Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek Fan Fiction

Spravuje: BorgDog
Počet příspěvků: 3704
Doupě fanfiction literární tvorby. Vzhledem k současné licenční politice vlastníka práv na značku Star Trek je už prakticky vyloučené, publikovat vlastní ST příběh kdekoliv oficiálně, zbývají tedy internetové zdroje. Pokud jste něco napsali nebo jen našli příběh, který pokládáte za zajímavý, nebojte se podělit. Občas se možná dočkáte i nějaké zpětné vazby, pochvaly nebo kritického ohlasu. Vzhledem k faktu, že je klub volně přístupný nicméně prosím o omezení K/S i jiného slashe na decentní minimum.

Některé povídky se dají nalézt zde:

Al-Batani
Sickbay
G.E.Frozenova Dimenze
Diegina's World
CZ Kontinuum
Star Trek Humor
BorgDogovy výplody

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 209 - 228 / 3704Starší   Nejstarší

BorgDog - 02. květen 2013 22:30sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Takže, všem které to zajímá - na 99% bude v červnové Pevnosti první část Star Trek povídky, kterou jsem napsal společně s T_Anou původně právě do STK. :-) V některých oheldech je poměrně jedinečná, tak doufám, že se bude líbit. A ano, obecně oblíbená postava nechybí. :-)
Trip - 16. duben 2013 10:50sipka
ZAMĚŘIT
Trip
TelemachusRhade:
Kdybych věděl, že ty Kusy budou takhle složité, tak bych ani ten dotaz nepokládal, ale zase aspoň mám odpověd:-)
Damar - 16. duben 2013 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Damar
TelemachusRhade: Kedže moje poviedky boli písané špeciálne pre Kusy, tak ich tam samozrejme nechám...
BorgDog - 15. duben 2013 16:41sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek:
Huh, byl jsem obětí mystifikace

Nebyl jsi obětí mystifikace. Pevnost skutečně skončila, vydavatelkou byla z čísla na číslo bez varování zaříznuta a asi měsíc nebylo vůbec jasné, co bude. Nakonec se redakci podařilo přesvědčit vydavatelku k odkoupení značky a pokračuje se ve vydávání, ovšem u jiné společnosti. A Pevnost samotná je od dubnového čísla prý obsahově také notně předělaná, i když jsem ji zatím v ruce neměl, takže osobně nemohu soudit. Vědět pochopitelně dám.
Mvek - 15. duben 2013 16:25sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Huh, byl jsem obětí mystifikace, nebo nejasného nadpisy článku... Před pár měsíci (nebyl to apríl) jsem četl na FB někým odkazovaný článek, že Pevnost končí.

Dobré vědět, že ne, i když pořád se nic nezměnilo, že bych měl čas ji číst, takže si ji předplácet stále nemá smysl.


Takže, Honzo, dej vědět, až by ti něco v Pevnosti mělo vyjít...
BorgDog - 15. duben 2013 16:16sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
TelemachusRhade: Dobře. Tohle vyjádření se mi líbí a jsem s ním spokojený. :-) Co se mě týče, má hlavní povídka je poslaná do Pevnosti, výsledek zatím neznám, ale i pokud nevyjde, své věci pokládám za pasé a nemusíš se jimi vůbec zabývat. Pokud "obnovené" Kusy vzniknou až tak za plus mínus 15 měsíců, je téměř jisté, že tou dobou budu mít jiné povídky, doufejme lepší než ty minulé. Až je budu mít, pobavíme se, co s nimi. Do té doby za mě všechno a díky! :-)
Mvek - 15. duben 2013 12:28sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
TelemachusRhade: Výborně, to už je víc vysvětlující a myslím, že poprvé čtu, proč chceš tím mailem a ne jen, že ho preferuješ.
Yakuzza - 15. duben 2013 12:07sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
TelemachusRhade 228460: Odpověď tak trochu v Pravda-stylu :) (nic ve zlém)
Telemachus Rhade - 15. duben 2013 11:58sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Možná jsem to vzal trochu zostra :) Ale přecijen, říkám vlastně úplně totéž už poněkolikáté. Máš-li, nebo kdokoli, něco ke Kusům, tak do mailu albert.balatka@laser-books.cz a já ti hned odpovím, nebo to šoupnu do příslužné složky a začnu to řešit až na to příjde řada.

