Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => The Next Generation

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 6251
V roce 1987, po téměř dvaceti letech, se opět na televizních obrazovkách objevil hraný Star Trek, tentokrát s podtitulem The Next Generation (v češtině Nová generace), který se odvážně pustil tam, kam se dosud nikdo nevydal.
Nová hvězdná loď Enterprise s písmenem D za slavným registračním číslem, měla i tentokrát za úkol poodhalovat roušky temnoty a mapovat nové světy, které byly dříve na mapách označovány jen nápisy "Hic sunt leones". To sebou samozřejmě přineslo nečekaná dobrodružství a z nich plynoucí nečekané problémy.
Problémy a tajemství však nebyly jen výsadou vnějších světů, ale vyskytly se i v samotné Federaci, která se od dob kapitána Kirka o něco rozrostla a nabyla konkrétnějších obrysů, stejně jako její nepřátelé.
Na kapitánovi Jean-Lucu Picardovi, klidném a charismatickém veliteli vlajkové lodi, bylo, aby tyto problémy řešil za pomoci své prvotřídní posádky. Do té dále patřili energický první důstojník William Riker (jednu dobu se o něm uvažovalo jako o příštím kapitánovi Enterprise, ale z tohoto plánu sešlo, když se kapitán Picard v této úloze mimořádně osvědčil), slepý šéfinženýr Geordi LaForge (původně Enterprise D "pouze" pilotoval), krásná telepatická poradkyně Deanna Troi, rozhodná šéflékařka Beverly Crusherová (kterou dočasně pro druhou sezónu nahradila doktorka Katherine Pulaski) i její geniální syn Wesley (kterého se nakonec k radosti jak zbytku posádky, tak diváků podařilo z Enterprise vypakovat), drsný Worf a v neposlední řadě android Data (v češtině Dat), jedna z nejoblíbenějších postav nejen ve Star Treku...

Nový seriál se od toho starého v mnoha směrech lišil: například měl opravdový pilotní díl, kde se celá posádka teprve dává dohromady a vzdor tomu, že podobně jako v původním ST v něm šlo hlavně o jednotlivé episody, během sedmi sezón, co byl vysílán se mnohé z nich všelijak propletly a zapletly, takže autorům mnohdy zápletky vystačily i do seriálu DS9, filmů s posádkou TNG a okrajově dokonce i do seriálů Voyager a Enterprise. Narozdíl od některých pozdějších "inkarnací" ST fenoménu dokázala TNG odejít na vrcholu své popularity - i díky tomu se jedná o bezkonkurenčně nejúspěšnější seriál z celého ST vesmíru.

Od 30.9.2010 do 7.6.2011 běžel seriál ST:TNG na TV stanici Prima Cool!


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 333 - 352 / 6251Starší   Nejstarší

