Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Picard

Spravuje: Seven
Počet příspěvků: 435

Příští díly:
pravděpodobně 2021

Trailer

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 41 - 60 / 435Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 11. červenec 2020 17:48sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
... dával jsem to tu kvuli dobrému detailu na tu sdmirálskou uniformu, ale teď koukám, že na Memory Alpha už ten detail mají taky a to na in-universe fotce...
tuvok07 - 11. červenec 2020 16:00sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Nejspíš se chtěl zeptat kdo to je.
S.S.Enterprise - 11. červenec 2020 12:17sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Lt.Shark: to je na mě?
Lt.Shark - 11. červenec 2020 11:55sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
?
S.S.Enterprise - 11. červenec 2020 10:15sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tuvok07 - 23. červen 2020 22:23sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
S.S.Enterprise: No a to u mně nenastalo, zatímco u tebe ano.... Menší zkrat jsem teda měl u Discovery kde se muckali dva chlapi. Ne, že bych byl netolerantní. ale přišlo mi to tam vpašovaný moc na sílu, jen aby to tam bylo. U Titanu nejmenší problém přitom.
S.S.Enterprise - 20. červen 2020 18:07sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tuvok07: Tak já a věřím, že i všichni ostatní, koukají na ST právě kvůli tomu, že vzbuzuje subjektivní dojmy... Problém nastává, když je jím ve výsledku nelibost...
tuvok07 - 20. červen 2020 13:59sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
S.S.Enterprise: To je ovšem dost subjektivní dojem, já ho například nesdílím. Pro mně je to pocitově OK....
BTW v TNG vařil Riker taky v jednom díle.
S.S.Enterprise - 20. červen 2020 13:39sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tuvok07: on, ale pocitově to v PIC vyzniva dosti blbě

(jasně napřiklad naposledy mě trklo, když se Keiko v TNG posmívala vaření jídla z běžných ingrediencí, přitom v DS9 je to normální)
tuvok07 - 20. červen 2020 12:22sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
BTW poslední díl Titanu ukázal, že Federace klidně může mít plnohodnotné AI compy, proč tomu tak není? Důvod se nám táhne od počítače z TOS, který se zbláznil, až k Discovery. A jsou tam uvedené i jiné příklady.
Romulani se za celou dobu TNG nesnažili udělat si vlastní verzi Data, ač by jim androidi poskytli výhodu. Vzhledem k výkonnosti Tal Shiaru, že by k tomu měli málo dat? To si nemyslím.
Když se zamyslíš, tak to do sebe zapadá. To, že to nezapadá na sto procent, je dáno určitými nedomyšlenostmi ze stran tvůrců - a těm se nevyhnul žádný Startrek, co si budem povídat.
S.S.Enterprise - 20. červen 2020 11:37sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
tuvok07: jo, prostě to odflákli
tuvok07 - 20. červen 2020 11:28sipka
ZAMĚŘIT
tuvok07
Tak klidně mohla mít obavy jen ta skupina Tal Shiaru, tedy Shat Vash, a většinová populace o té hrozbě ani nemusela vědět. Zhat Vash se rozhodli jednat, až když Federace začala dělat syntetiky ve velkém. A hologramy jsou jiný druh AI který v těch jejich obavách nefiguruje.
Tu flotilu vůbec neřeším. Potřebovali velkou flotilu ukázat, tak něco nagenerovali počítačem prostě.
S.S.Enterprise - 20. červen 2020 10:23sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade: Tak okecat se dá vše, ale minimálně je divné, že se měli Romulané bát AI a přitom se k ní chovají v TNG+ jakoby se nic nedělo... Samo o sobě se to dá okecat, ale pocitově mi to prostě nesedí a to je celý problém s Picardem, pocitově mi tam toho nesedí hodně, typicky ta nová flotila na konci není přitažlivá ...
Telemachus Rhade - 19. červen 2020 16:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Eodeon:
Třeba by ten "kybernetik" toužil Data poznat právě proto, aby odhalil slabiny nejhoršího nepřítele.