Už jsem totiž alergický na "poskytni mi jistotu". Já nejsem třetí pilíř :) Situace ohledně Kusů je stejná.

Opravdu Kusy = email. Tam se můžeme pobavit i o tvých různých povídkách. Já to prostě potřebuju mít uchované. Díky.
Mvek - 15. duben 2013 11:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mám rochu pocit, že jsi moji zprávu četl úplně špatně, protože si připadám, jako děcko, kterému rodiče vyčinili, že venku vykládalo něco, co slyšelo doma...
Telemachus Rhade - 15. duben 2013 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek, BorgDog: Výsledky původní soutěže mám doma, nebo respektive archy od porotců a do jisté míry se tím řídit i budu, ale tohle jsou interní věci a budu je probírat maximálně tak tady. A ne, na dotaz "A jaké jsou tedy výsledky?" odpovídat nebudu.

KUSY nejsou mrtvý projekt, btw říkám to tu už asi pošesté, ale spatří světlo světa v transformované podobě, kde si o tom rozhodne editor. Nejsme USA s 300+ mil. trhem. btw, i tam obdobnou sbírku "Strange New Worlds", jíž byly KUSY v původní podobě kopií, zrazili.

Tak a teď k technickým věcem. Jelikož i trekkies jsou lidi, tak na sebe v mnoha případech (a tím myslím většinu) neposkytli žádný kontakt. Ani mail, ani telefon, ani adresu. Aby bylo jasno, tak takové povídky jsem vzal a zahodil. V tomhle ohledu nejsem tolerantní. Ti, kteří svůj kontakt uvedli, budou někde v průběhu následujících 15-ti měsíců kontaktování postupně. Na základě domluvy se to buď uveřejní, nebo ne.

Co se lhůt týče. Pokud si někde není vědom pětileté promlčené lhůty, tak za sebe říkám, že je to jeho věc a pokud to chce někam tlačit, měl by se o to proaktivně zajímat. Minimálně může poslat mail s dotazem. To za celých 5 let učinil slovy jeden člověk.

Resumé..... KUSY řeším v těch mála chvílích, kdy na ně mám čas. Připravuji vám XY mnohem zajímavějších věcí (ENT, TNGr) a jiných dluhů (Struny, Crucible), které jsou pro nás mnohem zajímavější a každý týden představuje nový problém. Třeba aktuálně vůbec nevíme jak to bude se STID, protože nám pořád nedorazil anglický text. Takže KUSY řeším kdyžtak na individuální dotazy - neuvádím k nim žádnou definitivu a rozhodně nechci, aby se to řešilo někde na trekkies. Je to zajímavý nápad a doplňková služba, která se udělá až na ní bude a prostředky. Toto platí od teď až do jejího vydání a není potřeba to znova rozebírat. HOWGH!
Mvek - 15. duben 2013 08:46sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
TelemachusRhade: Dík za nějaké vyjádření. Co v rámci omezení šíření drbů apod. z nedostatku informací, napsat něco podobného účastníkům mailem? Ať lidi nenadávají z neznalosti (mnozí budou i ze znalosti, ale pořád lepší to, než šíření nesmyslů).

Rozumím, že Damarova povídka tě hodně oslovila, ale nemohl bys mailem zmínit i ostatním, pokud je jejich povídka taky kandidát? Nebo se ti, které zajímá šance nějakého jejich příspěvku, můžou klidně ozvat, aniž by to bylo vnímáno jako nějaká vlezlost:-)? Pokud ano, tak se hlásím, svoji "T. o. s." neřeším, ale vím, že "Polibek ..." se některým velmi líbil už v původní verzi a využil jsem loňské možnosti své povídky aktualizovat, takže bych rád věděl, na čem jsem. Buď ji třeba zatím nabídnu tady, nebo budu uvažovat o Trekkies a svém webu atd. Nebo budu dál trpělivý, ale aspoň nebudu spekulovat.

