Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Picard

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 431

Příští díly:
pravděpodobně 2021

Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 74 - 93 / 431Starší   Nejstarší

Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
tak a zase budu 6 měsíců ticho - vybral jsem kouzlo na dalších 100 let dopředu :D
Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Tak obecně - dovolil jsem si přelouskat alespoň začátek a opět mi na začátku něco nesedí. Obecně mám problém s neustálým opakováním jak je potřeba naslouchat a diskutovat a přitom mám pisatele zařazeného v kategorii "nediskutuji, jen ti opakuji proč můj názor je ten správný" a to díky historii na Trekkies.cz. Pisatel se snaží vzbudit dojem, že se snaží najít propojení a vtáhnout čtenáře do zamyšlení, přitom velmi květnatou mluvou popsané vyjádření vyznívá jako jediné správné. Zároveň osobně preferuji spíše články stručné a více osobní, kde není cítit přetvářka (byť pravděpodobně nechtěná). Zkrátka osobně nemám čas číst podobné shrnutí, které už dopředu mám, díky jménu pisatele, zařazeno jako diplomovou práci, kde se stejně nic zajímavého nedozvím a případná diskuze je spíše cesta do agitačního střediska.

K té přetvářce, kterou tam cítím. Asi jsem nezvolil správné slovo. Je ale vidět, že pisatel má velmi dobré vzdělání a zkušenosti - co se týká komunikační korektnosti. Stále ale vnímám i následky a tj. případná diskuze, kde se ukazuje slabina podobně zaměřených lidí, tj. neumění akceptovat názor ostatních bez zbytečného vnucování se. Sám jsme měl s tímto v mladých letech problém a o to víc mě to irituje😊

Jediné co oceňuji je fakt, že v názvu je jasně zmíněno že se jedná o osobní zamyšlení, byť v závorce, což už u mě evokuje určitý rozpor pisatele nad tím, jestli se jedná o agitaci, nebo se jedná o sdílení svého osobního pocitu, který bych spíše přirovnal k sepsání knihy sama pro sebe.

Navíc daný podpis pisatele: „Pasivní konzument všeho dobrého sci-fi (a Star Treku zejména) toužící na vlastním příkladě dokázat, že jen Trekem může být živ člověk. Trek preferuje podávaný nejlépe ve formě komiksů a videoher, ale nepohrdne ani kvalitním románem či fanfilmem. Vzácněji i kreslíř komiksů a aktivní přispěvatel píšící kritiky a reflexe na startreková témata; zn. kontroverze vítána.“ U mě osobně evokuje přesně ty „kvality“ fandomešku, kterým se úmyslně vyhýbám. Kontroverze v jeho podání spíše vyvolává pocit nikam nevedoucí diskuze, ze které je důležité včas odejít, nebo pokud možno vůbec nezačínat. Je to ztráta času.

Díky sepsání svých pocitů na toto téma jsem se krásně dostal právě až na tu onu ztrátu času, čímž bych to asi celé shrnul – nečtu to, protože už je zařazen do této kategorie😊

Poznámka: Ani při psaní tohoto jsem nebyl schopen přelouskat více jak 10% článku v útržcích.

Zároveň bych rád konstatoval, že ač moje vyjádření může znít jakkoliv urážlivě, neříkám tím že je Eodeon kokot... Neznám ho a třeba je to fajn člověk, ale články od něj nejsou můj šálek kávy a diskuze s ním (ač občas druhá strana se chová dost nepřístojně) nikam nevedou.
tuvok07 - 11. červen 2020 11:14sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Asi takhle - Startrek mě baví, od TOSky, až k Discovery a Picardovi. Ale nemám potřebu se rýpat v pocitech ohledně celého toho universa. Spíš čekám, co bude dál :)
tuvok07 - 11. červen 2020 11:09sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Já jsem to nedočetl. Záplava slov, něco asi dobré pro zamyšlení, ale asi zrovna nemám dost hloubavou náladu :) Nejsem typ který má potřebu rozvádět a rozpatlávat to, co on, a ani nesouhlasím, že je TOSka mrtvá. Zastaralá? Ano. Ale mrtvá? Sotva. Aspoň v očích jejích fandů určitě ne.
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 10:06sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Macek: jj, včera večer jsem to přelouskal, napsané to má pěkně, má ale plnou pusu objektivnosti, no vyznívá to jako tendenční obhajoba, ještě zvažuju, jestli tam něco do komentáře napíšu, jestli budu mít čas...
Macek - 11. červen 2020 09:55sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Přesně proto jsem to nerozváděl a doufal v diskuzi :) Večer se rozepíši a děkuji za otázku :)
Telemachus Rhade - 10. červen 2020 21:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek: Je ti asi jasné, že jsi tím vzbudil mou zvědavost a musíš se zeptat: Proč? :-)
Macek - 10. červen 2020 20:27sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Já ty jeho články prostě nedávám.
Telemachus Rhade - 10. červen 2020 17:48sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon nad startrekovými konci...

Rozloučení s Novou generací – (osobní) zamyšlení o nostalgii
S.S.Enterprise - 27. květen 2020 10:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Stewart prohlásil, že se z té první ledacos naučili. Jelikož viděli reakci fanoušků, ví, co se jim líbí a co naopak ne. Druhá řada půjde zcela jiným směrem a bude se od té první v mnohém lišit.
S.S.Enterprise - 03. květen 2020 10:57sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
icard Is Star Trek At Its Worst (& Best) - Review
... se vším souhlasím
Telemachus Rhade - 23. duben 2020 10:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Velký rozhovor s komodorem Oh, Tamlyn Tomitou

Přeložil AVip ;)
(Ještě jednou díky.)
Telemachus Rhade - 20. duben 2020 10:17sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Star Trek: Picard a ne/dokonalost Federace
tuvok07 - 16. duben 2020 15:19sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Ale mohli by se toho tématu ujmout někteří spisovatelé fanfikcí, jistě by to bylo zajímavé.
S.S.Enterprise - 14. duben 2020 11:44sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade: spíš jen povzdechnutí, PIC máme takového, jakého ho máme a už se to změnit nedá
Telemachus Rhade - 14. duben 2020 10:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Hele to je výtka typu "První kontakt je moc akční". Prostě v dnešní době mělo šanci na vznik toto, nebo nic. Že tam vůbec jsou na nějaké vinici, nebo Nepenthe, a má to dost dobrou kontinuitu, je zázrak samo o sobě.
S.S.Enterprise - 14. duben 2020 10:34sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
no kdyby se to celé točilo jen na vinici a u adm. se střídaly návštěvy jako ten doktor ze StarGazeru, mělo by to rozhodně větší hodnotu, než to, co vzniklo....
Telemachus Rhade - 13. duben 2020 23:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-)
Seven - 13. duben 2020 23:04sipka
ZAMĚŘIT
Seven
K tomu jsem viděla hlášku od fanouška: "Jediné co chci je seriál, kde Ian McKellen a Patrick Stewart hrají sousedy na anglickém venkově, kteří se neustále handrkují a k tomu společně řeší zločiny."
tuvok07 - 13. duben 2020 18:43sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Mhmm, Picard jako Marplová v kalhotech?
https://magazin.aktualne.cz/kultura/film/star-trek-picard-recenze/r~200d73627d7f11eaa25cac1f6b220ee8/

No, taky si to, upřímně, dovedu představit. Bylo by hezké ukázat, jak se ve světě Startreku žije a vyšetřuje. Ale to je námět spíš na fanfikci, jako seriál by to na dlouho nezaujalo :)

Nejnovější   Novější 74 - 93 / 431Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o