Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2366


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1348 - 1367 / 2366Starší   Nejstarší

Yakuzza - 03. říjen 2017 02:44sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Jeste jsem necetl mistni komentare k 1x03, ale po patnacti minutach jsem to radeji vypnul a jdu spat. Je to desne debilni.
Pozemstan - 03. říjen 2017 02:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Tak jsem už tedy také zhlédl 3. epizodu. Prvním dvěma dílům jsem dal C a tomuto bych nakonec horší známku také nedal. Má to dokonce i lepší momenty, ale...

Když jsem tady četl od AVipa "Doom", myslel jsem, že naráží na celkově ponurou atmosféru, ne, že to bude opravdu místy připomínat onu hru. Skoro jsem litoval, že jsem si ke sledování vzal večeři... -) Myslím, že to je jedna z nejhororovějších epizod ST. Podobně jako Eodeonovi mi to také připomínalo epizodu ENT Impulse (ta se mi tedy docela líbila). Zprvu jsem byl hodně znechucený (už tedy ve scéně s odběrem slin - jinak zajímavá technologie identifikace pomocí DNA, ale, jak vidno, stejně nespolehlivá a v ST snad zatím nevídaná), ale pak to místy nevyznělo ani ze startrekovského hlediska nejhůře, tedy až na poslední scénu, která, pokud ne další detaily, opravdu naznačuje aktivity Sekce 31.

Michael očividně i přes své chování ctí základní Roddenberryho principy Federace, i když patří možná mezi jediné tři idealisty na lodi, a to je jeden z nich předurčen k životnímu pesimismu. -)(

Nakonec jsem to musel brát trochu s nadhledem a docela jsem se bavil. Vyspělost technologií je samozřejmě velice podivná. Chtějí-li zachovat kontinuitu, je projekt hned nebo třeba až později zásahem nějaké "vyšší bytosti" odsouzen k nezdaru, jde-li tedy vůbec opravdu o nový pohon. Takovou technologii by snad nemohla mít a po staletí úspěšně tajit ani Sekce 31.

Raketoplán s warpem mě také trochu překvapil, ale řekl bych, že to úplně chyba není. V TMP jsme viděli odpojitelný warpový motor, ale raketoplány už v TOS mají napevno něco jako warpové gondoly. Na MA usuzují, že by alespoň omezenou schopnost warpu mít měly. Ve 24. století už tomu tak je, alespoň u určitých typů, určitě, ale to je jiná doba...

Osobně bych řekl, že jsou postavy docela zajímavé. Ano, kadetka je trochu otravná, ale snad se časem zklidní.

Kapitán Lorca zatím působí tajemně. Je jistě schopný, ale dost možná všeho... Herec vypadá a působí trochu jako starší Jiří Dvořák, což za mě není úplně špatně. Osobně doufám, že i přes možné spojení se Sekcí 31 přece jen nepůjde jen o bezpáteřního pragmatika a "válečného štváče", o jakém mluvil poručík Stamets. Trochu připomíná Archera.

Jinak v níže odkazovaném promu na 3. díl se objevily i scény nejspíše z dalších epizod. V jedné kapitán říká jakési admirálce *upozorňující na obavy z Michael: "My ship, my way."* To by potvrzovalo, že má, i vzhledem k válce, skutečně širokou pravomoc, ale přece jen asi alespoň do jisté míry podléhá Velitelství Hvězdné flotily. Nicméně jeho příslušnost k Sekci 31 to rozhodně nevylučuje.

První důstojník Saru nakonec také ukázal "lidštější" tvář, i když to trochu popírá jeho nedůvěru v Michael z prvního dílu.

Hlavní výzkumník Stamets má temné upřené oči šíleného betazoida z VOY, ale když se na palubě raketoplánu rozpovídal, působil správně vědecky zapáleně, a to v pozitivním, nikoli "mengelovském", slova smyslu. Uvidíme.

Šéfka bezpečnosti na mě zprvu působila jako poněkud škodolibě se smějící sadistický "zelený mozek", ale její zapojení do kapitánových tajných aktivit ukazuje možná trochu hlubší rozměr, byť zřejmě temný...