Mirak - 19. leden 2019 10:34sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x07 The Enemy
- Tak tuhle epizodu jsem si zatím pamatoval snad nejmíň ze všech. Weird. Epizodu bych rozdělil na tři úzce související segmenty, z nichž dva byly fantastický a jeden byl na papíře skvělej, ale provedením slabší a tím začnu.
- Po Geordiho very special epizodě následuje... další Geordiho (částečně) epizoda. Do 3x06 jsem měl k Geordimu neutrální až mírně pozitivní vztah (třeba díky jeho přátelství s Datem), ale té postavě spotlight nedělá moc dobře. Geordiho chování nebo způsob, jakým se snažil s Romulanem navázat rozhovor mi vůbec nesedly, mně je tady Geordi vyloženě protivnej. Romulana na planetě zasype mini sesuv kamení a ultra dobrosrdečnej Geordi mu ani nevezme disruptor před tím, než mu začne pomáhat? Je nutný z něj dělat tak naivního trumberu? Další problém je, že se mi nelíbil ani extrémně intenzivní herecký projev centuriona Bochry. Jako kouketelný to bylo, ale Enemy Mine like premisa se podle mě dala podojit ještě mnohem líp.
- Jako asi vždycky tu byl skvělý Picard. Většinou ho vidíme v roli mírotvůrce, který hledá nekonfliktní řešení (v což ostatně epizoda na konci taky vyústí a je to tak dobře) a proto byla úplně super ta jeho neoblomnost ve věci vstupu romulanské lodi na území Federace. Je fajn, že TNG dokáže občas divákovi připomenout i tyhle jeho kvality. Jeho interakce s Tomalakem mě samozřejmě taky bavila.
- A pak je tu Worfova neochota darovat Romulanovi krev. Worfovi jsou během epizody ze strany Picarda, Rikera a Crusherové předloženy velmi silné argumenty, proč by Worf měl Romulanovi pomoct, což v seriálech z tehdejší éry zcela jasně indikovalo, že Worf na konci vyměkne. Nope. Líbí se mi, že epizoda divákovi necpe nějaký jediný správný názor na danou věc. Worf tu není vykreslený, jako ultimate good guy, což je v rámci TOS i TNG neskutečně osvěžující, ale zároveň ho epizoda ani neodsuzuje, což je podle mě správně. Dokonce to nezklouzne ani k tomu, že by Worf svého rozhodnutí nějak viditelně litoval. Tohle jsem od TNG fakt nečekal.
- weird shit: Picard Tomalakovi řekne, že jeho loď doprovodí k neutrální zóně, ale pak letí každý jiným směrem.

5/5

3x08 The Price
- Dražba červí díry je náhodou sneaky originální zápletka a po zběsilých (a kurevsky předvídatelných) akčních scénách z Disca 2x01 jsem si odlehčenější tempo téhle epizody docela užil.
- Je to jednoznačně nejlepší dosavadní Troi epizoda (já vím, ta konkurence je přísná), která ale začíná ještě víc creepy námluvami, než byly Rivovy pokusy v Loud as a Whisper. To Ralovo počáteční agresivní nabalování na což Troi reaguje okamžitou submisivitou je skoro nekoukatelná scéna. Překvapivě si to v průběhu epizody docela sedne a nějaká chemie se postupně dostavila. Epizoda se velice snaží definovat roli a práci Troi na Enteprise a Ral tady funguje v podstatě jako plot device, který má poukázat na to, že když dva dělají totéž, není to totéž. Podle mě to funguje docela dobře, představitel Rala je hodně solidní a i když Troi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbenější postavy, tak bylo fajn na konci vidět Troi saves the day moment.
- Po delší době zase dostal šanci zazářit i Riker. Scénu, ve které v baru nahodí svůj lišácký úsměv a totálně setře Rala jsem si pouštěl asi třikrát. Riker za dva roky neuvěřitelně dospěl, protože touhle dobou v první sezóně bysme ho viděli tropit žárlivé scény s rukou dramaticky opřenou o stěnu :)
- Ferengové už plně zakotvili v comic relief roli a podle mě jim to sedí. Pořád ještě nepůsobí jako příliš promyšlený druh, ale zrovna tady to až tak nevadilo.
- Caldoniané mají jedny z nejvíc cool masek, jaký jsem zatím v TNG viděl.

3,5/5
Damar - 18. leden 2019 08:38sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Mirak:
Druhou podivnost, kterou jsem původně ani nezmínil...

Buďme radi za podivnosti, v Discu sú logické obludnosti:)

Mirak - 17. leden 2019 18:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: No, vzpomněl jsem si na to až jsem přečetl tvůj příspěvek :)

BorgDog: Jistě, my lidi jsme prasata a o tom se přece vůbec nepřu :) Epizodu s Barclaym zatím nemůžu komentovat, ale TNG minimálně do 3x06 prostě pracuje s premisou, že všichni jsou čistí jako lilie. Booby Trap ani jednou nenaznačí, že by na líbání s kopií žijícího člověka mohlo být něco špatně, což je podle mě špatně :) Ona teda celá ta charakterizace La Forge jako uber losera je vůbec jakási nepovedená.

