Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Nejen Star Trek gamesy

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 8030
Diskuze věnovaná počítačovým hrám nejen s tématikou Star Treku, jak pro PC, tak pro konzole.
A i když jsou hry s tématikou Star Treku téměř stejně staré jak samotný Star Trek, hlavní boom zažily v 90. letech minulého století, kdy firma Interplay vydávala doslova jednu za druhou.

Tyto hry se dají koupit naštěstí i dnes a to nejlépe na serveru
GOG.com

Další možný zdroj je "provařený" server
Steam
Zde je navíc možno hrát i MMO Star Trek Online.
Pokud vás zajímá, kolik lidí hraje najednou (nejen) vaši oblíbenou hru, navštivte server Steam Charts.
A pokud chcete přesně vědět, co obsahuje ten který balík na Steamu, navštivte server Steam Database. Zde se také můžete dozvědět, jak moc nás Steam v našem regionu odírá (či naopak).

Svou (nejen) herní sbírku si dále můžete rozšířit prostřednictvím serveru Humble Bundle. Ale nejen herní. V tamní nabídce se periodicky objevují například i komiksy nebo audio knihy a to včetně ST (ale nejen).
Kromě tohoto serveru existují i další podobné servery, např. Indie Gala nebo Bundle Stars.

A protože by bylo poněkud nefér ignorovat současný domov her se značkou Star Wars, ale třeba také Mass Effect nebo Dragon Age, tak další zajímavý zdroj představuje i server EA Origin.


Chcete vědět, které hry jsou právě teď někde zadarmo? Koukněte se sem...

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 61 - 80 / 8030Starší   Nejstarší

AVip - 01. září 2022 21:06sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mmch. na Steamu je původní Mafia dočasně zdarma.
AVip - 10. srpen 2022 07:51sipka
ZAMĚŘIT
AVip
And now for something completely different...

...DTG oznámila uvedení
Train Sim World 3

:-DDD
AVip - 01. srpen 2022 19:42sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BioWare Should Release New DLC for Mass Effect: Andromeda Ahead of ME4

Jasně, je to spíš z ranku "mokrý sen", ale faktem je, že obchodně by to smysl dávalo (nejen v tomto případě, btw.).
Ale obávám se, že tohle zůstane v rovině totálních zbožných přání a to jak z důvodů kreativních, tak technických (Frostbite).
AVip - 22. červenec 2022 08:47sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mvek: Nojo, bohatýrské časy her pro MS-DOS.... :-)

Vtip byl v tom, že engine pro Wingy I a II byl ještě v real mode, takže se kvůli větším datovým objemům a to zejména zvukům musela používat EMS paměť (kdyby byl aspoň pro 286 DOS extender -ála Wolf3D- nebylo by podobné cvičení s EMS zapotřebí a data by se nahrávala do XMS, což by ostatně bylo výrazně žánrově čistší).

K tomu přistupovalo i to, že koncem 80. let (Wing I vyšel v roce 1990), nebyla ještě zcela dořešena problematika emulace EMS při použití procesoru 386 a vyšších, EMM386.EXE jak jsme ho znali celá 90. léta přišel až s MS-DOS 5.0 z roku 1991 a v té době si každý výrobce +/- řešil emulaci EMS po své linii a například počítače 286 s chipsetem NEAT byly velmi ostrou a v praxi dostupnější konkurencí pro počítače s procesory Intel 386SX nebo 386DX (v té době Intel ještě držel na 386 monopol, AMD na něm licenci na 386 vysoudila taky až v roce 1991, což vzápětí efektivně zabilo 286).

Takže Wing I musel být 286 kompatibilní (jinak by byl neprodejný) a zároveň musel používat velkou paměť a nejjednodušší bylo použít prožluklý standard EMS, protože na to, aby byl 386-only, bylo mezi lidmi příliš málo 386...

Podobná situace se mmch. o pár let později opakovala u série X-Wing a Tie Fighter, kdy X-Wing teoreticky chodil i na 8086 (no to bych vážně nechtěl vidět), prakticky chodil i na 286 (to jsem viděl, žádná sláva, ale dalo se), zatímco Tie Fighter už si o rok - dva později mohl dovolit ustřelit podporu legacy platforem a chtěl 386SX nebo vyšší (byť pořád pěkně "na prasáka" chtěl EMS i on).
Mvek - 20. červenec 2022 16:08sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Takhle se prý řešil problém se správcem paměti při ukončování Wing Commandera, ale protože deadline byla za rohem, vyřešili to úpravou té hlášky...


