Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2743


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 4 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1804 - 1823 / 2743Starší   Nejstarší

AVip - 29. září 2017 06:28sipka
ZAMĚŘIT
AVip
A konečně, co se subprostoru týče, sice respektuji, že funguje hlavně na základě požadavků zápletky, ale ani ten nemá neomezenou rychlost, naopak, všechny lodě, od NX-01 po NCC-1701-E za sebou při svých cestách "trousí" (:-D) retranslační bóje, aby bylo spojení pokud možno co nejrychlejší...


Ale abych to za sebe nějak shrnul - hodlám zaujmout postoj typu "wait and see" (a to ideálně celý seriál).

Hodně, ale opravdu HODNĚ nám napoví, jak moc silně budou motivy z Discovery "tlačeny" do knih - tohle totiž bylo to, co spoustu lidí před těmi cca. 15 lety v časech ENT naštvalo nejvíc a sice to, že reference na status quo z příslušné sezóny ENT byl na sílu tlačen do všech knih, které v ten moment vycházely (což ve finále vytvářelo docela paradoxní situace).

Protože pokud ten tlak nebude silný (ie. nad rámec hlášek typu "Sarekova schovanka aneb šlechetný velvyslanec" nebo že existovaly lodě takové a takové a velel jim ten a ten kapitán, což je pořád "nic proti ničemu"), bude možné soudit, že stávající status quo se ještě bude v průběhu seriálu měnit (a i kdyby se výrazně neměnil - myslím, že se bez problému shodneme, že vždycky se lépe pracuje s celkem než s jeho úlomky a to je přesně to, co teď máme - úlomky).
AVip - 29. září 2017 06:16sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Pozemstan:
Pokud jde o teleskop,

Názorná ukázka, jak doslova zabít dobrý nápad, který tam na začátku tak nějak matně někde tuším - že něco ruší senzory, ale je to vidět, je naprosto logická idea.
Ten teleskop se bojím, že je následkem zásahu někoho z produkce... :-/
"voni by to to nepochopili, kdyby to bylo něco centrálně řízeného"....
AVip - 29. září 2017 06:11sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon:
Maskovací zařízení u Klingonů bylo poprvé ve třetí sezóně TOS, epizoda "Elaan of Troyius".

Co prosím?
Že tys ji už dlouho neviděl a myšlenkovým zkratem sis ji spojil s "The Enterprise Incident", která původně používala stejně rekvizity?
(žerty stranou, to se stává každému)
Je sice fakt, že tou dobou už pobíhaly experimenty na toto téma, ale ještě nedošlo k "polnímu" nasazení

A znovu doporučuji "Balance of Terror", jak jsou tam všichni z maskování u romulanů doslova vydření.
Pozemstan - 29. září 2017 01:16sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Star Trek Discovery Episode 3 Promo and Episode 1 - 2 Easter Eggs
Ty modernější lodě v bitvě měly být "easter eggs"?
Eodeon - 29. září 2017 00:46sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: A že jsem také měl z Fraina největší obavy. Ale nakonec se ukázaly jako neopodstatněné. Jeho Sarek se mi líbil. Rozhodně víc než ten Crossův, ale ani proti tomu nejsem vyloženě zaujatý. Z Mudda také nejsem moc nadšený, z téhož důvodu, ale tady se mi zase líbí obsazení, tak snad to nebude tak zlé.

Tak ji zatím nečti :)

Když ona je teď tak aktuální. A z mojí zkušenosti je to při četbě zatraceně znát. Třeba Romulanské války, cos vydal. První díl jsem četl někdy snad ještě v době, kdy seriál běžel na Coolu a člověk toho byl plný, a zážitek z četby úžasný. Druhý díl jsem odkládal a dostal se k němu až za několik let a už jsem ani při čtení neslyšel v hlavě hlasy postav, jak se mi to stává, když mám seriál zažitý. Zážitek byl o něco ochuzený. Tady u Discovery by to mohlo být podobné. Za rok už to třeba vůbec nebude relevantní, ale teď to vzbuzuje velkou pozornost.
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
A další přeobsazování Pikea a tak?

You were saying? :)


Ale naštveš mě, jestli jí pak nakonec přeci jen vydáš
Tak ji zatím nečti :)
Eodeon - 29. září 2017 00:27sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus:
V seriálu by to ale jaksi mělo větší váhu.

A další přeobsazování Pikea a tak? Nevím ti, jestli bych na to měl náladu. Ještě teď se ošívám z představy toho fan filmu s Toddem Shawnem. To ať tam raději dají Farragut a tím vznikne příležitost jak pro loď Constitution a nové uniformy, tak pro cameo mladého Kirka. Mít tak CGI mladého Shatnera na způsob, jakým přivedli v Rogue One zpět Tarkina - to by vůbec nebylo špatné. Ale to jsou zase ty mé mokré sny, já vím :)

Tak já si tedy tu knihu seženu v originále. Ale naštveš mě, jestli jí pak nakonec přeci jen vydáš a já už jí budu mít přečtenou! :)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:23sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jinak ted odbočím a musím říct, že jsem si zvyknul na Netflix/Amazon formát celé sezóny v jeden den. Tohle týdenní čekání je teď takové otravné :)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:20sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
Rád bych si tu knihu přečetl... ;)

Žádal jsem o ni v prosinci, v únoru, v dubnu a v květnu. Teď už na to... ;) Navíc bych tomu nemohl dát smysluplnou obálku.