Druhou podivnost, kterou jsem původně ani nezmínil je to, že holografická Leah Brahms si uvědomuje sebe sama jako počítač. Bych si myslel, že něco takovýho už rok po Elementary Dear Data vůbec nebude mimo nějakou výzkumnou laboratoř možný.
BorgDog - 17. leden 2019 15:18sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mirak: Vsadil bych se, že zrovna tento typ simulací bude populární velmi. :-D A směřuje k tomu ostatně i jedna narážka v té epizodě.
Damar - 17. leden 2019 14:06sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Telemachus Rhade: Barclay ale použil len obraz Troi, jej osobnosť bola čistá fantázia. Ale samozrejme už vtedy k tomu zazneli výhrady.
Telemachus Rhade - 17. leden 2019 13:18sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Neco mi rika, ze si nepamatujes jeden konkretni dil v druhe puli S3 :)
Mirak - 17. leden 2019 13:13sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Počítač ji tady dal dohromady že záznamů nějaké konference. Však je později ukázáno, že její skutečná osobnost té vytvořené neodpovídá. To, že je to možné mimo federační vesmír je irelevantní, předpokladal bych, že jsou nastavené silné regule na to, aby si parta techniků ze strojovny nemohla naprogramovat kopii Troi a pak ji využívali jako sexuální otrokyni.

Malovani obrazu mi jako analogie kulhá na obě nohy.
Mvek - 17. leden 2019 11:57sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
S.S.Enterprise:
no já si to představit dovedu: jde totiž o to, že z takové re-kreace by mohl někdo vytvořit záznam, který by pak při úniku mohl danou osobu poškodit


To už je možné pomalu dnes. Ukázka, jak nechali Obamu na videu číst proslov, který nikdy nepřednesl, snad byl vědecký pokus s technologiemi, jak vytvořit video mluvícího člověka z jeho předchozích záznamů, takže to je v podstatě totéž.
S.S.Enterprise - 17. leden 2019 11:13sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade:

no já si to představit dovedu: jde totiž o to, že z takové re-kreace by mohl někdo vytvořit záznam, který by pak při úniku mohl danou osobu poškodit

takže pak bude otázka, zda bude technicky možné zajistit, aby takový záznam neunikl.

v případe simulátorů, do kterých může vstoupit více osob to platí obdobně

na druhou stranu souhlasím, že toto lidé budou chtít případné zákazy obcházet
Telemachus Rhade - 16. leden 2019 22:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
nepřijde mi z hlediska etiky vůbec v pohodě si bez něčího svolení vytvořit téměř přesnou holografickou kopii žijícího člověka

Pasivní etika stranou, tohle bude mezi TOP5 důvody, proč se budou využívat simulátory, až dojde k jejich reálnému nasazení. A i v Treku (mimo Federaci) to tak funguje a Kira dokonce neměla páku, jak tomu legálně zabránit. A je to logické, protože při nejlepším jde o tvrdé světlo. Nedokážu si vůbec představit způsob, jak zakázat asistovanou re-kreaci, protože do stejné kategorie by pak spadala VR, ale hlavně třeba i obyčejný malovaný obraz vyhotovený dle fotografie ;)

Opravdu věrný fyzický stav by vyžadoval sken dané osoby na úrovni minimálně molekul. Opravdu věrný psychický stav, nebo řekněme osobnost, je meta nedosažitelná. Počítač by musel nepřetržitě analyzovat vzorce chování na ploše minimálně několika měsíců.

Z tohoto pohledu mi tak epka tak přišla vždycky strašně přehnaná.
Mirak - 16. leden 2019 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x06 Booby Trap
- Ta příběhová kostra je hodně slušná a má to skvělé momenty, třeba když se Picard ujme kormidla a vyvede Enterprise z toho pole asteroidů nebo pohled na výrobu Enterprise v simulátoru, ale jinak tady na můj vkus bylo trochu přetechnoblábolováno a to, co mělo potenciál na pěknou akční epizodu se v některých pasážích táhlo jako sopel.
- Nejvíc divný mi přišlo, jak si Geordi vytvořil Leah Brahmsovou v simulátoru a způsob, jakým s ní ten problém s mentharskou pastí řešil. Posádka je ve smrtelném nebezpečí, ale Geordiho tam v jednu chvíli nejvíc trápí to, že hologram Leah Brahmsové nemá její osobnost. Jsou tam strašně creepy momenty, jako když ho třeba začne zničehonic masírovat. Nevím, nepřijde mi z hlediska etiky vůbec v pohodě si bez něčího svolení vytvořit téměř přesnou holografickou kopii žijícího člověka a pak si s ním dělat co chci.
- Geordiho awkward rande na začátku bylo hodně awkaward i pro mě jako diváka. Mimochodem některý Geordiho monology jsou dost strašně napsaný a Geordi jako takovej je mi tady kvůli tomu nesympatickej.

