Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => The Orville

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 254
Vše, co máte potřebu sdílet o novém seriálu The Orville. Reakce a diskuze k novým epizodám, popřípadě postřehy a zajímavosti.

Komediálně-dramatický americký sci-fi seriál Setha McFarlana běžící od září roku 2017.

Následující díly (a premiéry v USA):

Třetí řada (2020?)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 120 - 139 / 254Starší   Nejstarší

Macek - 07. únor 2018 20:36sipka
ZAMĚŘIT
Macek
S01E11 - Naprosto jsem si to užil. Velmi zajímavý nápad a i zpracování, které není až tak jednoduché.

S01E12 - Tohle nemělo chybu. Prostě to je můj nový star trek a pokud někdo má za moderní dlouhý příběh, kde je tisíc a jeden zvrat a kombinace které nikdo nečeká (jen proto, že to není ani logicky možné), pak pro mě je moderní humorný příběh s myšlenkou, nebál bych se říci klidně i s tvrdou satirou.
S.S.Enterprise - 10. leden 2018 15:57sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
cili ta 2x01 je asi udělaná jako "to be continued"?
tz - 10. leden 2018 15:53sipka
ZAMĚŘIT
tz
Telemachus Rhade: Aha, tak proto už je na IMDB k 2x01 synopse.
Telemachus Rhade - 10. leden 2018 15:07sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
tz: 13. Ona jim z S1 produkčně ještě jedna zbyla, čili 2x01 bude produkčně 1x13. V doobjednání se ani neodvažuju doufat :) Takový malý zázrak bude už S3, pokud se tak stane.
Mirak - 10. leden 2018 13:46sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Někdy když se daří, tak se ještě doobjednává.
tz - 10. leden 2018 13:31sipka
ZAMĚŘIT
tz
Druhá série bude mít 14 epizod. Tak trochu jsem doufal, že odklepnou třeba dvacet...
Seven - 01. leden 2018 11:49sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Holt už má na natáčení těch fanfilmů víc peněz :D
MickTheMage - 31. prosinec 2017 19:38sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Nj, chlapec mal rad Star Trek, evidentne stale ma rad Star Trek a nakoniec natocil super Star Trek... len skoda, ze nie uplne po oficialnej linii :)
Pozemstan - 31. prosinec 2017 14:47sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: To je docela zajímavé zpracování, včetně kulis. -)
Seven - 31. prosinec 2017 13:49sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Fucking geeks...
Telemachus Rhade - 31. prosinec 2017 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Seth MacFarlane as teenager in Star Trek fan film with his friends
Telemachus Rhade - 23. prosinec 2017 10:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Damar: :-D !
Telemachus Rhade - 23. prosinec 2017 10:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
1x11 - 4/5 - Vizuálně moc pěkně ztvárněno a tyhle komorní scénáře mě velmi sedí.

1x12 - 5/5 - Duo Bormanis & Braga tady prostě funguje. Na rozdíl od VGR 6x12 je to tady ztvárněno možná přímočařeji, ale prostě mnohem lépe. Dějiny křesťanství v kostce a vsadím se, že ty základy moc rozdílné nebudou :) No a vizuál... To byla nádhera!

V zásadě jsem se seriálem velice spokojený a jsem rád, že někdo dělá Trek. A krom Expanze se mám konečně zase na co těšit.
Mvek - 16. prosinec 2017 13:44sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz: Otázka peněz byla už v několika dílech v podstatě zodpovězena, že placeni nejsou.
tz - 16. prosinec 2017 08:14sipka
ZAMĚŘIT
tz
Tak už jsem taky zkouknul poslední dvě epizody. Jsem rád, že se tak nějak vyřešil vztah mezi Edem a Kelly - nebo alespoň dospěl k jistému status quo - takže už by se to v další sérii nemuselo řešit. Celkově u mě z celého seriálu převládá spokojenost, recyklování příběhů mi tolik nevadí (napříč seriály se opisuje nejen u sci-fi), na posádku jsem si zvykl (což se mi u Discovery nepodařilo) a sem tam se některý fór trefil do mého vkusu. Mezi top bych to neřadil, ale nějaké podobně laděné sci-fi mi tu už dlouho chybělo. Kdyby další série měla víc dílů, nezlobil bych se.

btw. vyřešila se otázka, kterou jsme tu kdysi řešili, zda jsou členové posádky za svou službu placeni.

S.S.Enterprise - 14. prosinec 2017 14:50sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
1x11
nápad s 2D prostorem nebyl nový a i v TNG jsme něco jako 2D bytosti bylo, ale tam se i v do našeho vesmíru promítali jako 2D... nicmeně možností je nekolik.. pokud se v Orville projevovali jako 3D, tak to není problém, mozla to být sféra a bytosti mohli žít na ní, prunik prostorů můze mit ale i jakykoli jiny tvar od bodu, pres primku, kruh az po cokoli -je to sci-fi

1x12
opět žádné nové téma, v podstte kombinace toho, co sme viděli na zacatku STID a oné epizody VOY, která byla super a tehdy na mě zapůsobila velmi dobře... Zpracování v Orville se mi ale dost líbilo, proč ne...