Pokud by to nefungovalo, tak odkaz na článek o aktualitách ohledně bezpečnosti na Root, kde to bylo.
Telemachus Rhade - 10. červenec 2022 18:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pro pobavení...

Vlevo je sloupeček nastavený podle optimalizátoru Microsoftu, který je jaksi zvyklý vytáhnout z XBOXu, co se dá.
Vpravo je návrh na optimalizaci nVidie aneb „tvoje grafická karta je úplně k ničemu, kup si minimálně RTX 3090“ :-D

obrazek

Telemachus Rhade - 25. červen 2022 13:00sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Většinou tu cítím averzi k AAA titulům, ale kdyby to přecijen někoho zajímalo, tak se dá na Steamu do 7. července pořídit Forza Horizon 4 se slevou 70 %.

Trojka byla nejlepší závodní hra, jakou jsem kdy hrál.
S.S.Enterprise - 22. červen 2022 20:01sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Tak jsem si udělal průzkum a bohužel jsem žil v klamu. Na svou obranu musím jen říct, že to nebylo z mojí hlavy, kdysi jsem informaci o tom, že 20 let starý software se stává automaticky freewarem četl. Jelikož jsem vždy četl jen weby tvářící se seriozně, vzal jsem to tehdy jako fakt.

Teď už jsem ale nikde takovou informaci nenašel, podrobné vysvětlení, které se týká tzv. abandonwaru je např. zde.

Skoro se pak bojím dát sem odkaz na (odkazovaných webů) free programy, jako Win95 nebo v AVipem postovaném článku zmíněná Duna 2.
Telemachus Rhade - 22. červen 2022 15:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Touto logikou by Photoshop 9 byl dnes freeware. Není :)
AVip - 22. červen 2022 15:11sipka
ZAMĚŘIT
AVip
S.S.Enterprise: To velice pochybuji.
Jedna věc je, že firmám se u tak starého sw nevyplatí vymáhat práva (protože by musely poskytovat aspoň rudimentární podporu) a náklady na právníky by byly vyšší, než suma, kterou by takto získaly, ale freeware to určitě není.
Mirak - 22. červen 2022 14:56sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
S.S.Enterprise: Ano, ale člověk by třeba uvítal verzi hry z GOGu, kdy nemusí zdlouhavě řešit kompatibilitu s dnešními operačními systémy.
S.S.Enterprise - 22. červen 2022 11:31sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
AVip:

Pokud vím, tak veškerý SW starší 20let je automaticky freeware, takže není důvod hledat místo ke koupi.
AVip - 22. červen 2022 08:16sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Zapomenuté poklady, tyto skvělé hry si dnes nemůžeme legálně koupit

Co na to říct? Že jsou tam hry, které opravdu stojí za to... bohužel.
S.S.Enterprise - 01. květen 2022 11:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Zaostřenější a vylepšená verze Starfleet Academy Intro
AVip - 21. duben 2022 08:31sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Larry Bond's Harpoon - Ultimate Edition

Pokud chcete mít vždy po ruce offline referenční "Jane's" na téma lodě a letadla, tohle je hra (nebo spíš "hra"), kterou chcete.

Sám tedy používám verzi Harpoon 97 (jak název napovídá, ta je z roku 1997 pro Windows 95), kterou jsem koupil ve výprodeji někdy před dvaceti lety, ale ještě předtím jsem hrál cca. 10 let Harpoon 1.0 pro MS-DOS (chodil i na 286/EGA) a uvažuju o tom, že možná je na čase updatovat kolekci (ale možná až v nějaké slevě).

Výhodou téhle hry je to, že má naprosto směšné nároky na hardware (a vždycky měla, to je její obrovská výhoda jak proti pokusům o pokračování Harpoon II a 3, jakož i konkurenčním projektům CMANO a CMO), takže ji můžete mít prakticky všude a i její poměr cena výkon je naprosto dokonalý, protože není předražená (zase, srovnejte si to s konkurencí, kolem CMANO resp. CMO "kroužím" už roky a nedokážu sám sebe přesvědčit, že koupě by byla dobrý nápad).


