Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2402


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 3 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1366 - 1385 / 2402Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 18:14sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Nicméně to, že ST ukazuje stále nové a nové rasy aniž by více pracoval s těmi stávajícími jako jsou oni Andoriani není nic nového. Kromě klingonů a Romulanů, které naopak recykluje do zblbnutí, jsou nových ras plné zejména TOS filmy, což jen ukazuje, že v tomto se DSC vrací ke kořenům... I když tuším, že u těch TOS filmů to byla reakce na SW filmy + využití filmového rozpočtu.

V TNG filmech tolik nových ras nebylo, v seriálech TNG+ byly nové rasy vtaženy do děje..
Pozemstan - 03. říjen 2017 18:04sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark: To ano, i když v prvním nebo druhém díle je zmíněna andorijská kolonie, u které jsem se pozastavoval nad tím, že by byla proti klingonům, vzhledem k válečnickým tradicím andorianů, úplně bezbranná...
Lt.Shark - 03. říjen 2017 17:58sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Ještě je zajímavé... jak kromě Vulkánců (a řekněme že "Klingonů"), nebyly zatím vidět jiný druhy známé ze ST universa...
v posádkách jak Discovery tak Shenzhou nebyl zatím žádnej Andorian, Denobulan nebo třeba Telarit, ale zato je tu spousty nových, dosud nikdy neviděných druhů... třeba ten Saru (Kelpien)
nebo toto: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/File:Shenzhou_Blue_Skin.jpg
toto: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Airiam
toto: http://memory-alpha.wikia.com/wiki/File:Shenzhou_Tactical_Helmet.jpg
a další... jako třeba ženská v jídelně Discovery s velkou fialovou hlavou.
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 17:21sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Anketa k 1x03 spuštěna.
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 17:19sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Ještě bych dodal, že v našem známém ST bylo už tolik témat a různých dějových situací, že pokud by další seriál pokračoval ve stejném duchu, jistě bychom jej nařkli, že kopíruje své předchůdce - toto má blízko k tvůrčí krizi, jejíž výsledek jsme mohli vidět v podobě 3.sezóny ENT.

Ano já bych taky rád viděl pokračování ENT, nebo VOY/Nemesis+ seriál, ale tato doba je už evidentně pryč.
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 17:06sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
1x03

Za mě super atmosféra i příběh, výborné představení lodě, kapitána i celé posádky, 1x03 funguje i díky prvním dvěma epizodám. S TOS (kterou sem prospal a fakticky se na ní nedá dívat) to nemá nic společného a doufám, že nikdy mít nebude (proto by si měli tvůrci odpustit ty lživé výroky o tom, že toto je originální ST/TOS linie - není a akorát mě tím urážejí).

Ano, seriál se ST ani nemusle jmenovat, ale tím by se zbytečně připravili o sledovanost.. Ono "ST" v názvu je tak v podstatě pouze reklamní trik na nový sci-fi seriál v moderním po jetí, který dává přednost akci, napětí a pocitům, před onou sci-fi strohostí, kterou bysme rádi u ST viděli, ale IMHO v ST nikdy nebyla plně přítomna (srov. např. s filmy 2001 vesmírná odysea nebo interstellar, popř. filmy o prvních výpravách na Mars, Moon, atd.).

Spoilery:
Black insignia, black alert... no sranda, působí to vše pěkně tajemně ale jako u LOST pořád hrozí, že až nám to tajemno odhalí, zjistím, že to bude jen prázdná nafouknutá bublina... nicméně i tak na to lidé naletí, jako už mnohokrát v historii (např. na ekonomické bubliny :)

Momenty jako transporter ve warpu, silové pole v hangáru, údív Michaela (nebo Michaely?), že prvním důstojník je Saru, nebo Klingon dělající pššt byly super a bylo jich tam více, teď jsem si vzpomněl jen na tyto. Zničení sesterské lodi mi připadlo jako plýtvání zdroji Federace, ale pro efekt ok.


Macek - 03. říjen 2017 16:01sipka
ZAMĚŘIT
Macek
"A pair of nacelles gave the craft considerable warp capability"