Takže předem díky, jestli některým z nás pomůžeš se uklidnit/rozčílit, ale hlavně zmírnit nejistotu.
BorgDog - 14. duben 2013 23:19sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Co se mě týče, můj hlavní problém je čas. Pracuji prakticky jedné, brzy na dvou knihách, mám nabídku na povídku. Ano, rozepsal jsem další ST s Regiem Barclaym a mám poznámku k dalším povídkám, co bych chtěl napsat, ale kdoví, kdy to bude. Každopádně ale, jednou to určitě budu, a jakmile jich budu mít víc a budu spokojen s kvalitou, začnu řešit, co s nimi. U Laseru nebo jinde...
AVip - 14. duben 2013 19:09sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Já to vytáhl hlavně proto, že jsme to tady už v minulosti několikrát řešili.
Prostě jsem považoval za nutné to nějak uzavřít... a to spíš než pro nás samotné hlavně pro náhodné kolemjdoucí.

Já sám v tuto chvíli pro nejbližší dobu nemám žádné ambice v tomto směru. Minimálně ne v nejbližších měsících, jakkoliv ve vzdálenější budoucnosti určité věci nevylučuji, zejména pokud bych se dokopal k dopsání určitých věcí - které mimochodem nejsou dopsané ani tak proto, že bych byl tak líný -no i když... O;-D -, jak spíš kvůli tomu, že mi úplně pořád neladí zápletka těch věcí - což je samozřejmě jen a jen můj problém.
BorgDog - 14. duben 2013 16:25sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
TelemachusRhade: Dobře, tohle už zní líp. Ale v tom případě by asi bylo lepší nenutit se do "návaznosti," ale prostě tyto Kusy prohlásit za pasé s příslibem, že v budoucnu bude s jistotou kniha povídek, ale úplně jiná. Z původní soutěže stejně nezbylo nic, její výsledky ani nebyly vyhlášeny, podle mě v současné podobě je to mrtvé a není proč tvrdit opak.
Telemachus Rhade - 14. duben 2013 16:11sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
AVip:
a zas si myslím, že je lepší na to upozornit takto otevřeně, než aby pak došlo k nějakým ev. nepříjemným překvapením

Nedojde :) Pokud se kdokoli rozhodne uveřejnit svou povídku jinde a rohodne se nečekat na Kusy, může. Všechny lhůty vypršely a pokud některé ne, nevadí - nebudeme to držet. Speciálně ale Damara bych chtěl poprosit, aby nám obě svoje povídky nechal, protože jednou to vydáme zcela určitě a Mačku i Kirchera bych tam chtěl jako jedny z TOP5.

Aktuálně se Laser prostě soustředí na knihy, které prvoplánově vydělají a na propagaci. Až tohle období přejde a budeme mít etablováno spoustu věcí, které se dříve prostě neřešily, bude čas na další projekty a jako první půjdou KUSY, protože to je už děsně dlouho. Ale sami víte, jak to je - bez korunek to nejde.
Mvek - 09. duben 2013 20:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mimochodem ad můj komentář v ST knihách, kde mi šlo spíš o obecnou podstatu, zda něco takového vychází, než o brojení pro Kusy - zrovna ty povídky, co BorgDogovi zatím vyšly, do toho ranku pro náhodného čtenáře spadají. A určitě by mohlo existovat v zahraničí, nebo se dát postupně nasbírat/nechat vytvořit (nemluvím o hurá akci) víc i mnohem méně od ST odtažitých. Víc zapojených do značky.
BorgDog - 09. duben 2013 14:27sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: No, povídka je poslaná, zájem projevený, na druhou stranu komplikace je délka a výskyt jistých postav. Ovšem uvidí se to asi brzy, protože do června moc času nezbývá. Budu informovat.
AVip - 09. duben 2013 14:22sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog: Tak tfuj, tfuj, tfuj... ať to vyjde v obou smyslech tohoto slova!
:-D

BorgDog - 09. duben 2013 14:14sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: A velice se mi to hodí, protože - bacha, nechci zakřiknout! - je možné, že budu mít další ST povídku v červnové Pevnosti. :-)

Nejnovější   Novější 209 - 228 / 3704Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o