Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek bez CBS a Paramountu!

Spravuje: AVip
Počet příspěvků: 3011

Fórum o nezávislých pokračováních Star Treku, natáčených samotnými fanoušky.

Vážně míněné projekty, které vydaly alespoň jednu episodu:
Star Trek: Hidden Frontier (zahrnuje Odyssey, Helena Chronicles a další)
Starship Exeter
Star Trek: New Voyages/Phase 2
Starship Farragut
Star Trek: Intrepid
Of Gods and Men
Aurora
Star Trek Continues

Parodie, které vydaly alespoň jednu episodu:
Star Wreck

Stránka snad se všemi fan filmy (nejen ST):
fanfilms.net

CZ titulky k fanfilmům:
Skladiště CZK

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 75 - 94 / 3011Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 21. září 2017 13:55sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
BorgDog: Proč je teda Axanar vizuálně nejlepší neoficiální Trek?
BorgDog - 21. září 2017 13:39sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Abych se vyjádřil:

Pozemstan: Axanar byl možná (určitě) "zmrdprojekt", ale posloužil CBS jako záminka skřípnout fanprodukci celkově. Kdyby šlo JENOM o Axanar, zasáhli by JENOM proti Axanaru a nenastavili podmínky, aby hlavně pro "malé" projekty byly likvidační. Stále jsem toho názoru, že šlo prostě o to, že poloprofesionální produkce začaly být až moc dobré oproti sračkám "Abrams a spol." a bylo nutno je zaříznout, než to bude přespříliš vidět.

Také bych byl opatrný s tvrzením, že literárního světa se tohle netýká. Z několika stran nezávisle se mi dostalo varování, abych na svůj web nebo na web, kde můžu být identifikován jako autor, nedával žádné ST fanfiky, nepsal je pod vlastním jménem, a nepropagoval je na oficiálních ST stránkách, zejména ne anglických, protože bych se mohl dočkat "legal issues." To není samo od sebe. Ještě nedošlo na žádnou větší medializaci nebo exemplární případ jako u Axanaru, ale z náznaků, co jsem zachytil, ten tlak ze strany CBS je vyvíjen a nic nenaznačuje, že by nemohl přitvrdit.
Pozemstan - 21. září 2017 12:38sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Dovolím si také navázat na diskusi vedle...
Eodeon 289546:
"BorgDog: Také si myslím, že to, na co narážíš, nemá přímou souvislost s ničím dalším než konkrétně s Axanarem, a nesdílím obavy z nějakých represí vůči čemukoliv jinému včetně literatury..."

Literaturu nebo nějaké fanartové obrazy to možná neovlivňuje, ale pokud vím, mezi fanfilmy ona obecná pravidla CBS již zasáhla více produkcí, které nanejvýš dokončují již roztočené projekty, ale chystají se skončit, pokud tak již neučinily. To se týká i třeba českého ST Diplomacy. Tvůrci na letošním Festivalu fantazie přiznali, že byli také polooficiálně kontaktováni CBS s dotazem, zda vědí o pravidlech a jak na ně budou reagovat. Zjevně si CBS vytvořila seznam fanprodukcí, které kontaktuje, takže přímo aktivně působí směrem k jejich potlačení... I Diplomacy se proto rozhodla podle nových pravidel natočit dvě poslední epizody (se dvěma natočenými dříve) a přejít se seriálem mimo prostředí ST a vedle toho snad tvořit alespoň odlišné samostatné ST příběhy...

Lt.Shark: Co jsem slyšel tuším na FF, měl podle mimosoudní dohody vzniknout, ale v redukované formě podle pravidel CBS... Ovšem aktuální informace nemám.
Lt.Shark - 16. září 2017 20:10sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
jak je to tedy momentálně s tím Axanarem...?
MickTheMage - 10. září 2017 21:28sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Prave pozeram, ze v auguste to bolo 10 rokov co vysla jedna z mojich najoblubenejsich New Voyages epizod "World Enough and Time". 10 rokov. Kaslem ja na zivot, kam ide? ;) Ale vazne, Continues je mozno v epizodach blizsie TOSke, ale tato jedna epka New Voyages vo mne stale trochu rezonuje.

