Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Picard

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 437

Příští díly:
pravděpodobně 2021

Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 63 - 82 / 437Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 18. červen 2020 11:36sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Eodeon: Stačí se vrátit k tématu, vydíš v Picardovi porušení kontinuity vůči TNG+, nebo ne? Jednoduchá otázka.
Eodeon - 18. červen 2020 11:22sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Jestli nás pošle jen do jiného klubu, tak to bude taky úspěch :)
Telemachus Rhade - 18. červen 2020 10:37sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Macek:
osobně se divím, že nás Seven už dávno neposlala do jiného klubu

Kde jinde si zafilozofovat, než u Pikyho na vinici ;)
Macek - 18. červen 2020 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Eodeon: Souhlas, považuj to za úspěch. Za ta léta jsem se stal dost rezistentní vůči touze se vyjadřovat :) Ono když se léta sleduješ lidi ve fandomu, kteří si léčí své bolístky na ostatních a snaží se být úspěšní alespoň nekde, tak tě to nějak přejde.

Nemyslím si, že je úpotřeba to nějak řešit. Nepotřebuji si dělat z hloupých a sebestředných lidí známé a kamarády:) Proč do toho investovat čas, to je jako pustit se do diskuze s voličem SPD.

Tímto děkuji Telemu za sdílení linku na daný článek, který tu rozproudil diskuzi úplně na jiné téma a osobně se divím, že nás Seven už dávno neposlala do jiného klubu:)
Eodeon - 18. červen 2020 09:02sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Macek: Jako jo, ale nemusí to tak být. Podle mě by zkrátka stačilo, kdyby se mezi fanoušky víc vedl dialog. Přijde mi, že lidi spíš mluví jeden o druhém za jeho zády, než s ním a v tom to vězí. Umím si představit, jak strašně naivně to teď musí znít, ale mám to podpořené lety zkušeností, že po naprosté většině konfliktů, když byla vůle v dialogu pokračovat, se prostě podařilo se nějak smířit, občas dokonce spřátelit. Je to v posledku celé o komunikaci.

Takže Telemachus má možná do určité míry pravdu, že tu a tam se z mé strany naskytne samoúčelná provokace, ale beru to tak, že to není provokace ke konfliktu, ale provokace k diskuzi. A prostě já mám background v prostředí, kde platilo, že diskuze sama o sobě je hodnota, bez ohledu na to, že je třeba bezcílná. Takže v tomhle s tebou nesouhlasím. V téhle věci imho platí, že nezáleží na cíli ale na cestě. Alespoň tedy já mám vždy ze všech debat pocit, že si něco užitečného odnáším, bez ohledu na to, že ten dialog nemá žádný formální závěr, na kterém by se obě strany dohodly, ale že to třeba jen vyšumí do ztracena.

Takže pokud má Telemachus pravdu, že třeba ty se v komunitě projevuješ vzácně, ale můj článek ti stál za reakci, i když kritickou a bohužel trochu otrávenou, tak já to vnímám jako svého druhu úspěch. :P Když to někomu stojí za reakci, když ho to donutí nějak se k tomu postavit a nějak se vůči tomu vymezit, pak to plní svůj účel a oběma stranám to něco dává. Daleko víc jsem si vždy vyčítal, když jsem něco napsal, a soudě z reakcí vůči tomu byli všichni lhostejní.
Macek - 18. červen 2020 08:33sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Eodeon: Se špatnou reputací si nelam hlavu. V komunitě trekkies jí mají všíchni a vždy tu bude několik táborů, které se budou nenávidět, podrážet, vrážet kudly do zad.

Sám jsem historicky za kokota u valné většiny lidí a upřímně je mi to fuk :)

P.S.: Tvoje reakce mě zase skoro zabila. Asi vidím tok tvých myšlenek a chápu ho, ale ... :)
Eodeon - 16. červen 2020 22:23sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Díky všem za reakce. Včetně těch negativních. Obzvlášť tedy Mackovi, že si dal tolik práce se svou zpětnou vazbou.

Chvíli jsem zvažoval používat na Knihách spíš civilní jméno, aby nikoho neodrazovala moje stará přezdívka, respektive tedy špatná reputace daná hříchy mládí, a asi jsem to měl udělat, jak vidím. Zjevně jsem ty články zbytečně shodil předem, ale na to je teď pozdě.

Samozřejmě je v nejlepším pořádku, pokud to někomu přijde moc dlouhé a nudné, a proto to nečte, ať už ten poslední nebo kterýkoliv jiný článek. Nebo pokud někomu nesedí styl. Tohle nelze mít nikomu za zlé. To je stejné jako u knih nebo u filmu - pokud se mi z jakéhokoliv důvodu nelíbí autorův styl, nemá smysl se do toho nutit. Někoho to osloví, někoho to mine a tak je to se vším.

