Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek Fan Fiction

Spravuje: BorgDog
Počet příspěvků: 3704
Doupě fanfiction literární tvorby. Vzhledem k současné licenční politice vlastníka práv na značku Star Trek je už prakticky vyloučené, publikovat vlastní ST příběh kdekoliv oficiálně, zbývají tedy internetové zdroje. Pokud jste něco napsali nebo jen našli příběh, který pokládáte za zajímavý, nebojte se podělit. Občas se možná dočkáte i nějaké zpětné vazby, pochvaly nebo kritického ohlasu. Vzhledem k faktu, že je klub volně přístupný nicméně prosím o omezení K/S i jiného slashe na decentní minimum.

Některé povídky se dají nalézt zde:

Al-Batani
Sickbay
G.E.Frozenova Dimenze
Diegina's World
CZ Kontinuum
Star Trek Humor
BorgDogovy výplody

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 220 - 239 / 3704Starší   Nejstarší

Mvek - 15. duben 2013 08:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
TelemachusRhade: Dík za nějaké vyjádření. Co v rámci omezení šíření drbů apod. z nedostatku informací, napsat něco podobného účastníkům mailem? Ať lidi nenadávají z neznalosti (mnozí budou i ze znalosti, ale pořád lepší to, než šíření nesmyslů).

Rozumím, že Damarova povídka tě hodně oslovila, ale nemohl bys mailem zmínit i ostatním, pokud je jejich povídka taky kandidát? Nebo se ti, které zajímá šance nějakého jejich příspěvku, můžou klidně ozvat, aniž by to bylo vnímáno jako nějaká vlezlost:-)? Pokud ano, tak se hlásím, svoji "T. o. s." neřeším, ale vím, že "Polibek ..." se některým velmi líbil už v původní verzi a využil jsem loňské možnosti své povídky aktualizovat, takže bych rád věděl, na čem jsem. Buď ji třeba zatím nabídnu tady, nebo budu uvažovat o Trekkies a svém webu atd. Nebo budu dál trpělivý, ale aspoň nebudu spekulovat.

Takže předem díky, jestli některým z nás pomůžeš se uklidnit/rozčílit, ale hlavně zmírnit nejistotu.
BorgDog - 14. duben 2013 23:19sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Co se mě týče, můj hlavní problém je čas. Pracuji prakticky jedné, brzy na dvou knihách, mám nabídku na povídku. Ano, rozepsal jsem další ST s Regiem Barclaym a mám poznámku k dalším povídkám, co bych chtěl napsat, ale kdoví, kdy to bude. Každopádně ale, jednou to určitě budu, a jakmile jich budu mít víc a budu spokojen s kvalitou, začnu řešit, co s nimi. U Laseru nebo jinde...
AVip - 14. duben 2013 19:09sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já to vytáhl hlavně proto, že jsme to tady už v minulosti několikrát řešili.
Prostě jsem považoval za nutné to nějak uzavřít... a to spíš než pro nás samotné hlavně pro náhodné kolemjdoucí.

Já sám v tuto chvíli pro nejbližší dobu nemám žádné ambice v tomto směru. Minimálně ne v nejbližších měsících, jakkoliv ve vzdálenější budoucnosti určité věci nevylučuji, zejména pokud bych se dokopal k dopsání určitých věcí - které mimochodem nejsou dopsané ani tak proto, že bych byl tak líný -no i když... O;-D -, jak spíš kvůli tomu, že mi úplně pořád neladí zápletka těch věcí - což je samozřejmě jen a jen můj problém.
BorgDog - 14. duben 2013 16:25sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
TelemachusRhade: Dobře, tohle už zní líp. Ale v tom případě by asi bylo lepší nenutit se do "návaznosti," ale prostě tyto Kusy prohlásit za pasé s příslibem, že v budoucnu bude s jistotou kniha povídek, ale úplně jiná. Z původní soutěže stejně nezbylo nic, její výsledky ani nebyly vyhlášeny, podle mě v současné podobě je to mrtvé a není proč tvrdit opak.
Telemachus Rhade - 14. duben 2013 16:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
a zas si myslím, že je lepší na to upozornit takto otevřeně, než aby pak došlo k nějakým ev. nepříjemným překvapením

Nedojde :) Pokud se kdokoli rozhodne uveřejnit svou povídku jinde a rohodne se nečekat na Kusy, může. Všechny lhůty vypršely a pokud některé ne, nevadí - nebudeme to držet. Speciálně ale Damara bych chtěl poprosit, aby nám obě svoje povídky nechal, protože jednou to vydáme zcela určitě a Mačku i Kirchera bych tam chtěl jako jedny z TOP5.

