Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek Fan Fiction

Spravuje: BorgDog
Počet příspěvků: 3704
Doupě fanfiction literární tvorby. Vzhledem k současné licenční politice vlastníka práv na značku Star Trek je už prakticky vyloučené, publikovat vlastní ST příběh kdekoliv oficiálně, zbývají tedy internetové zdroje. Pokud jste něco napsali nebo jen našli příběh, který pokládáte za zajímavý, nebojte se podělit. Občas se možná dočkáte i nějaké zpětné vazby, pochvaly nebo kritického ohlasu. Vzhledem k faktu, že je klub volně přístupný nicméně prosím o omezení K/S i jiného slashe na decentní minimum.

Některé povídky se dají nalézt zde:

Al-Batani
Sickbay
G.E.Frozenova Dimenze
Diegina's World
CZ Kontinuum
Star Trek Humor
BorgDogovy výplody

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 134 - 153 / 3704Starší   Nejstarší

BorgDog - 25. květen 2015 21:58sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Seven:
Teoreticky v anglictine ST sekci Archive of Our Own, jo, jsou tam i porna

Ano, přesně to je problém, co mám na mysli. :-) Některé ty variace jsou poměrně silně mládeži nepřístupné, byť jistě zábavné, ale když začnu dávat linky na anglické zdroje, nevyhnu se tomu. Chtěl jsem to řešit, až budu mít chvíli čas se tomu věnovat - a díky za tip!
Seven - 25. květen 2015 20:30sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Teoreticky v anglictine ST sekci Archive of Our Own, jo, jsou tam i porna, ale najdou se i slusne veci, myslim, ze to uz by si tam kazdy nasel sam co by chtel. Pripadne fanfiction.net, ale to je zumpa.
BorgDog - 25. květen 2015 19:54sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Seven: Jop, to chci probrat - zatím jsem jen opravil záhlaví, aby se zobrazovala správně čeština. Plus, zvažuji jaký typ linků by byl ještě... ehm... přípustný. :-D
Seven - 25. květen 2015 16:01sipka
ZAMĚŘIT
Seven
BorgDog: gratuluji k moderatorstvi a zacala bych vymazem neaktivnich odkazu ze zahlavi.
Pozemstan - 15. duben 2015 20:23sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Ano, také myslím, že by byl BorgDog vhodný moderátor.
Yakuzza - 15. duben 2015 20:09sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
BorgDog: To s moderováním nijak nesouvisí.

Jinak taky myslím, že to je dobrá volba.
BorgDog - 15. duben 2015 19:22sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Nejsem proti, ale upozorňuji, že nemám "sedmičková" práva.
AVip - 15. duben 2015 19:21sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Jo, to není vůbec špatný nápad...
Mvek - 15. duben 2015 18:53sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Tak mě napadá, co takhle BorgDog?

BorgDog: Neměl bys o to zájem, jsi z těch, co k tomu tady mají nejblíže.
Yakuzza - 15. duben 2015 14:21sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Hledá se nový moderátor tohoto fóra.

Požadavky nejsou nijak přehnané; moderování diskuze, aktualizace záhlaví, mazání případných spamů apod. Zájemci, pište přímo sem, či Telemachovi nebo mně do pošty.
Mvek - 14. duben 2015 21:52sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ó bóže...

„Jinde by ti... vám,“ opravil se honem a v duchu se proklel, že se nechal ovlivnit koloniálním diskurzem, který už měl být dávno po smrti, pohřben v zarostlém hrobě bez věnců, „jinde by vám přece bylo líp.“
Mvek - 14. duben 2015 21:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
ST to samozřejmě není, chtěl jsem to hodit čas od času do Samomluvy, ale tam mohou jen Sedmičky a výš.

Tak aspoň ukázka:

"Může se někdo promenádovat?“ zapochyboval gramatický nácek Zdeněk, který by raději použil
sloveso promenovat.


Vést si z recese statistiku je jedna věc, pomyslel si Zdeněk, ale chodit za ní by hraničilo se stalkingem. „Vést si z recese statistiku je jedna věc, ale chodit za ní by hraničilo se stalkingem,“
prohlásil.

