Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Discovery

Spravuje: S.S.Enterprise
Počet příspěvků: 2401


Vše o novém seriálu vysílaném od roku 2017 na CBS/All Access v USA a Netflixu mimo USA.

Kontinuum.cz: Základní info o všech epizodách v češtině.

First Look Trailer a jeho Netflix verze
Úvodní znělka
Official Comic-Con Season 2 Trailer | SDCC 2018
Season 2 Trailer | NYCC 2018
CBS All Access Star Trek: Discovery Season 2 Trailer
The First Star Trek: Discovery Season 3 Trailer
Season 3 Trailer
NOVÝ Season 3 Teaser Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1406 - 1425 / 2401Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 02. říjen 2017 09:31sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Seven:
Kdyz si na srazu Starnetu budem s Lagou pet minut povidat o ranni stolici, taky projde cely sraz Bechdel testem, ale zadnou velkou feministickou zpravu to svetu neposle...

To samé platí o rozhovor sester Durasových v Generations o tom, že lidské samice jsou odporné. :-)
kapitan Pike - 02. říjen 2017 09:13sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Tím Bechdel testem ale projde všechen TNG+ Trek, takže zrovna u Discovery to takový objev nebude :-)
Pozemstan - 01. říjen 2017 23:28sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Eodeon: "že ty úpravy kurzu jsou její práce"
Také jsem to tak chápal, ale kdo ví...
Eodeon - 01. říjen 2017 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Telemachus: Nevím, myslel jsem, že ty úpravy kurzu jsou její práce, ale je i možné, že to letělo na autopilota.

Pozemstan: To je pravda, vidíš, tuhle souvislost jsem si ani neuvědomil. Docela možná v tom bude záměr. A "Bechdel test" zmínil i DeCandido ve své recenzi.
Seven - 01. říjen 2017 22:15sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Kdyz si na srazu Starnetu budem s Lagou pet minut povidat o ranni stolici, taky projde cely sraz Bechdel testem, ale zadnou velkou feministickou zpravu to svetu neposle...i kdyz je az zarazejici, kolik filmu necim tak elementarnim neprojde.
Pozemstan - 01. říjen 2017 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: Setkal jsem se ale na Twitteru s pozitivní reakcí jedné feministky, že Discovery hned na začátku prošla testem Bechdelové. -) K tomu by ale nebyly potřeba nejvyšší důstojnice. Jinak ale podobné riskování ST cizí není...
AVip - 01. říjen 2017 21:20sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi vadí jedno: že to byla vyloženě "captain and number one" show... chápu, že se nikomu moc nechtělo řešit ekvivalenty desátníka Jenkinse z Mass Effectu, ale jak ta akce na začátku, tak ta akce na konci, byla v tomto složení přímo nehorázně hazardní...
Pozemstan - 01. říjen 2017 21:08sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Ten let ve skafandru byl, zvláště s takovým rizikem ozáření, velice nezodpovědný. Sonda by to už v té době asi měla zvládnout také (a odstíněná elektronika asi vydrží přece jen větší dávky záření než člověk), i když by musela fungovat opravdu autonomně, vzhledem k rušení, a zase se vrátit k lodi. Tady se ale nabízí paralela (možná inspirace?) letem Spocka do útrob V'gera v TMP. Spock navíc jednal na vlastní pěst, když použil vulkánský nervový stisk proti členovi posádky. Teď mě napadá, jestli se tvůrci Discovery neinspirovali i v tomto, jen tu "vzpouru" poněkud pozměnili a přehnali... -)
Telemachus Rhade - 01. říjen 2017 20:43sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
To by musela být sonda, která má dost vyspělé letecké programování a snad i umělou inteligenci

Čímž tak nějak disponoval ten jetpack, ne?
Eodeon - 01. říjen 2017 20:25sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
SSE: To by musela být sonda, která má dost vyspělé letecké programování a snad i umělou inteligenci, aby mohla manévrovat v tom kamení, aniž by jí naváděla loď. Řekl bych, že poslat tam sondu, měli bychom tu teď mnohem víc stížností, jak "to vůbec nedává žádný smysl".
S.S.Enterprise - 01. říjen 2017 18:28sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
někde na netech byla kritika, že místo člověka se na ten zvláštní objekt měla letět podívat nějaká automatická sonda, kterou by federační loď měla ve 23 stol. disponovat... toto je sice pravda, ale seriál hrají herci a je třeba tam mít akci, takže to tak nebylo... tvůrci to ale udělali vědomě, protože když pak šlo o to, jak dostat torpédo na klingonskou loď, zaznělo tam přímo, že "our worker bees have no autopilot"...
S.S.Enterprise - 01. říjen 2017 18:22sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Seven: :)
Pozemstan - 01. říjen 2017 13:01sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
AVip: "takže ono to jde, když se chce a ne, že ne"
Ano, na Rogue One jsem také vzpomněl. Na druhou stranu jsou SW přece jen mladší než Klec a začínaly jako celovečerní film s mnohem větší výpravou a špičkovými efekty své doby. Se zachováním vzhledu z TMP by asi ST takový problém také neměl, kdyby se tedy alespoň o něco takového v JJ-ST (objevila se alespoň podobná uniforma) a Discovery pokoušel... -)( (Musím dodat, že na mě ale design v SW epizodách I až III působí moderněji než v IV-VI(+Rogue One), i když tam to lze omluvit ještě vzkvétající svobodnou republikou v kontrastu s impériem nehledícím tolik na "krásu"...) Někdy myslím i tady možná od Tebe zaznělo možné vysvětlení "strohého" designu v TOS válkou s Klingony, ale takový "downgrade" by to snad být nemohl. Třeba v BSG mají odůvodněný odpor k technice, ale v TOS mají docela vyspělé počítače. Jedná se tedy hlavně o rozdíl v designu, který lze snad vysvětlit i oblibou "retra"... -)

