Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Picard

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 431

Příští díly:
pravděpodobně 2021

Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 65 - 84 / 431Starší   Nejstarší

Macek - 13. červen 2020 16:49sipka
ZAMĚŘIT
Macek
S.S.Enterprise: Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.

Toť wiki, nicméně právě bazírování nad původním významem slov a neakceptování aktuálního posunu mi pomáhá k vyhýbání se jeho článkům.

To bych mohl kdykoliv použít krásné označení kurvička a dostat přes hubu. Takže raději zamrdám myší a kliknu jinam.
S.S.Enterprise - 13. červen 2020 12:08sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
kapitan Pike:
Pokud vzpomínám na pozitivní věc, mám (opět) pozitivní pocit, pokud vzpomínám na věc negativní, mam opět pocit negativní. Jistě s postupem času se může vjem i změnit na neutrální nebo zcela překlopit, nicméně abych při vzpomínkách pociťoval negativitu a pojmenoval to nostalgií, to mi přijde jako nesmysl. Nostalgie je právě když vzpomínám a pocit mám kladný...

kapitan Pike - 13. červen 2020 11:31sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Ten článek jsem dočetl a imho je to Eodeona kvalitativní posun kupředu, hlavně co se týče tahu na branku, který některým jeho textům dříve chyběl (ale zdaleka jsem na Trekkies nečetl všechno). Jinak s tím jeho názorem ohledně nostalgie coby negativního pocitu vlastně ani moc nejde nesouhlasit, protože je to opravdu smutek po něčem, co se již nevrátí.
tuvok07 - 11. červen 2020 23:45sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Ten jeho komentář ke komentáři je vskutku "politický".
Telemachus Rhade - 11. červen 2020 22:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tady se to rozjelo :) Ale nejenom tady. Mě to dneska dokonce po čase přineslo nové lidi. Čili on tu auru kontroverze používá skutečně automaticky a napůl nevědomky. Popravdě je prvním, od koho jsem kdy četl/slyšel, že nostalgie je negativní pocit. S tím se už dostáváme na pole filozofické kontroverze a v tom skutečně mezi trekkies asi nemá konkurenci :) Jestli je to dobře, nebo špatně, asi nemá smysl řešit, ale svoje publikum rozhodně má. Patrně by z něj byl zdatný politik ;)

Macek: Nejprve ti musím pogratulovat k příspěvku, to se hned tak nevidí ;) Ale klidně můžeš častěji, já se vůbec zlobit nebudu :) A soudě podle vůkolních souhlasů ostatní také ne.

Nicméně... "(osobní)" jsem do nadpisu přidal já, aby bylo na první pohled jasné, že jde o názor autora článku, nikoli reakce jako takové. Styl článku samotného je v tomto bodě taky kontroverzní - rovněž mi přijde, že oznamuje a provokuje k repetitivní diskuzi. Ale zase sám se v tomto avizovanou kontroverzí označuje za „dělníka bulváru“ :)

Tl;dr: Zajímavé ;)
tuvok07 - 11. červen 2020 13:07sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Mno, neznám ho, ale už to, že píše, že je pasivní konzument a přitom to takhle rozebírá? To si dle mého názoru trochu protiřečí jen tímto :)
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 12:45sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tak jsem tam nějaký stručný komentář připsal :)
Macek - 11. červen 2020 12:39sipka
ZAMĚŘIT
Macek
BTW jeho profil na csfd je na 9 sekund držení klávesy pgdn - uz to samotné ve mně vyvolává kontrolku "bacha, tohle fakt ne" a končí to tímto:

"resty:

je třeba dopracovat wishlist a seznam pamatováníhodných filmů
doplnit k festivalům, v jaké době se zhruba tak konají"
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 12:27sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Macek:
souhlas se vším :)

Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
tak a zase budu 6 měsíců ticho - vybral jsem kouzlo na dalších 100 let dopředu :D
Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Tak obecně - dovolil jsem si přelouskat alespoň začátek a opět mi na začátku něco nesedí. Obecně mám problém s neustálým opakováním jak je potřeba naslouchat a diskutovat a přitom mám pisatele zařazeného v kategorii "nediskutuji, jen ti opakuji proč můj názor je ten správný" a to díky historii na Trekkies.cz. Pisatel se snaží vzbudit dojem, že se snaží najít propojení a vtáhnout čtenáře do zamyšlení, přitom velmi květnatou mluvou popsané vyjádření vyznívá jako jediné správné. Zároveň osobně preferuji spíše články stručné a více osobní, kde není cítit přetvářka (byť pravděpodobně nechtěná). Zkrátka osobně nemám čas číst podobné shrnutí, které už dopředu mám, díky jménu pisatele, zařazeno jako diplomovou práci, kde se stejně nic zajímavého nedozvím a případná diskuze je spíše cesta do agitačního střediska.