A samozřejmě beru i kritiku těch, kterým to připadá nezajímavé, protože to je také velmi individuální. Většinou to začíná spontánním zamyšlením a pokud mi výsledná myšlenka připadá dost zajímavá a hodná uchování, rychle jí ještě "za čerstva" hodím na papír, a protože nemám rád psaní do šuplíku, podělím se o ní i ostatními. Pokud těm už zajímavá nepřipadá, je to ok. Třeba je to i tím, že se mi to někdy nedaří tlumočit srozumitelně. Jsou to většinou taková příliš abstraktní, těžko uchopitelná témata, a často si při psaní připadám, jako když se vzbudím ze sna, snažím se ho honem rychle zapamatovat, protože mi přišel strašně zajímavý, ale s každým momentem bdělosti se mi ta představa čím dál víc vzdaluje. Tenhle pocit asi všichni známe. Snažívám se to kompenzovat výmluvností, abych věc co nejlépe vystihl. Takže vlastně ano, ti, kdo říkají, že ty články jsou velmi osobní a pocitové, mají úplnou pravdu.

A ano, považuji se za pasivního konzumenta, tedy převážně. Sice občas nějakou aktivitu vykážu, ale není to nic ve srovnání s tím, čím vším bych přispět ostatním mohl, mít vůli a čas. Občas si to vyčítám. Proto si o sobě nedovoluji mluvit jako o něčem víc než konzumentovi. Třeba se mi to povede jednoho dne dohnat :)

Jinak co se chápání pojmu nostalgie týče, nejsem ani tak ovlivněný zkoumáním etymologie a určitě ne španělskou písní (ale za odkaz bych byl rád) :), jako hlavně stejnojmenným filmem Andreje Tarkovského. Podle mě nikdo nezpracoval ten pocit a jeho význam tak věrně jako tehdy on. Ale v článku jsem to nezmiňoval, protože to už by mi připadalo jako příliš vzdálená souvislost.
Seven - 14. červen 2020 14:09sipka
ZAMĚŘIT
Seven
V jedné mé oblíbené španělské písni se zpívá, že nostalgie je jako tvrdá a návyková droga. Nicméně, já jsem se spíš nikdy nesetkala s tím, že by byla vnímána jako něco pozitivního.
Macek - 13. červen 2020 16:49sipka
ZAMĚŘIT
Macek
S.S.Enterprise: Nostalgie (z řec. nostos, stesk po domově, a algos, bolest) je původně chorobný stesk po domově, v současnosti obvykle stesk po něčem minulém, zašlém, ztraceném.

Toť wiki, nicméně právě bazírování nad původním významem slov a neakceptování aktuálního posunu mi pomáhá k vyhýbání se jeho článkům.

To bych mohl kdykoliv použít krásné označení kurvička a dostat přes hubu. Takže raději zamrdám myší a kliknu jinam.
S.S.Enterprise - 13. červen 2020 12:08sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
kapitan Pike:
Pokud vzpomínám na pozitivní věc, mám (opět) pozitivní pocit, pokud vzpomínám na věc negativní, mam opět pocit negativní. Jistě s postupem času se může vjem i změnit na neutrální nebo zcela překlopit, nicméně abych při vzpomínkách pociťoval negativitu a pojmenoval to nostalgií, to mi přijde jako nesmysl. Nostalgie je právě když vzpomínám a pocit mám kladný...

kapitan Pike - 13. červen 2020 11:31sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Ten článek jsem dočetl a imho je to Eodeona kvalitativní posun kupředu, hlavně co se týče tahu na branku, který některým jeho textům dříve chyběl (ale zdaleka jsem na Trekkies nečetl všechno). Jinak s tím jeho názorem ohledně nostalgie coby negativního pocitu vlastně ani moc nejde nesouhlasit, protože je to opravdu smutek po něčem, co se již nevrátí.
tuvok07 - 11. červen 2020 23:45sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Ten jeho komentář ke komentáři je vskutku "politický".
Telemachus Rhade - 11. červen 2020 22:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tady se to rozjelo :) Ale nejenom tady. Mě to dneska dokonce po čase přineslo nové lidi. Čili on tu auru kontroverze používá skutečně automaticky a napůl nevědomky. Popravdě je prvním, od koho jsem kdy četl/slyšel, že nostalgie je negativní pocit. S tím se už dostáváme na pole filozofické kontroverze a v tom skutečně mezi trekkies asi nemá konkurenci :) Jestli je to dobře, nebo špatně, asi nemá smysl řešit, ale svoje publikum rozhodně má. Patrně by z něj byl zdatný politik ;)

Macek: Nejprve ti musím pogratulovat k příspěvku, to se hned tak nevidí ;) Ale klidně můžeš častěji, já se vůbec zlobit nebudu :) A soudě podle vůkolních souhlasů ostatní také ne.