Series : TOS Season 1 (Disc 3)
Episode : The Menagerie, Part 1
Comment : A Class F paces the Enterprise at warp for a considerable time

to je zase Ditl.org - označeno jako canon source
Pozemstan - 03. říjen 2017 15:59sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark: Jenže ty gondoly vidíme a těsně nad těmito specifikacemi se píše:
"The full specification for the class F was not heard in "The Menagerie" as the computer was stopped. It is likely that the craft had a limited warp capacity as attempting to follow the Enterprise, a faster than light vessel, would be absurdly futile with a slower than light ship. It also had limited range, as Kirk exceeded his point of safe return in "The Menagerie, Part I.""
Seven - 03. říjen 2017 15:20sipka
ZAMĚŘIT
Seven
"Most Starfleet shuttlecraft from the 23rd century onward had warp nacelles, indicating warp capability. (DS9: "Emissary", "Paradise", "The Jem'Hadar"; TNG: "Parallels", "All Good Things..."; VOY: "Drone", "Resolutions"; TOS: "The Galileo Seven", "The Doomsday Machine"; ENT: "Broken Bow", "Shuttlepod One"; Star Trek Into Darkness)"
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Shuttlecraft
Lt.Shark - 03. říjen 2017 14:47sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Seven:
Shuttlecraft z 23. století dál (TOS Galileo 7) měl warpové gondoly a lítal limitovaným warpem

no nevím... http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Class_F_shuttlecraft

"Propulsion: Impulse Power"
"Engines: Advanced Impulse Power"
"Interplanetary Cruising Velocity: 350 million km/hr"
Seven - 03. říjen 2017 09:37sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Shuttlepod z ENT lítal jen impulsem.

Shuttlecraft z 23. století dál (TOS Galileo 7) měl warpové gondoly a lítal limitovaným warpem, jako ostatně i shuttle v TNG a VOY.

Pro delší cesty s trochu lepšími motory potom byly představeny runabouty (myslím, že v pilotu DS9).
Macek - 03. říjen 2017 08:07sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Discovery 01x03:

No... Přátelé... Tohle je silné kafe. Mix Lost, Aliena, Doom, a níže zmíněných dalších seriálů a filmů, co jsem neviděl (pravděpodobně).

Očekávám, že se každá z hlavních postav, tedy vyjma Michaely, několikrát změní a bude tu dobrý a tu zlá a tu něco mezi a vlastně nebudeme moci zařadit na správné místo a až do posledního dílu nechá diváka čekat, co bude finální postoj dané postavy.

Tak "moderní" pojetí jsem opravdu nečekal. Jak tu bylo zmíněno, je to klasický "no name" sci-fi a Orvile je zase ST - to je ale zvrácený svět.

Takových "facepalm" co jsem za tuto epizodu osobně prožil.
AVip - 03. říjen 2017 06:59sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Jinak jestli takhle půjde dál, mám pro Discovery nový akronym:
STINO (podle vzoru GINO a BWINO)

"As Discovery is Star Trek In Name only, while Orville is Star Trek in everything, but name." ;-)
Lt.Shark - 03. říjen 2017 06:57sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
AVip:
Jinak můj přístup k Discovery bude až na další následující - budu k tomu přistupovat jako k SF seriálu inspirovanému ST (a k Orville jako k ST seriálu, který nedostal licenci - což je podle všeho i pravda)

Koukám na to taky tak.
AVip - 03. říjen 2017 06:10sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog:
Po první sezóně to zruší a skončí se přesně tam, kde se začalo: Bordelem bez hlavy a paty.

Jo, toho se taky obávám.

Jinak podle všeho jsou díly 1 a 2 spíš -1 a 0 a teprve třetí díl je vlastně první, prý byl production run Discovery na posledních chvíli navýšen o dva díly z 13 na 15 - to by ledacos vysvětlovalo.
AVip - 03. říjen 2017 06:08sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon:
Tady bych vsadil menší obnos na to

Neprohrál bys... :-)
Pozemstan:
Když jsem tady četl od AVipa "Doom",

:-DDD Told ya...!


Ad raketoplány - i v TOS musí být schopné nízkým warpem, jinak by spousta zápletek nefungovala, byť tedy ty efekty ála hyperprostor si mohla produkce skutečně nechat od cesty.

Jinak můj přístup k Discovery bude až na další následující - budu k tomu přistupovat jako k SF seriálu inspirovanému ST (a k Orville jako k ST seriálu, který nedostal licenci - což je podle všeho i pravda).
Ono to totiž, ne že bych měl při dnešním stavu TV produkce na toto téma nějak přehnaně na výběr, že...

A uvidíme, jak se to vyvrbí.

BorgDog - 03. říjen 2017 03:27sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Yakuzza: Já taky. Tohle prostě TR vystihl: Je to TYPICKÝ model Fringe, případě Lost. Pseudovědecké blábolení bez nejmenší opory v realitě a hromadění "tajemna" bez vysvětlení, ale hlavně bez ÚMYSLU vůbec něco vysvětlovat. Černé komunikátory, tajné projekty, bubu-kapitán, "koťátko", a další a další. Vysvětlení žádné, logika žádná, hlavně že to je "dark and mystery!"

