Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek Fan Fiction

Spravuje: BorgDog
Počet příspěvků: 3704
Doupě fanfiction literární tvorby. Vzhledem k současné licenční politice vlastníka práv na značku Star Trek je už prakticky vyloučené, publikovat vlastní ST příběh kdekoliv oficiálně, zbývají tedy internetové zdroje. Pokud jste něco napsali nebo jen našli příběh, který pokládáte za zajímavý, nebojte se podělit. Občas se možná dočkáte i nějaké zpětné vazby, pochvaly nebo kritického ohlasu. Vzhledem k faktu, že je klub volně přístupný nicméně prosím o omezení K/S i jiného slashe na decentní minimum.

Některé povídky se dají nalézt zde:

Al-Batani
Sickbay
G.E.Frozenova Dimenze
Diegina's World
CZ Kontinuum
Star Trek Humor
BorgDogovy výplody

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 101 - 120 / 3704Starší   Nejstarší

Mvek - 24. únor 2017 22:51sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Hm, přijde mi to trochu moc paranoidní. Jako neznám anglosaské právo, ale by nekomerční použití jejich trademarků, když je to nepoškozuje, ba naopak vlastně dělá reklamu... Navíc tedy ještě v jazyce patnácti až dvaceti milionů čtenářů (počítám Slováky a Čechy v zahraničí) mohlo vést k něčemu jinému než k požadavku stáhnout, který by tedy už asi bylo lepší uposlechnout, to mi přijde přitažené za vlasy. To by ses spíš mohl obávat toho, co ti už vyšlo, i když pravda, to si vypůjčilo dost málo reálií, ne ty typické.

Trip: Však to tak v podstatě nabízím, byť pravda, zatím jsem měl na mysli spíše lidi, které znám déle, ať už osobně, nebo ne:-). Ti další měli přijít na řadu, až budu mít definitivně rozhodnuto.
Trip - 24. únor 2017 14:04sipka
ZAMĚŘIT
Trip
BorgDog: A co takhle dát to do StarNet rodinky:-) (Toto platí i pro Mveka a ostatní:-D)
BorgDog - 24. únor 2017 11:27sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Ne, nejsou stejné. Doufal jsem, že bude jednou možné vydat sbírku ST povídek "legálně", prostě přiznaně, jako vyšel TNG román domácího autora v Německu. Ovšem podmínky, jaké byly nastaveny teď, to nejenom naprosto vylučují, ale četl jsem na více místech, že mohou mít problémy i autoři těch webových věcí, u kterých se prozradí jejich identita, a budou "příliš populární," přičemž je fuk, KDE ty povídky vystaví. Prostě jednání "vzor Axanar" se rozšíří i na fanfiky. Nevím, jak reálná ta hrozba je, ale zjevně není nulová, a fakt nechci zadělat sobě nebo (hůř) někomu jinému, třeba redakci časopisu, na nějaké potíže.
Mvek - 23. únor 2017 11:56sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Teď mi Seven připomněla, že jsi mi vlastně neodpověděl na otázku, radši ji přeformuluji:

Jaký je rozdíl, jestli zveřejníš své texty někde teď, a kdyby vyšly v té vysněné sbírce? Tedy copak ty problémy, kterých se obáváš, nejsou stejné?

Seven - 23. únor 2017 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven
To je donekonečna stejné - zeptáte se, kde to zveřejnit, navrhnu nějaký archív, kde je to zadarmo, dá se to stáhnout jako ebook, dá se to jasně zadefinovat a dá se tam navolit žánr. Ohrnete pysk, že je tam jen tolik a tolik v čestině a půlka z toho je slash a tak tam zůstane tolik a tolik v češtině a půlka z toho slash a vám to dál vyhnije v šuplíku. Enjoy.
Mvek - 23. únor 2017 10:35sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Napsal jsem to trochu demotivačně, protože jsem asi měl depresivní rozpoložení:-).
Kdyby naopak nějaký ten "betačtenář", i když tady to není to pravé označení, měl z románu, nebo spíš novely, dojem, že je hodně zajímavá, tak třeba bych ji přece jen dokončil a nekanibalizoval.

BorgDog: No, to je právě tohle, dát to k dispozici neveřejně lidem, co budou mít zájem, ale pokud by to nemělo nějaký velký ohlas (jako, že méně a méně tomu textu věřím, takže ho možná shazuju:-)), tak přepracovat zápletku a různé prvky zpět do vlastního světa, ovšem to znamená i vytvoření nových postav a zahození spoustu současné interakce, protože ta by měla sedět na reálie posádky TOS. A nechci to nikdy kopírovat.
Ok, pošlu, ono to nějak nespěchá, z hlediska psaní mají stejně na následující rok přednost jiné náměty. A bohužel mají dost přednost i jiné věci před samotným psaním.
BorgDog - 23. únor 2017 06:57sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Mvek: Klidně pošli, i když nezaručuji, že si na to udělám čas hned.

