Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2709


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 3 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1751 - 1770 / 2709Starší   Nejstarší

Eodeon - 29. září 2017 20:31sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
S.S.Enterprise: Asi jsem to špatně vyjádřil. Přefomuloval bych to tak, že ve srovnání s tím, na co jsme ze starších Star Treků zvyklí, jsou tyhle uniformy znatelně víc ispirované vojenskou tradicí, víc formální, víc... obřadní, vlastně by mě docela zajímaly slavnostní varianty těchto uniforem, protože i tahle běžná varianta mi připadá pak pompézní, jako kdyby byla určená pro přehlídky a zvláštní příležitosti.
S.S.Enterprise - 29. září 2017 20:15sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Jinak já osobně spíš doufám, že budou v DSC dosavadní Treky maximálně přehlížet a půjdou si vlastní cestou. Na pyžama z TOSky zvědavej nejsem.

Samozřejmě největší chyba je, že ono oddělení od dosavadních Treků sami nedeklarovali... Období TOS pak mohli klidně nechat pro fan produkce, no aktuální situace jiná že
S.S.Enterprise - 29. září 2017 20:14sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Eodeon: Nezdá se mi, že by ty DSC uniformy byli nějak přehnaně militantní, spíš jsou pěkně designové..

Yakuzza - 29. září 2017 19:53sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Abychom se tu pak zbytečně netočili v kruzích ;)
Trip - 29. září 2017 18:19sipka
ZAMĚŘIT
Trip
Telemachus Rhade 289994:

Tohle není Trek pro mě :)


Stoprocentně s tebou souhlasím, také se mi to vůbec ale vůbe nelíbilo Pokud se nenastane obrat o 1080 stupnů (a hezčí mimozemštany né jako z horu.) tak na to nekoukám - No a to je vše co k Discovery napíšu.
Pozemstan - 29. září 2017 16:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Co se týká maskovacího zařízení, vždy jsem to chápal tak, že romulané v TOS získali od klingonů lodě výměnou za své maskovací zařízení. Je ale fakt, že v TOS se maskování, také poněkud podivně a jakoby ignorujíce předchozí, diví hned dvakrát. Nejprve se však zřejmě jedná jen o něco trochu jako technologii stealth, zmizení na senzorech, a až později romulané vyvinou klasické maskování. To je samozřejmě s děním v Disvovery v rozporu, ale zpochybnily to tuším i maskované romulanské vesmírné miny (a možná i něco víc) v Enterprise, byť lze namítnout, že nešlo o skrytí tak velké lodě.

Pokud jde o souběžné nošení dvou relativně dosti odlišných modelů uniforem v přechodném období, až do roku 2019 je to realitou i v Policii ČR. -)

AVip: "Existuje alternativní vysvětlení, že to byly nášivky příslušných sekcí Starfleet."

Zajímavé, to by pak i lépe vysvětlovalo pozdější přijetí delty jako znaku v celé Hvězdné flotile.

Osobně to ale beru tak, že "delta" na hrudi byla v ST původně nošena jen na Enterprise, ale sám ST to už dávno ignoruje, když tuto praxi opustil asi už v TMP, a pro období před TOS se na to tvůrci "vykašlali" už na USS Kelvin a tehdejší Akademii Hvězdné flotily v prvním Abramsově filmu. V to, že by se v Discovery delty pro svou posádku vzdali, jsem ani nedoufal.

