Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2743


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 4 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1811 - 1830 / 2743Starší   Nejstarší

Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:23sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jinak ted odbočím a musím říct, že jsem si zvyknul na Netflix/Amazon formát celé sezóny v jeden den. Tohle týdenní čekání je teď takové otravné :)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
Rád bych si tu knihu přečetl... ;)

Žádal jsem o ni v prosinci, v únoru, v dubnu a v květnu. Teď už na to... ;) Navíc bych tomu nemohl dát smysluplnou obálku.

Pokud tam interaktují s Pikem, tak je to fajn. V seriálu by to ale jaksi mělo větší váhu.
Eodeon - 29. září 2017 00:18sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Deltu na vězeňském úboru tedy moc nepobírám...
Mirak - 29. září 2017 00:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tohle vypadá kinda Klecově :)

Image and video hosting by TinyPic
Eodeon - 29. září 2017 00:08sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: To ano, ale když říkám TOS, tak tím myslím 2266-2269, případně by se to ještě dalo chápat už od 2265. "Klec" vnímám samostatně. Je to takový reprezentant ještě trochu jiné, dřívější éry. A právě v Mackově knize by se Shenzhou a Enterprise měly někdy zkraje setkat, lidé na Shenzhou přitom mají ještě staré modré uniformy, jako ostatně většina flotily, zatímco lidé z Enterprise mají už mít ty nové, zatím vyhrazené čistě pro posádky lodí třídy Constitution. Alespoň tak se to psalo v tom článku, na který jsem narazil. Rád bych si tu knihu přečetl... ;)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:05sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mimochodem ve stejném roce je uvedena do provozu stanice Babylon 5 :-)
Eodeon - 29. září 2017 00:04sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Můj sen by byl, kdyby se už tady v rámci seriálu občas vyskytovaly uniformy jako z "Klece", alespoň na konci sezóny, i kdyby jen v pozadí, a byl tím naznačován i přechod z jedné éry v druhou. I příběh sezóny má podle mě ilustrovat konflikt, který nějak proměnil Federaci a Hvězdnou flotilu, něco, co jí navedlo na méně... militaristický model. Uniformy z DSC jsou takové hodně "vojenské", velice formální, no už jen ta námořnická modř. Jejich přechod v "casual" svetříky s rolákem zářící barvami jako z "Klece" by vizuálně ilustroval přerod hvězdné flotily z armády v tu průzkumnou a humanitární organizaci známou z pozdějších seriálů. A seriál by tím alespoň přinesl nějaký hodnotný článek do kontinuity. Ale to bych asi chtěl příliš :)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
To je přeci jedno, nebo ne? Když jedna verze uniforem plynule nahrazuje druhou
mezi DSC a TOS tu pořád existuje docela velká vůle

Nope. Klec se odehrává defacto souběžně s pilotem Discovery. Respektive Klec mu o několik měsíců předchází.
Eodeon - 28. září 2017 23:42sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: To je přeci jedno, nebo ne? Když jedna verze uniforem plynule nahrazuje druhou, žádná podobnost není potřebná. Uniformy z TMP se těm z TWOK také ani maličko nepodobaly a přitom jedny nahradily druhé. Jistě se tak také dělo postupně. Flotila musí mít tisíce posádek, stovky stanic, kolonií, to se celé nezmění přes noc. A že delta by měla reprezentovat pouze loď Enterprise - to platí až od druhé sezóny TOS. Kánon neříká nic o tom, kdy bylo tohle pravidlo zavedeno a insignie rozlišeny a mezi DSC a TOS tu pořád existuje docela velká vůle.
Lt.Shark - 28. září 2017 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Eodeon:
více druhů uniforem používaných paralelně podobně jako v období, kdy se zároveň používaly TNG a DS9/VOY uniformy

No jasně... ježe uniformy TNG/DS9/VOY se sobě podobaly, dají se brát za různé verze jednoho stylu uniformy... u Discovery se o nějaké podobnosti s Cage nedá vůbec hovořit... navíc jiné barvy pro sekce, jiné zobrazování hodností... delta která by v této době měla reprezentovat pouze loď USS Enterprise atd... :-)
tohle se nedá vysvětlit tím, by se používaly dvoje různý uniformy souběžně...

Eodeon - 28. září 2017 23:28sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: Tak to potom i když připustíme, že jde o transmediální prezentaci jednoho příběhu, měli bychom zatracovat spíš jeho komiksovou část než film.