Nicméně... "(osobní)" jsem do nadpisu přidal já, aby bylo na první pohled jasné, že jde o názor autora článku, nikoli reakce jako takové. Styl článku samotného je v tomto bodě taky kontroverzní - rovněž mi přijde, že oznamuje a provokuje k repetitivní diskuzi. Ale zase sám se v tomto avizovanou kontroverzí označuje za „dělníka bulváru“ :)

Tl;dr: Zajímavé ;)
tuvok07 - 11. červen 2020 13:07sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Mno, neznám ho, ale už to, že píše, že je pasivní konzument a přitom to takhle rozebírá? To si dle mého názoru trochu protiřečí jen tímto :)
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 12:45sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tak jsem tam nějaký stručný komentář připsal :)
Macek - 11. červen 2020 12:39sipka
ZAMĚŘIT
Macek
BTW jeho profil na csfd je na 9 sekund držení klávesy pgdn - uz to samotné ve mně vyvolává kontrolku "bacha, tohle fakt ne" a končí to tímto:

"resty:

je třeba dopracovat wishlist a seznam pamatováníhodných filmů
doplnit k festivalům, v jaké době se zhruba tak konají"
S.S.Enterprise - 11. červen 2020 12:27sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Macek:
souhlas se vším :)

Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
tak a zase budu 6 měsíců ticho - vybral jsem kouzlo na dalších 100 let dopředu :D
Macek - 11. červen 2020 12:13sipka
ZAMĚŘIT
Macek
Tak obecně - dovolil jsem si přelouskat alespoň začátek a opět mi na začátku něco nesedí. Obecně mám problém s neustálým opakováním jak je potřeba naslouchat a diskutovat a přitom mám pisatele zařazeného v kategorii "nediskutuji, jen ti opakuji proč můj názor je ten správný" a to díky historii na Trekkies.cz. Pisatel se snaží vzbudit dojem, že se snaží najít propojení a vtáhnout čtenáře do zamyšlení, přitom velmi květnatou mluvou popsané vyjádření vyznívá jako jediné správné. Zároveň osobně preferuji spíše články stručné a více osobní, kde není cítit přetvářka (byť pravděpodobně nechtěná). Zkrátka osobně nemám čas číst podobné shrnutí, které už dopředu mám, díky jménu pisatele, zařazeno jako diplomovou práci, kde se stejně nic zajímavého nedozvím a případná diskuze je spíše cesta do agitačního střediska.

K té přetvářce, kterou tam cítím. Asi jsem nezvolil správné slovo. Je ale vidět, že pisatel má velmi dobré vzdělání a zkušenosti - co se týká komunikační korektnosti. Stále ale vnímám i následky a tj. případná diskuze, kde se ukazuje slabina podobně zaměřených lidí, tj. neumění akceptovat názor ostatních bez zbytečného vnucování se. Sám jsme měl s tímto v mladých letech problém a o to víc mě to irituje😊

Jediné co oceňuji je fakt, že v názvu je jasně zmíněno že se jedná o osobní zamyšlení, byť v závorce, což už u mě evokuje určitý rozpor pisatele nad tím, jestli se jedná o agitaci, nebo se jedná o sdílení svého osobního pocitu, který bych spíše přirovnal k sepsání knihy sama pro sebe.

Navíc daný podpis pisatele: „Pasivní konzument všeho dobrého sci-fi (a Star Treku zejména) toužící na vlastním příkladě dokázat, že jen Trekem může být živ člověk. Trek preferuje podávaný nejlépe ve formě komiksů a videoher, ale nepohrdne ani kvalitním románem či fanfilmem. Vzácněji i kreslíř komiksů a aktivní přispěvatel píšící kritiky a reflexe na startreková témata; zn. kontroverze vítána.“ U mě osobně evokuje přesně ty „kvality“ fandomešku, kterým se úmyslně vyhýbám. Kontroverze v jeho podání spíše vyvolává pocit nikam nevedoucí diskuze, ze které je důležité včas odejít, nebo pokud možno vůbec nezačínat. Je to ztráta času.

Díky sepsání svých pocitů na toto téma jsem se krásně dostal právě až na tu onu ztrátu času, čímž bych to asi celé shrnul – nečtu to, protože už je zařazen do této kategorie😊

Poznámka: Ani při psaní tohoto jsem nebyl schopen přelouskat více jak 10% článku v útržcích.

Zároveň bych rád konstatoval, že ač moje vyjádření může znít jakkoliv urážlivě, neříkám tím že je Eodeon kokot... Neznám ho a třeba je to fajn člověk, ale články od něj nejsou můj šálek kávy a diskuze s ním (ač občas druhá strana se chová dost nepřístojně) nikam nevedou.
tuvok07 - 11. červen 2020 11:14sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Asi takhle - Startrek mě baví, od TOSky, až k Discovery a Picardovi. Ale nemám potřebu se rýpat v pocitech ohledně celého toho universa. Spíš čekám, co bude dál :)

Nejnovější   Novější 63 - 82 / 437Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o