Celkově bych řekl, že i když je evidentní, že Orvill vychází z ST a recykluje i jeho příběhy, tak to nechci moc kritizovat, protože od sebe opisují i jiné sci-fi a i příběhy v ST jistě nebyly vždy originální i když originály třeba neznám..
Mvek - 13. prosinec 2017 20:06sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jako poslední díl byl sice pohodový zábavný, ale nic moc. Co se stane v dalším cyklu jsem tušil hned při zasněném vyslovení "Ke-Ly" tou dívenkou. A pak to taky bylo většinou předvídatelné až moc. Argument samotné cizí civilizace měl napadnout někoho hned (že by se vyvinulo jiné náboženství dřív nebo později). Jako tady byli někteří členové posádky dost amatéři, to mě zklamalo, jak jsem se dříve snažil hájit i samotného kapitána.
Ale lehké vtípky mě pobavily (decentně) a prostě mi to přijde jako průměr v rámci seriálu.
Pozemstan - 11. prosinec 2017 13:58sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Seven: To ano, ale zůstal u kormidla i později, ale je fakt, že se pak také sám účastnil výsadku a situace si asi žádala jeho přítomnost na můstku...
Seven - 11. prosinec 2017 12:31sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Pozemstan:

John kupodivu není ve strojovně, i když je snad na můstek převelen kvůli okolnostem...


Je to tam dokonce řečeno při sestavování výsadku, ať řeknou Lamarovi, že má jít ke kormidlu.
Pozemstan - 11. prosinec 2017 11:24sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Damar: Pravda, i když Télia měla ke své "roli" odlišný přístup... -)

Jedenáctý díl byl zajímavý. Mvek měl ve fóru o fan artu, kde mě upozornil na podobnost s mým náhodným mapovým "výtvorem" s kombinací 2D a 3D, pravdu. -) Nápad i zpracování dílu se mi velice líbily, i když asi opět nepůjde o nic zcela originálního. 2D svět připomínal nějaký elektronický obvod. -)

Zvláštní bylo, když říkali, že pašerácká loď nejeví známky energie, a přitom jí dál svítily motory i okna. Uvnitř pak sice bylo temněji, ale zcela bez světla také ne.

Nápad s úkrytem v anomálii byl zajímavý, i když je vůbec zvláštní, že 2D prostor působil vůči tomu našemu jako 3D bublina, do které lze vletět a kompletně se tam skrýt (dokonce i v případě zachování 3D), a ne třeba něco jako ploché "vězení" generála Zoda a jeho přátel v klasickém filmovém Supermanovi...

Čas v úkrytu bývali mohli využít i na opravu pohonu, aby se nemuseli bát znovu "vylézt", ale to asi nešlo, když část pohonu zapojili do štítů...

Zajímavá byla kapitánova zmínka sci-fi z 19. století. Podobně jako při odhalení Johna a jeho motivace zde seriál zašel k docela filosofickým tématům... Pokud jde o Johna, jestliže nechtěl vyčnívat, tak ale v jednom z předchozích dílů na planetě, kde mu chtěli zničit mozek, tomu jeho chování zrovna moc neodpovídalo... -)

Dvanáctý díl se vlastně přechodem mezi vesmíry trochu podobal tomu předchozímu. Připomíná to opakování námětů hned za sebou v TOS. I když tady jsou jinak okolnosti hodně odlišné.

Jinak je zvláštní, že by planeta procházela anomálií v jednom vesmíru tak zřídka, i když její orbita nemusela být úplně pravidelná (a třeba jinak pronikala do jiných vesmírů).

Také, pokud oběh (i když asi ne celý) trval tak krátce, což mělo být dáno hmotností hvězdy, muselo by jít nejspíš o červeného trpaslíka, takže by světlo na planetě mělo trochu jinou barvu než na Zemi... -)

Epizoda trochu připomíná jeden díl Voyageru, kde loď uvízne na orbitě planety s rychlejším tokem času, a už jen jako "nová hvězda" ovlivní tamní civilizaci...

John kupodivu není ve strojovně, i když je snad na můstek převelen kvůli okolnostem...

Díl vlastně ukázal rizika setkání různých kultur i v době Unie (Bortusova hra). Také projevili dosti "flexibilní" přístup k "základní směrnici"...


Okolnosti prvního setkání s Kelly se nápadně podobají Zjevení Panny Marie v portugalské Fátimě roku 1917 třem dětem, i když tam mělo jít o setkání s již "známou" bytostí, navíc opakované. Myslím, že ale trochu napodobili i oblečení dětí... I později ukazují podobnost s pozemským náboženstvím až ve stylu podobností některých cizích planet se Zemí v TOS (ale už i dříve v Orville)...

Celkově se mi to také líbilo. Na konzervativní Fox je to asi docela odvážná tvorba, byť v rámci sci-fi a vlastně obhajující jistý reálný základ náboženství. I když sám svým způsobem věřím v křesťanského Boha, nemohu vyloučit ani možnost jiných výkladů nebo souběhu s návštěvami jiných bytostí... -) Také je fakt, že zrovna ohledně Fátimy a mariánského kultu jsou katolíci podrobováni tvrdé kritice části protestantů kvůli tomu, že si prý postavu Panny Marie upravili do podoby božstva pokračujícího v pohanské tradici ženských bohyň (Ištar, Isis apod.) a buddhisté tvrdí, že se křesťanům zjevuje nějaká jejich bódhisatva...

Nejnovější   Novější 120 - 139 / 254Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o