Po první sezóně to zruší a skončí se přesně tam, kde se začalo: Bordelem bez hlavy a paty.
Yakuzza - 03. říjen 2017 02:53sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
A asi zacnu byt vdecny za Voyager.
Yakuzza - 03. říjen 2017 02:44sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Jeste jsem necetl mistni komentare k 1x03, ale po patnacti minutach jsem to radeji vypnul a jdu spat. Je to desne debilni.
Pozemstan - 03. říjen 2017 02:10sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Tak jsem už tedy také zhlédl 3. epizodu. Prvním dvěma dílům jsem dal C a tomuto bych nakonec horší známku také nedal. Má to dokonce i lepší momenty, ale...

Když jsem tady četl od AVipa "Doom", myslel jsem, že naráží na celkově ponurou atmosféru, ne, že to bude opravdu místy připomínat onu hru. Skoro jsem litoval, že jsem si ke sledování vzal večeři... -) Myslím, že to je jedna z nejhororovějších epizod ST. Podobně jako Eodeonovi mi to také připomínalo epizodu ENT Impulse (ta se mi tedy docela líbila). Zprvu jsem byl hodně znechucený (už tedy ve scéně s odběrem slin - jinak zajímavá technologie identifikace pomocí DNA, ale, jak vidno, stejně nespolehlivá a v ST snad zatím nevídaná), ale pak to místy nevyznělo ani ze startrekovského hlediska nejhůře, tedy až na poslední scénu, která, pokud ne další detaily, opravdu naznačuje aktivity Sekce 31.

Michael očividně i přes své chování ctí základní Roddenberryho principy Federace, i když patří možná mezi jediné tři idealisty na lodi, a to je jeden z nich předurčen k životnímu pesimismu. -)(

Nakonec jsem to musel brát trochu s nadhledem a docela jsem se bavil. Vyspělost technologií je samozřejmě velice podivná. Chtějí-li zachovat kontinuitu, je projekt hned nebo třeba až později zásahem nějaké "vyšší bytosti" odsouzen k nezdaru, jde-li tedy vůbec opravdu o nový pohon. Takovou technologii by snad nemohla mít a po staletí úspěšně tajit ani Sekce 31.

Raketoplán s warpem mě také trochu překvapil, ale řekl bych, že to úplně chyba není. V TMP jsme viděli odpojitelný warpový motor, ale raketoplány už v TOS mají napevno něco jako warpové gondoly. Na MA usuzují, že by alespoň omezenou schopnost warpu mít měly. Ve 24. století už tomu tak je, alespoň u určitých typů, určitě, ale to je jiná doba...

Osobně bych řekl, že jsou postavy docela zajímavé. Ano, kadetka je trochu otravná, ale snad se časem zklidní.

Kapitán Lorca zatím působí tajemně. Je jistě schopný, ale dost možná všeho... Herec vypadá a působí trochu jako starší Jiří Dvořák, což za mě není úplně špatně. Osobně doufám, že i přes možné spojení se Sekcí 31 přece jen nepůjde jen o bezpáteřního pragmatika a "válečného štváče", o jakém mluvil poručík Stamets. Trochu připomíná Archera.

Jinak v níže odkazovaném promu na 3. díl se objevily i scény nejspíše z dalších epizod. V jedné kapitán říká jakési admirálce *upozorňující na obavy z Michael: "My ship, my way."* To by potvrzovalo, že má, i vzhledem k válce, skutečně širokou pravomoc, ale přece jen asi alespoň do jisté míry podléhá Velitelství Hvězdné flotily. Nicméně jeho příslušnost k Sekci 31 to rozhodně nevylučuje.

První důstojník Saru nakonec také ukázal "lidštější" tvář, i když to trochu popírá jeho nedůvěru v Michael z prvního dílu.

Hlavní výzkumník Stamets má temné upřené oči šíleného betazoida z VOY, ale když se na palubě raketoplánu rozpovídal, působil správně vědecky zapáleně, a to v pozitivním, nikoli "mengelovském", slova smyslu. Uvidíme.

Šéfka bezpečnosti na mě zprvu působila jako poněkud škodolibě se smějící sadistický "zelený mozek", ale její zapojení do kapitánových tajných aktivit ukazuje možná trochu hlubší rozměr, byť zřejmě temný...

Asi by bylo lepší, kdyby se to odehrávalo ve 25. století, ale souhlasím s Eodeonem, že to má zajímavý potenciál, takže i přes dílčí zděšení nad seriálem zatím hůl nelámu. Z ukázky a úvodu jsem to popravdě čekal i horší.

Nejnovější   Novější 1366 - 1385 / 2402Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o