Skoda, ze uz viac ludi nebude mat sancu prekonat to. Vdaka, CBS!
Lt.Shark - 21. srpen 2017 23:33sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Právě jsem zkouknul poslední díl ST Continues a musím říct, že opravdu povedenej díl. Zajímavej příběh a *John de Lancie* potěšil... :-) nevěděl sem, že tam hraje.
Pozemstan - 09. srpen 2017 18:34sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
MickTheMage: Na TrekFESTu v Chotěboři myslím Xyll zmiňovala Auroru s tím, že té by se snad omezení týkat nemuselo. Jenže, jak jsem se díval, pokyny CBS hovoří prostě o "fan produkci" a výslovně neříkají, že musí jít o hranou tvorbu. Snad jen pokud má autor již "roztočené" pokračování, mohl by ještě něco vytvořit, alespoň podle praxe ostatních fanprodukcí, které ale asi většinou (s výjimkou např. Exeteru) postupují rychleji...
Lt.Shark - 09. srpen 2017 15:19sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
MickTheMage: jo, byl. Akorát to dělal strašně dlouho... dvě epizody... cca. 6-8 let?
MickTheMage - 05. srpen 2017 14:18sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Ach jo, ako som listoval youtubom, tak na mna zase vyskocila po rokoch Aurora. Pozrel som si znova Mudd in Your I epoizodu a... Vdaka CBS guidelines, chlapik uz asi dalsie epizody nevyrobi. A imho je to strasna skoda. Toto bol tak fajn projekt.
AVip - 31. červenec 2017 05:44sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Najlvin: Jsou, ale i tak:

- došlo oproti plánům ke zkrácení, protože zase tolik toho rozdělaného neměli

- pošle jejich směrem jejich směrem "Mr. Axanar" ublíženě-jedovatou slinu (protože ještě pořád nepochopil, že je jistý rozdíl mezi využitím prostředků z kampaně k natočení episod a jejich defraudací a zneužitím pro jiné účely).
Pozemstan - 30. červenec 2017 23:09sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Najlvin: Ano, na Festivalu fantazie tuším Korax k STC uváděl, že toho měli autoři rozdělaného hodně, takže bude celkem 11 epizod. Tomu, jak koukám, odpovídá i tento seznam epizod na Wikipedii, obsahující i data vydání včetně dnešního. Poslední dvě epizody by měly být hotové v říjnu a listopadu.
Najlvin - 30. červenec 2017 23:00sipka
ZAMĚŘIT
Najlvin
Nová epizoda STC, to jsou pořád ty rozděláné projekty, že jedou v tvorbě dál? No, já se nezlobím :D https://www.youtube.com/watch?v=3VEZH8bqytA
Telemachus Rhade - 19. červenec 2017 11:46sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
IMHO odsunuto na po S1 Discovery.
Seven - 19. červenec 2017 11:44sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Ticho po pěšině, mám takový pocit...
Lt.Shark - 19. červenec 2017 09:50sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
tak jak se to má s Axanarem...?
Xyll - 15. červenec 2017 11:51sipka
ZAMĚŘIT
Xyll
Moc pěkný dokument o HF. Na příští přednášku ho určitě zařadím.
Telemachus Rhade - 11. červenec 2017 09:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Hidden Frontier Origins

Part one of a short documentary about the fan series Hidden Frontier.
Seven - 06. duben 2017 11:17sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Lt.Shark: no, ano, ale to cease and desist bylo tak nějak ve znění "dodělejte si, co máte rozdělaný, nebo vás zažalujem jak Axanar".
AVip - 06. duben 2017 10:56sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Jinak k nové episodě jako takové - musím říct: wow!

Po dvou episodách, které nebyly špatné (ale přesně toto, t.j. "nebyly špatné" je vystihuje), je tu konečně episoda, o které bych si troufnul jednoznačné říci, že je dobrá.
AVip - 06. duben 2017 10:55sipka
ZAMĚŘIT
AVip
On bude asi z hledsika CBS jistý rozdíl mezi stavem "za peníze podporovatelů natáčíme další materiál" a stavem "defraudujeme peníze podporovatelů a navíc ještě u CBS konstantně udáváme konkurenční produkce", ale to je samozřejmě jen takavý můj zcela předpojatý pohled, který nemusí mít s realitou nic společného...

Nejnovější   Novější 75 - 94 / 3011Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o