3/5
Mvek - 16. leden 2019 14:49sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Tak.
Telemachus Rhade - 15. leden 2019 17:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Hero Worship
Mvek - 15. leden 2019 17:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak:
3x05 The Bonding


Plete se mi s "za boha si nevzpomenu, jak se jmenuje" epizodou, kdy právě řeší vyrovnání chlapce se smrtí rodiče, zatímco se snaž napodobit Data a předstírat, že je android.
Mirak - 15. leden 2019 00:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x04 Who Watches the Watchers
- No, začněme tím horším ať si to odbydeme :) Ten shitstorm s pozorovací stanicí na začátku je naprosto brutální a příletivší posádka Enterprise ty hovna ještě všude rozmazává. Předně, pokud je primární směrnice bible Hvězdné flotily, tak bych čekal, že budou mít na obdobné stanici tak dokonalé vybavení, že budou moci jakoukoliv poruchu bez problémů opravit svépomocí, ale dejme tomu, stalo se.
- Mintakánec Liko se kvůli výsadku (nepřímo) zraní. Řekl bych, že v téhle fázi je holt povinnost se o něj postarat, s čímž Picard nesouhlasí (weird shit!). Crusherka je po roce vysedávání na Zemi zřejmě strašně rusty, protože dopustí to, aby se Liko na ošetřovně probudil! Ok, naštěstí máme mindwipe, který jsme použili na nebohou Sarjenku v Pen Pals (tady se dozvíme, že to je spešl technika Pulaski, takže asi ne něco, co by se až tak běžně využívalo).
- Mindwipe proveden, Leland Palmer transportován zpátky na planetu. Whoops, mindwipe nefunguje (na tuto možnost Crusherka navíc upozornila technoblábolem před operací). Proč jste si do píče nejdřív neověřili jestli to zabralo nebo ne!? Co takhle test v simulátoru? Nic? **Proveden mindwipe na Mirakovi, moving on.**
---------------------------------------------------------------------------------------
- Přes to všechno je pro mě hrozně těžký tuhle epku nemít rád. Už ta výpravnost je o parník lepší, než cokoliv, co jsme v prvních 50 epizodách viděli. I množství prominentních guest stars je hodně nadstandardní. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduju film a ne seriálovou epizodu.
- Jakmile posádka přejde do damage control módu a rozhodne se, že bude lepší vyjít s pravdou ven, než nechat Mintakánce, aby si kolem nich vybudovali náboženství, tak jsou tu fantastické scény: Nasranej Picard, když antropolog doporučí, že by měl hrát boha (Yep, fuck you religion!). Scéna, ve které Picard vezme Nurii na Enterprise má sense of wonder. Loučení Picarda s Mintakánci a předání tapiserie je neskutečně nabité pozitivní energií.
- Moc se mi taky líbilo, že jsme konečně narazili na druh, který není podobný lidem, ale je podobný jinému prominentnímu druhu ze Star Treku. Super taky je, že Mintakánci zároveň nepůsobí, jako druh, kterej je definovanej nějakou jednou specifickou vlastností, což je v Treku bohužel jinak velmi běžný.