Jinak mě překvapilo, že podle ukázek z dalšího dílu plní v Discovery delta i funkci *"psí známky" se základními údaji o jejím nositeli. Pokud by to platilo i později, dávalo by to další význam např. Picardovu položení delty na hrob Kirka.*

MickTheMage: Tak ony ty obavy (byť hlavně z Genesis a údajné federační touhy vyhladit klingonský lid) zazní i od klingonského velvyslance v ST IV, opovrhujícího představou federační idylky s vlající vlajkou atd.
MickTheMage - 29. září 2017 15:42sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Teraz som to mal pri praci pustene na pozadi a v Klingon Academy v podstate tiez riesili ako je Federacia problemom pre "Klingonsky sposob zivota" etc. Ale ovela lepsie ako to prezentoval T’Kuvma v Discovery.
BorgDog - 29. září 2017 14:58sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Lt.Shark:
nevím jestli by byl nějakej jednoduchej patch nebo update, aby to dnes šlapalo na nějakejch sedmičkách atd

Ano, něco takového bylo. Mrkni do auditka o hrách.
Lt.Shark - 29. září 2017 14:43sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
BorgDog:
Sakra, nostalgie! :-) Tohle byla jedna z první her vůbec, co jsem pařil jak o život. :-)

já bohužel né, protože mi nešla na kompu rozchodit. Ale Strafleet Academy sem miloval, takže na tohle sem se taky strašně těšil... ale bohužel to tehdá nejelo... a myslím, že bych to nerozchodil ani dnes... nevím jestli by byl nějakej jednoduchej patch nebo update, aby to dnes šlapalo na nějakejch sedmičkách atd :-)
BorgDog - 29. září 2017 14:34sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
MickTheMage: Sakra, nostalgie! :-) Tohle byla jedna z první her vůbec, co jsem pařil jak o život. :-)
Mirak - 29. září 2017 14:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Ono necílit i na nové diváky by bylo velmi, velmi hloupé, že.
MickTheMage - 29. září 2017 13:08sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
CBS by mal niekto povedat, ze toto su moji Klingoni a nie ta banda debilov co vytvorili pre Discovery (ano, vazne ma to serie ;), tak trochu).

Btw. toto "ospravedlnovanie veci" je tolko typicke. Ked je neico blbo, hned sa ludia snazia hladat in-vesmir vysvetlenia. Aby sme sa aspon trochu zahojili. Pre mna osobne to znamena, ze CBS kaslala na povodnych fanusikov Treku a mierila tymto serialom na milenialov (a inych novych potencialnych divakov). Fanusikovia povodnych serii im boli hlboko... tam. Imho.
AVip - 29. září 2017 11:53sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon: Vedle.
Eodeon - 29. září 2017 11:44sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
AVip: Ano, to máš pravdu, první výskyt klingonské lodě ve vysílání byl opravdu paradoxně s romulanskou posádkou. To bude asi příčina toho nedorozumění - každý máme zažité jiné pořadí epizod a to vlastně ovlivňuje i naše vnímání kontinuity. To jsem si neuvědomil.

BTW měl bys nějaké příklady toho, ve kterých knihách se objevují narážky na ENT, které tam byly násilím vtlačeny? To mě zaujalo, ale nikdy jsem o tom neslyšel. SSE promine, jestli je to příliš velký off topic.
AVip - 29. září 2017 11:39sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Eodeon: "Enterprise incident" používá klingonské lodě coby "stand in" za romulanské a je to do jisté míry zachováno i v remasteru a mám dokonce pocit, že paradoxně, první výskyt klingonské lodě v ST byl díky jinému pořadí vysílání v "romulanských barvách" (tedy pokud lze o barvách hovořit, že).

Ale každopádně, pro mne skutečně bude stran Discovery nejvíce "směroplatné" to, jak moc bude CBS tlačit věci z probíhající sezóny do knih.
Čím větší bude tlak, tím větší bude můj odpor proti Discovery. A obráceně.
Eodeon - 29. září 2017 11:26sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
AVip: Tak teď jsem zmatený. Uhodls, že jsem seriál už velmi dlouho neviděl. Pouze si občas tu a tam připomenu některou z epizod, ale měl jsem zato, že tohle si vybavuji dobře. Nakonec, v "Enterprise Incident" ani "Balance of Terror" žádné klingonské lodě nejsou, respektive v prvním případě jsou (i když jen původem a ne příslušností), ale dá se předpokládat, že na ně maskování instalovali až Romulané poté, co lodě od klingonů získali. Také je ale pravda, že si daleko lépe vybavuji literární blishovky než samotný seriál, a kontinuitu čerpám právě odtud. Ty jsou tedy mimo jiné seřazené podle produkčního pořadí, takže "Elaan" coby druhá epizoda třetí série předchází čtvrtému "Případu Enterprise" a dodnes si vzpomínám, jak mě překvapilo, že se posádka Enterprise diví maskované klingonské lodi, protože pro mě jako diváka TNG byly maskované klingonské lodě samozřejmostí. A proto mám zato, že to byla tato epizoda, ve které se Klingoni maskovali historicky poprvé.

