Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 1877


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 392 - 411 / 1877Starší   Nejstarší

Mvek - 10. leden 2018 22:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Může mi někdo vysvětlit tu nekompetentnost všech z Flotily, že v předchozím díle odeslali admirálku jinou lodí, ale zjištěné údaje si nechali pro sebe? Že by někdo přemýšlel o nějaké záloze, když už mají tak cennou informaci a nechtějí ji posílat subprostorem? To je fakt WTF psaní. Scénáristé se potřebovali zbavit admirálky, ale přitom zas chtěli mít argument, proč musí udělat vše, aby se dostali zpátky, kam chtěli, co nejrychleji.

*
Asi to opravdu není stejný mirror universe, co jsme viděli předtím (a je fakt, že Pozemšťanova úvaha je zaímavá, že ani ten v ENT není stejný jako ten v TOS, jen se tam staly podobné události, a pouze DS9 to nabourává, že se tam vraceli opakovaně do stejného). Nevíme přesně, co se těmi rebely tady míní, ale pokud to nemělo být pár odpadlých vulkánců, tak vulkánci musí být porobeni v Terranském impériu, jinak by na ENT nemohla být T'Pol a na connie Spock.

Nechápu spíš, proč ta druhá loď neviděla Discovery, že neodpovídá, při tom druhém setkání, kdy tedy přes audio kadetka odpovídala. To už nebylo moc okecatelné, proč by nepřiletěla blízko.

Teorie 1: Tyler neví, že zabil doktora a bude se dlouho takhle přepínat (to asi nebude teorie,
ale v podstatě už fakt z toho, co jsme viděli v transportní místnosti.

Teorie 2: Lorca je z tohoto vesmíru, nějak to narafičil, aby se dostal sem. Proto tady má být mrtvý, ve skutečnosti se dostal do toho druhého. Možná i proto právě obětoval posádku Buranu.
*

Pokud pominu ty dva problémy (jeden ve spoileru, jeden nad), tak jako akční drama seriál se na to dalo dále koukat. Ale těším se na nějaký jiný "ST".
AVip - 10. leden 2018 06:21sipka
ZAMĚŘIT
AVip
A taky pravotočivý aminokyseliny, že jo... :-p

(doufám pevně, že tohle ne, to byl jeden z nejprovařenějších motivů a to už dávno před Mass Effectem)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 20:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
no proste je napadlo to udelat zrcadlove... ještě všichni lidi by tam mohli mít třeba srdce na pravo :D
Lt.Shark - 09. leden 2018 20:01sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Pozemstan: zajímavé... toho sem si nevšiml.
Pozemstan - 09. leden 2018 17:36sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade, Lt.Shark: Souhlasím se Sharkem. V zrcadlovém vesmíru jsme viděli stejný design jako v "prime" ve všech obdobích (např. i NX, vulkánská loď při prvním kontaktu, Terok Nor, Defiant ve 24. století atd.) Spíše by šlo namítnout, že Defiant z 23. století mohl designovou "shodu" naopak narušit, když dal zrcadlovému vesmíru technologický náskok (válečnická civilizace by ale asi vůbec kladla ve vývoji důraz na odlišné parametry)...

Mimochodem, jestli jste si všimli, tak se v tomto zrcadlovém vesmíru objevilo logo impéria (i v záznamech rebelů) se Zemí se zrcadlově otočenými tvary kontinentů. Jak koukám, dosud přitom kontinenty vypadaly stejně. To by, nejde-li jen o efekt, mohlo naznačovat, že jde skutečně o trochu jiný zrcadlový vesmír, než známe...
Lt.Shark - 09. leden 2018 17:23sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
jinak a sebe pořád musím říct, že mě mrzí to že se nedodržuje ta kontinuita i přes to, že mluví o Prime universu... štvou mě jiné lodě, moc moderní interiér, úplně jiné uniformy, úplně jinak vypadající klingoni, mnohonásobně víc ras na palubách lodí federace... ale zároveň to pro mě je stále víc koukatelné a i když pořád frflám, tak mě to zajímá a sem zvědavej jak se to bude vyvíjet dál a sleduju to... takže se nedivím tomu, že to sledovanost má.
Lt.Shark - 09. leden 2018 17:14sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Telemachus Rhade: já v tomhle asi úplně nerozumím... předpokládám, že mluvíš o tom, že v Kirkově zrcadlovém vesmíru jsou lodě totožné jako v tom našem vesmíru a že to bylo někde vysvětleno tím, že v ENT se do tohoto vesmíru dostlala v minulosti Defiant a ta sloužila jako vzor...? Pokud ano, tak proč by sloužila jako vzor až za 100 let? Tady jsou lodě stejné jako Discovery a Shenzhou (nebo jak se píše) v ENT byly lodě stejné jako NX... tedy já mám za to, že design lodí je dán prostě tím, že se to vyvíjí stejně jako v Prime universu... a to že je tady vidět Defiant v upravené formě bych po té co tady na to bylo upozorněno vpoho bral jako že už je za těch 100 let refitovaná.
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 17:06sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan:
dospěli k podobnému designu sami.

Ne k podobnému. K 1:1. Nesnažme se to zamést pod koberec, protože se to někomu nehodí.
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 17:05sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Možná kdyby zabili Tilly, Stametze a Burnham nějakou mučivou smrtí, a přejmenovali to na Lorca's Badass Adventures, měl bych k tomu smířlivější přístup ;)

Pozemstan:
nevyužívá většího odhalení těla
To je plně v souladu s aktuálním Holywoodem.
We have tons of blood, organs, people eating organs out of living, "no one is better than anyone", psychological terror shit, but God forbid for naked ankle!
Pozemstan - 09. leden 2018 17:00sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: "předobraz pro vybudování Constitution flotily Terranského impéria"
To je dost sporné. Když už byl v minulosti, asi je ovlivnil, ale jinak předpokládám, že by (v rámci ST pojetí zrcadlového vesmíru) dospěli k podobnému designu sami.

