Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Komiksový koutek

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 64
O komiksech, stripech, komiksových albech a adaptacích (která nespadají do fóra Marvel/DC universe). Přes Čtyřlístek, Asterixe, Garfielda či Rychlé šípy až po komiksy z ABC, Saudka, Red Meat, Mýty apod. Prostě všeobecně o všech komiksech a o tom, co se kolem nich děje :-)

Nějaké ty zajímavé kousky, co letos vycházejí v češtině (mimo pravidelné série):

Plutona - prý jeden z nejlepších komiksů roku 2016. Temný příběh s partou dětí ve stylu Stranger Things vychází v únoru.
Dlouhý zítřek a další příběhy - sbírka nejlepších povídek komiksového velikána Moebiuse. V plánu na březen.
Dvanáctý Dr. Who - poprvé zde vyjde komiks s Dr. Who. Na březen je v plánu TERRAFORMER, na září TRHLINY.
Hvězdný prach - i díky filmové verzi známé dílo Neila Gaimana. Komiks vychází v červnu.
Desátý Dr. Who - nakladatelství Crew se rozšouplo a přinese i dobrodružství s desítkou. V červnu má vyjít REVOLUCE HRUZY.

Více doplním až budou známé ediční plány :-)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 8 - 27 / 64Starší   Nejstarší

Mirak - 01. leden 2018 15:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: On by Transmet jako film ani moc nefungoval, což je možná hlavní problém. Musel by to být seriál a tam už je ta otázka financování asi oprávněná.
tz - 01. leden 2018 15:53sipka
ZAMĚŘIT
tz
A ten Transmetropolitan - tak jasně, jednou k tomu dojít může. Studia furt hledají tu... inspiraci :-D
tz - 01. leden 2018 15:50sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: Ono tu možná ani víc než ty dva svazky s Dreddem nevyjde, protože už první měl problémy s prodejností a - jak to chápu - zaplatil se až po těch 7 letech, načež vydali druhý. Což počítám, že s prodejností na tom bude obdovně. A taky mi to jako ukázka stačilo - přivítal bych, kdyby teď raději šáhli po novějších příbězích.
Mirak - 01. leden 2018 14:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz:
Transmetropolitan jsem četl jen jeden komiks a nebylo to špatné. Zas to ber že je možná lepší, že se to nepokusili zfilmovat.

Co jsem četl, tak hlavní důvod je ten, že by to bylo moc drahý, ale myslím, že k tomu dřív nebo později dojde. Btw. Patrick Stewart je velkej fanoušek, dokonce byl zmíněn i v doslovu.
Mirak - 01. leden 2018 14:23sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: Já přečetl jen ty dva svazky a víc asi nedám. Objevují se tu sice dobré nápady, ale komiks jako médium od té doby prostě ušel hroznej kus cesty. Premisa soudce Dredda je samozřejmě super, ale místy je to až infantilně napsané. Britskou absurditu bych osobně do filmů ani nepřeváděl, nehodí se mi to k tomu.
tz - 01. leden 2018 12:17sipka
ZAMĚŘIT
tz
Dočetl jsem druhý svazek původních komiksů Soudce Dredda. Poprvé se objevuje Cassandra Andersonová, ale na rozdíl od filmu z 2012 už je tu plnohodnotnou soudkyní a ne jen kadetkou. Dokonce tu funguje celé oddělení PSI. Jinak příběhy různé, někdy hodně crazy s britskou absurditou, což se zatím nepovedlo převést ani jednomu z filmů.
tz - 01. leden 2018 12:10sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: Transmetropolitan jsem četl jen jeden komiks a nebylo to špatné. Zas to ber že je možná lepší, že se to nepokusili zfilmovat.
Mirak - 29. prosinec 2017 14:26sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Dočetl jsem kultovní Transmetropolitan (1997 - 2002). Je strašidelný, jak jsou jeho témata v roce 2017 ještě mnohem aktuálnější, než v době vydání. Každopádně skvělá věc, zajímavý, že o zfilmování se nikdo zatím ani náznakem nepokusil.
Mirak - 09. listopad 2017 15:26sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Preacher Creator's The Boys Comic to Be Adapted by Eric Kripke for Amazon
tz - 07. srpen 2017 18:45sipka
ZAMĚŘIT
tz
Něco pro milovníky Foglarovek a zvláště tajemného Hlavolamu: Nedávno vyšel komiks Hlavolam ze Stínadel .

http://www.comics-blog.cz/2017/07/1476-hlavolam-ze-stinadel-80.html

tz - 24. červenec 2017 17:54sipka
ZAMĚŘIT
tz
Na vlně eRkového Deadpoola a Logana se sveze i nový Spawn. Tentokrát by jej měl mít na starosti sám tvůrce Ted McFarlane, což je dobrý kreslíř, ale moc si nejsem jistej jeho vypravěčskými schopnostmi. I když překonat verzi z roku 97 by zas nemuselo být tak těžký...
AVip - 12. červenec 2017 20:08sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Zajímavé, zajímavé...

The Humble Comics Bundle: Jack Kirby & Will Eisner Centennial Celebration

Kdyby k tomu někdo chtěl udělat malý komentář, rozhodně bych se nezlobil (ie. má to cenu / nemá to cenu a/nebo jen určité tiery).
Mirak - 10. červenec 2017 21:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Jo, tak to samozřejmě.
Telemachus Rhade - 10. červenec 2017 21:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Buffy a Angela. Bez znalosti seriálů se jaksi nemá smysl pouštět do komiksů.
Mirak - 10. červenec 2017 21:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Délka čeho?
Telemachus Rhade - 10. červenec 2017 20:47sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
To říká hodně lidí, ale mě strašně odrazuje ta délka.
Mirak - 10. červenec 2017 20:37sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Já teda dorazil Buffy a Angel & Faith season 10 a musím říct, že velmi dobré.
tz - 10. červenec 2017 19:47sipka
ZAMĚŘIT
tz
Jsem se na FFku nějak nedostal na ComicsCon, abych tu mohl napsat nějakou novinku/zajímavost. Alespoň na přednášku "Superhrdinské porno" jsem mohl zajít...
tz - 23. červen 2017 22:14sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mvek: Mě osobně jméno Dona Rosy taky nic neřeklo, ale co o něm píší, tak je znám detailní kresbou (s ohledem na to, si čeští fanoušci stěžují, že jsme dostali menší formát, než v cizině) a výpravnějšími příběhy. Zkus si vygooglit jeho obrázky, popř. počítám, že v obchodech budou mít i rozbalený kus k nahlédnutí.
Mvek - 23. červen 2017 21:54sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz: Bohužel mi neříkají nic ta jména, ale to zní zajímavě, nevím, jestli to bude balené, nebo ne, aby člověk mohl i nakouknout. Podle obálky si nejsem jist, jeslti je to jeden z mých oblíbených autorů, nebo naopak.
Já si vzpomínám ze Superkomiksu, že se mi docela zamlouval jeden, který míval na obrázcích spoustu detailů, třeba protestující myši, nebo já nevím co (jeden z těch komiksů byl svázán nějak s těmi Svišti a snad z historií trezoru, že na jeho místě původně byly dřevěné trosky pevnosti, kterou Skrblík nechal rozřezat, a na jednom z obrázků třeba v pozadí cizí svišti bojovali s obřím netopýrem z Bornea, o kterém se předtím zmínili Donaldovi).

Nejnovější   Novější 8 - 27 / 64Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o