Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => The Next Generation

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 5732
V roce 1987, po téměř dvaceti letech, se opět na televizních obrazovkách objevil hraný Star Trek, tentokrát s podtitulem The Next Generation (v češtině Nová generace), který se odvážně pustil tam, kam se dosud nikdo nevydal.
Nová hvězdná loď Enterprise s písmenem D za slavným registračním číslem, měla i tentokrát za úkol poodhalovat roušky temnoty a mapovat nové světy, které byly dříve na mapách označovány jen nápisy "Hic sunt leones". To sebou samozřejmě přineslo nečekaná dobrodružství a z nich plynoucí nečekané problémy.
Problémy a tajemství však nebyly jen výsadou vnějších světů, ale vyskytly se i v samotné Federaci, která se od dob kapitána Kirka o něco rozrostla a nabyla konkrétnějších obrysů, stejně jako její nepřátelé.
Na kapitánovi Jean-Lucu Picardovi, klidném a charismatickém veliteli vlajkové lodi, bylo, aby tyto problémy řešil za pomoci své prvotřídní posádky. Do té dále patřili energický první důstojník William Riker (jednu dobu se o něm uvažovalo jako o příštím kapitánovi Enterprise, ale z tohoto plánu sešlo, když se kapitán Picard v této úloze mimořádně osvědčil), slepý šéfinženýr Geordi LaForge (původně Enterprise D "pouze" pilotoval), krásná telepatická poradkyně Deanna Troi, rozhodná šéflékařka Beverly Crusherová (kterou dočasně pro druhou sezónu nahradila doktorka Katherine Pulaski) i její geniální syn Wesley (kterého se nakonec k radosti jak zbytku posádky, tak diváků podařilo z Enterprise vypakovat), drsný Worf a v neposlední řadě android Data (v češtině Dat), jedna z nejoblíbenějších postav nejen ve Star Treku...

Nový seriál se od toho starého v mnoha směrech lišil: například měl opravdový pilotní díl, kde se celá posádka teprve dává dohromady a vzdor tomu, že podobně jako v původním ST v něm šlo hlavně o jednotlivé episody, během sedmi sezón, co byl vysílán se mnohé z nich všelijak propletly a zapletly, takže autorům mnohdy zápletky vystačily i do seriálu DS9, filmů s posádkou TNG a okrajově dokonce i do seriálů Voyager a Enterprise. Narozdíl od některých pozdějších "inkarnací" ST fenoménu dokázala TNG odejít na vrcholu své popularity - i díky tomu se jedná o bezkonkurenčně nejúspěšnější seriál z celého ST vesmíru.

Od 30.9.2010 do 7.6.2011 běžel seriál ST:TNG na TV stanici Prima Cool!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1 - 20 / 5732Starší   Nejstarší

Yakuzza - 14. srpen 2017 23:00sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Pozemstan:
přinejmenším v letech 1938 a 1968, i když, nutno uznat, že o reálné příležitosti k alespoň trochu smysluplnému boji lze zejména v tom druhém případě pochybovat

V tomhle nelze než souhlasit. Ale... udělej si výlet do nějaké zcela náhodné vesnice, jdi do místní hospody a zkus chvilku poslouchat místní obyvatele, jak diskutují o současné politické situaci. V místní televizi pojede nejspíš TV Nova a zbytek asi nemusím dodávat. Toto jsou lidé s majoritou hlasů u voleb.
Pozemstan - 14. srpen 2017 22:46sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Yakuzza: Nicméně přesně ten popis, že se Češi raději nechají okupovat, se snad objevil i v nějaké turistické příručce pro cizince, možná v nějaké komedii, už nevím... Je fakt, že se tak stalo přinejmenším v letech 1938 a 1968, i když, nutno uznat, že o reálné příležitosti k alespoň trochu smysluplnému boji lze zejména v tom druhém případě pochybovat (část vlády kolaborující s okupanty již před jejich příchodem, ministr obrany zadržen) a i v tom prvním, kdy ta možnost byla, by byl výsledek velmi nejistý, resp. dost možná tragický...
Yakuzza - 14. srpen 2017 21:34sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Nepokoušel jsem se o sarkasmus. A s Pikem ani moc nesouhlasím, češi byli vždycky spíš bonzáci a kolaboranti než tenhle případ.
Mirak - 13. srpen 2017 21:46sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Nemyslím si, že se Yakuzza pokoušel o sarkasmus.
Seven - 13. srpen 2017 21:11sipka
ZAMĚŘIT
Seven
kapitan Pike:
Pozemstan - 12. srpen 2017 16:44sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: Přesně! -) Tedy, možná by se našly další příklady...
Mirak - 12. srpen 2017 13:45sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
ZING
kapitan Pike - 12. srpen 2017 13:44sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Yakuzza:
- Druh, který se raději nechá opakovaně okupovat než jít do konfliktu, to je hodně zajímavé a za boha si nemůžu vybavit, kde jinde se vyskytlo něco podobného... ale už jsem to někde viděl. Nevzpomene si někdo?