A tvoje řešení dilematu? :-)
Mvek - 22. únor 2017 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já tu mám a asi jsem už vyřešil podobné dilema. Když se to tak nakouslo, tak se otevřeně zeptám:

Náhodou by si někdo nechtěl přečíst TOS román, který sice není dopsaný, ale zbytek bych vám shrnul? Poznámek mám dost.
Třeba byste mi aspoň potvrdili, že věnovat čas dopsání do šuplíku by byla škoda, že lepší je zkanibalizovat dobré věci do vlastního univerza, jak už zase zamýšlím (původně námět nahrubo zpracovaný byl ve fiktivním vesmíru a díky STK se přenesl do ST).

Je to 59 stránek Arialem 10, některé pasáže jsou i vyznačené na předělání, některé "humory" mezi trojlístkem postav Enterprise samozřejmě potřebují předělat, je to pořád fantvorba.

Hlavní lákadla?
- Kirk tu neustále prohrává. Nechtěl jsem z něj mít šťastného kovboje jak často v TOSce, chtěl jsem ukázat, že i příběh z TOSky může mít šťávu.
- USS Enterprise tu hodně protrpí, ačkoliv tu není žádná klasická vesmírná bitva ani anomálie typu "mraku" z TMP.
- Jde o planetu týdne, ale s civilizací jsem si pohrál (ty rozhodne zkanibalizuji) a důvod, proč jsme o ní už neslyšeli, tu je.
- Snažil jsem se o nějaké ty narážky, třeba i na věci budoucí (např. vysvětlení Spockovy znalosti básně při kempování na začátku ST V). A z příběhu i vyplývá, proč před TASkou Enterprise potkaly úpravy (výtah na můstek navíc).

Mínusem snad je jen určitá podobnost (a asi podvědomá inspirace) románem "Enterprise v ohrožení".
BorgDog - 21. únor 2017 21:16sipka
ZAMĚŘIT
BorgDogSeven:
http://archiveofourown.org/

Aha, tohle. To znám - ale kolik lidí tam píše nebo čte česky? Na kombinaci Čeština/Star Trek mi to vyhodilo 20 kousků, z toho asi polovina je slash.
Seven - 21. únor 2017 09:28sipka
ZAMĚŘIT
Seven
http://archiveofourown.org/ - A03 je zkratka.
AVip - 21. únor 2017 07:55sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog:
I kdyby bylo nakonec to Shift+Del.

Tohle určitě ne.
Každá bouřka se přežene, dříve či později.
Když nic jiného, nech to "v šuplíku".
Mvek - 21. únor 2017 07:13sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
BorgDog: Možná nerozumím, cos chtěl říct těmi problémy, ale kdyby se splnil sen a vyšly, tak by ty problémy tady nebyly?
BorgDog - 20. únor 2017 20:04sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Seven: Co je AO3?
Seven - 20. únor 2017 14:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven
AO3 a dál neřešit?
BorgDog - 20. únor 2017 13:11sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
kapitan Pike: Prokáže to velice snadno, protože postavy, které tam budou, nikdo jiný nepoužívá. Plus, tenhle způsob se mi taky poněkud ekluje...

Prostě v téhle chvíli nevím - ale v tomto roce rozhodnutí padne. I kdyby bylo nakonec to Shift+Del.
kapitan Pike - 20. únor 2017 13:01sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
BorgDog: A co zkusit nějaké "utajené zveřejnění", např. nahrání zaheslovaného souboru někam a heslo se pak někde "záhadně" objeví. Sice budou kolovat drby, ale nikdo ti to neprokáže.
BorgDog - 20. únor 2017 11:35sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
AVip: Hlavně bude prostě nemožné utajit své autorství... a problémy jistého druhu nechci, už tak jich mám dost. Nevím. Minimálně ten kousek s Regiem Barclaym bych rád dopsal, i kdyby jenom pro soukromé potěšení. :-)
AVip - 20. únor 2017 09:50sipka
ZAMĚŘIT
AVip
BorgDog:
"hodit někam na web a zapomenout"

Tohle se mi jeví jako asi nejlepší varianta... ale chápu, že tahle situace není zrovna jednoduchá.
Just my 0,02$ so to speak...
BorgDog - 20. únor 2017 09:35sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Tento rok budu kromě jiného řešit konečné rozhodnutí, co se svými ST povídkami, dopsanými (3 ks.), rozepsanými (2 ks.) i naplánovanými (cca 4 kusy). Původně jsem doufal, že se dočkám splnění dětského snu a své vlastní sbírky u Laseru. Vzhledem k současnému kurzu CBS - nedočkám. Takže to osciluje u variant "smazat, obrečet, zapomenout" - "hodit někam na web a zapomenout" - "nechat v šuplíku a zapomenout." Uvidíme...
BorgDog - 29. srpen 2016 17:50sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
kapitan Pike:
Seven: Díky, promazáno. :-)

Nejnovější   Novější 101 - 120 / 3704Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o