominionu, ale vzhledem k posunu v ději, který nastal během posledních tří epizod, je nutné aby byl vliv Dominionu občas patrný i v epizodách, které s ním nijak nesouvisejí. A o první epizodě po dominionské trilogii to platí dvojnásob. Quarkův bar zející prázdnotou a uzavření školy z důvodu odchodu civilistů zpátky na Bajor, jsou velmi dobré úvodní scény pro obě zápletky.
- Snad poprvé od dob K'Ehleyr se objevuje další sympatická Klingonka (no, kromě Lursy a B'Etor je asi jediná). Grilka je fajn postava a nebylo těžké jí fandit. Zaujal mě i její charismatický rádce Tumek. Gowrona jsme viděli naposledy v TNG Righful Heir a zde působí, jako vyzrálejší a moudřejší kancléř. Celkově mě moc těší, že už se DS9 zase neštítí půjčovat si postavy z TNG, protože ve druhé řadě jsem ten pocit trochu měl.

4/5

3x04 Equilibrium
- Hned po návštěvě Kronosu následuje výlet na Trill. Vždycky se mi na DS9 líbilo, že se snažili o hlubší vykreslení kultur u druhů představených v TNG. S jinými Trilly než Jadziou se sice oproti Cardassianům a Ferengům setkáváme jen výjimečně, ale epizody zaměřené na Jadziu se převážně věnují právě jedinečnosti trillské symbiózy. Nápad s "tajným" hostitelem - vrahem je perfektní a líbilo se mi, jak se jim kolem toho povedla vybudovat i solidní detektivní zápletka. Atmosféru zajímavě dokreslují i ty halucinačně-vzpomínkové scény s maskami. Jen je možná škoda, že samotný Joran neměl v závěrečné bazénkové scéně více prostoru a omezilo se to pouze na jakési abstraktní objetí mezi ním a Jadziou.
- Hodně zajímavý byl i druhý zvrat, ve kterém odhalili, že (minimálně) Komise pro symbiózu tají před celým obyvatelstvem Trillu skutečnost, že pro symbiózu je vhodných 50 % obyvatel. To odhalení se mi líbilo i přesto, že k tomu v podstatě nepředchází žádný sálodlouhý build-up z minulých epizod. Trochu více se tomu věnovali snad jen v Playing God. Přišlo mi ale velmi kontroverzní, že je Sisko ochoten si tuto informaci nechat pro sebe. Já chápu, že Federace v některých interních záležitostech asi nechává svým členům relativně volnou ruku, ale nejsem si jistý, jak by se jí líbilo, že vláda (?) Trillů systematicky lže svým obyvatelům a to nehledě na to, že k tomu možná měli částečně ospravedlnitelné důvody.
- Vzhledem k tomu, že epizoda nemá B zápletku, dostali spoustu prostoru také Sisko a Bashir. Postavy už jsou sehranější a obzvlášť na Bashirovi je vidět, že od pilotu značně vyspěl a nemá problém být Jadzii v těžké chvíli oporou. Celkově jsou scény mezi hlavními postavami vřelejší než v prvních dvou řadách.
- Jinak vím, že na Trill docela spěchali, ale bylo opravdu nutné letět v Defiantu a nechat stanici nechráněnou?

