Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

3) Obecná témata => Komiksový koutek

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 138
O komiksech, stripech, komiksových albech a adaptacích (která nespadají do fóra Marvel/DC universe). Přes Čtyřlístek, Asterixe, Garfielda či Rychlé šípy až po komiksy z ABC, Saudka, Red Meat, Mýty apod. Prostě všeobecně o všech komiksech a o tom, co se kolem nich děje :-)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 130 - 138 / 138Starší   Nejstarší

AVip - 05. květen 2017 15:02sipka
ZAMĚŘIT
AVip
tz: U Strážců je docela pozoruhodné, že on to je vlastně neoficiální spin-off Rychlých Šípů, který se odehrává "o generaci později".

Hlavním "propagandistickým vehiklem" byla ovšem až Kronika Strážců z 80.let.

Problém byl ten, že uprostřed pozdní normalizace to už v podstatě připadalo všem +/- normální (díly k Vítěznému Únoru, cvičení s Lidovými Milicemi a další chuťovky minulégho režimu)...
ovšem paradoxem zase je, že ve škole nám učitelé nijak nebránili ani v četbě souborných vydání Rychlých Šípů...
tz - 05. květen 2017 14:53sipka
ZAMĚŘIT
tz
AVip: Vzpouru mozků jsem měl hodně rád :-) Z těch ABC speciálů si nejvíc pamatuji ty se Strážci. Strážce jsem měl ve své době raději než Rychlé šípy, ale když jsem to pak četl dospělejší, tak jsem v tom viděl tu velkou komunistickou propagandu :-D
Mirak - 05. květen 2017 14:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: Super, díky :)

Já teda z ABC jen Válku s mloky :)
tz - 05. květen 2017 14:50sipka
ZAMĚŘIT
tz
Mirak: Je to tam :-)
Mirak - 05. květen 2017 14:45sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
tz: Měl bys problém s tím, kdyby se to přejmenovalo třeba na Komiksový koutek? To fórum v názvu je takové na SN nehodící se :)
AVip - 05. květen 2017 14:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já měl (pozdní) část komiksů 1:1 jak vycházely, značnou část klasiky jsem četl v souborných vydáních - ale v ABC speciálech, které vycházely ve druhé polovině 80. let.

Bohužel právě četba ve zkondenzované podobě ve speciálech celkem jasně ukázala slabiny většiny Šorelových scénářů, jediný jeho komiks, u kterého nemám nějaký vyložený problém s kontinuitou atp. je Vzpoura Mozků, tam si to evedentně ještě hlídal.
Naopak ve Tvrzi se mu povedl ukázkový renonc na téma jak to nedělat (kterého by si všimnul, kdyby si po sobě začátek svého komiksu aspoň přečetl) a Galaxia byla bohužel dost slátanina od okamžiku "1" a hlavně bylo jasné, že po překotném vyčerpání vesmírné "menažérie" na začátku mu došly nápady a lepil to, jak se dalo i nedalo.
leena - 05. květen 2017 14:34sipka
ZAMĚŘIT
leena
Stripy Garfilda sem tam sim :)
tz - 05. květen 2017 14:21sipka
ZAMĚŘIT
tz
Pár jsem jich četl už přímo v ábíčkách, ale stávalo se, že jsme neměli všechny díly, takže jsem pak některé uceleně přečetl až v těch souborech typu "Velká kniha komiksů."
AVip - 05. květen 2017 14:07sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Výborně...!

Když už jsme nakousli komiksy ABC o kus vedle, bylo by zajímavé vědět, kolik lidí je doslova četlo a v jakém vydání...

Nejnovější   Novější 130 - 138 / 138Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o