Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Deep Space Nine

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 7529
"...the best show on television that no one noticed."

- Entertainment weekly
DS9 na Memory Alpha
Slovenské stránky od ds9fan
DS9 na TV.com
DS9 na wikipedii
Stránky nejen o Odovi
DS9 na Sickbay
DS9 na Trek Core

Stáhněte si CZ titulky

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 80 - 99 / 7529Starší   Nejstarší

Mirak - 27. červen 2020 11:56sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x07 Civil Defense
- Skvělý díl. Ne, že by to nějak zvlášť vadilo, ale přijde mi, že epizoda by se mnohem víc hodila někde do začátku první sezóny a scénář by mohl zůstat prakticky identický. Myslím, že z bottle epizody tohoto typu už se snad ani víc vyždímat nedalo. Více než řešení technických problémů mě baví interakce mezi jednotlivými postavami a toho je zde požehnaně a je to jedna z mála epizod, kde mají všechny postavy dostatek prostoru.
- Strašně se mi líbilo, že epizoda ve svém průběhu neustále posouvá ten kvalitativní strop, který bych od podobných epizod neočekával. Nejprve je tam skvělá scéna, kdy se v OPS objeví Garak, ale i jeho přístupové kódy mají jenom omezené možnosti. Staré nahrávky Dukata nemají chybu. O to větší překvapení je, když se Dukat zhmotní na stanici a začne si diktovat podmínky, za jakých je ochoten posádce DS9 pomoci. Podotýkám, že epizoda by naprosto bez problémů fungovala i bez Dukatova příchodu na stanici. Ten moment, kdy se snaží transportovat pryč a zjistí, že se chytil do pasti spolu s ostatními, je absolutně priceless. V The Maquis jsme viděli jeho přátelštější stránku a bylo tu super, ale je nutno si přiznat, že tahle poloha mu sedí prostě nejlépe. Opět je poodhalena trocha historie mezi ním a Garakem a zmínit musím i ten foreshadowing s přitažlivostí ke Kiře.
- I scény ze zbytku stanice byly povedené. U tria Sisko, Jake a O'Brien se mi líbilo, že jsme se podívali do částí stanice, které jsme předtím neviděli. Odlehčenější interakci pak nabídly skvělé dialogy mezi Odem a Quarkem, kteří si nečekaně navzájem složili komplimenty.

5/5

3x08 Meridian
- Ten nápad s planetou a jejími obyvateli pendlujícími mezi hmotnou a nehmotnou dimenzí mi přišel velmi dobrý, i když si ve výsledku myslím, že ve VOY by mu bylo přeci jen lépe :) Středobodem epizody je ale bohužel románek mezi Dax a Deralem, který jako by vypadl z červené knihovny. Neskutečně banální milostné dialogy, které se snad naposledy objevily někde v první řadě TNG, způsobily, že jsem měl dost problém to brát vážně.
- Chápu, že se každý může bezhlavě zamilovat, ale mně to prostě k Dax vůbec nesedělo. Možná to byla snaha o vyvážení momentů, kdy třeba působí trochu odměřeně, ale tohle tedy nebyl moc dobrý způsob. Přijde mi neuvěřitelné, že Dax byla na konci ochotna všechno a všechny opustit, i když jí to okolnosti ve výsledku nedovolily. Dax je z toho sice na konci hrozně smutná, ale ono to bude naposledy, co o Deralovi nebo jejím zármutku uslyšíme. Jinak by to ovšem byl zajímavý a relativně originální způsob, jak se v případě potřeby zbavit nějaké hlavní postavy, pokud by ji tvůrci nechtěli zabít. Na druhou stranu se mi líbilo chování Siska a Bashira, když se s Dax loučili.
- Sekundární zápletka mě překvapila a pobavila na trekové poměry dosti kontroverzním tématem. Ne, really :) Je to o tom, jak se Quark snaží vytvořit hologram Kiry, aby uspokojil sexuální choutky jednoho ze svých movitějších klientů. Má to celkem dobrý konec, ale předpokládám, že i přes příslib pomsty už Tirona v seriálu neuvidíme. Osobně mě ale vážně udivuje, že něco takového prošlo :)

2,5/5
S.S.Enterprise - 23. červen 2020 14:47sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Smrt, přestřelky, znásilnění, rabování. Anarchie v autonomní zóně v Seattlu se zvrhla
...při čtení zpráv, jako je tato, tu je ještě stále šance, že se tvůrci DS9 Past Tense trefili
Mirak - 21. červen 2020 14:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
S.S.Enterprise: No, obrovskej rozdíl je v tom, že Troi se nikdo nesnaží přesvědčit o tom, že byla ve skutečnosti celou dobu Romulanka :)