Češi.
Yakuzza - 28. červenec 2017 19:27sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
-- V rámci nárazového cyklu náhodně vygenerovaných čísel sezóny a epizody pro všechny ST seriály. Tentokrát 3 a 18. --

3x18 - Allegiance
- Nebylo to špatné. Sice takové typické TNG, ale rozhodně zajímavé momenty.
- Líbila se mi Picardova diplomacie v onom vězení.
- Scéna, kde "Picard" "balil" Beverly měla jasný podtext a bylo to docela dobré, ale opět mi to připomnělo přizdisráčství TNG v tom, že za sedm let nebyli schopni dát ty dva dohromady a ještě to těžce domrvit v All Good Things oním rozvodem. Meh.
- Výborná byla neoficiální porada senior staffu v kajutě a následná Rikerova vzpoura.
- Druh, který se raději nechá opakovaně okupovat než jít do konfliktu, to je hodně zajímavé a za boha si nemůžu vybavit, kde jinde se vyskytlo něco podobného... ale už jsem to někde viděl. Nevzpomene si někdo?
- Trochu weird byl konec epizody, kdy Picard nechal "vytrestat" emzáky silovým polem.
S.S.Enterprise - 08. červenec 2017 22:39sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
TNG 30th Anniversary Poster Set
... toto se povedlo
Seven - 02. březen 2017 18:48sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Lt.Shark: uzavru to slovy "Co unes, to unes..."
kapitan Pike - 01. březen 2017 13:38sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
A když už, tak to alespoň dělejte ve správném fóru ;-)
Torak - 01. březen 2017 13:10sipka
ZAMĚŘIT
Torak
Tak ale přátelé,
přece nebudete intelektuální diskuzi o (ne)vhodnosti Worfa pro službu na Enterprise zanášet poznámkami o sexuálních úchylkách Flotilního blázince Voyager na ozdravném pobytu v Delta kvadrantu. >;oD
BorgDog - 28. únor 2017 23:29sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Paris byl pokud vím podávaný jako chlap, co je schopný skočit i na toho čolka. A kapitán se svými zkušenostmi... hm... ;-)
Lt.Shark - 28. únor 2017 23:09sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
to už ale nebyl Paris, ale nějak čolek... kterej neměl po ruce jinou čolkovou... :-)))
Seven - 28. únor 2017 17:40sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Yakuzza 281551:

Paris je soudny clovek a do Janeway by nikdy nesel.


*temný šepot*
Threshold
Yakuzza - 27. únor 2017 14:10sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Paris je soudny clovek a do Janeway by nikdy nesel.
AVip - 26. únor 2017 19:57sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog:
To vzbuzuje zajímavé spekulace. :-D

Například proč vyreklamovala mladýho Parise z basy... ;-)


Pozemstan:
akže jednou přísně potrestá Parise za porušení Základní směrnice

Holt ho chtěla aspoň jednou pořádně zje*at, když jí dal košem a místo toho šel obšťastňovat B'ellanu? :-DDD


*****

No nic, zasmáli jsme se, pobavili jsme se... proč ne.

Ale už bych radši v tomto směru diskuse nepokračoval.
Mirak - 26. únor 2017 19:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Šovinistické prase by řeklo, že se prostě chová jako ženská :)
Pozemstan - 26. únor 2017 18:58sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
// Seven: Pak tedy jistotu skutečně měl na základě vlastních bohatých zkušeností... -)

Ale jinak tedy já proti Janeway(ové) osobně nic nemám, i když občas působí třeba oproti "zdejšímu" Picardovi psychicky labilně (ve srovnání s Kirkem z jakéhokoli období už to tak velký rozdíl není), a navíc je její role napsána nekonzistentně, takže jednou přísně potrestá Parise za porušení Základní směrnice, aby jindy jednala velmi podobně sama (ale podobným excesům se myslím nevyhnul ani Picard)...

Omlouvám se za OT.

Nejnovější   Novější 1 - 20 / 5732Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o