Asi by bylo lepší, kdyby se to odehrávalo ve 25. století, ale souhlasím s Eodeonem, že to má zajímavý potenciál, takže i přes dílčí zděšení nad seriálem zatím hůl nelámu. Z ukázky a úvodu jsem to popravdě čekal i horší.
BorgDog - 03. říjen 2017 01:59sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade:
6) Díky Fringe znám jejich budování příběhu, a hlavně vztahů, velmi dobře, tohle jej přesně kopíruje, čili přesně vím, kam to doputuje. Respektive nedoputuje.

Přesně. Tohle Fringe nalakované ST nátěrem. Hodně tenkým. Nevím, kdo TOHLE vymyslel... ale bolí to. :-(
Eodeon - 03. říjen 2017 00:10sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: Já mám tedy podezření na samotného Lorcu, případně i na šéfku bezpečnosti. Lorca mi přijde jako přesně ten typ "účel světí prostředky", kterého by Sekce 31 chtěla rekrutovat. A jedna z věcí, které se mi opravdu velice líbily, byla jeho zmínka, že dostal od Flotily volnou ruku. Samozřejmě to nemusí být pravda, ale je to element, který dává seriálu úžasný potenciál. Kapitán se v podstatě nikomu nezodpovídá a nad svou posádkou má tím pádem absolutní moc. Je to trochu silné kafe, ale když se to dobře scenáristicky uchopí (vím, pochybné, ale uvidíme), dají se s tím vyčarovat fantastické věci. I trocha toho potenciálu, kdyby se vytěžila, tak by to za to stálo. Čili doufám, že tím směrem se tvůrci vydají dál.
Eodeon - 03. říjen 2017 00:02sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
AVip:

...místy se strašlivě táhnul.

Tady bych vsadil menší obnos na to, že narážíš na scény s postavou, která vlastně jen spojuje Wesleyho Crushera a Reginalda Barclaye do jednoho neodolatelného mixu... uhodl jsem? :)
Telemachus Rhade - 02. říjen 2017 22:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
1x03

Je mi z toho na zvracení a smutno.
Tímto jsem ukončil své sledování Discovery.

1) Se Star Trekem to nemá společného lautr nic.
2) Too many stupid people. A ten pyčus ze strojovny tomu kraluje. Kdybych chtěl ve svém životě takové lidi, nechám se zaměstnat jako děvka pro všechno v korporátu.
3) Množství naprosto nelogických nesmyslů proti elementární fyzice nebo rozumného uvažování, je naprosto neskutečné.
4) Z celého castu mi není sympatický lautr nikdo.
5) Kinematograficky je to odpad. Kamera, hudba, efekty, svícení (!),...
6) Díky Fringe znám jejich budování příběhu, a hlavně vztahů, velmi dobře, tohle jej přesně kopíruje, čili přesně vím, kam to doputuje. Respektive nedoputuje.

Kdyby se tam objevil třeba Pike a Constitution, dejte mi vědět ;)
Lt.Shark - 02. říjen 2017 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
no... Sekce 31? že by? ...*co to tam bylo s tou černou sekcí/insignií...? Mě to v tu chvíli připadlo spíš něco jako jednotka MACO na Enterprise, ale Sekce 31 by s tím taky mohla mít něco společného*
AVip - 02. říjen 2017 21:53sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon:
e i ten site-to-site transport. To v TOS natuty neuměli.

Dobrá poznámka. Tohle je opravdu TNG+ feature...

Ale abych tak řekl, po tomto díle, čichám, čichám mindfuck... dám tomu ještě chvíli.
I když tedy, třetímu dílu by rozhodně slušely "delší nůžky", místy se strašlivě táhnul.
Eodeon - 02. říjen 2017 21:48sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: Ty raketoplány mě také (nemile udivily). A později jsem si uvědomil, že stejný (ne-li větší) problém je i ten site-to-site transport. To v TOS natuty neuměli. Jasně, vždycky se to dá okecávat nějak tak, že Discovery je novější oproti Enterprise, nebo že Discovery je tak trochu tajná loď vybavená experimentální technologií (což by odpovídalo mému velmi silnému podezření, že tu nejspíš hraje roli Sekce 31), ale to je všechno pořád slabé. Nad holografickou technologií jsem mávl rukou, ale tohle mě už docela trápí.

