Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2705


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 3 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1677 - 1696 / 2705Starší   Nejstarší

Seven - 03. říjen 2017 15:20sipka
ZAMĚŘIT
Seven
"Most Starfleet shuttlecraft from the 23rd century onward had warp nacelles, indicating warp capability. (DS9: "Emissary", "Paradise", "The Jem'Hadar"; TNG: "Parallels", "All Good Things..."; VOY: "Drone", "Resolutions"; TOS: "The Galileo Seven", "The Doomsday Machine"; ENT: "Broken Bow", "Shuttlepod One"; Star Trek Into Darkness)"
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Shuttlecraft
Lt.Shark - 03. říjen 2017 14:47sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Seven:
Shuttlecraft z 23. století dál (TOS Galileo 7) měl warpové gondoly a lítal limitovaným warpem

no nevím... http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Class_F_shuttlecraft

"Propulsion: Impulse Power"
"Engines: Advanced Impulse Power"
"Interplanetary Cruising Velocity: 350 million km/hr"
Seven - 03. říjen 2017 09:37sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Shuttlepod z ENT lítal jen impulsem.

Shuttlecraft z 23. století dál (TOS Galileo 7) měl warpové gondoly a lítal limitovaným warpem, jako ostatně i shuttle v TNG a VOY.

Pro delší cesty s trochu lepšími motory potom byly představeny runabouty (myslím, že v pilotu DS9).
Macek - 03. říjen 2017 08:07sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Discovery 01x03:

No... Přátelé... Tohle je silné kafe. Mix Lost, Aliena, Doom, a níže zmíněných dalších seriálů a filmů, co jsem neviděl (pravděpodobně).

Očekávám, že se každá z hlavních postav, tedy vyjma Michaely, několikrát změní a bude tu dobrý a tu zlá a tu něco mezi a vlastně nebudeme moci zařadit na správné místo a až do posledního dílu nechá diváka čekat, co bude finální postoj dané postavy.

Tak "moderní" pojetí jsem opravdu nečekal. Jak tu bylo zmíněno, je to klasický "no name" sci-fi a Orvile je zase ST - to je ale zvrácený svět.

Takových "facepalm" co jsem za tuto epizodu osobně prožil.
AVip - 03. říjen 2017 06:59sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Jinak jestli takhle půjde dál, mám pro Discovery nový akronym:
STINO (podle vzoru GINO a BWINO)

"As Discovery is Star Trek In Name only, while Orville is Star Trek in everything, but name." ;-)
Lt.Shark - 03. říjen 2017 06:57sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
AVip:
Jinak můj přístup k Discovery bude až na další následující - budu k tomu přistupovat jako k SF seriálu inspirovanému ST (a k Orville jako k ST seriálu, který nedostal licenci - což je podle všeho i pravda)

Koukám na to taky tak.
AVip - 03. říjen 2017 06:10sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog:
Po první sezóně to zruší a skončí se přesně tam, kde se začalo: Bordelem bez hlavy a paty.

Jo, toho se taky obávám.

Jinak podle všeho jsou díly 1 a 2 spíš -1 a 0 a teprve třetí díl je vlastně první, prý byl production run Discovery na posledních chvíli navýšen o dva díly z 13 na 15 - to by ledacos vysvětlovalo.
AVip - 03. říjen 2017 06:08sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon:
Tady bych vsadil menší obnos na to

Neprohrál bys... :-)
Pozemstan:
Když jsem tady četl od AVipa "Doom",

:-DDD Told ya...!


Ad raketoplány - i v TOS musí být schopné nízkým warpem, jinak by spousta zápletek nefungovala, byť tedy ty efekty ála hyperprostor si mohla produkce skutečně nechat od cesty.

Jinak můj přístup k Discovery bude až na další následující - budu k tomu přistupovat jako k SF seriálu inspirovanému ST (a k Orville jako k ST seriálu, který nedostal licenci - což je podle všeho i pravda).
Ono to totiž, ne že bych měl při dnešním stavu TV produkce na toto téma nějak přehnaně na výběr, že...

A uvidíme, jak se to vyvrbí.

BorgDog - 03. říjen 2017 03:27sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Yakuzza: Já taky. Tohle prostě TR vystihl: Je to TYPICKÝ model Fringe, případě Lost. Pseudovědecké blábolení bez nejmenší opory v realitě a hromadění "tajemna" bez vysvětlení, ale hlavně bez ÚMYSLU vůbec něco vysvětlovat. Černé komunikátory, tajné projekty, bubu-kapitán, "koťátko", a další a další. Vysvětlení žádné, logika žádná, hlavně že to je "dark and mystery!"