4/5
Mirak - 14. červen 2020 15:20sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x01 & 3x02 The Search
- Jo, tak jsem si pamatoval dobře, že úvodní dvojdíl třetí řady je sice skvělý, ale jedna celá linie v druhé části to trochu zbytečně kazí. Cold opening s příletem a odmaskováním Defiantu přesně v momentě, kdy si hlavní postavy zoufají nad beznadějností případné obrany proti invazi Dominionu, je na můj vkus trošku overdramatic, ale jako wow efekt to má.
- Na epizodě je jednozačně nejlepší ten maxiposun v Odově character arcu. To, že jsou Zakladatelé Odův druh je nápad za všechny prachy a je to o to víc působivější, že ho tvůrci vymysleli až mezi druhou a třetí řadou. Zároveň to myslím dokazuje, že mít všechno promyšlené od samého začátku není úplně stěžejní. Cliffhanger mezi první a druhou částí je naprosto dokonalý, sense of wonder se rozhodně dostavil a i navazující scény na planetě Zakladatelů v druhé části jsou super. Velký článek, background měňavců a jejich motivace, vysvětlení Odovy přítomnosti v Alfa kvadrantu, to všechno je moc hezky vymyšlené a bez problémů to zapadá i do vágních zmínek o měňavcích z prvních dvou řad (dokonce se zde objeví i ten obelisk z The Alternate). René Auberjonois patří mezi nejlepší trekové herce a v téhle dvojepiozdě to dokazuje. Divák tuší, že Odo na planetě nezůstane, ale to naštěstí neznamená, že by jeho odchod a rozloučení s vůdkyní měňavců nebyly působivé.
- Příprava na výprava a samotná výprava do Gama kvadrantu s cílem najít Zakladatele se mi moc líbily. Prvotní snaha najít Karemmany, o kterých jsme slyšeli už v Rules of Acquisition byla učebnicová ukázka přirozené kontinuity a opět se smysluplně povedlo zapojit Quarka (Btw. Ano, bylo to funny, ale vážně musel Sisko nutit Quarka políbit Nagusovo žezlo?). Tahle linie je bohužel přítomna jen v první části, protože v té druhé dali bohužel přednost "virtuální simulaci" Dominionu. Já nevím, on to sice nebyl špatný zvrat a minimálně se povedlo odvést pozornost od hlavního zvratu se Zakladateli tím, že jsou za Zakladatele vydáváni Vortové, ale jinak to podle mě nebyl moc dobrý nápad a beru to v takhle důležité epizodě, jako zbytečný podvod na diváka. Creepy virtuální Načajevová, smrt virtuálního Garaka, rozbombordování virtuální červí díry... Kinda lame.
- V epizodě se na kratičkou chvilku objeví také Michael Eddington (ve druhé části už je pouze virtuální dvojník), ale myslím, že ho měli na stanici přivést až poté, co by se ukázalo, že Odo patří k druhu Zakladatelů. Je škoda, že se sub-komandérka T'Rul objevuje jen v této dvojepizodě. Martha Hackett mě v té roli sice příliš nezaujala, ale stejně mi přijde jako hrozná škoda pořádně nevyužít romulanskou postavu v recurring roli, obzvlášť když se k tomu naskytla tak přirozená příležitost. V tomhle ohledu jsou v rámci celého Treku Romulané oproti ostatním prominentním druhům těžce zanedbaní.
- Přidat Defiant do seriálu o stanici je zvláštní nápad, ale myslím, že po The Jem'Hadar neměli tvůrci až tak úplně na výběr, teda pokud nechtěli aby DS9 dostala permanentní ochranu v podobě menší flotily lodí. Moc se mi líbilo vysvětlení vzniku Defiantu, jakožto odpovědi na borgskou hrozbu. Je to elegantní nápad, který dává smysl. Kompaktní design lodi se mi také líbí.

