Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Nejen Star Trek gamesy

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 8030
Diskuze věnovaná počítačovým hrám nejen s tématikou Star Treku, jak pro PC, tak pro konzole.
A i když jsou hry s tématikou Star Treku téměř stejně staré jak samotný Star Trek, hlavní boom zažily v 90. letech minulého století, kdy firma Interplay vydávala doslova jednu za druhou.

Tyto hry se dají koupit naštěstí i dnes a to nejlépe na serveru
GOG.com

Další možný zdroj je "provařený" server
Steam
Zde je navíc možno hrát i MMO Star Trek Online.
Pokud vás zajímá, kolik lidí hraje najednou (nejen) vaši oblíbenou hru, navštivte server Steam Charts.
A pokud chcete přesně vědět, co obsahuje ten který balík na Steamu, navštivte server Steam Database. Zde se také můžete dozvědět, jak moc nás Steam v našem regionu odírá (či naopak).

Svou (nejen) herní sbírku si dále můžete rozšířit prostřednictvím serveru Humble Bundle. Ale nejen herní. V tamní nabídce se periodicky objevují například i komiksy nebo audio knihy a to včetně ST (ale nejen).
Kromě tohoto serveru existují i další podobné servery, např. Indie Gala nebo Bundle Stars.

A protože by bylo poněkud nefér ignorovat současný domov her se značkou Star Wars, ale třeba také Mass Effect nebo Dragon Age, tak další zajímavý zdroj představuje i server EA Origin.


Chcete vědět, které hry jsou právě teď někde zadarmo? Koukněte se sem...

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 106 - 125 / 8030Starší   Nejstarší

Mirak - 10. prosinec 2021 18:31sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip: Za mě je to naprosto ideální mix. Hrál jsem toho od Telltale tunu a jestli něco umí opravdu dobře, tak je neskutečně citlivé uchopení cizího etablovaného universa a následné odvyprávění kvalitního příběhu v něm.

A podotýkám, že jejich předchozí projekty jako The Walking Dead nebo Wolf Among Us (komiks Fables) jsou v rámci těchto univerz kánon. To by taky bylo celkem cool.

Jen nečekejte hru. Bude to v podstatě vizuální román postavený na rozhodování s casual herními prvky.
AVip - 10. prosinec 2021 17:40sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak:
Je to adventura, viz i portfolio tvůrců v traileru.

No tak nějak. Ex Telltale personál je v tomhle celkem "dead giveaway". Ale zas, ST adventurní subžánr vždycky slušel...
Mirak - 10. prosinec 2021 17:29sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Ta hra fakt není akční :) Je to adventura, viz i portfolio tvůrců v traileru.
Telemachus Rhade - 10. prosinec 2021 17:10sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Prvá akčná hra po deviatich rokoch – multiplatformná Star Trek: Resurgence
MickTheMage - 10. prosinec 2021 16:47sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Nova Star Trek hra to uz je pomaly ohrozeny druh ;) A nieco neocakavane na takom velkom mecheche ako bolo TGA :)
Mvek - 04. prosinec 2021 11:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
AVip: Safra, ještě že tě mám. Poslední měsíce jsem přestal humble zas sledovat, a přitom něco z tohoto mám v wishlistu...
AVip - 01. prosinec 2021 19:54sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Tohle by se mohlo někomu líbit...

Humble Bundle - Best of Sandbox
Marshall - 26. listopad 2021 12:33sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: Ježíš, už neumím psát. Myslel jsem "Denuvo". Od doby co ho Ubisoft používá, tak má u mě utrum - tedy koupil jsem si kompletní edici Settlers pár let zpět.
Telemachus Rhade - 25. listopad 2021 11:06sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall:
Denuovo

Koho?
Marshall - 25. listopad 2021 10:46sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Telemachus Rhade: Má to Denuovo - not happening.
Telemachus Rhade - 24. listopad 2021 17:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Ha, poslali mi Ubisoftu kód na FarCry 6, příjemné překvapení.

Hrál už někdo?
AVip - 19. listopad 2021 06:42sipka
ZAMĚŘIT
AVip
My o vlku...

Prorokují mu krach, Star Citizen místo toho zdvojnásobí počet zaměstnanců
AVip - 10. listopad 2021 07:17sipka
ZAMĚŘIT
AVip
kapitan Pike: Což o to, vypadá to hezky... jen si tak říkám, že než "Star Conman" vyjde v nějaké ostré verzi, dojde k totálnímu posunu paradigmatu, co se herních počítačů týče a všechno to bude akorát spláchnuté do -píííp-...

(protože jak to tak vypadá, budoucnost nebude v aluminiu, bude v "APUminiu", paradoxně... a Intelu se tím "en passant" splní jeho jeden mokrý sen ještě z 90. let 20. století a sice skoncovat s dedikovanými grafikami "once and for all"... je třeba poznamenat, že dedikované grafiky se sebou skoncovaly do jisté míry samy, ať už svou cenou nebo spotřebou a to už v pre-crypto/pre-covid/pre-"grendel" časech...)
kapitan Pike - 09. listopad 2021 19:37sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Star Citizen | Full Gameplay Playthrough of New Pyro System Demo with dev commentary

To už vypadá i docela dobře :-)
Telemachus Rhade - 08. listopad 2021 08:49sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip: Krásné, ale o settingu opět ani slovo :)
AVip - 08. listopad 2021 07:30sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Tak tu máme zase jednou jeden twitter od Bioware...

another #N7Day surprise
AVip - 02. listopad 2021 08:16sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Errata: "splitscreen" :-)

Moje ostatní typické "přelkepy" určitě už nějak přežijete. ;-)
AVip - 02. listopad 2021 08:07sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Meleme MELE...