4,5/5

3x05 The Bonding
- Nadějně se rozjíždějící epizoda o vyrovnání se ztrátou členky posádky a s následky pro jejího osiřelého syna v druhé třetině celou zápletku podle mě trochu zbaběle přehodí na úplně jinou kolej a řeší se další z řady nehmotných forem života, která malému Jeremymu nabídne perfektní iluzi jeho matky a jeho života na Zemi. Kolikrát jsme tohle v různých obdobách už viděli? Podle mě by ta epizoda bez problému fungovala i bez Koinonianů, ale bylo by to samozřejmě náročnější na psaní, než Captain Obvious poselství "nelze žít jen ve vzpomínkách, musí se čelit realitě".
- Kupodivu mají v téhle epizodě dobré momenty Troi i Wesley. Troi je tady celkově velmi platná a sympatická i bez toho, aniž by musela využívat svých telepatických schopností. Wesleyho přiznání, že vinil Picarda ze smrti svého otce je nečekaně silný closure.
- Oproti tomu Worf se svým otravným random klingon ritual of the week v podstatě říká: "Hey Jeremy, I know your mother died and shit, but it's about ME!" A ono je to i příznačný, protože se vlastně ani v seriálu nikdy nedozvíme, co bylo s mladým Asterem dál.

2/5
Mirak - 13. leden 2019 22:23sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x01 Evolution
- Bohužel jsme se v rámci formátu televezního seriálu ještě úplně nedostali ke konceptu season premiere, takže zápletka první epizody trojky je "Wesley's school project almost destroys the Enterprise". Není to úplně strašný, ale bohužel je to nuda a co je horší, ta zápletka je velmi podobná Home Soil nebo i Lonely Among Us. Není to o tom, že by Evolution byla nějak zvlášť slabší, než tyhle dvě epizody, spíš je otravný, že má TNG v téhle fázi potřebu vykrádat sebe sama stejně jako to dělala TOSka.
- Zápletka naneštěstí není jedinej aspekt, kdy se TNG opakuje. Doktor Paul Stubbs je další z řady arogantních douchebag expertů Federace. Jeho odmítavý přístup k nanitům, jakožto inteligentní formě života je nápadně podobný zaslepenému chování teraformátora Mandla z Home Soil. TOS a zatím i TNG se rochňají v tom, že Federace je papírově plná úžasných sluníčkových lidiček, ale v reálu to s trochou přehánění platí jen o hlavních postavách.
- Vizuálně je na co koukat, nanity jsem si nepamatoval, ale tu neutronovou hvězdu a rudého obra ano. Ale čekal jsem, že ten experiment na konci bude mít nějaký výraznější efekt.
- Je fajn, že roční absence Beverly nebyla odbyta jednou větou, ale její trápení kvůli tomu, že se Wesley málo baví, nevím no. Taky se mi moc nelíbí, že má Guinan tolik scén zrovna s Wesleym, na druhou její přítomnost skoro vždycky znamená automatickej upgrade dané scény :)

2/5

3x02 The Ensigns of Command
- Epizod rozdělených na dvě zápletky, které se ale týkají toho stejného jsme zatím až tolik neměli. Shodné měly taky to, že mě v první polovině obě bavily, ale rozuzlení mi u obou přišlo slabé. Sheliakové jsou další z druhů, které jsem si dobře pamatoval aniž bych je měl asociované s nějakou konkréktní epizodou. Většina interakcí s nimi mi přišla zajímavá, nehumanoidní druhy jsou vždycky svátek. Bohužel pointa byla v tom, že je Picard překabátil díky jejich zálibě v byrokracii, což mi přijde takové neoriginální a až moc jednoduché řešení.
- Dat na planetě se sám snaží přesvědčit kolonisty, že musí kolonii opustit. Vůdce kolonie má problém poslouchat androida, což podle mě dává smysl. Nevím, proč v téhle chvíli neoslovili kolonisty Picard a Troi aspoň prostřednictvím komunikátoru a nechali v tom bezdradného Data vykoupat. Jediný štěstí bylo, že mezi kolonisty čirou náhodou byla i kolonistka s úchylkou na androidy. No, ve výsledku Dat přesvědčil kolonisty tím, že po nich začal střílet a pak jim zničl akvadukt. Nevím, demonstrace pokročilé technologie asi smysl měla, ale to jak to bylo dramaticky natočeno mi moc nesedlo. Škoda, ta epizoda měla na víc.
- Musím pochválit nadstandardně pěkné kulisy na Tau Cygna V. Oproti prvním dvěma řadám jsem opravdu neměl problém uvěřit, že je Dat na mírně rozvinuté kolonii. Moc pěkný byl i ten oddálený pohled na kolonii.
- O'Brien je tady asi ve čtyřech nebo pěti scénách, ale nepromluví chudák ani slovo :)