Po pravdě jsem si při projekci Second Skin na Face of the Enemy ani nevzpomněl.
S.S.Enterprise - 21. červen 2020 13:39sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
... sem si to pamatoval asi tak stejně dobře, jako Zeman jeden nejmenovaný článek :D
S.S.Enterprise - 21. červen 2020 13:39sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
hmm, tak sem si to už špatně pamatoval, nicméně je to vlastně přesně ta situace jako s Kirou, která to taky ví
Mirak - 21. červen 2020 13:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
S.S.Enterprise: Vždyť Troi celou dobu ví, že je Troi.
S.S.Enterprise - 21. červen 2020 12:51sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mirak:
3x05 Second Skin
... tak ono se znalostí TNG Face of the Enemy, kde je Troi upravená na Romulanku a taky si nepamatuje svou skutečnou osobnot, by to bylo hodně neočekávané, kdyby se z Kiry vyklubala skutečná Cardasianka

Mirak - 20. červen 2020 14:17sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x05 Second Skin
- Další výtečná epizoda odehrávající se z větší části mimo stanici, kterou drobně limituje pouze skutečnost, že divák ani na chvíli neuvěří tomu, že Kira byla celou dobu agentem Obsidiánského řádu. Ono by to samozřejmě udělat šlo tak, že Illiana Ghemor by z důvodu absence pravých vzpomínek žila svůj život dál, jako Kira na DS9, což by jistě i vytvářelo zajímavé situace. Ono to je trochu podobné Picardovým zkušenostem z The Inner Light, takže je otázka jestli by měl takhle zásadní zásah do charakteru Kiry smysl, vzhledem k tomu, že povaha seriálu by to stejně dovolovala zmínit jen občas.
- Epizoda je ale naštěstí zábavná i s vědomím, že se jedná o cardassijský komplot a navíc je to na konci posílené poutavým zvratem, kdy se dozvíme, že je to součástí cardassijských interního konfliktu mezi Centrálním velením a Obsidiánským řádem. I když musím říct, že Entekův plán pro zdiskreditování Ghemora mi přišel možná až příliš komplikovaný a překombinovaný. Na druhou stranu už v Tribunal jsme viděli, že Cardassiané tyhle špiónské praktiky zřejmě využívají velmi často.
- Se skvělými cardassijskými postavami se v nedávných epizodách DS9 roztrhl pytel a Tekeny Ghemor se mezi ně může směle zařadit. DS9 opakovaně ukazuje, že všichni Cardassiané rozhodně nejsou stejní. Přišlo mi zajímavé, že Garak byl už podruhé (poprvé v Profit and Loss) dohnán okolnostmi k tomu, že pomáhá cardassijským disidentům. Opět také vidíme, že Garak nemá sebemenší problém zabít Enteka, kterého měl dle svých slov "docela rád". V kombinaci s Ghemorovým varováním, aby Kira Garakovi nikdy nevěřila, je to pro Garaka další silná epizoda.
- odds & ends: I když se prakticky všechny scény na Cardassi odehrávají pouze v jedné místnosti, tak to vůbec nevadí, protože ty kulisy jsou perfektní ; Pobavilo mě využití holofiltru, když se Sisko vydává za kobheerianského kapitána. Nějak jsem nepochopil, proč jsme tuhle ultra užitečnou technologii až do téhle chvíle nikdy předtím neviděli :)

4,5/5

3x06 The Abandoned
- Tentokrát zůstáváme na stanici, ale i tak se z toho překvapivě vyklube zápletka zaměřená na Dominion a dozvídáme se spoustu zajímavých informací o Jem'Hadarech. Že se rychle dospívající nalezené dítě nakonec ukáže být Jem'Hadarem byl cool zvrat, který naboří tu počáteční atmosféru poklidnější epizody. Odo v roli mentora mladého Jem'Hadara se vzhledem k Odovým obdobným zkušenostem nabízí, jako zajímavý nápad. Přiznám se ale, že mě tady Odo místy štval. Chápu, že Odo v Jem'Hadarovi vidí sám sebe a nechce, aby skončil jako pokusný králík, ale i z tohoto důvodu mi jeho pohnutky přijdou trochu sobecké. Nicméně u Oda bych to ještě pochopil, ale Siskova benevolence mi zde nepřijde úplně na místě.
- Na jednu stranu se mi líbilo, že epizoda nemá smířlivý konec, protože se Odova snaha minula účinkem a nepovedlo se mu ten Jem'Haradův geneticky vštěpený fundamentalismus překonat, což sám Kiře i na konci přiznává. Je to další ukázka toho, jaké nebezpečí Dominion představuje. Vůbec se mi ale nelíbilo, že ho nechali jen tak odejít a to přesně z toho důvodu, jak nebezpečný Dominion je. Je to trochu podobné I, Borg, ale tam ta premisa byla postavena zajímavěji.
- Líbilo se mi, že v epizodě vidíme přímé následky Odova setkání se Zakladateli. Odo si vyžádal vlastní kajutu, kterou si teď dekoruje za účelem zdokonalování svých vlastností a regenerační nábodu si nechává pouze jako připomínku z dob, kdy tyhle ambice neměl. Pěkný character development.
- Sekundární zápletka je taková zvláštní. I přes veškeré okecávání jsem měl i v osvícené budoucnosti problémy uvěřit tomu, že má 20letá Bajoranka Mardah zájem o 16leté dítě. Asi tomu nepomohla ani nulová chemie mezi oběma herci, kterým scénář nedovolil víc, než se vzít za ruce. Na druhou stranu se mi líbí ta kontinuita, protože o jejich vztahu se mluvilo už v Playing God.

