Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Komiksový koutek

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 170
O komiksech, stripech, komiksových albech a adaptacích (která nespadají do fóra Marvel/DC universe). Přes Čtyřlístek, Asterixe, Garfielda či Rychlé šípy až po komiksy z ABC, Saudka, Red Meat, Mýty apod. Prostě všeobecně o všech komiksech a o tom, co se kolem nich děje :-)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 29 - 48 / 170Starší   Nejstarší

Mirak - 27. červenec 2019 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pilot super, sice mě překvapilo, že je tam celkem dost odlišností od předlohy, ale jinak Karl Urban v životní roli :)
tz - 27. červenec 2019 14:07sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: Možná na to mrknu :-)
Mirak - 26. červenec 2019 16:28sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Už je venku celá první sezóna The Boys. Jeden z nejlepších komiksů, co jsem četl.
Mvek - 28. duben 2019 08:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Astérix: Le secret de la potion magique (2018)
Začátek dobrý, pak se to nějak táhlo. Přes krátkou délku to místy bylo ospalé a místy zase moc rychlé. Není to nic strašného, zařadil bych to celkově do průměru animovaných Asterixů. Hlavně mě na tom zklamalo, že se tam vždy objevil náznak, že přijde nějaká narážka nebo víc vtípků, a ono nic. Narážím na to, že Pektin byla do Karnutského lesa oblečena jako Červená Karkulka nebo na samotné ukázky adeptů. Čekal jsem, že se tam víc vyřádí, i kdyby to bylo je v té levnější podobě 2D grafiky. To bylo asi největší zklamání. Samozřejmě neberu v potaz zase takové věci, že do Karnutského lesa asi dorazili za den (nevím, kde to ale má být), když Pektin asi za celou dobu nevylezla, a že pak zase byl dlouho úplněk (ale tak to je skoro narážka na komiksy. A Cézar tu taky tedy moc nezazářil, nemyslím kvantitou, spíš kvalitou.
Obecně žena podotkla, že tu vlastně měl málo prostoru samotný Asterix a Obelix, ale to budiž. Závěr byl na mě moc bombastický, ale tak k elixíru to asi patřilo a mládež to snad osloví.
Přesto bych radši viděl, kdyby si stejný tvůrčí tým pro příště vzal zase nějakou předlohu, protože Sídliště bohů mi přišlo lepší.
I kdyby to třeba byla jen Cesta kolem Galie (ale po tomto filmu nebo po posledním sešitu by to bylo pořád skoro to samé), nebo možná něco z prvotin jako zlatý srp, slavný štít, kotlík... Nebo třeba Obelix a spol či Velký příkop. S trochou invence podobně jako u Sídliště bohů by to tento tvůrčí tým mohl dotáhnout daleko (ale zase by to nemuseli přehnat jako u Vikingů, kteří se moc předloze nepodobají).
JMarek - 14. duben 2019 12:44sipka
ZAMĚŘIT
JMarek
já jsem si nechal udělat komiks na zakázku, super
https://www.darkoviny.cz/komiks-na-zakazku-h03
Mirak - 04. únor 2019 20:17sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Y: The Last Man Adaptation Snags Series Order at FX — See First Photo
tz - 04. únor 2019 13:00sipka
ZAMĚŘIT
tz
V červnu v češtině vyjde třetí svazek Soudce Dredda :-)
Mvek - 30. leden 2019 17:01sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz: Jo, to mi připomíná, že se mi tu furt válí Lovecká sezona od Jerieho z roku 2010. Ale protože je nepoužitá jako nová, tak tu asi budu zkouše prodat jen o něco levněji než se dá koupit nová.

Takže ano, česká tvorba z posledních dekád mi taky moc neříká až na opravdu řídké výjimky.
tz - 30. leden 2019 07:08sipka
ZAMĚŘIT
tz
Podobně jako u filmů a seriálů, zůstanu i u komiksů mimo tuzemsko :)

Když nad tím přemýšlím, tak to mám podobně. Za posledních xy let jsem pořádně četl jen pár věcí od Dana Černého, jinak mě česká tvorba míjí. I když se mi například líbí styl kresby Karla Jerie, nic jsem od něj nečetl. Tomuhle možná ale dám šanci.

