Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 1527


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

První trailer - nebo spíš demo verze U.S.S Discovery ?
Star Trek: Discovery - Teaser Trailer
First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 51 - 70 / 1527Starší   Nejstarší

Pozemstan - 09. leden 2018 17:00sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: "předobraz pro vybudování Constitution flotily Terranského impéria"
To je dost sporné. Když už byl v minulosti, asi je ovlivnil, ale jinak předpokládám, že by (v rámci ST pojetí zrcadlového vesmíru) dospěli k podobnému designu sami.

Lt.Shark 294626: Lámání *kostí zjistili už původně, ale považovali to za součást mučení. Až nyní odhalili, že byly kosti přímo cíleně zkráceny atd. Ale souhlasím, že je to celé divné. Možná klingona nějak "voperovali" do původního Tylerova těla, ale včetně kostí?*
Pozemstan - 09. leden 2018 16:53sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jinak mám z 10. dílu smíšené pocity, ale napjatě očekávám další vývoj. Ano, potvrdily se již v seriálu naznačené nebo i zde dříve rozvedené spekulace, ale doufal jsem, že přijde i nějaké větší překvapení. Vývoj postavy *Tylera, byť prožívá vnitřní boj, je po vraždě doktora Culberta, neumí-li na Discovery opravit zlomený vaz nebo nevezmou-li si ho z paralelního vesmíru, zřejmě zpečetěn. Svým způsobem ztráta hned dvou hlavních postav je myslím velká škoda.

Zároveň tím příběh ze zrcadlového vesmíru ztrácí na jistém humorném nadhledu, podobně jako byla trochu sporná epizoda s "masovým vrahem" Muddem...

Také ještě nevíme, co napáchá zrcadlová Discovery v "našem" vesmíru...
*

Ještě je zde ale mnoho možností otevřených. Lorca lhal, když říkal, že byl *Stamets ochoten po válce skoky dál zkoumat paralelní vesmíry. Také podivně odvolal od Stametse Culberta. Skutečně by mohl pocházet z paralelního vesmíru, i když si posteskl, že zde nenašel své "lepší já". Nemusel ale přijít zrovna z tohoto... Proto jsem si při transportu výsadku na Shenzhou říkal, že možná jediný skutečný "federál" z celé trojice je paradoxně Michael... -)

Roli tribla odhalujícího klingona nám zde vlastně nahradil Saru (a Stamets), i když oba byli ignorováni.

Je zajímavé, že ženská imperiální unoforma v této době nevyužívá většího odhalení těla, jak tomu bylo v TOS i ENT, i když to asi odpovídá současnému vývoji "vážnější" pozemské kinematografie. Kapitánské "brnění" stylem trochu připomíná i goauldy v SG... -)
*
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 16:46sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Dokud tvůrci budou vehementně tvrdit, že je to Prime timeline, budu držkovat :)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 16:33sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
IMHO Mirror Universe z DSC není ten stejný jako v TOS nebo ENT, ale i tento je jiný - alternativní, stějně jako DSC.

Ad nekonečné množství alternativních vesmírů)
bylo by to spíše do fóra o vědě, ale co už: Věřím, že náš vesmír je jedna velká simulace, terá běží na velmi dokonalém počítači.. A takový počítač tedy jistě bude kvantový, přitom vlastností kvantových počítačů je právě to, že umí počítat (simulovat) všechny varianty řešení současně... :)
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 16:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan: Defiant složil jako 1:1 předobraz pro vybudování Constitution flotily Terranského impéria. To je ten okamžik, kdy tvoje teorie naráží. Samozřejmě se dá okecat všechno, ale tohle prostě je, co je: vyložená snaha vypadat jinak, Je to zbytečné a urážlivé. Tečka.
Pozemstan - 09. leden 2018 16:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
MickTheMage: Byl jsi rychlejší. -)
Pozemstan - 09. leden 2018 16:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark, S.S.Enterprise: Já bych tipoval spíše Lorcu, a tedy jeho velice "prohnanou" hru s Michael i celým impériem, ale Georgiou je asi logičtější možnost. -)
Pozemstan - 09. leden 2018 16:17sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade 294621: Ta změna vzhledu lodi podle mě skutečně nebyla nutná, ale na druhou stranu se vysvětlení nabízí. Jak jsme viděli v Enterprise a jak částečně zaznělo i tady v Discovery, Defiant z 23. století se přece dostal do sto let staré minulosti - 22. století. Discovery ale zjevně časem necestovala. Pokud tedy Defiant slouží impériu už sto let, lze čekat jisté úpravy (byť je mohla posádka Discovery komentovat)...

Podobně to vidí Memory Alpha: "The Defiant was still in service with the Terran Empire nearly 100 years after it was recovered, and appeared to have been refitted."