2,5/5

3x03 The Survivors
- Tahle "mystery" epizoda se mi vždycky líbila. Od samýho začátku je jasný, že tam něco nehraje, ale výjimečně se tady pravdu daří utajit až do samotného konce. Konečně tu máme god-like bytost, která má svědomí a její největší zálibou není šikanovat méně vyvinuté druhy. Měl jsem trochu problém uvěřit, že se taková bytost zamilovala do obyčejné pozemšťanky, ale proč ne. Sice je to krapet natahovaný scénama s blouznící Troi , ale ten payoff je naštěstí super. Vyhladit myšlenkou celý druh kvůli životní lásce. Přísný :) Funguje to i díky hodně slušnému představiteli Douwda.
- Jestli se mi na epizodě něco nelíbilo, tak to bylo Picardovo chování, protože byť už sám ke konci pravdu s největší pravděpodobnstí tuší, tak se osazenstvu můstku nesvěří a nemá k tomu jinej důvod, než aby zůstal v mlze i divák.
- Trochu se divím, že při příletu k té kompletně vyhlazené kolonii nikdo nezmíní Borgy.

4/5
Mvek - 13. leden 2019 09:05sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak: Njn, ono bohužel outsourcování základních odvětví bývá běžné, i když proti tomu mluví snad všechny poučky.
Telemachus Rhade - 12. leden 2019 22:14sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
Cast už je tu velmi dobře sehraný
To si užij, na dlouhou dobu je to naposledy.

residents of Mt. Pious.
:-D

Tady je to využití starých scén sice relativně kreativní, ale i tak je to brutální nuda.
Tady s tebou možná tak jakože úplně nesouhlasím. Ač sám třeba nesnášim clip shows (SG-1 Barber Joe (nebo jak se to jemnovalo) je ultimátní zlo.) tak tady je to navlečené vlastně docela dobře a zajímavě. Jinak ale souhlasím, že je to epizoda nadstavbová a nemusela by tam vlastně vůbec být. Ale to se dá říct třeba o celé první řadě Voyageru ;)
Mirak - 12. leden 2019 14:22sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
2x21 Peak Performance
- Tohle se dá s přivřením obou očí považovat za finále dvojky. Každá z hlavních postav tady má svůj spešl moment, ve kterém zazáří. Cast už je tu velmi dobře sehraný, takže Picard vs. Riker funguje výborně a akční pasáže jsou zábavné.
- Kvůli borgské hrozbě je posádce Enterprise nařízeno bojové cvičení, což snad dává smysl, ale Picard s Rikerem s tím na začátku nesouhlasí, protože hlavním posláním Hvězdné flotily je průzkum vesmíru. Jasný, chceme natočit akční epizodu, ale nejdřív se proti tomu musíme řádně vymezit, aby naše postavy mohly zůstat residents of Mt. Pious.
- Koncept supertaktiků Zakdorňanů mi přijde zvláštní, taky mě překvapuje, jak často Hvězdná flotila různé stěžejní činnosti outsourcuje, to nemají vlastní taktiky? Ty souboje ve strategamě byly srandovně natočený, protože divák absolutně netuší, kdo vyhrává :)
- Reintroduction Ferengů se taky povedl. Konečně měl někdo dost rozumu a nechal jim ušít úplně nové kostýmy, aby nevypadaly tak primitivně. Charakterově zůstavají pořád stejní, ale jejich mimika už není tak debilní.

