Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 1712


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

První trailer - nebo spíš demo verze U.S.S Discovery ?
Star Trek: Discovery - Teaser Trailer
First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1704 - 1712 / 1712Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 24. červenec 2016 20:05sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jinak tedy seriál z mezidobí ENT/TOS mě nějak nezajímá, retra už bylo až moc.

Samozřejmě vzhledem k jednotné timeline pro oba vesmíry se to nabízí, no :-/
Telemachus Rhade - 24. červenec 2016 20:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Ta loď je postavená dle konceptu "Planet of the Gods", nikoli Phase II. Enterprise pro Fázi II vypadala velice podobně jako v TMP, jen talíř byl TOSkový.
S.S.Enterprise - 24. červenec 2016 19:47sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Ten navrhovaný koncept art pro nový seriál se myslím nikomu nelíbil pro svoji spíše fantasy podobu, no zveřejněná podoba U.S.S. Discovery je myslím pravý opak - hodně syrové tvary..
S.S.Enterprise - 24. červenec 2016 19:29sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
a hned jsem dal anketu :)
Mirak - 24. červenec 2016 19:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Přidáno do sekce seriály.
AVip - 24. červenec 2016 19:08sipka
ZAMĚŘIT
AVip
S.S.Enterprise:
Z hlediska konstrukce vesmírných lodí mi tvar Discovery přijde jako jeden z nejlepších i když není tak krásnej

Tady musím nesouhlasit... tenhle tvar byl postaven pro Phase II a následně odmítnut - a to byl otestován i ve formě modelu udělaného pro film.
Už NX-01 úplně nezapadala do etablované vývojové "lineage" ST lodí, ale tam se to dalo ještě jakž takž okecat (i když toho okecávání mohlo být i víc).

Samozřejmě, nebudu dělat předčasné závěry na základě jediné ukázky, ale v tuto chvíli bych svůj názor shrnul do slov "nejsem přesvědčen".


(a samozřejmě, díky za založení diskuse, pochopitelně)
Yakuzza - 24. červenec 2016 18:39sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Upraven název fóra tak, aby se zobrazoval mezi prvními spolu s ostatními seriály. Snad ne předčasně :)
S.S.Enterprise - 24. červenec 2016 18:29sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
K prvnímu traileru: Rozdil mezi dokonalou a nedokonalou CGI dělá práce na množství detailů, které zaberou klidně 90% času grafika, takže pokud to není záměr (což by vzhledem k době těsně před TOS a možné snaze přiblížit se TOS mohl být, ale nepředpokládám to vzhledem k logu ala Abrams), nedělal bych předčasné závěry. Osobně se mi ten design lodi líbí, jen mi vadí, že je žlutohnědá a ne šedá tak, jak v těch původních návrzích ze 70.let. To, že kopírují něco, co už kdysi někdo vymyslel sice ukazuje na nedostatek tvůrčích schopností, ale totéž sme si prošli při kopii třidy Akiry u seriálu ENT a nakonec msi troufnu říct, že máme všichni ENT rádi. Z hlediska konstrukce vesmírných lodí mi tvar Discovery přijde jako jeden z nejlepších i když není tak krásnej, jako jiné lodě, tak ve vesmíru by se na vzhled lodě přeci nehraje a naopak toto beru jako chybu Abrams treku, kde se mi líbí všechny lodě KROMĚ té hlavní, kdy jeho Enterprise má vzhledem jako by ji dělal někdo na práškách.Jinak osobně bych uvítal seriál z 29. stol. z období lodě Relativity (jak byla ukázána ve VOY) a nebo seriál o časové studené válce s rozuzlením ala příběh (dle mého zatím nejlepšího fanouškovského projektu) Star Trek Horizon https://www.youtube.com/watch?v=l94v4YOqxOc a nebo alespoň pokračování seriálu ENT jen s mírně obměněnou posádkou a lodí vylepšenou o spodní trup https://www.google.cz/search?q=nx-01&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA_a2PwIzOAhUCkRQKHbSUBeMQ_AUICCgB&biw=974&bih=535#tbm=isch&q=nx-01+refit&imgrc=9d88c_5qO9ANFM%3A

Podoba lodi a časové zařazení před TOS, ale po seriálu ENT a tedy děj v Prime Timeline mi přijde logické, protože umožňuje kooperovat i s Kelvintimeline stejně, jako v případě ENT. Pokud je v plánované ST14 už potvrzen opět Chris Hemsworth (George Kirk, který s největší pravděpodobností v ST2009 zemřel), nabízí se v rámci předpokládaného flashbacku jakási kooperace s novým seriálem, protože působení George Kirka a lodi Discovery si budou časově blízké.

S.S.Enterprise - 24. červenec 2016 18:28sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tak jsem neodolal a fórum založil :)

Nejnovější   Novější 1704 - 1712 / 1712Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o