4,5/5
Mirak - 07. červen 2020 17:29sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
2x25 Tribunal
- První epizoda, která nás nechá nahlédnout i do jiných aspektů Cardassijské kultury. Je sranda, jak mají mimozemšťané ve sci-fi seriálech často velmi podobné soudní řízení, jako máme na Zemi (hlavně pak nikdy nesmí chybět variace na soudcovské kladívko). I Cardassiané mají soudní řízení vykazující znaky pozemských vykonstruovaných procesů, které slouží jako nástroj propagandy (záběry na Cardassii s těmi velkoplošnými obrazovkami, ze kterých se v jednom kuse line propaganda, byly naprosto fantastické), ale celé je to vyhnané ještě do většího extrému. O'Brienův soud byl rozhodně poutavý, ale měl jsem pocit, že místy to trochu sklouzává do divadelní frašky a osobně by se mi líbilo, kdyby mně to jako divákovi častěji nahánělo hrůzu a ne úsměv na rtech nad některými (byť chtěnými) absurditami. I Siskův příchod na poslední chvíli byl malinko klišé a přišlo mi zvlášní, že soudkyně o celém spiknutí věděla. Celkově ale bylo super, že soud probíhal přesně tak, jak ho Dukat popsal Siskovi v The Maquis.
- Tribunal se z počátku tváří jako další epizoda s Makisty, ale velmi dobrý zvrat ke konci z toho udělá komplot čistě v režii Cardassianů. Už v The Wire jsme viděli, jak moc velký důraz Cardassiané kladou na špionáž, ale i tak bylo odhalení Boonea jako Cardassiana hodně překvapivé (v budoucích epizodách mi to ale přišlo přeci jen uvěřitelněji pojaté).
- Byť se ve výsledku nejednalo o epizodu zaměřenou na Makisty (kromě toho, že se jeden objeví u Bashira na ošetřovně), tak se v několika scénách opět objevuje Gul Evek a dokonce je zmíněna Enteprise.
- O'Brienův "obhájce" Kovat byl skvěle zahraný a jsem rád, že jsme po Garakovi a Tainovi viděli dalšího zajímavého a hlavně úplně jiného Cardassiana. Oproti tomu soudkyně Makbar byla velmi slabá a její postava vyzařovala nulovou autoritu. Herecký výkon v kombinaci s tím, jak byla napsaná, považuju za největší slabinu této jinak výborné epizody. Musím ještě zmínit, že O'Brien a Odo byli v této epizodě skvělí a líbila se mi i Bashirova plamenná obhajoba O'Brieny neviny. Trochu mi tu chyběl Garak, který by se do této epizody hodil.

4/5

2x26 The Jem'Hadar
- Je zajímavé, jak jeden z nejdůležitějších prvních kontaktů v historii Federace začal jako nevinný kempingový výlet :) Jako představení Dominionu funguje epizoda výborně. Hrozně se mi zamlouvá nápad, že Dominion není jeden druh, ale z větší části se jedná o nucené společenství několika druhů ne nepodobné Federaci. Kombinace děsivě vypadajících Jem'Hadarů (ty masky jsou prvotřídní) a mírumilovně vypadajících Vortů se rozhodně povedla. Epizoda navíc poprvé zmíní tajemné Zakladatele. Nutno říct, že kdyby si tvůrci pošetřili Dominion třeba až na konec příští sezóny, tak by se myslím vůbec nic nestalo. Poslední třetina této sezóny byla skvělá a zápletek, které se daly během příští sezóny dále rozvíjet, je spousta.
- Epizoda má sice pomalejší začátek, vyloženě na škodu to ale určitě není. Pořádně se to rozjede ve chvíli, kdy na DS9 dorazí Odyssey s lehce namyšleným kapitánem Keoghem. Zničit loď třídy Galaxy, jako ukázku síly Dominionu dává smysl, ale ještě víc se mi líbilo, že byla zničena sebevražedným náletem jem'hadarské lodi, protože to demonstruje jejich bezmeznou odhodlanost. Finální odhalení Eris, jako špiónky Dominionu bylo také povedené. Nejlepším momentem je podle mě Siskova poslední věta v epizodě, která slibuje nevyhnutelný střet s Dominionem. Nejedná se o klasický TNG-like cliffhanger, ale tenhle zlověstný příslib věcí budoucích je možná ještě efektivnější.
- Líbilo se mi, že se do epizody tohoto typu povedlo smysluplně zakomponovat Quarka. Jeho proslovy s hodnocením lidsta byly super a stejně tak se mi líbilo, že Eris na konci odhalil on. V kontrastu s veledůležitou zápletkou, ve které Odyssey pátrá po Siskovi, mi pak vůbec nesedlo v podstatě bezpointní dobrodružství Jakea a Noga po zajetí Siska a Quarka. Zatímco se Odyssey připravuje na osudový střet s Jem'Hadary, tak paralelně s tím sledujeme, jak se Jake s Nogem snaží rozchodit runabout. Proč se zrovna těmihle scénami mrhá drahocenný screentime?

4,5/5
S.S.Enterprise - 07. červen 2020 12:44sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mvek: taky mi neni moc prijemny a mam pocit, že šilhá

Nejnovější   Novější 85 - 104 / 7529Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o