Mirak - 29. leden 2019 17:54sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Podobně jako u filmů a seriálů, zůstanu i u komiksů mimo tuzemsko :)
tz - 29. leden 2019 17:22sipka
ZAMĚŘIT
tz
Pérák, první český superhrdina, o kterém jsem se tu kdysi rozepisoval, se dočká souborného vydání komiksu z ABC. Z náhledů to nevypadá špatně, neměli by chybět bonusy včetně historie Péráka a nákresů. "Adolf Hitler touží vidět do budoucnosti... a k tomu mu můžou pomoci ostatky kněžny Libuše. A Pérák. Ať chce, nebo nechce."
tz - 11. leden 2019 19:18sipka
ZAMĚŘIT
tz
Dočetl jsem The Boys

Vida, o tomhle jsem nikdy neslyšel. A popis zní dobře :-)

Mirak - 11. leden 2019 16:53sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Dočetl jsem The Boys, kde je superhrdinskej koncept postavenej na hlavu ještě líp, než ve Watchmen, seriálové adaptace s Urbanem už se nemůžu dočkat.
tz - 11. leden 2019 15:53sipka
ZAMĚŘIT
tz
Sentry - zajímavý nápad o hrdinovy, který tu vlastně byl už dávno, ale všichni byli donuceni na něj zapomenout, včetně jeho samotného. Hlavně začátek má pěknou pochmurnou atmosféru, kdy nevíme, zda si Robert Reynolds Sentryho jen nevymyslel a přitom se něco zlého blíží. Sem rád i za to, jak to celé skončilo a je to přesně takový komiks, na který už by se navazovat nemělo.
tz - 03. leden 2019 16:17sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mvek: Ten vlastní příběh je asi jediné, co mě na tom zajímá. Dám tomu čas a počkám, až budu mít vhodnou náladu :-)
Mvek - 03. leden 2019 15:36sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz: Netvrdím, že mi nechybí klasická, ale 3D mě oslovila díky celkovému zpracování, a že to mělo spád.
Tady to samozřejmě bude větší kámen úrazu, protože si vymysleli vlastní příběh. Což může být dobře, ale také to může být totální propadák.
tz - 03. leden 2019 15:05sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mvek: jj, taky mě trojka mile překvapila, takže sem zvědavej, jak dopadne tohle.

K Asterixovi ještě uvidím, kdy se dostanu. Bohužel mi ta 3D animace u Sídliště bohů tolik nesedla, jako klasická.

Mvek - 01. leden 2019 21:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz: Na MiB trailer si zkusím vzpomenout, až budu mít trochu náladu. Trojka mě po dvojce velmi příjemně překvapila, takže uvidíme.

Jinak před Vánoci nám vyšel nový animovaný (3D) Asterix i v českých kinech, ale tak to bylo vidět na billboardech. Vzhledem k plazící se ratolesti se na to asi nedostanu, takže budu čekat na BR.
Mirak - 30. prosinec 2018 14:14sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak vypadá to, že ani téhle adaptaci se nepovede zachytit to, o čem Hellboy opravdu je. Původní dva filmy o Hellboyovi jsou ok, ale Hellboyův charakter nemá s předlohou prakticky vůbec nic společnýho.
tz - 30. prosinec 2018 13:52sipka
ZAMĚŘIT
tz
Tak první trailer na nového Hellboye vypadá nic moc. Hlavně slibovali, že to bude temnější, ale vůbec to tak nepůsobí. Škoda že to tenkrát Toro s Perlmanem nedotáhly na tři díly. Jinak teda premiéra v dubnu.

Trailer na nové Muže v černém nevypadá taky nic moc, ale lépe to na člověka dýchlo atmosférou předchozích dílů. Překvapila mě hlavně účast Liama Neesona. A vrací se Emma Thompson, takže počítám, že to není restart, ale normální pokračování. Premiéra v červnu.


Nejnovější   Novější 29 - 48 / 170Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o