Což mi připomíná a sdílel jsem to ve spoilerové diskuzi na Trekkies, že vysvětlení pro odlišné uniformy (a snad do značné míry i design) by mělo být v té knize od Davida Macka (vypadl mi titul). Něco ve smyslu více druhů uniforem používaných paralelně podobně jako v období, kdy se zároveň používaly TNG a DS9/VOY uniformy.
Telemachus Rhade - 28. září 2017 23:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon, Pozemstan: Že se šířila subprostorem řekl někde později sám Abrams, když se na to zeptal fanoušek nevyfiltrovaný Paramountem.

Událost sama se stala okamžitě - viz oficiální komiks Countdown - zde od potřebného časového indexu, až po 38:52, kde to dialog potvrzuje.
Pozemstan - 28. září 2017 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Jenže tady šlo o umělé zařízení druhu schopného cestovat warpem, použité s cílem přilákat posily nacházející se ve vzdálenosti dosažitelné jen nadsvětelnou rychlostí/subprostorem. Jestli ve filmu z roku 2009 vůbec zaznělo něco o šíření vlny subprostorem, nevím. Pokud si vzpomínám, Spock tam prostě řekl, že supernova náhle, nečekaně zničila Romulus. Nad fyzikální nesmyslností se nepozastavoval. -)
Eodeon - 28. září 2017 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: Vidíš a já si právě teď říkal, že to, že se tu trekkies nimrají v podobných podružnostech je neklamná známka toho, že jsou zpátky ve svém živlu :)

Podle mě to tedy byla blbost řešit i tehdy v roce 2009, protože to celé bylo založené na fan spekulaci, že Romulus byl zničen bezprostředně po výbuchu supernovy. Tam přeci ale klidně mohly být měsíce nebo i roky, než jev tak daleko dospěl. Ve filmu přeci není řečeno, jak dlouho měl Spock na vyřešení problému, jen to, že to prostě nestihl :) Spíš bych na tomhle místě zmínil zánik hvězdy Veridian, která pohasla snad ještě dřív, než Soranova raketa zmizela z dohledu :)
Telemachus Rhade - 28. září 2017 22:45sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon: Viz šoková vlna z hvězdy Hobus, která se taky šířila subprostorem ;) Právě u tohoto jsem si uvědomil, že tohle v podstatě totéž, co se řešilo už v 2009. Proto mě už nějak ani moc nebaví to řešit teď. Je to prostě kůl-vesmír a tak je třeba jej brát.
Pozemstan - 28. září 2017 22:42sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Eodeon: Aha, zajímavé, šíření subprostorem jsem tady jako možnost zmiňoval také, ale netušil jsem, že to tam dokonce zaznělo.
Eodeon - 28. září 2017 22:33sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
BorgDog: Tak mi to nedalo a popátral jsem. Ve 34:24 zazní věta "The noise is some kind of electromagnetic subspace wave-form." Sice tu tedy reagují na vysloveně na zvuk, ale souvislost i s tím světlem je asi logické předpokládat.
Eodeon - 28. září 2017 22:26sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
BorgDog: Nejsem si tím úplně jistý, ale cosi o subprostoru tam zaznělo. Nejdřív se mluvilo jen o světle a jeho intenzitě, pak o hluku na lodi, který kapitánka nařídila ztlumit, ale moc to nešlo, Saru to vysvětlil překvapivě důmyslně a pak tam něco plácli i o subprostoru. Přišlo mi to jako takové to technoblábolové vysvětlení typické pro Star Trek, ale jako výmluva, proč to zaznamenali až na Vulkánu, mi to stačilo. Ale pořád je tu skutečnost, kterou tu už někdo trefně zmínil, že senzory ve Star Treku zkrátka nikdy nebyly omezovány zákonitostmi relativity apod.
BorgDog - 28. září 2017 22:21sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Eodeon:
Vždyť tam snad bylo i řečeno, že se ten jev šíří subprostorem.

Kde to bylo řečeno? Já tam nic takového nezaregistroval, proto jsem se na to ptal i tady. Pokud vím, mluvilo se jen o světle. I Sarek v tom rozhovoru s Burnham mluví o světle.
Eodeon - 28. září 2017 22:10sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Kde berete to to ST III? :) Maskovací zařízení u Klingonů bylo poprvé ve třetí sezóně TOS, epizoda "Elaan of Troyius". A tou dobou prvně získala maskovací technologii do rukou Klingonská říše. To přeci ale nijak nevylučuje, že by nějaká dřívější loď nějakého Klingona nemohla být privátně maskováním vybavena. Navíc je v epizodě docela zřetelně naznačeno, že jde o vymoženost, kterou má k dispozici pouze T'Kumva a jeho frakce. To je zase takové to hledání "nelogičností" za každou cenu. Stejně jako s tím majákem. Vždyť tam snad bylo i řečeno, že se ten jev šíří subprostorem.

Nejnovější   Novější 1811 - 1830 / 2743Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o