3,5/5

2x22 Shades of Gray
- More like Shades of Lame, amirite? Clip shows jsou skoro vždycky peklo, teda čest výjimkám, kde je ten formát záměrně postavenej na hlavu. Tady je to využití starých scén sice relativně kreativní, ale i tak je to brutální nuda. On ani ten rámcový příběh není bohužel zajímavý vůbec ničím a třeba prvosezónní SG1 epizoda Politics si přesně s tímhle poradila mnohem zábavněji.
- Z celé epizody se mi líbil jen rozhovor Picarda s Rikerem, ve kterém Picard Rikera sice utěšuje, ale zároveň s ním mluví narovinu a nedává mu žádné falešné naděje ani prázdné garantování toho, že pro něj udělají všechno, co bude v jejich silách. To Riker dobře ví.
- No, celkově by bylo férovější, kdyby prostě v druhé řadě natočili ještě o epizodu míň.

0,5/5
Mirak - 10. leden 2019 22:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
2x19 Manhunt
- Sice byla spousta vtípků recyklována z Haven, ale ani mi to nevadilo, stejně jsem se bavil. Lwaxana je dobrej prostředek k vykolejení posádky Enterprise, takže vidět Picarda, kterej je z ní najednou celej nesvůj, škodolibého Rikera, kterému se to vzápětí vymstí nebo "vypravěče historek" Data je super. Picardovo vybruslení z romantické večeře bylo skvělé. Jinak vlastně šlo o takový betazoidský pon-farr.
- Druhá půlka má své chvilky, ale celkově je bohužel pomalejší a vůbec jsem nepochopil, proč je tam tolik scén ze simulátoru, kde Picard jako Dixon Hill buď nedělá vůbec nic nebo kdoví proč vysvětluje hologramům v simulátoru dopady druhé světové války. Asi to měl být setup k tomu, že si Lwaxana jako manžela vyhlédne hologram, ale stejně mi to tam moc nepasuje.
- Antedeané jsou pro mě jeden z nejzapamatovatelnějších epizodních druhů. Ta vedlejší zápletka s nimi se do odlehčené epizody hodila, stejně jako Worfův bezbřehý obdiv k nim a Lwaxana v roli zachránce konference před teroristickým útokem.

3/5

2x20 The Emissary
- Potenciál obrovský, ale provedení takové matné, docela mě to zklamalo, protože jsem si to pamatoval lepší. Většina milostných scén mezi Worfem a K'Ehleyr mi přišla strašně prkenných, Suzie Plakson měla zůstat u Selar :) Bohužel ani s dialogy se nikdo moc nemazal, takže je to jeden eye-roll za druhým. Backstory jejich romance je až směšně vágní. Nevíme, kde a jak se poznali a ani tam moc nezazní, co si konkrétně udělali. Netvrdím, že je to vždycky nutnost, ale tady to podle mě přispívá k té celkové povrchnnosti.
- Posádku klingonské lodi, která se probudila po 75 letech jsem moc nepochopil. Kam a proč vlastně letěli, že musel cestovat v kryospánku? Tahle epizoda je nezdravě skoupá na detaily. Nehledě na to, že ve výsledku je pak konflikt vyřešen asi za dvě minuty. Tahle epizoda si podle mě přímo říkala o využití jednoho z klingonských kapitánů z TOSky. Byla by to několikanásobně zábavnější návaznost, než The Naked Now.
- K'Ehleyr měla nejlepší scény paradoxně s Deannou, když se porovnávali, jak se jejich lidská polovička vyrovnává s tou druhou. Opět mi tu ale chyběla nějaká aspoň drobná zmínka o tom, jak se dali dali dohromady její rodiče. Ze všeho, co zatím bylo v TNG o Klingonech řečeno, jsem rozhodně nenabyl dojmu, že by partnerské vztahy lidí a Klingonů byly nějak běžné. Ta její permanentní frustrovanost se svou klingonskou povahou pro mě tak bohužel vyzněla do prázdna.
- Líbil se mi ten detail, když Riker K'Ehleyr pozdraví v klingonštině, pěkný callback k A Matter of Honor. A moc se mi v tomhle případě líbilo, že scénář nevysvětloval, proč Riker umí klingonsky pozdravit.

2/5

Nejnovější   Novější 333 - 352 / 6251Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o