Papírová předloha této hry byla kdysi dost dobrá i pro Toma Clancyho, když potřeboval referenci pro psaní předlohy k filmu "Hon na ponorku" (a ano, existuje starší papírová verze této hry, která má vlastní verzování, takže pozor na ev. záměnu).
Mirak - 19. duben 2022 17:33sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
The Fall a Human Revolution dohrány, obojí poprvé.

The Fall
- Na to, že mělo jít primárně o blbinu na android je to podle mě hodně dobré.
- Vlastně si zpětně říkám, že se povedlo zachovat až nečekané množství sofistikovaných herních mechanismů z HR.
- Příběh a world-building nejsou o nic horší, než ve zbytku Deus Ex universa. Ben Saxon je stejně dobrý protagonista jako Denton nebo Jensen a jeho relativní pbyčejnost je plus.
- Škoda, že se nepovedlo vydat druhou (a poslední?) část, ale aspoň, že shrnutí toho, jak to dopadne venku.
- Provázanost s mateřským HR je super, Tyrants si víc prostoru zasloužili.
- Jen nevím, jak by me to bavilo bez znalosti románoveho Icarus Effect, který je podle mě naprostá nutnost (a funguje současně jako prequel k HR)

Human Revolution
- Byl jsem v takovém tom sweet spotu, kdy si z původního Deus Ex nepamatuju úplné detaily, ale zároveň jsem myslím drtivou většinu narážek pochytal.
- Přiznám se, že jsem až takovou úctu k originálu v tolika ohledech (stalkování dámských záchodů) fakt nečekal, takže naprostá paráda.
- Nejvíc jsem si užíval to trajdání po Detroitu a Hengshe, plnění vedlejších questů, kecání s civilisty a všeobecné nasávání flavouru universa.
- Mise možná malinko na jedno brdo, továrna, laboratoř, internační tábor, ale určitě to nenudilo.
- AJ a ostatní postavy jsou cool, příběh i jeho vazby na původní Deus Ex jsou perfektní.
- Příjemně překvapila povedená integrace masivního (mně to tak přišlo) DLC The Missing Link. Ani nevím, jestli bych si uvědomil, že to je dodatečný obsah. Byly v něm opět super postavy. Asi je to tím, že hraju absolutní stealth styl, ale hra mi fakt přišla velmi dlouhá, což je u RPG přirozeně super.
- Jestli něco zamrzí, tak je to "pulling Invisible War" u pokračování, protože jsem si po dohrání samozřejmě zjišťoval, který konec je kánon, byť odpověď jsem bohužel tušil :/ Méně je někdy více a možnost volby ne vždy znamená lepší výsledek.

Každopádně nadšení, líbila se mi ta AVipova poznámka o sneaky cyberpunku. Jedu teď trochu i Blade Runner universa a stejné to není, obojí má samozřejmě něco do sebe.

Už jsem rozečetl Black Light, takže si dám před Mankind Divided pauzu.
AVip - 15. duben 2022 09:14sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Tak.
Ona je to spíš palebná příprava na pokračovaní, které by se prý mohlo relativně brzo objevit + snaha dodatečně prodat DLC (která jsou taky "hit and miss").
Mirak - 15. duben 2022 09:11sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Zak základní hra myslím bývá na GOGu ve slevě i kolem tří eur, takže už ji mám tam.
AVip - 15. duben 2022 07:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Na Epicu je zdarma základní XCOM 2.

Je to zajímavá hra, náročná hra...
... a bohužel celkově špatná hra, protože se tváří jako strategie a přitom je to spíš lineární "koridor" a Firaxis se při jejím vývoji dopustili řady přehmatů, o kterých jsem tiše doufal, že zůstaly v 90. letech (on už XCOM "1" na jistou "koridorovitost" postupu trpěl, ale XCOM 2 fakt bere hlavní cenu).


Ale tak ji nyní můžete vyzkoušet... a udělat si názor sami.
Star Trek.CZ - 13. duben 2022 12:26sipka
ZAMĚŘIT
Star Trek.CZ
Star Trek: Prodigy – Supernova

Nejnovější   Novější 61 - 80 / 8030Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o