Aktuálně se Laser prostě soustředí na knihy, které prvoplánově vydělají a na propagaci. Až tohle období přejde a budeme mít etablováno spoustu věcí, které se dříve prostě neřešily, bude čas na další projekty a jako první půjdou KUSY, protože to je už děsně dlouho. Ale sami víte, jak to je - bez korunek to nejde.
Mvek - 09. duben 2013 20:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mimochodem ad můj komentář v ST knihách, kde mi šlo spíš o obecnou podstatu, zda něco takového vychází, než o brojení pro Kusy - zrovna ty povídky, co BorgDogovi zatím vyšly, do toho ranku pro náhodného čtenáře spadají. A určitě by mohlo existovat v zahraničí, nebo se dát postupně nasbírat/nechat vytvořit (nemluvím o hurá akci) víc i mnohem méně od ST odtažitých. Víc zapojených do značky.
BorgDog - 09. duben 2013 14:27sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: No, povídka je poslaná, zájem projevený, na druhou stranu komplikace je délka a výskyt jistých postav. Ovšem uvidí se to asi brzy, protože do června moc času nezbývá. Budu informovat.
AVip - 09. duben 2013 14:22sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog: Tak tfuj, tfuj, tfuj... ať to vyjde v obou smyslech tohoto slova!
:-D

BorgDog - 09. duben 2013 14:14sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: A velice se mi to hodí, protože - bacha, nechci zakřiknout! - je možné, že budu mít další ST povídku v červnové Pevnosti. :-)
AVip - 09. duben 2013 11:31sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Hmmm... tak nám z kraje měsíce vypršela exkluzivita na věci zaslané do STK (teda aspoň na ty moje určitě, předpokládám, že u těch co stíhali tehdejší uzávěrku to bude stejné)...

No nic, já jen aby řeč nestála, abych tak řekl... :-)

(a zas si myslím, že je lepší na to upozornit takto otevřeně, než aby pak došlo k nějakým ev. nepříjemným překvapením z jakékoli strany)
Trip - 09. listopad 2012 11:14sipka
ZAMĚŘIT
Trip
I já jsem na ST Kusy zvědav (V Knihach v příspěvku 22377 jsem je zapoměl zmínit:-), ale beru je jako příjemnou kuriozitu. (Jsem hlavně zvědavý zda budou mít všechny posádky rovnocené zastoupení nebo ne.) Ale protože má nejoblíbeněj posádka je Archerova má pro mě vydání Kobayashi Maru a Romulanskych válek výšší prioritu. (Tento příspěvěk nemá za cíl nikoho našvat, jde jen o zdělení faktu jak by řekli Vulkánci:-)
BorgDog - 08. listopad 2012 13:16sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Narážím na to, že si troufám říct, že 85% povídek v STK bude lepší literární úrovně, než překlad dodaný jistým deb... pardon, Chodilem. A že zatímco se redaktor týdny babrá s tím, aby to uvedl do aspoň snesitelné podoby, tohle stojí. Chápu, že nemá na vybranou a že za nic nemůže. Ale to jaksi na mých nevulkánských emocích nic nemění.

A ne - nepřihřívám si tu jenom svou polívčičku, i když moje povídky jsou v STK taky. Jde mi rovněž o autory, které jsem třeba já sám do STK ukecal.
Mvek - 08. listopad 2012 11:50sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Nevím na co narážíš, ale tak to já ať to bude znamenat cokoliv, po zhlédnutí té obálky chci tento "klenot" mít v ruce, ať tam bude jakákoliv náplň.
BorgDog - 08. listopad 2012 10:47sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Přesně. Cokoliv z toho... a pomalu se blížím fázi, kdy bych to druhé radši, než to první. Chápu širší rámec. Ale ve chvíli, kdy čtu v jiném auditku jisté "perly," začínají se emoce ozývat.
AVip - 08. listopad 2012 10:16sipka
ZAMĚŘIT
AVip
No tak nějak... a nebo aby naopak nevyšly a redakci skončila exkluzivita na povídky do STK zaslané (a už se to blíží >:-D)...
Mvek - 07. listopad 2012 23:31sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Potřebovalo by, aby vyšly STK:-).
BorgDog - 07. listopad 2012 20:37sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Ale no tak. Pryč s tímhle fórem z umírajících! :-)
Mvek - 12. červenec 2012 21:30sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Tak já nevím, nedostat cenu, ale být nominován, mi zas jako smůla nepřipadá:-). Ale tak je fakt, že ta povídka asi moc stigma ST neměla.

Ale nic si z toho nedělej, já si zas ten letáček, co na FF vždy pro hlasování dávají, neprohlédl, a tak jsem ani nehlasoval, i když některý rok jsem to už hodil.
BorgDog - 12. červenec 2012 20:09sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Díky za gratulaci. :-) Ne, nevěděl jsem o téhle věci, zjistil jsem to zhruba společně s Mvekovým oznámením a došel k závěru, že nemá cenu nějak to vyvolávat do světa ex post, když stejně nic nebylo - ale stejně děkuji! :-)

Vyrovnání zřejmě stíhá poněkud smůla, ale co se dá dělat - snad ještě někdy napíšu něco lepšího. :-)
Mvek - 12. červenec 2012 15:06sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ono si to zaslouží zmínit veřejně: gratuluji BorgDogovi za nominaci na Aeronautila za nejlepší povídku s povídkou Vyrovnání z Tří krutých příběhů: FF a přehled Aeronautilus (XB-1)

Tedy jak asi většina ví, jde o tu alternativnější (temnější) povídku o Sagot a pomstě, ze světa ST.

Nejnovější   Novější 220 - 239 / 3704Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o