Ještě bych ale dodal, že pokud existuje nekonečné množství paralelních vesmírů založených na odlišném "rozhodování" od úrovně každé elementární částice až po inteligentní bytosti a složité komplexní systémy, je stejně prakticky nemožné, aby toto byl zcela totožný vesmír s tím, který navštívil "náš" Archer, jakož i to, aby se (nemají-li nějaké "stopy" cesty) vrátili do vesmíru zcela původního, byť jsou schopni měřit jisté "identifikační" parametry hmoty...
MickTheMage - 09. leden 2018 16:16sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
To, ze vyzera Defiant inak je najmensi problem. No za tych skoro 100 rokov ho imperium trochu upravilo. Hovorim, najmensi problem :)
Lt.Shark - 09. leden 2018 16:07sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
S.S.Enterprise: hmm, mě zas napadlo, že by to mohla bejt ta admirálka co spala s Lorcou...
ale je fakt, že se dá spíš čekat Džordžou... :-)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 14:45sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Zítra spustím anketu na 1x10, takže kdo nehlasoval pro 1x09, nechť tak učiní :)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 14:44sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
SPOILEROVÁ SPEKULACE

Napadlo mě to samotného, ale když jsem to hodil do Googlu, nejsem první, koho to napadlo:

The Terran Emperor’s identity is currently unknown, but Michelle Yeoh was on set for “Discovery” just a few months back (a fact revealed during the first “After Trek” talkback episode).
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 10:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Xyll: Ano, já vím, že kdybych se naučil ignorovat blbost a blbosti, byl by můj život šťastnější, ale bohužel mi to prostě nejde. Vzhled toho Defiantu je dalším obrovským zbytečným políčkem do tváře všem fanouškům kontinuity a třídy Constitution.

Za mě je i 15 moc a okamžitě bych tomu dal sekerou. Buď ať to dělají pořádně, nebo nijak. Děj se mi 100x nemusí líbit, ale tyhle snahy o reboot za každou cenu jsou to pravé zlo.
Xyll - 09. leden 2018 03:07sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Lt.Shark 294626: Discovery nebyla v dohledu, když se poprvé spojili s tou lodí a pak učinili patřičné úpravy.
Xyll - 09. leden 2018 03:03sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Ó, za sebe říkám, že 1x10 DSC je prostě bomba. Super epizoda. Potvrdily se mi všechny teorie :). Jaká škoda, že první sezóna nemá 26 epizod. čekání na druhou sezónu bude zatraceně těžké a dlouhé.
Lt.Shark - 08. leden 2018 22:30sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
no vidíš... toho sem si ani nevšiml, že Defiant vypadá jinak...
Já už sem 1x10 právě dokoukal... a co říct?
*- další mrtvá postava z úvodního obrázku tady... už jich moc nezbývá
- Tyler je zjevně ten klingon, ale je vtipné, že dosud nic neodhalili, i když zde zaznělo, že po záchraně prošel podrobným vyšetřením... a to že teď řeknou, že mu lámali kosti atd...?Jak můžou klingona totálně předělat na člověka a nepoznat to? Jiný orgány, jiná kostra, jiná krev... ale tady je to vpoho, podle hlubších skenů to vypadá, že ho předělali, protože jeho kosti byly lámaný? To je vše?
- Lorca podle mě stojí za tím, že sou tady... otázka je proč sem chtěl?
- ta loď impéria nepoznala, že Discovery je jiná? Že má USS místo ISS? To se na ně ani nekoukli?
- teď tedy i to Telemachovo poukázání na to, že Defiant vypadá jinak než by měla... atd
*
S.S.Enterprise - 08. leden 2018 21:37sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
1x10 jsem ješt neviděl, ale předpokládám, že ukážou skutečnou TOSku na konci DSC v nějaké dvojepizodě.. a dokonce bych i čekal, že v takovém paralelním vesmíru vysadí toho jejich Voqa, co vypadá jako člověk :)
Telemachus Rhade - 08. leden 2018 21:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mě ty kecy s prime timeline začínají unavovat. Tohle je odkaz na mirror dvojepku ENT a tak loď prostě naschvál zase vypadá jinak.

Mirak - 23. prosinec 2017 16:45sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak zrovna na snaze o "cinematic visual" nevidím nic moc špatnýho.
S.S.Enterprise - 23. prosinec 2017 15:35sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Tady Frakes řekl na plnou hubu, jak to je: "...when you go to Canada to do Star Trek: Discovery, they want that show to have the feeling, and look, and vibe of the J.J. [Abrams]-era Star Trek. Much more cinematic, a lot of crane work, and a lot of movement, a lot of dutch angles."

Nejnovější   Novější 51 - 70 / 1527Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o