3,5/5
S.S.Enterprise - 17. červen 2020 11:09sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
3x11-12 Past Tense
... tak trochu nuda, moc natahované a mohli to vecpat do jednoho dílu
S.S.Enterprise - 17. červen 2020 10:01sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mirak: ja videl DS9 poprve na cernobile televize, ani nevím jestli, jsem předtím už TNG viděl, no i tak se mi strašně líbila..
Telemachus Rhade - 16. červen 2020 19:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost...

ST mě políbil českým pořadím, tj. Khanův hněv > Hledání Spocka > Emisssary a žiju :) Z DS9 jsem byl navíc nadšený na první dobrou, čili žádný problém.

První TNG, co jsem následně chytil SAT.1 byla shodou okolností Chain of Command, tak jsem měl radost, že i tam se řeší DS9. No na podzim mě s S1 čekalo rozčarování :)
Mirak - 16. červen 2020 19:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost

Good point, ale já si před těmi 15 lety, kdy jsem do fandomu pronikal vybavuju, že ten názor u byl u českých trekkies, kteří TNG znali dost běžný.


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost


S.S.Enterprise:
v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost

S.S.Enterprise - 16. červen 2020 19:20sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
3x09 Defiant ... výborné

3x10 Fascination ... trošku bylo do očí, že v minulém díle byla Kira celá rozteklá z Rikera a v dalším pak hned zase randila s Bareilem
AVip - 15. červen 2020 11:22sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Jednak je to už taková fandomová tradice, že první tři sezóny novodobého ST se musí hejtit, i kdyby "na chleba nebylo" (čemuž celosvětově přispěla TNG neustálými obměnami scénáristického týmu) a jednak je to i ten prostý fakt, že v našich končinách šel DS9 z novodobých ST jako první a řekněme si zcela upřímně, že DS9 bez znalosti TNG (a místy i TOS) je docela WTF záležitost...
kapitan Pike - 15. červen 2020 10:27sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Ano, ten hate na druhou a hlavně třetí sezónu je neoprávněný. Naopak čtvrtá sezóna je IMHO nejhorší.
Mirak - 14. červen 2020 20:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: To si myslím taky a asi to byla od počátku naivní představa, že 7 sezón nebudou nikam pořádně létat. Ale v bonusech k první sezóně o tom tak mluví. I proto byl alternativní nápad k seriálu o stanici, seriál o nově založené kolonii.

S.S.Enterprise: Za mě od 2x19 do 3x07, to je neskutečnej hot streak. Chápu kritiku první sezóny, která je koncepčně a kvalitativně all over the place, ale proč to bylo v minulosti vztahováno i na druhou a třetí řadu, vážně nepochopím.

V téhle fázi podle mě ještě full blown válku vůbec nechtěli a nevím, jestli už teď věděli, že k něčemu takovému na 100 % směřují.
S.S.Enterprise - 14. červen 2020 19:24sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Čili abych to shrnul za mě, všechny epizody od 2x25 až po 3x08 (tou sem dnes skončil) jsou velmi povedené...
3x08 Meridian má na CSFD jen okolo 46%, no IMHO i to je dobrá epizoda

Co se týče 3x02, ta simulace je tam nakonec nadbytečná, ale při prvním shlédnutí to vůbec nevadí, navíc chápu, že to je celé jen představení Dominionu s tím, že to prostě naplno chtěli rozjet až později.. a nebo ještě ani nevěděli, jak to s tím Dominionem rozjet, neměli třeba takové prostředky na efekty vesmirnyCH bitev atd...
kapitan Pike - 14. červen 2020 18:35sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
nelétáme za zápletkami, ale zápletky přilétají za námi :)

IMHO by ale ta premisa na sedmisezónní seriál nestačila, nebo by alespoň nezajistila takovou kvalitu, jakou DS9 má. Jinak souhlasím, asi by bylo lepší, kdyby Siska povýšili někdy během druhé sezóny.
Telemachus Rhade - 14. červen 2020 18:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
freestyle

:-)
Mirak - 14. červen 2020 18:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike:
Mně se ten nápad hodně líbil a otevřelo to cestu k celé řadě zápletek.

Vůbec neříkám, že to byl špatný nápad, jenom to nekoresponduje s tou prapůvodní premisou, že nelétáme za zápletkami, ale zápletky přilétají za námi :) Ono by samozřejmě bylo uvěřitelnější, kdyby měl Defiant vlastního kapitána a vlastní stálou posádku a ne ten totální freestyle, že pouhý komandér bude velet nejdůležitější stanici v Alfa kvadrantu & jako bonus dostane na hraní jednu z nejmocnějších lodí ve Flotile :)

Nejnovější   Novější 80 - 99 / 7529Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o