Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Komiksový koutek

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 69
O komiksech, stripech, komiksových albech a adaptacích (která nespadají do fóra Marvel/DC universe). Přes Čtyřlístek, Asterixe, Garfielda či Rychlé šípy až po komiksy z ABC, Saudka, Red Meat, Mýty apod. Prostě všeobecně o všech komiksech a o tom, co se kolem nich děje :-)

Nějaké ty zajímavé kousky, co letos vycházejí v češtině (mimo pravidelné série):

Plutona - prý jeden z nejlepších komiksů roku 2016. Temný příběh s partou dětí ve stylu Stranger Things vychází v únoru.
Dlouhý zítřek a další příběhy - sbírka nejlepších povídek komiksového velikána Moebiuse. V plánu na březen.
Dvanáctý Dr. Who - poprvé zde vyjde komiks s Dr. Who. Na březen je v plánu TERRAFORMER, na září TRHLINY.
Hvězdný prach - i díky filmové verzi známé dílo Neila Gaimana. Komiks vychází v červnu.
Desátý Dr. Who - nakladatelství Crew se rozšouplo a přinese i dobrodružství s desítkou. V červnu má vyjít REVOLUCE HRUZY.

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 35 - 54 / 69Starší   Nejstarší

Mirak - 17. červen 2017 16:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pérák

:))
Pozemstan - 17. červen 2017 16:43sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
To, co jsem viděl, byl krátký animovaný studentský film Pérák (Stín nad Prahou) zřejmě z roku 2016, viz trailer. ČB animovaný film Pérák a SS z roku 1946 má poněkud méně naturalistický styl, ale je plný zajímavých vtipných narážek. Ale koukám, že skutečně existují i nějaké hrané počiny...
Pozemstan - 17. červen 2017 16:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
tz: Zajímavé. Asi jsem před časem viděl nějaký animovaný film s Pérákem na ČT2 nebo ČT Art. Myslím, že tam bojoval v Praze s nacisty a snad i za pomocí Golema, ale to se možná pletu. Vůbec jsem netušil, oč se jedná.
tz - 17. červen 2017 15:36sipka
ZAMĚŘIT
tz
Pérák - Teprve nedávno jsem se dozvěděl o prvním českém superhrdinovi. Podle legend o válečném hrdinovi skákajícím na pružinách za druhé světové vznikl v roce 1946 krátký animovaný film od Jiřího Trnky. Roku 1948 se dočkal prvního komiksu, později ještě v letech 1968 a 1988. Dát postavě řádný komiks byla snaha v roce 2002, ale nakonec vyšla jen úvodní kapitola... V současné době se objevil v komiksové řadě Dechberoucí Zázrak od Blesku, který jaksi nemám odvahu číst. Mimoto ještě vznikl krátký hraný film a nějaká divadelní inscenace. To jsou věci.
tz - 23. květen 2017 23:48sipka
ZAMĚŘIT
tz
Počítám, že ten rámeček s "M" je jeho podpis, takže to bude přímo od něho :-)
Mirak - 23. květen 2017 23:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
To musel kreslit Mignola. Nebo to aspoň někdo hezky napodobil :)
tz - 23. květen 2017 18:49sipka
ZAMĚŘIT
tz
První plakát k novému Hellboy filmu: http://cdn1-www.superherohype.com/assets/uploads/gallery/hellboy-rise-of-the-blood-queen/4.jpg

A název teda bude Hellboy: Rise of the Blood Queen

Mirak - 15. květen 2017 22:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: Ano, filmy jsou mnohem víc del Toro, než Mignola. Mám del Tora rád, Mignolu ale mnohem víc :)
tz - 15. květen 2017 22:06sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: No já tu chemii ohledně morouse myslel jen v tom filmovém prostředí - respektive, že tak, jak ho udělali ve filmu, tak prostě v těch filmech v interakci s ostatními fungoval (alespoň pro mě). A ještě teda na mě asi v té době zapůsobil styl Guillerma del Tora. Nemám to tak načtený - četl jsem jen pár povídek a viděl jeden animák - ale dokážu zas pochopit výhrady oproti předloze, protože těch už jsem četl XY (a to nemyslím jen komiksy). Nikdy se stejně nezavděčíš všem - ale vždy vzpomeň na film Batman a Robin a buďme rádi, že se z toho Hollywood vzpamatoval :-D
Mirak - 15. květen 2017 20:58sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
No, právě. Ono by dávalo smysl, že by byl Hellboy morous, cool je to, že není :) To o té chemii podle mě nedává moc smysl, v komiksu je chemie mezi postavami perfektní.