Lt.Shark 294626: Lámání *kostí zjistili už původně, ale považovali to za součást mučení. Až nyní odhalili, že byly kosti přímo cíleně zkráceny atd. Ale souhlasím, že je to celé divné. Možná klingona nějak "voperovali" do původního Tylerova těla, ale včetně kostí?*
Pozemstan - 09. leden 2018 16:53sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jinak mám z 10. dílu smíšené pocity, ale napjatě očekávám další vývoj. Ano, potvrdily se již v seriálu naznačené nebo i zde dříve rozvedené spekulace, ale doufal jsem, že přijde i nějaké větší překvapení. Vývoj postavy *Tylera, byť prožívá vnitřní boj, je po vraždě doktora Culberta, neumí-li na Discovery opravit zlomený vaz nebo nevezmou-li si ho z paralelního vesmíru, zřejmě zpečetěn. Svým způsobem ztráta hned dvou hlavních postav je myslím velká škoda.

Zároveň tím příběh ze zrcadlového vesmíru ztrácí na jistém humorném nadhledu, podobně jako byla trochu sporná epizoda s "masovým vrahem" Muddem...

Také ještě nevíme, co napáchá zrcadlová Discovery v "našem" vesmíru...
*

Ještě je zde ale mnoho možností otevřených. Lorca lhal, když říkal, že byl *Stamets ochoten po válce skoky dál zkoumat paralelní vesmíry. Také podivně odvolal od Stametse Culberta. Skutečně by mohl pocházet z paralelního vesmíru, i když si posteskl, že zde nenašel své "lepší já". Nemusel ale přijít zrovna z tohoto... Proto jsem si při transportu výsadku na Shenzhou říkal, že možná jediný skutečný "federál" z celé trojice je paradoxně Michael... -)

Roli tribla odhalujícího klingona nám zde vlastně nahradil Saru (a Stamets), i když oba byli ignorováni.

Je zajímavé, že ženská imperiální unoforma v této době nevyužívá většího odhalení těla, jak tomu bylo v TOS i ENT, i když to asi odpovídá současnému vývoji "vážnější" pozemské kinematografie. Kapitánské "brnění" stylem trochu připomíná i goauldy v SG... -)
*
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 16:46sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Dokud tvůrci budou vehementně tvrdit, že je to Prime timeline, budu držkovat :)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 16:33sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
IMHO Mirror Universe z DSC není ten stejný jako v TOS nebo ENT, ale i tento je jiný - alternativní, stějně jako DSC.

Ad nekonečné množství alternativních vesmírů)
bylo by to spíše do fóra o vědě, ale co už: Věřím, že náš vesmír je jedna velká simulace, terá běží na velmi dokonalém počítači.. A takový počítač tedy jistě bude kvantový, přitom vlastností kvantových počítačů je právě to, že umí počítat (simulovat) všechny varianty řešení současně... :)
Telemachus Rhade - 09. leden 2018 16:30sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan: Defiant složil jako 1:1 předobraz pro vybudování Constitution flotily Terranského impéria. To je ten okamžik, kdy tvoje teorie naráží. Samozřejmě se dá okecat všechno, ale tohle prostě je, co je: vyložená snaha vypadat jinak, Je to zbytečné a urážlivé. Tečka.
Pozemstan - 09. leden 2018 16:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
MickTheMage: Byl jsi rychlejší. -)
Pozemstan - 09. leden 2018 16:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Lt.Shark, S.S.Enterprise: Já bych tipoval spíše Lorcu, a tedy jeho velice "prohnanou" hru s Michael i celým impériem, ale Georgiou je asi logičtější možnost. -)
Pozemstan - 09. leden 2018 16:17sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade 294621: Ta změna vzhledu lodi podle mě skutečně nebyla nutná, ale na druhou stranu se vysvětlení nabízí. Jak jsme viděli v Enterprise a jak částečně zaznělo i tady v Discovery, Defiant z 23. století se přece dostal do sto let staré minulosti - 22. století. Discovery ale zjevně časem necestovala. Pokud tedy Defiant slouží impériu už sto let, lze čekat jisté úpravy (byť je mohla posádka Discovery komentovat)...

Podobně to vidí Memory Alpha: "The Defiant was still in service with the Terran Empire nearly 100 years after it was recovered, and appeared to have been refitted."

Ještě bych ale dodal, že pokud existuje nekonečné množství paralelních vesmírů založených na odlišném "rozhodování" od úrovně každé elementární částice až po inteligentní bytosti a složité komplexní systémy, je stejně prakticky nemožné, aby toto byl zcela totožný vesmír s tím, který navštívil "náš" Archer, jakož i to, aby se (nemají-li nějaké "stopy" cesty) vrátili do vesmíru zcela původního, byť jsou schopni měřit jisté "identifikační" parametry hmoty...
MickTheMage - 09. leden 2018 16:16sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
To, ze vyzera Defiant inak je najmensi problem. No za tych skoro 100 rokov ho imperium trochu upravilo. Hovorim, najmensi problem :)
Lt.Shark - 09. leden 2018 16:07sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
S.S.Enterprise: hmm, mě zas napadlo, že by to mohla bejt ta admirálka co spala s Lorcou...
ale je fakt, že se dá spíš čekat Džordžou... :-)
S.S.Enterprise - 09. leden 2018 14:45sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Zítra spustím anketu na 1x10, takže kdo nehlasoval pro 1x09, nechť tak učiní :)

Nejnovější   Novější 392 - 411 / 1877Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o