Ale v dnešní době je obtížné vytvořit ST v době před TOS tak, aby zapadal do kontinuity seriálu, a zároveň působil na diváky jako vzdálená, vyspělejší, budoucnost. Ano, v ENT se snažili, ale i tak podle mě vizuálně prostě v mnohém vypadají moderněji než TOS. Discovery ovšem, po vzoru Abramsova ST, ukazuje možná až zbytečně moc moderní prvky, u kterých lze někdy až pochybovat o jejich účelnosti (hologramy).

V otázce vizuální stránky budu k Discovery asi shovívavější, i když je fakt, že ST dlouho stavěl na docela dost dodržované kontinuitě včetně většiny herců (i přes problémy v některých detailech). Pomáhala tomu ale i podobná doba vzniku a děje TOS filmů a TNG až VOY.
Seven - 01. říjen 2017 12:22sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Hele, tu velkou červenou premiéru už asi takhle v říjnu můžem sundat, ne?
Seven - 01. říjen 2017 12:20sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Knihovnu měla taky zajímavou.

Mirak - 01. říjen 2017 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Z praconvy kapitánky Georgiou :)

Image and video hosting by TinyPic
MickTheMage - 01. říjen 2017 12:10sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Seven: Momentik, ja som mal vzdy za to, ze to je Generation X :) a Milenials generacia narodena na prelome storoci. Ale teraz na to pozeram, tak "jop, mal som to v hlave zafixovane blbo" :)

Takze, oprava mierene na... ja neviem ako to teraz nazyvaju - Genreacia Z alebo nieco :)
Seven - 01. říjen 2017 11:42sipka
ZAMĚŘIT
Seven
MickTheMage:
mierila tymto serialom na milenialov
Jako millennial (tj. osoba narozená mezi 1982 a 1996, což je nejčastější definice, a asi i většina z nás tady spadá do první poloviny této generace) prohlašuji, že na mě rozhodně necílili.

S.S.Enterprise:
RECENZE: Discovery se odvážně pustila do rekonstrukce Star Treku. Nový seriál očima fanouška
Lol, rekontrukce. Je to asi taková rekontrukce, jako když komančové srovnali celý starý Most se zemí až na jeden kostel a postavili místo něj ten panalákovej humáč o kus vedle.

kapitan Pike:
Tak nevím, jestli je to věkem. Xyll i Little jsou starší než já :-) AFAIK i Korax.
Že by to nakonec nejvíc zaujalo Generaci X? :D

Telemachus Rhade:

A tys nenabyl dojmu, že se z Discovery designu může za rok vyvinout TOSka? Hmm, to je zvláští; a přitom takovou práci s tim dali! :-D

Já třeba přes ty lensflary neviděla z vnitřku Discovery dost na to, abych dokázala určit, jestli se z toho může vyvinout cokoli.


Jinak kolik lidí, tolik názorů, někdo má třeba nervy sledovat nový Akta X, někdo zvládně šedesátoutřetí iteraci NCISCSISVU či detektivní seriály z produkce novy, někteří i nějaké to Prostřeno a nakonec se neunudí ani u té Discovery, já mám ten práh bolesti někde trochu jinde...a tohle je nuda, z který jsem ani na minutu neměla pocit, že se dívám na Star Trek. Orville má ty dementní vtipy a stereotypy, ale alespoň mám sem tam pocit, že se dívám na TOSku nebo první série TNG (ty z kterých takzvaně "odkapává Roddenberry").
Telemachus Rhade - 01. říjen 2017 10:31sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Amanda Grayson Coming to DISCOVERY, Harberts Reveals
Telemachus Rhade - 01. říjen 2017 09:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
A tys nenabyl dojmu, že se z Discovery designu může za rok vyvinout TOSka? Hmm, to je zvláští; a přitom takovou práci s tim dali! :-D

Nejnovější   Novější 1406 - 1425 / 2401Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o