Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => The Next Generation

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 6254
V roce 1987, po téměř dvaceti letech, se opět na televizních obrazovkách objevil hraný Star Trek, tentokrát s podtitulem The Next Generation (v češtině Nová generace), který se odvážně pustil tam, kam se dosud nikdo nevydal.
Nová hvězdná loď Enterprise s písmenem D za slavným registračním číslem, měla i tentokrát za úkol poodhalovat roušky temnoty a mapovat nové světy, které byly dříve na mapách označovány jen nápisy "Hic sunt leones". To sebou samozřejmě přineslo nečekaná dobrodružství a z nich plynoucí nečekané problémy.
Problémy a tajemství však nebyly jen výsadou vnějších světů, ale vyskytly se i v samotné Federaci, která se od dob kapitána Kirka o něco rozrostla a nabyla konkrétnějších obrysů, stejně jako její nepřátelé.
Na kapitánovi Jean-Lucu Picardovi, klidném a charismatickém veliteli vlajkové lodi, bylo, aby tyto problémy řešil za pomoci své prvotřídní posádky. Do té dále patřili energický první důstojník William Riker (jednu dobu se o něm uvažovalo jako o příštím kapitánovi Enterprise, ale z tohoto plánu sešlo, když se kapitán Picard v této úloze mimořádně osvědčil), slepý šéfinženýr Geordi LaForge (původně Enterprise D "pouze" pilotoval), krásná telepatická poradkyně Deanna Troi, rozhodná šéflékařka Beverly Crusherová (kterou dočasně pro druhou sezónu nahradila doktorka Katherine Pulaski) i její geniální syn Wesley (kterého se nakonec k radosti jak zbytku posádky, tak diváků podařilo z Enterprise vypakovat), drsný Worf a v neposlední řadě android Data (v češtině Dat), jedna z nejoblíbenějších postav nejen ve Star Treku...

Nový seriál se od toho starého v mnoha směrech lišil: například měl opravdový pilotní díl, kde se celá posádka teprve dává dohromady a vzdor tomu, že podobně jako v původním ST v něm šlo hlavně o jednotlivé episody, během sedmi sezón, co byl vysílán se mnohé z nich všelijak propletly a zapletly, takže autorům mnohdy zápletky vystačily i do seriálu DS9, filmů s posádkou TNG a okrajově dokonce i do seriálů Voyager a Enterprise. Narozdíl od některých pozdějších "inkarnací" ST fenoménu dokázala TNG odejít na vrcholu své popularity - i díky tomu se jedná o bezkonkurenčně nejúspěšnější seriál z celého ST vesmíru.

Od 30.9.2010 do 7.6.2011 běžel seriál ST:TNG na TV stanici Prima Cool!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 6250 - 6254 / 6254Starší   Nejstarší

Valeris - 10. listopad 2001 17:04sipka
ZAMĚŘIT
Valeris
Xichter: pokud spravne chapu princip, pak filmy (a knihy) spadaji do stejneho tematu jako serial, k nemuz nalezi. Nebo ne? Problem je jenom u Generations - ale protoze pochybuju, ze fanousci Klasiky by na nem lpeli celym svym srdcem, asi se bude pocitat spis sem :)

Leian: Domnivam se, ze tim ST I myslel I jako Insurrection.

Tak me napadlo - ciste teoreticky - jak byste coby milovnici TNG se staveli k tomu, kdyby se CT rozhodla na nejaky cas prestat s uvadenim novych serialu, misto toho po TOSu pustila znovu od zacatku TNG a teprve pak eventuelne navazala s DS9? Svym zpusobem to ma smysl, protoze by se napravilo pochroumane poradi vysilani - jenomze na druhou stranu, TNG tu uz sla cela a zname ji skoro vsichni. Takze: kdyby takova situace nastala, nadavali byste, ze neuvidite novy ST, nebo byste byli radi, ze znovu uvidite TNG?

Leian - 10. listopad 2001 16:02sipka
ZAMĚŘIT
Leian
Heiko.D: Tím ST I jsi asi myslel devítku, ST IX a to ixko se ti nějak vypařilo. :-) Ale jinak dík za zprávy. Na TNG na SATu občas koukám. Poslední jsem viděla Inner Light. Páni, to je epizoda...
Xichter - 10. listopad 2001 15:39sipka
ZAMĚŘIT
Xichter
TNG Rulezzz, ale doufam ze se tady bude kecat i o filmech ST7-ST9.
Heiko.D - 10. listopad 2001 13:10sipka
ZAMĚŘIT
Heiko.D
Mam pro vas jeste takovou mensi novinku - ST:I na SAT.1 pobezi toho 24. 11., jak uz vsichni vime. 30.11. pak ST:FC a 7.12. ST:G. Neptejte me, proc to jde pozpatku... SAT.1 TNG ted ukoncila s tim, ze sesta sezona zacne 3.2., a to jeden dil kazdou nedeli od 17.00 hodin a od 13. 4. jeden dil kazdou sobotu take od 17.00 hodin. Ted misto TNG davaji zase nejaky ten pitomy soudcovsky porad... Mimochodem, den, kdy bude ST:I, SAT.1 planuje jako ST den, takze pred fimem pujdou jeste tri epizody TNG...
Vopruz - 10. listopad 2001 12:05sipka
ZAMĚŘIT
Vopruz
Konečně. TNG - to je aspoň seriál. Myslím, ?e tohle bude moje nejoblíbeněj?í fórum.

Nejnovější   Novější 6250 - 6254 / 6254Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o