Po první sezóně to zruší a skončí se přesně tam, kde se začalo: Bordelem bez hlavy a paty.
Yakuzza - 03. říjen 2017 02:53sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
A asi zacnu byt vdecny za Voyager.
Yakuzza - 03. říjen 2017 02:44sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Jeste jsem necetl mistni komentare k 1x03, ale po patnacti minutach jsem to radeji vypnul a jdu spat. Je to desne debilni.
Pozemstan - 03. říjen 2017 02:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Tak jsem už tedy také zhlédl 3. epizodu. Prvním dvěma dílům jsem dal C a tomuto bych nakonec horší známku také nedal. Má to dokonce i lepší momenty, ale...

Když jsem tady četl od AVipa "Doom", myslel jsem, že naráží na celkově ponurou atmosféru, ne, že to bude opravdu místy připomínat onu hru. Skoro jsem litoval, že jsem si ke sledování vzal večeři... -) Myslím, že to je jedna z nejhororovějších epizod ST. Podobně jako Eodeonovi mi to také připomínalo epizodu ENT Impulse (ta se mi tedy docela líbila). Zprvu jsem byl hodně znechucený (už tedy ve scéně s odběrem slin - jinak zajímavá technologie identifikace pomocí DNA, ale, jak vidno, stejně nespolehlivá a v ST snad zatím nevídaná), ale pak to místy nevyznělo ani ze startrekovského hlediska nejhůře, tedy až na poslední scénu, která, pokud ne další detaily, opravdu naznačuje aktivity Sekce 31.

Michael očividně i přes své chování ctí základní Roddenberryho principy Federace, i když patří možná mezi jediné tři idealisty na lodi, a to je jeden z nich předurčen k životnímu pesimismu. -)(

Nakonec jsem to musel brát trochu s nadhledem a docela jsem se bavil. Vyspělost technologií je samozřejmě velice podivná. Chtějí-li zachovat kontinuitu, je projekt hned nebo třeba až později zásahem nějaké "vyšší bytosti" odsouzen k nezdaru, jde-li tedy vůbec opravdu o nový pohon. Takovou technologii by snad nemohla mít a po staletí úspěšně tajit ani Sekce 31.

Raketoplán s warpem mě také trochu překvapil, ale řekl bych, že to úplně chyba není. V TMP jsme viděli odpojitelný warpový motor, ale raketoplány už v TOS mají napevno něco jako warpové gondoly. Na MA usuzují, že by alespoň omezenou schopnost warpu mít měly. Ve 24. století už tomu tak je, alespoň u určitých typů, určitě, ale to je jiná doba...

Osobně bych řekl, že jsou postavy docela zajímavé. Ano, kadetka je trochu otravná, ale snad se časem zklidní.

Kapitán Lorca zatím působí tajemně. Je jistě schopný, ale dost možná všeho... Herec vypadá a působí trochu jako starší Jiří Dvořák, což za mě není úplně špatně. Osobně doufám, že i přes možné spojení se Sekcí 31 přece jen nepůjde jen o bezpáteřního pragmatika a "válečného štváče", o jakém mluvil poručík Stamets. Trochu připomíná Archera.

Jinak v níže odkazovaném promu na 3. díl se objevily i scény nejspíše z dalších epizod. V jedné kapitán říká jakési admirálce *upozorňující na obavy z Michael: "My ship, my way."* To by potvrzovalo, že má, i vzhledem k válce, skutečně širokou pravomoc, ale přece jen asi alespoň do jisté míry podléhá Velitelství Hvězdné flotily. Nicméně jeho příslušnost k Sekci 31 to rozhodně nevylučuje.

První důstojník Saru nakonec také ukázal "lidštější" tvář, i když to trochu popírá jeho nedůvěru v Michael z prvního dílu.

Hlavní výzkumník Stamets má temné upřené oči šíleného betazoida z VOY, ale když se na palubě raketoplánu rozpovídal, působil správně vědecky zapáleně, a to v pozitivním, nikoli "mengelovském", slova smyslu. Uvidíme.

Šéfka bezpečnosti na mě zprvu působila jako poněkud škodolibě se smějící sadistický "zelený mozek", ale její zapojení do kapitánových tajných aktivit ukazuje možná trochu hlubší rozměr, byť zřejmě temný...

Asi by bylo lepší, kdyby se to odehrávalo ve 25. století, ale souhlasím s Eodeonem, že to má zajímavý potenciál, takže i přes dílčí zděšení nad seriálem zatím hůl nelámu. Z ukázky a úvodu jsem to popravdě čekal i horší.
BorgDog - 03. říjen 2017 01:59sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade:
6) Díky Fringe znám jejich budování příběhu, a hlavně vztahů, velmi dobře, tohle jej přesně kopíruje, čili přesně vím, kam to doputuje. Respektive nedoputuje.

