Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => The Orville

Spravuje: tz
Počet příspěvků: 196
Vše, co máte potřebu sdílet o novém seriálu The Orville. Reakce a diskuze k novým epizodám, popřípadě postřehy a zajímavosti.

Komediálně-dramatický americký sci-fi seriál Setha McFarlana běžící od září roku 2017.

Následující díly (a premiéry v USA):

2x08 Identity, Pt. I (21.2.2019)

2x09 Identity, Pt. II (28.2.2019)

2x10 Blood of Patriots (7.3.2019)

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 183 - 196 / 196Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 09. říjen 2017 14:22sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Snad všechny episody o cestování časem obsahují nějaké logické nesmysly. Je pravda, že tady jich zase tak málo nebylo.
Pozemstan - 09. říjen 2017 14:12sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Na Facebooku jsem zaznamenal i tak rozsáhlou diskusi k poslední (5.) epizodě mezi Johansonem a jakousi zřejmě lékařkou, které se např. nezdálo, že když pilot přišel *jen o část nohy, později spadla ze stropu celá i se stehnem.

Zároveň se tam objevila i částečně logická kritika práce s cestováním časem. Pokud je Pria zachránila před smrtí, měli zničením červí díry zmizet všichni i s celou lodí. K tomu bych ale dodal, že pak, pokud tedy singularitu zničili v celé době její existence, je ani nemohla zachránit, čímž by ale ani nemohli díru zničit, takže bychom se asi dostali do časové smyčky... Jenže, a myslím, že to snad i v té epizodě zazní, Prie nemohou zcela věřit. Podle mě výsledek ukazuje, že je buď ve skutečnosti nezachránila a jen v nich chtěla navodit dojem, že by jinak zemřeli, aby se lehčeji smířili se svým osudem, zatímco je vmanévrovala k díře (jí stačilo, aby si ověřila, že přesunem lodi nepřijde o žádného předka), nebo to dokonce byla právě ona či jiný cestovatel časem, kdo již jednou třeba z neopatrnosti ovlivnil jejich časovou linii a způsobil jejich smrt. Možná jen ona červí díra ovlivnila to pole temné hmoty, nebo co to bylo, které je asi mělo zabít...
*

Ovšem tyto detaily zřejmě autoři ani neřešili. A ano, přece jen odlehčený žánr umožňuje větší nadhled než u ST...
S.S.Enterprise - 09. říjen 2017 13:52sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade:
btw, jelikož je toto Star Trek, nemělo by být klub nahoře a tučeně? :-)

nejde o ST... kdyby o byl ST, řešili bysme tu chyby a kontinuitu a vášnivě se hádali :)
Lt.Shark - 09. říjen 2017 12:20sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Jinak k poslední epizodě... ten vtípek co udělal android pilotovi byl dobrej :-)))
Mvek - 09. říjen 2017 11:07sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
tz:
, jestli to funguje jako ve Star Treku a pracují zde lidé z principu a víry ve vyšší dobro, nebo prostě proto, že jsou za to placeni. Ale u McFarlana počítám právě s tím druhým.

Dobrá připomínka, také ale nějak automaticky beru, že pobírají plat.
tz - 09. říjen 2017 11:03sipka
ZAMĚŘIT
tz
Dobrý obrázek :-D

Jinak i když ten humor je zatím furt takový nevyrovnaný a jak který vtípek se povede, tak se mi ale líbí právě to "uvolnění", kdy jak píše Telemachus, nejsou všichni v depresi a nějaké profesionální póze, ale normálně se spolu baví i když třeba o ptákovinách. Což ve vedlejší diskuzi poznamenal Mvek - že je to pak realističtější, když bychom vzali tu jejich flotilu jako korporaci a posádku jako zaměstnance. Ny vlastně nevíme, jestli to funguje jako ve Star Treku a pracují zde lidé z principu a víry ve vyšší dobro, nebo prostě proto, že jsou za to placeni. Ale u McFarlana počítám právě s tím druhým.

Telemachus Rhade - 09. říjen 2017 10:33sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - 09. říjen 2017 10:31sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Myslím, že už jsme všichni pochopili, že se Yakuzzovi nelíbí :)

ad srovnání s Red Dwarfem) Ten se mi nelíbil v podstatě nikdy. A i přes relativně dobré poslední dvě sezóny, se mi většina nelíbí doteď. Čili za mě to určitě neplatí.

ad srovnání s Friends) Kéž by to mělo podobně dlouhý život :) Jinak částečně možná, ale spíš jde o klasickou dynamiku posádek Flotily, jen odlehčenou. Díky Universe, Discovery a podobným věcem se spíše společensky vžilo, že jsou všichni neustále v depresi a nikdo si s nikým nepovídá :)

Osobně myslím, že je seriál svůj a spíše kombinuje povedené prvky Trek-like seriálů (Trek, Farscape, Andromeda) a specifický humor MacFarlanea, který je potřeba občas trochu krotit, pravda :) Proto pro mě byla 1x04 ideálním mixem.
Mvek - 09. říjen 2017 10:19sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já musím s red Dwarf někdy pokračovat (z hlavy netuším, patrně jsme skončili asi 6. řadou (byly tam už dlouho alterantivní Kochanská, Rimmer nahradil Rimmer Ace z jiného vesmíru), došla DVD od kolegy.

Ale právě ty poslední řady, co jsem viděl, tak mi už tak daleko od Orville nepřijdou, jen jsou pořád hlavně komedie, zatímco Orville mi přijde, že se snaží prostě sci-fi zpřístupnit masám, což samozřejmě má i svá negativa (třeba i z pohledu, kdyby to bylo úspěšné, aby nevznikaly hlavně takové seriály, na druhou stranu jaká sci-fi vznikají teď, ono to taky nic super není).
AVip - 09. říjen 2017 10:08sipka
ZAMĚŘIT
AVip
:-)
Tak popravdě, tak daleko bych to nehrotil, ale...

Jinak vedle zaznělo srovnání s Red Dwarfem... no, popravdě, jeh první dvě série jsou taky docela hit and miss a já si pamatuju, že když šel na ČT, tak jsem to zalomil těsně předtím, než by to začalo být dobré (čehož sice ve zpětném pohledu trochu lituji, ale opravdu jen a jen trochu).
MickTheMage - 09. říjen 2017 09:33sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Suhlasim Orville medzi Star Trek a Discovery medzi "Ostatni" ;)
Telemachus Rhade - 08. říjen 2017 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
btw, jelikož je toto Star Trek, nemělo by být klub nahoře a tučeně? :-)
tz - 08. říjen 2017 21:11sipka
ZAMĚŘIT
tz
Počítám, že minimálně bude těch avizovaných 13. Ale kdyby co nevidět ohlásili druhou sérii, byl by člověk klidnější :-)
Telemachus Rhade - 08. říjen 2017 20:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak snad to nebude jen na 8 dilu :)

Nejnovější   Novější 183 - 196 / 196Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o