A abych se odrazil od tvého srovnání, atmosférou (a ta byla dobrá) bych to já přirovnal také k ENT, konkrétně 3x05 "Impulse", a pak určitě TNG 7x19 "Genesis" a VOY 4x05 "Revulsion".
Lt.Shark - 02. říjen 2017 21:29sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Hmmm... 1x03... co říct? Tmavý, ponurý, divný... o tom jak to do tohoto období nezapadá už bylo napsáno hodně... já asi přidám jen jednu další poznámku... shuttle létající rychlostí WARP???

Jinak z treku mi to trochu připomínalo dění ve 3.řadě Enterprise, tedy válka s Xindi a nebo epizodu Voyageru Living Witness...
tz - 02. říjen 2017 21:18sipka
ZAMĚŘIT
tz
S.S.Enterprise: Proto jsem jako první zmínil příběh - i když teda mě nezaujali ani postavy.
S.S.Enterprise - 02. říjen 2017 21:04sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tz: no jo, tak seriály se sledují většinou proto, že se člověku líbí je sledovat... :)
tz - 02. říjen 2017 20:58sipka
ZAMĚŘIT
tz
Tak jsem taky už viděl úvodní dvě epizody Discovery a vlastně mě ani nenapadá, proč bych to měl dál sledovat... Když to vemu po stránce příběhové, tak mě to vůbec nebavilo a druhou epku jsem už spíše proklikával, když to vemu po stránce Trek universa, tak mi to vůbec nezapadá mezi Enterprise a TOS, natož do období The Cage. Pro sebe to řadím do alternativní linie k JJ Trekům a ještě uvidím, zda to dokoukám. Asi si radši zopáknu Enterprise...
Xyll - 02. říjen 2017 17:35sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Konečně se dostávám ke komentu prvních dvou epizod i zde na Starnetu.
Od začátku perfektní Star Trek atmosféra, posádku Shenzou jsem si hned zamilovala, až je mi líto, že čas s nimi byl tak omezen. Okamžitě mne napadlo, že by bylo super přečíst si pár příběhů z jejich sedmileté mise. A hle kniha už je na světě :). Vztah kapitán - první důstojník měl skvělou dynamiku, Saru mě sice občas lezl na nervy, ale je to zajímavý týpek.

U klingonů se mi moc líbí, že spolu mluví klingonsky. Jejich zbroj mi sice přijde směšně přezdobená, ale tak válečníci si na svůj ohoz dost potrpí a je to prostě jiný styl, jinak jsou ok.
Celkově mne až překvapilo, jak bravurně se pouze ve dvou dílech povedlo docela detailně představit hned několik postav. A za chvíli si jdu užívat 1x03 ;).
Telemachus Rhade - 02. říjen 2017 14:36sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: V anketě jsem dal E, ale 1x01 je za E, 1x02 za F. E převáhlo jenom proto, že 1x01 je o 10 minut delší.
S.S.Enterprise - 02. říjen 2017 14:25sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
ukoncete prosím hlasování k 1x01-02, zítra spustím 1x03
MickTheMage - 02. říjen 2017 14:01sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Uf, to bolo vsetko len nie Star Trek a tribble sa nepocita :). Skor som z toho mal pocit Battlestar alebo... neviem. Divne.
Marshall - 02. říjen 2017 13:25sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
AVip: Deekin Scalesinger souhlasí :D
AVip - 02. říjen 2017 11:05sipka
ZAMĚŘIT
AVip
kapitan Pike: To ovšem už od prvního dílu...
kapitan Pike - 02. říjen 2017 10:59sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
AVip: A není to i *Star Trek doof nebo Star Trek dumm*?

Nejnovější   Novější 1348 - 1367 / 2366Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o