Přesně. Tohle Fringe nalakované ST nátěrem. Hodně tenkým. Nevím, kdo TOHLE vymyslel... ale bolí to. :-(
Eodeon - 03. říjen 2017 00:10sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: Já mám tedy podezření na samotného Lorcu, případně i na šéfku bezpečnosti. Lorca mi přijde jako přesně ten typ "účel světí prostředky", kterého by Sekce 31 chtěla rekrutovat. A jedna z věcí, které se mi opravdu velice líbily, byla jeho zmínka, že dostal od Flotily volnou ruku. Samozřejmě to nemusí být pravda, ale je to element, který dává seriálu úžasný potenciál. Kapitán se v podstatě nikomu nezodpovídá a nad svou posádkou má tím pádem absolutní moc. Je to trochu silné kafe, ale když se to dobře scenáristicky uchopí (vím, pochybné, ale uvidíme), dají se s tím vyčarovat fantastické věci. I trocha toho potenciálu, kdyby se vytěžila, tak by to za to stálo. Čili doufám, že tím směrem se tvůrci vydají dál.
Eodeon - 03. říjen 2017 00:02sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
AVip:

...místy se strašlivě táhnul.

Tady bych vsadil menší obnos na to, že narážíš na scény s postavou, která vlastně jen spojuje Wesleyho Crushera a Reginalda Barclaye do jednoho neodolatelného mixu... uhodl jsem? :)
Telemachus Rhade - 02. říjen 2017 22:55sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
1x03

Je mi z toho na zvracení a smutno.
Tímto jsem ukončil své sledování Discovery.

1) Se Star Trekem to nemá společného lautr nic.
2) Too many stupid people. A ten pyčus ze strojovny tomu kraluje. Kdybych chtěl ve svém životě takové lidi, nechám se zaměstnat jako děvka pro všechno v korporátu.
3) Množství naprosto nelogických nesmyslů proti elementární fyzice nebo rozumného uvažování, je naprosto neskutečné.
4) Z celého castu mi není sympatický lautr nikdo.
5) Kinematograficky je to odpad. Kamera, hudba, efekty, svícení (!),...
6) Díky Fringe znám jejich budování příběhu, a hlavně vztahů, velmi dobře, tohle jej přesně kopíruje, čili přesně vím, kam to doputuje. Respektive nedoputuje.

Kdyby se tam objevil třeba Pike a Constitution, dejte mi vědět ;)
Lt.Shark - 02. říjen 2017 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
no... Sekce 31? že by? ...*co to tam bylo s tou černou sekcí/insignií...? Mě to v tu chvíli připadlo spíš něco jako jednotka MACO na Enterprise, ale Sekce 31 by s tím taky mohla mít něco společného*
AVip - 02. říjen 2017 21:53sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon:
e i ten site-to-site transport. To v TOS natuty neuměli.

Dobrá poznámka. Tohle je opravdu TNG+ feature...

Ale abych tak řekl, po tomto díle, čichám, čichám mindfuck... dám tomu ještě chvíli.
I když tedy, třetímu dílu by rozhodně slušely "delší nůžky", místy se strašlivě táhnul.
Eodeon - 02. říjen 2017 21:48sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: Ty raketoplány mě také (nemile udivily). A později jsem si uvědomil, že stejný (ne-li větší) problém je i ten site-to-site transport. To v TOS natuty neuměli. Jasně, vždycky se to dá okecávat nějak tak, že Discovery je novější oproti Enterprise, nebo že Discovery je tak trochu tajná loď vybavená experimentální technologií (což by odpovídalo mému velmi silnému podezření, že tu nejspíš hraje roli Sekce 31), ale to je všechno pořád slabé. Nad holografickou technologií jsem mávl rukou, ale tohle mě už docela trápí.

A abych se odrazil od tvého srovnání, atmosférou (a ta byla dobrá) bych to já přirovnal také k ENT, konkrétně 3x05 "Impulse", a pak určitě TNG 7x19 "Genesis" a VOY 4x05 "Revulsion".
Lt.Shark - 02. říjen 2017 21:29sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Hmmm... 1x03... co říct? Tmavý, ponurý, divný... o tom jak to do tohoto období nezapadá už bylo napsáno hodně... já asi přidám jen jednu další poznámku... shuttle létající rychlostí WARP???

Jinak z treku mi to trochu připomínalo dění ve 3.řadě Enterprise, tedy válka s Xindi a nebo epizodu Voyageru Living Witness...

Nejnovější   Novější 1677 - 1696 / 2705Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o