Přesně.
Eodeon - 19. červen 2020 16:35sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
SSE: Ani já v tom diskontinuitu nevidím. Jednak je evidentní, že holografických A.I. se ban syntetiků netýká, protože po archivu Flotily Picarda vklidu provází holografická archivářka, čili Romulané by si jinak dali tu práci, aby ban zahrnul i hologramy, kdyby jim vadily (to se může ještě všechno upřesnit v druhé sezóně, pokud opravdu plánují obsadit Roberta Picarda a to nejspíš do role Lewise Zimmermana). A co se zmínky o romulanském kybernetikovi týče, z toho nic definitivního nevyplývá. Velmi snadno se to dá myšlenkově retconovat jako shromažďování taktických informací o A.I. za účelem potírání kybernetických forem života a ne za účelem jejich vývoje. Třeba by ten "kybernetik" toužil Data poznat právě proto, aby odhalil slabiny nejhoršího nepřítele. Možností výkladu jsou stovky a tady si úmyslně někdo vybral ten jediný, který vyvolává konflikt v kontinuitě. To mi přijde jako dost násilná interpretace.
kapitan Pike - 19. červen 2020 14:35sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mně z principu přijde, že tam problém s kontinuitou ani být nemůže, protože Picard se odehrává dále v budoucnu, než cokoli, co bylo zatím natočeno. Tj. v tom dvacetiletém období se mohlo stát prakticky cokoli, co změnilo vývoj universa. A do minulosti seriál zabrušuje jen minimálně.

Ono se stačí podívat na současnost a změny v realitě způsobené COVIDem. A ty se udály během pár měsíců.
Telemachus Rhade - 19. červen 2020 14:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Ať se snažím sebevíc, kontradikci v ton nevidím, čili mi to asi budeš muset nějak osvětlit...
S.S.Enterprise - 19. červen 2020 13:53sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Eodeon:

příklad diskontinuity:
Romulans Had No Problem with A.I in Voyager / TNG Unlike in Star Trek Picard
Eodeon - 18. červen 2020 17:17sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
SSE: To ale přeci vůbec není jednoduchá otázka. Hodně záleží, co míníš tou kontinuitou. Co se děje a fikčního světa týče, místy to hapruje, ale víceméně ta kontinuita zachována je. Rozhodně víc než v případě Voyageru, Enterprise nebo samozřejmě Discovery oproti jejich předchůdcům. Předpokládám, že tak jsi to myslel.

Ale mohl bych si tu otázku vykládat různě, třeba i tak, jak se o tom zmiňuji v článku, že co se kontinuity v oblasti narace a stylu týče, tak tam je samozřejmě diametrální rozdíl. A pak občas některé ohlasy nadávají na to, že se změnily postavy, čili pokud jde o kontinuitu ve vývoji postav, ta samozřejmě porušena byla, to je zákonitost, když je tady dvacetiletá mezera. Lidé se mění, neustále. Ty se za dvacet let také změníš k nepoznání. Picard je tady zkrátka dávno za zenitem a my ho známe z nejlepších let jeho života, a to některé z nás frustruje. Je jasné, že Picard se v něčem změnil, v něčem je stále svůj, to už bychom se museli bavit pak konkrétněji. A co se Sedmé týče, tam je změna také veliká, aniž bych zabíhal do detailů, napíšu rovnou, že z jejího vývoje jsem nadšený a to dodávám, že byla jednou z mých zdaleka nejoblíbenějších postav Trek už předtím. Takže jednoduchá odpověď: Tam, kde kontinuita porušena nebyla, není co vytýkat, a tam, kde porušena byla, je změna pozitivní. Tedy za mě.
Damar - 18. červen 2020 14:51sipka
ZAMĚŘIT
Damar
S.S.Enterprise: Nič v zlom, ale tvoj príspevok by som presmeroval do lingvistického okienka:)

Nejnovější   Novější 41 - 60 / 435Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o