Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2685


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 3 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1043 - 1062 / 2685Starší   Nejstarší

Mirak - 09. únor 2018 22:01sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ten cast je divně sestavenej a bez Isaacse je to o to víc do očí bijící. Pokud hodnýho Lorcu klišovitě nenajdou ve vězení na Kronosu, then what are we doing here? :)

S Burnhamovkou osobně nemám takovej problém jako někteří, ale nelíbí se mi, že to na ní staví až tak moc. Herecky mi ale přijde ok.

Tilly je sice občas protivná, ale působí na mě tak nějak opravdově a je dobře, že tam je.

Saru je obrovský zklamání a promarněná příležitost. IMO Kelpien koncepčně vůbec nefunguje nebo se jim to absolutně nedaří prodat.

Přestavitel Stametse má nulový charisma na to, aby mohl hrát bručouna ve stylu doktora House.

Tylerův story-arc se mi i přes předvídatelnost vlastně líbil, ale jak už tu zaznělo, to okamžitý přijetí do posádky bylo špatně zvládnutý. Přitom kdyby pár drobností poupravili, nemuselo to působit tak hloupě.

A to je z posádky vlastně všechno. Líbí se mi teda, že na můstku je jakási stálá sestava a ne helmsman of the week TNG stajl, ale těch hlavních postav je na můj vkus strašně málo.
kapitan Pike - 09. únor 2018 21:19sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Já mozek umím vypnout, abych si nějaký seriál užil, jak asi myslíš, že bych dal třikrát (nebo možná čtyřikrát) třetí řadu Prison Breaku. Ale když se nad STD zamyslím, tak mě u něj nejvíce držel Isaacs. Všichni víme, jak to s ním je. Efekty jsou super, ale kvůli trhané kameře si je člověk moc neužije. Připomíná mi to Nemesis, kde si člověk musel film pauzovat, aby viděl, jak vlastně vypadá Scimitar. Přestřelky a souboje rozhodně nejsou na úrovni, která by nějak výrazně vyčnívala nad konkurencí. PB přes popírání všech zákonů fyziky a logiky dokázal držet diváka v napětí, asi nejvíce díky sympatickým a celkem dobře obsazeným postavám. To STD (s výše uvedenou výjimkou) taky nemá. Mám tedy docela rád Tilly, ale všichni ostatní jsou celkem otravní. Výprava taky není nic moc, například z císařovny super lodi jsme viděli místnost, tmavou chodbu a nějaký mini kamrlík. Hezké byly některé exteriéry, to rozhodně ano, ale těch nebylo tak moc. Celkem se mi líbí hlavní hudební motiv, ale kvůli němu nemusím sledovat seriál, stačí si pustit soundtrack.

