Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Stargate aneb Hvězdná brána

Spravuje: Pozemstan
Počet příspěvků: 6474
Toto fórum je věnováno vědeckofantastickému světu Hvězdné brány (Stargate), ať už tomu filmovému, nebo seriálovému, mnohem rozsáhlejšímu. Díky bývalému správci Razerovi za téměř deset let skvělého vedení této diskuse a ještě delší přispívání.

Stargate Command (oficiální web MGM) | GateWorld | SG Omnipedia | SG Solutions | SG Wiki | SG Wikia | SG1.cz | SGA - Project | Gateverse.cz | SG na webu Postavy.cz | Chevron 24 - fanklub SGC | Telemachův "watchorder"

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 105 - 124 / 6474Starší   Nejstarší

Pozemstan - 10. červenec 2017 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
tz: Prý by to měl být "ten s H na čele", což asi hovoří za vše... -)
tz - 10. červenec 2017 20:59sipka
ZAMĚŘIT
tz
Pozemstan:
...přijede hvězda z Červeného trpaslíka

Jestli to bude opravdu "hvězda" aneb někdo z hlavího osazentsva, tak bych i zašel.

Pozemstan - 10. červenec 2017 20:19sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
MickTheMage: Pěkný výtvor! Ani jsem si neuvědomil, že už je SG-1 20 let.

To by býval byl i další argument, proč přece jen jít v Chotěboři na Teryl Rothery. Doktorka Fraiserová byla moje docela oblíbená postava. Bohužel mě ale přece jen odradila cena, která, byť asi mnohem nižší než na západ od nás, i v rámci festivalu dosahovala stejné výše nebo včetně podpisů a fotek i přesahovala ceny samostatných akcí s ST herci významnějších postav. Nebyl jsem zřejmě sám, byť atmosféra obou pořádaných debat prý byla skvělá, takže na závěr FF ředitel Pravda oznámil, že mj. na základě malého zájmu (prý ale nepřišel snad ani vedoucí Gateconu, jestli se nemýlím) zřejmě s herci v Chotěboři skončí (i když zároveň naznačil, že možná ještě příští rok, podaří-li se FF zorganizovat zřejmě částečně v jiných prostorech vzhledem k rekonstrukci kulturního domu, přijede hvězda z Červeného trpaslíka)...
MickTheMage - 10. červenec 2017 16:47sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Len taka zaciatocnicka malickost :) Mimochodom, 20 rokov! Nechcem viest duchodcovske reci, ale... Ked si vezmem, ze si pamatam 25 vyrocie Star Treku a minuly rok sme mali 50... Fuck my life ;)
Pozemstan - 04. červenec 2017 19:27sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jak asi víte, v rámci Gateconu na Festivalu fantazie v Chotěboři vystoupí 6. a 7. července 2017 na dvou debatách s autogramiádou a focením představitelka doktorky Janet Fraiser(ové) Teryl Rothery, viz např. facebookové stránky Gateconu nebo web FF tady a zde.
Marshall - 20. červen 2017 11:14sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Jde mi jen o Atlantis.
Mirak - 20. červen 2017 11:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Čtyřka a pětka jsou docela očistec.
Pozemstan - 20. červen 2017 09:48sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: Za dlouhých finských zimních večerů se mi to docela líbilo, ale možná to bude tím, že jsem si oblíbil některé postavy - včetně Rodneyho...

A, když už jsem to zmínil vedle, dovolím si i tady upozornit, že Rodneyho herec David Hewlett si zahrál i v Případech detektiva Murdocha jako pedantský vedoucí městského archivu pokutující podřízené za klení... -)
Telemachus Rhade - 20. červen 2017 09:36sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike: Je to rozhodně lepší než Prison Break :)
kapitan Pike - 20. červen 2017 09:25sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Já SGA dokoukal někam do půlky třetí řady. Má cenu to dojíždět do konce? :-)
Telemachus Rhade - 20. červen 2017 09:02sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Marshall: Blu-ray vyšel už dávno. Ale subjektivně jsou lepší HD verze ze streamovaných služeb. Mají lepší barvy a vyvážený zvuk. dtto pro SGU. Z SG-1 jsou HD jen sezóny 8 - 10. U prvních sedmi by se právě musel udělat remaster a do toho se asi nikdo nepohrne.
Marshall - 20. červen 2017 06:06sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
So... Nemohl jsem dneska dospat a tak jsem si pustil svou nej Atlantis epizodu (Tao of Rodney) - a napadla mě otázka. Jaká je nejkvalitnější verze? DVD? Existuje Blu-Ray edice / remaster? Nebo existují plány? Technická či politická realističnost daného projektu pokud to ještě neudělali (viz třeba rozdíl TNG vs DS9)?
Pozemstan - 05. červen 2017 13:18sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Praotec trekkie: Ano, v seriálu sám Jack na dvě "l" ve svém příjmení několikrát upozorňuje. Tuším, že ke změně jména oproti filmu došlo kvůli autorským právům, ale neznám podrobnosti.

Mirak: Myslel jsem, pod vlivem SG-1, že O'Neill se dvěma "l" je vzácnější, ale jak koukám, pravdou bude spíše opak a už u různých historických forem jména Neil se "ll" občas vyskytovalo...
Praotec trekkie - 05. červen 2017 11:38sipka
ZAMĚŘIT
Praotec trekkie
Co vím, tak v původním filmu měl plukovník Jack O'Neil v podání Kurta Russella "jedno l" a to druhé mu přidali až v seriálu (myslím, že to i zmiňovali). I když se scénáristi dodatečně pro seriál jako takový skutečným O'Neillem insiprovat taky mohli.
Mirak - 05. červen 2017 11:38sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jo, strašně netradiční jmeno :)
leena - 05. červen 2017 11:19sipka
ZAMĚŘIT
leena
Pozemstan: taky me to rano trklo...a presne jsem si pomyslela, jestli nahodou to jmeno nebylo inspiraci...
Pozemstan - 05. červen 2017 11:12sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Zajímavá shoda jmen, nebo inspirace?
Zemřel průkopník surfování Jack O’Neill.
Pozemstan - 06. květen 2017 14:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Ano, také jsem si vzpomněl na Baala vrhajícího nože... Nějaké oživení se objevilo také u Noxů, kde ale šlo jen o tyčové zbraně a třeba Adria snad oživila zastřeleného jaffu, ale ten asi s dírami po střelbě nežertoval. Antička z Antarktidy, jestli se nemýlím, léčila jen nakažené... Se sarkofágem také někoho dokola oživoval ze začátku SG1 snad Apophis, ale asi bez střelby...
Mvek - 05. květen 2017 20:16sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jako asi by se dalo čekat, že takhle zkoumá díry v oblečení někdo, kdo byl oživen, takže třeba sarkofágem, ale v Need to asi byl jen ten Daniel. Já spíš přemýšlel o Baalově výslechu Jacka v 6. řadě, sice z té epizody taky už něco vybírala, ale tohohle si nevšimla, vůbec tam moc není vidět díry v oblečení (o to samotné jde, potrhané oblečení na slova o potrhaných punčochách).
Telemachus Rhade - 05. květen 2017 11:46sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Yep, to byl Dannyboy, to není ono.

Nejnovější   Novější 105 - 124 / 6474Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o