Lt.Shark: Pravda, na "Charlieho X" jsem zapomněl. Ale tam je to složitější. Tam má posádka Antaresu ještě "klecové" uniformy. Což je ale na druhou stranu hezká připomínka, že i v téhle době se ve Flotile používaly dva vzory uniforem.
AVip - 29. září 2017 07:34sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Lt.Shark:
že každá loď má svojí nášivku a Delta je pro Enterprise...

Existuje alternativní vysvětlení, že to byly nášivky příslušných sekcí Starfleet.
Lt.Shark - 29. září 2017 07:06sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Pokud jde o uniformy z Klece, že by byly jen pro lodě třídy Constitution po nějakym přechodu do nové federace... to ještě beru...

ale nesouhlasím s tou Deltou... jak se tu píše, že v TOS to platilo až od druhé sezony, že každá loď má svojí nášivku a Delta je pro Enterprise... to není pravda ne? U každé jiné lodi jsme viděli jinou nášivku než u Enterprise a to už v první řadě, ne?
Např: Charlie x (http://tos.trekcore.com/gallery/albums/1x02/charliex004.jpg)
Lt.Shark - 29. září 2017 06:59sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Eodeon:
Z Mudda také nejsem moc nadšený,

Ten mi vůbec nevadí, žeje přeobsazenej a vypadá jinak...mladší, hubenější, vousatej... je to 10 let před :-)


Eodeon:
tak pro cameo mladého Kirka. Mít tak CGI mladého Shatnera na způsob, jakým přivedli v Rogue One zpět Tarkina - to by vůbec nebylo špatné

souhlas
AVip - 29. září 2017 06:28sipka
ZAMĚŘIT
AVip
A konečně, co se subprostoru týče, sice respektuji, že funguje hlavně na základě požadavků zápletky, ale ani ten nemá neomezenou rychlost, naopak, všechny lodě, od NX-01 po NCC-1701-E za sebou při svých cestách "trousí" (:-D) retranslační bóje, aby bylo spojení pokud možno co nejrychlejší...


Ale abych to za sebe nějak shrnul - hodlám zaujmout postoj typu "wait and see" (a to ideálně celý seriál).

Hodně, ale opravdu HODNĚ nám napoví, jak moc silně budou motivy z Discovery "tlačeny" do knih - tohle totiž bylo to, co spoustu lidí před těmi cca. 15 lety v časech ENT naštvalo nejvíc a sice to, že reference na status quo z příslušné sezóny ENT byl na sílu tlačen do všech knih, které v ten moment vycházely (což ve finále vytvářelo docela paradoxní situace).

Protože pokud ten tlak nebude silný (ie. nad rámec hlášek typu "Sarekova schovanka aneb šlechetný velvyslanec" nebo že existovaly lodě takové a takové a velel jim ten a ten kapitán, což je pořád "nic proti ničemu"), bude možné soudit, že stávající status quo se ještě bude v průběhu seriálu měnit (a i kdyby se výrazně neměnil - myslím, že se bez problému shodneme, že vždycky se lépe pracuje s celkem než s jeho úlomky a to je přesně to, co teď máme - úlomky).

Nejnovější   Novější 1751 - 1770 / 2709Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o