Pokud tam interaktují s Pikem, tak je to fajn. V seriálu by to ale jaksi mělo větší váhu.
Eodeon - 29. září 2017 00:18sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Deltu na vězeňském úboru tedy moc nepobírám...
Mirak - 29. září 2017 00:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tohle vypadá kinda Klecově :)

Image and video hosting by TinyPic
Eodeon - 29. září 2017 00:08sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: To ano, ale když říkám TOS, tak tím myslím 2266-2269, případně by se to ještě dalo chápat už od 2265. "Klec" vnímám samostatně. Je to takový reprezentant ještě trochu jiné, dřívější éry. A právě v Mackově knize by se Shenzhou a Enterprise měly někdy zkraje setkat, lidé na Shenzhou přitom mají ještě staré modré uniformy, jako ostatně většina flotily, zatímco lidé z Enterprise mají už mít ty nové, zatím vyhrazené čistě pro posádky lodí třídy Constitution. Alespoň tak se to psalo v tom článku, na který jsem narazil. Rád bych si tu knihu přečetl... ;)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:05sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mimochodem ve stejném roce je uvedena do provozu stanice Babylon 5 :-)
Eodeon - 29. září 2017 00:04sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Můj sen by byl, kdyby se už tady v rámci seriálu občas vyskytovaly uniformy jako z "Klece", alespoň na konci sezóny, i kdyby jen v pozadí, a byl tím naznačován i přechod z jedné éry v druhou. I příběh sezóny má podle mě ilustrovat konflikt, který nějak proměnil Federaci a Hvězdnou flotilu, něco, co jí navedlo na méně... militaristický model. Uniformy z DSC jsou takové hodně "vojenské", velice formální, no už jen ta námořnická modř. Jejich přechod v "casual" svetříky s rolákem zářící barvami jako z "Klece" by vizuálně ilustroval přerod hvězdné flotily z armády v tu průzkumnou a humanitární organizaci známou z pozdějších seriálů. A seriál by tím alespoň přinesl nějaký hodnotný článek do kontinuity. Ale to bych asi chtěl příliš :)
Telemachus Rhade - 29. září 2017 00:03sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
To je přeci jedno, nebo ne? Když jedna verze uniforem plynule nahrazuje druhou
mezi DSC a TOS tu pořád existuje docela velká vůle

Nope. Klec se odehrává defacto souběžně s pilotem Discovery. Respektive Klec mu o několik měsíců předchází.
Eodeon - 28. září 2017 23:42sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Lt.Shark: To je přeci jedno, nebo ne? Když jedna verze uniforem plynule nahrazuje druhou, žádná podobnost není potřebná. Uniformy z TMP se těm z TWOK také ani maličko nepodobaly a přitom jedny nahradily druhé. Jistě se tak také dělo postupně. Flotila musí mít tisíce posádek, stovky stanic, kolonií, to se celé nezmění přes noc. A že delta by měla reprezentovat pouze loď Enterprise - to platí až od druhé sezóny TOS. Kánon neříká nic o tom, kdy bylo tohle pravidlo zavedeno a insignie rozlišeny a mezi DSC a TOS tu pořád existuje docela velká vůle.
Lt.Shark - 28. září 2017 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Eodeon:
více druhů uniforem používaných paralelně podobně jako v období, kdy se zároveň používaly TNG a DS9/VOY uniformy

No jasně... ježe uniformy TNG/DS9/VOY se sobě podobaly, dají se brát za různé verze jednoho stylu uniformy... u Discovery se o nějaké podobnosti s Cage nedá vůbec hovořit... navíc jiné barvy pro sekce, jiné zobrazování hodností... delta která by v této době měla reprezentovat pouze loď USS Enterprise atd... :-)
tohle se nedá vysvětlit tím, by se používaly dvoje různý uniformy souběžně...

Eodeon - 28. září 2017 23:28sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: Tak to potom i když připustíme, že jde o transmediální prezentaci jednoho příběhu, měli bychom zatracovat spíš jeho komiksovou část než film.

Což mi připomíná a sdílel jsem to ve spoilerové diskuzi na Trekkies, že vysvětlení pro odlišné uniformy (a snad do značné míry i design) by mělo být v té knize od Davida Macka (vypadl mi titul). Něco ve smyslu více druhů uniforem používaných paralelně podobně jako v období, kdy se zároveň používaly TNG a DS9/VOY uniformy.
Telemachus Rhade - 28. září 2017 23:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon, Pozemstan: Že se šířila subprostorem řekl někde později sám Abrams, když se na to zeptal fanoušek nevyfiltrovaný Paramountem.

Událost sama se stala okamžitě - viz oficiální komiks Countdown - zde od potřebného časového indexu, až po 38:52, kde to dialog potvrzuje.
Pozemstan - 28. září 2017 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Jenže tady šlo o umělé zařízení druhu schopného cestovat warpem, použité s cílem přilákat posily nacházející se ve vzdálenosti dosažitelné jen nadsvětelnou rychlostí/subprostorem. Jestli ve filmu z roku 2009 vůbec zaznělo něco o šíření vlny subprostorem, nevím. Pokud si vzpomínám, Spock tam prostě řekl, že supernova náhle, nečekaně zničila Romulus. Nad fyzikální nesmyslností se nepozastavoval. -)

Nejnovější   Novější 1804 - 1823 / 2743Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o