K té přetvářce, kterou tam cítím. Asi jsem nezvolil správné slovo. Je ale vidět, že pisatel má velmi dobré vzdělání a zkušenosti - co se týká komunikační korektnosti. Stále ale vnímám i následky a tj. případná diskuze, kde se ukazuje slabina podobně zaměřených lidí, tj. neumění akceptovat názor ostatních bez zbytečného vnucování se. Sám jsme měl s tímto v mladých letech problém a o to víc mě to irituje😊

Jediné co oceňuji je fakt, že v názvu je jasně zmíněno že se jedná o osobní zamyšlení, byť v závorce, což už u mě evokuje určitý rozpor pisatele nad tím, jestli se jedná o agitaci, nebo se jedná o sdílení svého osobního pocitu, který bych spíše přirovnal k sepsání knihy sama pro sebe.

Navíc daný podpis pisatele: „Pasivní konzument všeho dobrého sci-fi (a Star Treku zejména) toužící na vlastním příkladě dokázat, že jen Trekem může být živ člověk. Trek preferuje podávaný nejlépe ve formě komiksů a videoher, ale nepohrdne ani kvalitním románem či fanfilmem. Vzácněji i kreslíř komiksů a aktivní přispěvatel píšící kritiky a reflexe na startreková témata; zn. kontroverze vítána.“ U mě osobně evokuje přesně ty „kvality“ fandomešku, kterým se úmyslně vyhýbám. Kontroverze v jeho podání spíše vyvolává pocit nikam nevedoucí diskuze, ze které je důležité včas odejít, nebo pokud možno vůbec nezačínat. Je to ztráta času.

Díky sepsání svých pocitů na toto téma jsem se krásně dostal právě až na tu onu ztrátu času, čímž bych to asi celé shrnul – nečtu to, protože už je zařazen do této kategorie😊

Poznámka: Ani při psaní tohoto jsem nebyl schopen přelouskat více jak 10% článku v útržcích.

Zároveň bych rád konstatoval, že ač moje vyjádření může znít jakkoliv urážlivě, neříkám tím že je Eodeon kokot... Neznám ho a třeba je to fajn člověk, ale články od něj nejsou můj šálek kávy a diskuze s ním (ač občas druhá strana se chová dost nepřístojně) nikam nevedou.
tuvok07 - 11. červen 2020 11:14sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Asi takhle - Startrek mě baví, od TOSky, až k Discovery a Picardovi. Ale nemám potřebu se rýpat v pocitech ohledně celého toho universa. Spíš čekám, co bude dál :)
tuvok07 - 11. červen 2020 11:09sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Já jsem to nedočetl. Záplava slov, něco asi dobré pro zamyšlení, ale asi zrovna nemám dost hloubavou náladu :) Nejsem typ který má potřebu rozvádět a rozpatlávat to, co on, a ani nesouhlasím, že je TOSka mrtvá. Zastaralá? Ano. Ale mrtvá? Sotva. Aspoň v očích jejích fandů určitě ne.
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 10:06sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Macek: jj, včera večer jsem to přelouskal, napsané to má pěkně, má ale plnou pusu objektivnosti, no vyznívá to jako tendenční obhajoba, ještě zvažuju, jestli tam něco do komentáře napíšu, jestli budu mít čas...
Macek - 11. červen 2020 09:55sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Přesně proto jsem to nerozváděl a doufal v diskuzi :) Večer se rozepíši a děkuji za otázku :)
Telemachus Rhade - 10. červen 2020 21:44sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek: Je ti asi jasné, že jsi tím vzbudil mou zvědavost a musíš se zeptat: Proč? :-)
Macek - 10. červen 2020 20:27sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Telemachus Rhade: Já ty jeho články prostě nedávám.
Telemachus Rhade - 10. červen 2020 17:48sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon nad startrekovými konci...

Rozloučení s Novou generací – (osobní) zamyšlení o nostalgii
S.S.Enterprise - 27. květen 2020 10:46sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Stewart prohlásil, že se z té první ledacos naučili. Jelikož viděli reakci fanoušků, ví, co se jim líbí a co naopak ne. Druhá řada půjde zcela jiným směrem a bude se od té první v mnohém lišit.
S.S.Enterprise - 03. květen 2020 10:57sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
icard Is Star Trek At Its Worst (& Best) - Review
... se vším souhlasím

Nejnovější   Novější 65 - 84 / 431Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o