Tak jo, ME3.

ME3 doznal na jedné straně vylepšení nejmenší na straně druhé největší - graficky vypadá ME3 z MELE stejně jako stand alone verze z roku 2012 (+/-), což je dáno i tím, že ME3 naopak sloužil jako zdroj objektů a textur, které byly v rámci MELE backportovány do ME1 a ME2.

Vylepšení největší je v tom, že se singleplayer zbavil závislosti na multiplayeru - bez hraní MP nebo bez klikání na relativně obskurní webovky kdesi u EA nebylo možno vůbec dosáhnout vysoké EMS pro finální bitvu.

Obecně, MELE se +/- zbavila závislosti na online komponentách (což zbavuje EA nutnosti do budoucna udržovat specializované servery) a myslím, že ani kompletně DRM-free verze není do budoucna úplně nereálná a nepřekvapilo by mne, kdybychom se časem dočkali i verze pro GOG.com (jen podotknu, že zrovna v tomhle ohledu byla ME3 vyloženě "royal pain in the ass, protože do něj byly online komponenty vyloženě zažrané, ani DAI ani MEA není tak závislá na provozu online složek, jako původní release ME3).

Btw. nepřekvapilo by mne, kdyby EA časem oznámila stand-alone multiplayerový modul na motivy ME (ovšem to, že by ho udělali buď crossplatformový a/nebo by udělali splipscreen režim asi zůstane z ranku zbožné přání).


A teď hra jako taková... integrace DLC je tentokrát... taková divná. Že jsou AA packy rovnou v základu - budiž, aspoň jsem mohl Liaru (a ostaně nejen ji) obléknout do oficiálně vypadající uniformy, když jde na misi.

Příběhová DLC byla už v původním release integrovaná celkem příčetně, takže tady nebylo moc co zkazit a také na tom v EA nic nezkazili.

A tím se dostávám k DLC zbraňovým a zbrojovým... au. Opravdu AU. Že DLC zbraně si musí hráč +/- všechny nakoupit - no dobře, dejme tomu.
Že si musí koupit i N7 Defender Armor, zatímco Cerberus Ajax Armor (součást jednoho AA packu) najde jen tak na palubě Normandy, to už je solidní renonc, ten by měl být k mání někdy v pozdější fázi hry, zatímco N7 Defender měl být na palubě k dispozici coby alternativa k defaultnímu N7 brnění.
(a samozřejmě, proč doprčic má veškeré brnění původem z Cerbera pořád jeho výsostné znaky?!?!? - už v čase staré ME3 jsem uvažoval o aplikaci modu, který by mne tohoto nesmyslu zbavil a u MELE k tomu asi definitivně dojde - mmch. ten rozdíl je, že Cerberovská brnění byla postupně "backportována" do ME3 MP, takže pro ně vznikly alianční textury, které v době vydání ME3 ještě nebyly k dispozici, není to tedy tak, že bych od Bioware chtěl něco extra, změny v ME1 byly větší než toto!).


Obecně, ME3 je paradoxně hra, která je nejvíc zralá na remake (kvůli svému zbytečně uspěchanému vývoji) a ne, (jen) kvůli koncům to fakt není, je to kvůli zběsilému railroadingu během hlavní hry - ale i tak je to pořád celkem solidní hra, která rozhodně stojí za zahrání.

Bottom line - pro newcomers je MELE jasná volba, je to pořád jedna z nejlepší SF her, co pro současné herní platformy vznikly a pro staré veterány je fajn, že sice za krvavé peníze, ale přece jenom jsme se dočkali odstranění některých otravností původních stand alone her a to oficiální cestou.

AVip - 09. říjen 2021 11:25sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Telemachus Rhade: Jo, Redcliffe jsem taky jako jediný vágně poznával.

Upřímně, mne třeba mrzí absence Denerimu, který pokud vím v DAI není a jelikož se přes něj přehnala na konci DAO fronta, tak by stačilo dodržet vágně tvar a formu řeky a umístění hradu.

Abychom si nerozuměli špatně, já si DAI nechci zošklivovat, to vůbec ne, ale jak říkám, něco mi tam nějak nesedlo...
Telemachus Rhade - 08. říjen 2021 23:22sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
*stran osady Haven a dalších lokalit z DAO a DAI

No společné jsou dvě, nepletu-li se. Haven a Redcliffe. A nevím nakolik brát DAO jako bernou minci, neboť ta hra byla grafická zastaralá už ve své době. (O DA2 pšššt) Tady je ohledně Redcliffu menší analýza, která ukazuje, že je toho společného docela dost, nicméně blbě zafinišováno :)

Haven má facelift o něco totálnější, ale na druhou stranu - DAI lokace jsou fakt nádherné kousky! Včetně Havenu. O čem z DAO se to dá říct? V DS4 se taky nepodíváme nikam z DAI – je to takový trademark.

Nicméně grafiku stranou... Příběh Inquisition mi přijde zdaleka nejlépe napsaný. Dtto pro dialogy.

Nejnovější   Novější 106 - 125 / 8030Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o