Abe Sapien byl v podstatě taky úplně jiný, než v předloze, ale přesto mi tahle verze v podání Douga Jonese prostě seděla víc, než samotný Hellboy.

Jinak ne že bych si první film až tak pamatoval, ale vzhledem k tomu, že to byla v podstatě adaptace Seed of Destruction, tak mi to místy přišlo možná až moc povrchní.

Ale holt Mignolaverse je prostě moje nejoblíbenější komiksové universum, mám načtené od Hellboye, B.P.R.D. až po sólovku Abea Sapiena, Lobstera Johnsona nebo Witchhuntera. Takže tak :)
tz - 15. květen 2017 20:38sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: A mě třeba ten morous k té postavě a jeho původu hodně seděl (asi hlavně díky Perlmanovi) a do těch filmů se to hodilo. Třeba Harboura (který co vím, je furt žhavý kandidát) udělají více pohodového, ale na plátně pak nebude ta chemie vůči ostatním postavám tolik fungovat... Každopádně asi první film co nejdříve zopáknu :-D
Mirak - 15. květen 2017 19:18sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: Mě zpětně trochu zklamala samotná postava Hellboye, kdy ve filmu je prezentovaný jako permanentně nabručený a lehko vytočitelný morous :)

V komiksu je to naopak pohodář a "regular Joe", což tam funguje jako skvělý kontrast k jeho původu.
tz - 15. květen 2017 19:08sipka
ZAMĚŘIT
tz
Trip: O tomhle nemám přehled, ale tipoval bych, že nejlepší příležitost k vydání u nás by byl další film z té série :-)
Trip - 15. květen 2017 12:24sipka
ZAMĚŘIT
Trip
Nevíte o někom kdy by vydal tohle https://www.amazon.com/How-Train-Your-Dragon-Serpents/dp/1616559314/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1491662839&sr=1-6&keywords=how+to+train+your+dragon
:-D
tz - 09. květen 2017 15:29sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: Je to každý jiný, ale ve finále se mi svým způsobem líbí oboje - což je lepší varianta, než kdyby filmy byli víc věrné předloze, ale jinak stály za prd :-D Uvidíme jak to pojmou teď. První dva filmy měli malé tržby, takže se budou snažit přilákat co nejvíc lidí = můžeme se tak dočkat i další rádoby marvelovky.
Mirak - 09. květen 2017 14:03sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Filmový Hellboy se mi docela líbil, po přečtení komiksů ale musím konstatovat, že se svou výbornou předlohou to má bohužel pramálo společného.
tz - 09. květen 2017 13:45sipka
ZAMĚŘIT
tz
Marshall: O té se nepsalo, ale nepočítal bych s ní a ani s Dougem Jonesem. Prostě přeobsazení, jako třeba při restartu Spider-Mana. Navíc to může jít i jinou cestou, bez parťáků. Dohlížet by ale měl stále původní autor, takže jsem poměrně zvědav.
Marshall - 09. květen 2017 12:49sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
tz: Selma Blair?
tz - 09. květen 2017 12:21sipka
ZAMĚŘIT
tz
Třetí filmový Hellboye nakonec bude, ale bez Rona Perlmana a Guillerma del Tora. Takže restart. A Hellboye by si mohl zahrát David Harbour (šerif ze Stranger Things).
AVip - 06. květen 2017 07:57sipka
ZAMĚŘIT
AVip
A to je ono... protože ten Vetřelec tehdy definitivně sežral klasickou éru komiksů ABC! :-D

Osobně si myslím, že to byla ze strany ABC chyba, místo toho měli nasadit Žlutou Planetu 5, která byla připravená "do výroby" (tehdy se hlasovalo ve čtenářské anketě, co bude další komiks a byla to jedna z možností - ale jak to asi mohlo při tehdejší "Aliens craze"* dopadnout, že), protože by ji pan Kobík aspoň stačil namalovat, dokud byl "ve stavu schopném provozu" (a nedebatovat o tom). Nemluvě o tom, že ten formát taky nebyl úplně nejšťastnější pro podobný styl vydávání.

*je dobré si uvědomit, že film Aliens (Vetřelci) Jamese Camerona šel u nás až po revoluci, někdy v roce 1991.

Nejnovější   Novější 35 - 54 / 69Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o