Zkrátka nechci působit negativně nebo hejtovat za každou cenu, ale zrovna tyhle komentáře o tom, že STD postrádá logiku nebo kontinuitu se zbytkem Treku, mi přijdou dost neopodstatněné. Vlastně kdyby to nebyl Trek, tak bych to možná už přestal sledovat, protože by mě to ničím nezaujalo.
S.S.Enterprise - 09. únor 2018 20:57sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Aby ste si to uzili, musíte umět vypnout mozek! :D
Damar - 09. únor 2018 14:36sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Ja som dal É-čko a nie F-ko kvôli tomu, že som to dokázal dopozerať do konca:)
Mirak - 09. únor 2018 14:30sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Já ani nevím, jak to hodnotit, pro mě tam byly v minulosti momenty, kdy tam v rámci možností byl i nějakej potenciál to povýšit na solidnější level, ale v rámci 1x13 a 1x14 se stal spíš pravý opak. Vyvíjí se to přesně tím směrem, kterej mě moc nebaví.
Telemachus Rhade - 09. únor 2018 14:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Provětral jsem F. Tohle byl opravdu děsný zmar.
S.S.Enterprise - 09. únor 2018 13:58sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
jako hodnotil jsem srdcem a dal prostě A, i když jsou tam blbosti, ale je to jen TV příběh
Pozemstan - 09. únor 2018 13:47sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Po A a B dávám tentokrát D. -)(
S.S.Enterprise - 09. únor 2018 13:29sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Ať je taky někdy anketa aktuální: spustil jsem 1x14.
S.S.Enterprise - 09. únor 2018 13:27sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Za mě je hlavní otázka, jestli Georgiou v 1x15 odpraví a nebo jestli si ji nechají aspon pro část S2.
Pozemstan - 09. únor 2018 11:14sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Damar: To už je druhá věc. S tím mám také velký problém, snad ještě větší než se 100 AU od Země. Zvláště poté, co měli zkušenost s Lorcou, je to trestuhodné - pokud jí tedy skutečně dali kapitánské křeslo se vším všudy (nejspíše budou mít nějaké pojistky - admirál ukázala, že může převzít velení - ale na druhou stranu má císařovna zkušenosti z mnohem paranoidnějšího prostředí, takže může pojistky obejít...) Sice říkali, že císařovně věří, že do tohoto vesmíru nepřišla úmyslně, ale to snad platilo i v případě Lorcy (nehoda transportéru), i když měl dříve císařovně říci, že půjde za Michael kamkoli)...
Damar - 09. únor 2018 11:02sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Pozemstan: OK, tvoj argument je logický.
Aj tak mám problém sa preniesť cez to, že jej len tak zverili velenie lode.
Pozemstan - 09. únor 2018 10:09sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Damar: "A celá posádka Dicovery bola predsa v zrkadlovom vesmíre, kde videli, kto je cisárovná, načo tá komédia na konci?"
Pokud si vzpomínám, na Discovery měli od rebelů informaci, že je císař bez tváře, neznámý. Císařovnu viděla jen zrcadlová posádka Shenzhou pod vedením Michael, resp. její můstek, když se ukázala jako hologram (a nevíme, zda se takto imperiálním lodím ukazovala běžně - spíše ne). Z federační posádky Discovery se s císařovnou setkal vedle Michael jen Saru a obsluha transportéru, která dostala rozkaz vše utajit, přičemž císařovna byla rovnou transportována do (zřejmě uzamčené) kajuty... Možná to bylo přehnané utajování (a je otázkou, nakolik spolehlivé), ale svým způsobem pochopitelné. Ostatně to bylo v souladu s pozdějšími slovy Sareka, že je třeba se vyhnout pokušení lidí získat zpět blízkou osobu, kterou v tomto vesmíru ztratili (jakkoli teoreticky o možnosti paralelních vesmírů museli vědět i tak, ale asi neznali možnost mezi nimi cestovat). Tomu pokušení paradoxně podlehla právě Sarekova schovanka, byť za svým způsobem pochopitelných okolností... -)
surell - 09. únor 2018 09:22sipka
ZAMĚŘIT
surell
kapitan Pike: Vzhledem k tomu, co se odehrává i na trekkies.cz, když se "šáhne" na STD, tak bych řekl, že bohužel jsou.
kapitan Pike - 09. únor 2018 08:46sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Já pořád přemýšlím nad tím, jestli jsou ty oslavné příspěvky na sociálních sítích myšleny vážně :-)
Damar - 09. únor 2018 08:18sipka
ZAMĚŘIT
Damar
AVip:

PRÍSPEVOK OBSAHUJE SPOILERY!


Áno, správanie sa postáv je katastrofálne. Po lodi behá Tyler, ktorý hlavnému lekárskemu dôstojníkovi doslova zlomil väz a miesto toho, aby bol poslaný najbližšou loďou na Zem do lekárskeho zariadenia, kde by ho držali pod zámkom a študovali (najmä rozviedka by ho podľa mňa mala chcieť), tak tu máme dojemnú scénu ako si všetci k nemu sadnú pri obede, aby sa chudáčik necítil sám. A Stametsova vlažná reakcia na Tylera to bolo čo? Čakal som, že mu aspoň jednu vrazí.
A celá posádka Dicovery bola predsa v zrkadlovom vesmíre, kde videli, kto je cisárovná, načo tá komédia na konci?
AVip - 09. únor 2018 06:35sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Ono když má seriál pomalu víc producentů, než dílů, tak to taky něco indikuje...

Sorry jako, ale STD je špatně napsaná fanfic, která se nějakým kolosálním omylem dostala do ostré produkce.
Tohle je neštěstí, ze kterého se zase budeme doslova vzpamatovávat roky... ach jo.
Mirak - 08. únor 2018 11:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Damar: Zajímavé.
Macek - 08. únor 2018 08:17sipka
ZAMĚŘIT
Macek
AVip: Rozumím a děkuji. Sorry to jsem přehlédl:) Ale asi na tom něco bude.
Damar - 08. únor 2018 07:58sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Mirak: A to mal byť Lorca pôvodne len nezvyčajná postava z nášho vesmíru..

"Series executive producer Aaron Harberts also shared the tidbit that while the inclusion of the Mirror Universe as part of Discovery‘s first season came from former showrunner Bryan Fuller, Lorca didn’t start out as being from the Terran Empire until Harberts and co-showrunner Gretchen Berg took command.

Harberts explained that the writers knew from the start, when creator Bryan Fuller was first planning out the show’s serialized storyline, that the inaugural season of Discovery would end up in the Mirror Universe. (Fuller eventually left the show due to creative differences with CBS, elevating Harberts and Gretchen J. Berg to showrunner status.)

But at first, the writers planned for Lorca to be a hawkish captain given a chance to shine thanks to the Federation’s war with the Klingon Empire. It was only after the writers began discussing why Lorca would be so skilled with warfare that they hit upon the idea that he’d secretly be from the militaristic world of the Mirror Universe."

ZDROJ: http://trekcore.com/blog/2018/01/cast-and-producers-on-star-trek-discovery-whats-past-is-prologue-events/

Nejnovější   Novější 1043 - 1062 / 2685Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o