Autor(ka) má zajímavý přístup...
Mvek - 14. duben 2015 21:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Asi by se moc na oživení fóra nehodilo, kdybych sem začal házet výkřiky po vzoru Twitteru Vidoucích z mého porotcování jiné známé literární soutěže, co?
BorgDog - 12. říjen 2014 02:08sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Žádný umírání! Tohle fórum ještě budu potřebovat. Doufám. :-)
Eodeon - 10. červenec 2013 19:35sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
BorgDog: Chápu, je s tím víc práce, než když se nenecháš svazovat seriálovými parametry. A nerad bych vzbudil dojem, že povídky toho druhu preferuji nebo očekávám. Od toho jsou tu romány. U fanfiction povídek mám raději experimentálnější přístup. ST má sice obrovský potenciál a neomezené možnosti, ale ne vždy toho tvůrci využívají. Chtělo by to větší žánrovou rozmanitost, ST-detektivky, ST-fantasy, popřípadě ST-westerny atp. Zatím převažuje víceméně jen ta space opera a záplety, kde převažují vědecké a politické motivy. Fanfiction to obohacuje o občasnou komedii, o erotický rozměr a spoustu skvělých "coby kdyby" nápadů z alternativních světů, tak proč nejít ještě dál a nezkoušet, kam se dají posunovat hranice ST. Nemám rád takové ty rigidní představy, že "Star Trek má vypadat jen a pouze takto..." a následuje výpis stovek pravidel a směrnic, které tvůrci nesmějí porušit. Naopak. Dogma nepřipouští vývoj a pravidla je třeba přepisovat. Přinejhorším se to nepovede, to už je riziko experimentování, ale zkazit je snadné i tvorbu věrnou předpisovým vzorům. Právě od STK jsem si do jisté míry sliboval, že by mohly skýtat právě takovou svěží originalitu, ale čím dál víc mě přepadají pocity, že čeští trekkies zkrátka nejsou schopní myslet "out of the box", nebo tedy přinejmenším ne o ST, k němuž jim schází nadhled. Možná ani není, na co se těšit.
BorgDog - 10. červenec 2013 13:46sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Eodeon: To ne, ale tenhle názor jsem měl už dřív. A povídka s Regiem nejde i z jiných důvodů... ale to nevadí. Zatím nemám čas se tomu věnovat stoprocentně. Až přijde, věřím, že přijde i něco jiného. Vyrovnání jsem psal asi devět neděl a vylepšoval několik let.
Eodeon - 10. červenec 2013 13:31sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
BorgDog: Necháváš se odradit příliš snadno.
BorgDog - 09. červenec 2013 23:37sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Každopádně, případné budoucí povídky nebudou s žádnými seriálovými postavami. Jediné, co zkouším, je jedna s Regiem Barclaym, ale možná nechám i toho.
Eodeon - 09. červenec 2013 21:57sipka
ZAMĚŘIT
Eodeon
Pozemstan: No, vždyť to jsem přesně napsal, že literatura je lépe disponovaná pro psychologizaci, a proto se není čemu divit, že toho autoři využívají. Ale to je spíš argument pro, že mezi obrazem Kirka (a vlastně jakékoliv postavy) na obrazovce a obrazem v literatuře existuje rozdíl, ačkoliv je přirozený.

S McCoyovým vyzrazováním "citlivých" informací o lidské fyziologii Sagot jsem osobně problém neměl. Předpokládám, že cokoliv jí mohl říct, by si neměla žádný problém zjistit jinou cestou. S doktorovým mimořádně dlouhým vedením pokud jde o Sagotinu profesi už je to horší..
BorgDog - 09. červenec 2013 14:07sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Pozemstan:
I kdyby šlo o skutečnou lékařku, musel by ale i McCoy počítat s tím, že se informace pravděpodobně dostanou též k "nepovolaným"...

Ano, tohle je problém, který mě napadl. Na druhou stranu, aby povídka fungovala, musel jsem ustoupit z předpokladu, že kontakty Romulanů se "zbytkem vesmíru" jsou zcela nulová, Neutrální zóna je "neproniknutelná zeď" a nikdo o nich vlastně nic neví. Ano, v TOS se s tím zhruba takto pracovalo, ale pak by "Stav nouze" nemohl logicky fungovat, protože se nutně vynoří otázky, kde vzal Spock informace o vyšetřovatelkách, o jaké že agenty má strach Matthews v závěru, apod. Mé pojetí předpokládá, že alespoň nějaké "tajné" neoficiální kontakty jsou, a pokud ano, Sagot nejspíše měla dost lékařských informací už předtím. Pokud nechala Kostru věřit, že nemá, je to jiná věc, ale pochybuji, že on sám znal něco dost "kriticky tajného," aby vyzrazením způsobil závažné problémy - ovládání trikordéru je prkotina. To, co jsi napsal o obtížném hmyzu je rovněž pravdivé a dost mi to vadilo. "Nachytání Spocka" jsem bral ještě v normě, Kirk mu nakonec nelhal, jen ho "nechal při tom" a sám věděl, že na to nakonec přijde.


Eodeon:
A dost by mě zajímalo, jestli romulanský křižník z poslední ilustrace měl nějakou předlohu.

Ano, měl. Poslal jsem ilustrátorovi řadu obrázků romulanských lodí z období TOS, těch oficiálních je málo, ale řada jich je "polooficiálních," pocházejících hlavně z RPG příruček vydávaných pod licencí Paramountu. Loď na ilustraci se velmi podobá jedné z nich.

Nejnovější   Novější 134 - 153 / 3704Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o