Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Mystery seriály

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 6991

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1463 - 1482 / 6991Starší   Nejstarší

Mirak - 08. prosinec 2015 15:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Já to budu muset vidět úplně nejvíc hned :)
Yakuzza - 08. prosinec 2015 15:38sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Zjistil jsem ale, že to nutně do premiéry stíhat nemusím. Pokud je kolem něčeho takové šílenství, tak se na to stejně podívám z principu až za půl roku .) Podobně SW.
Mirak - 08. prosinec 2015 15:33sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Cílem je skončit těsně před minisérii.
Mirak - 08. prosinec 2015 15:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza: Jinaks už tímhle dohnal ten projekt pfiko fb stránky TXF 202 days of TXF, kde začali s plosnym rewatchem TXF a každej den je věnován jedné epizode. :)
Mirak - 08. prosinec 2015 09:20sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Theef průměr

En Ami je rozporuplná, to souhlas. Bylo to takove jakési jiné. Asi je to tím, že to napsal sám Kurakuv predstavitel. Detaily si až tak nepamatuju.

Chimera mi myslím přišla celkem zábavná
Yakuzza - 08. prosinec 2015 08:01sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
7x14 - Theef
- Ne úplně typické prostředí zazobané doktorské rodinky, to je plus.
- Jinak ale taková nechutná bída.
- Okrajově jsme měli voodoo ve Fresh Bones. Pokud jsme si to téma definitivně odškrtli touhle epizodou, jedině dobře.

7x15 - En Ami
- Rozporuplné pocity. CD s bůhvíjakým věděním a jeho závěrečné zahození do řeky - proč ne, tady asi nemám námitek. Ale proč celá ta komplikovaná maškaráda se Scully a její důvěrou? Což vyústilo v její další totální nasrání, které nevím, k čemu je Cigareťákovi dobré. Pokud to bylo celé jen kvůli nějakému jeho perverznímu potěšení, tak si troufám říct, že to je dost out-of-character.
- Z těchto důvodů se mi nelíbily třeba některé jeho creepy monology v autě cestou tam.
- Black-haired man je neskutečně mizerný ostřelovač.
- Kdy sakra stihl Cigareťák vyměnit ty CDčka? Pouštěl jsem si tu scénu znovu a prostor tam jakože je, ale byla by extrémní haluz, kdyby si Scully ničeho nevšimla.
- Na bezmocných Mulderovi a Skinnerovi se mi líbilo, že nebyli vůbec k ničemu dobří, ale i tak tam byli.
- Přesně v téhle chvíli by bodla epizoda vyprávěná z pohledu Cigareťáka. Klidně to mohla být i tahle.
- Je to víceméně mytologická jedno-epizoda, taky plus.

7x16 - Chimera
- Spíše průměr s ne příliš originálním a zajímavým námětem, ale koukatelné to bylo.
- Scully na stakeoutu štětek taková spíše nevtipná.
Mvek - 07. prosinec 2015 21:53sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza:
2x23 - Soft Light
- Mladá detektivka sympatická.
- Det. Ryan: You don't think anyone could've squeezed in there. Mulder: You never know. Plus Scullyové výraz - geniální narážka na Squeeze/Tooms. Takhle se má dělat kontinuita! Nenásilně, vtipně, nepomrveně (hello Brannon Braga).
- Nebudu komentovat fyzikální stránku věci, urychlovače částic vypadají přecejen trochu jinak než komůrka s pár vědecky vypadajícími přístroji, co blikají.
- Zapojení Mr. X takové všelijaké. Tenhle prvek mi v dnešní době přijde naivní.
- Celkově ale v pohodě a jsem rád, že se i do stand-alone epizod daří začleňovat overall kontinuitu jako zapojení Mr. X do příběhu. V předchozí epizodě to byl zase cigareťák.


Ehm, trapně jsem si popletl názvy a místo 1x23 se podíval na 2x23, tak se nečilte:-). Ale mně bylo divné, co tam ten pan X dělá, jestli jsem něco nevynechal... Hm, celou řadu.
Narážka na Squeeze tak byla moc okatá, dvě epizody po Toomse:-), ale v řádném pořadí dobrá.
Mladá detektivka mi byla krajně nesympatická, vizuálně i trochu chováním mi připomínala tu francouzskou PM, co už přes rok šéfuje tomu mnohaletému projektu, a která nás víc a víc vytáčí.
Bylo by zajímavé porovnat, jak moc se věda změnila. Nemyslím kvůli urychlovači samotnému, ale kvůli té zmínce o těch částicích a temné hmotě a o tom, že nevíme, jestli existují. Co z toho se už podařilo více potvrdit:-).
A opět tedy např. Kevin McNulty též z SG-1 jako Dr. Warner. A samozřejmě ten Tony Shalhoub (nejblíž mi asi bude Galaxy Quest, i když tam mi neseděl)
Mvek - 07. prosinec 2015 16:07sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza: Proto se mi to asi líbilo víc než tobě:-), přitom to právě nebylo očividné.
Mirak - 07. prosinec 2015 14:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
TR: Pro mě zrovna v tomhle případě byl důležitější emocionální dopad, nez vazba na mytologii. Jak říká Yakuzza, tahle větev mytologie nebyla od začátku úplně dobře uchopena a v tehle fázi jsem byl rad, že tomu dali definitivní tečku.
Yakuzza - 07. prosinec 2015 14:34sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mvek:
Ale tak potěšilo mě, že mě to akvárko napadlo hned po zmínce o slané vodě

Mě to právě nenapadlo vůbec, jestli si dobře pamatuju :))
Telemachus Rhade - 07. prosinec 2015 14:34sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
PG-X
"This feature was not intentional" :-D
Yakuzza - 07. prosinec 2015 14:32sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
je to tak, že člověk fakt nesmí úplně dozadu moc přemýšlet

Hm, to je ale takové k ničemu. Mytologická epizoda, u které se nesmí přemýšlet dozadu. To mohli rovnou dát do titulku před začátkem epizody, aby dívák věděl.
Mvek - 07. prosinec 2015 14:29sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Yakuzza:
1x22 - Born Again
- Epizod tohoto typu už snad bylo dost... Ne že by témata jako reinkarnace nebo telekineze nebyla zajímavá, jinak bych se na ten seriál nedíval, ale tohle podání je prostě hrozně nebavivé. A kdyby to náhodou nestačilo, obsadíme tam zase osmiletou holku.
- Pořád jsem uvažoval, že ta policistka vypadá jako něco mezi Sarah Silverman a Amy Winehouse, a ona to Janice z Přátel :)


Mně to hlavně přišlo jako ten díl s mrtvým milencem z firmy, který pronásledoval tu ženu a Mulder už tam viděl telekinezi na vlastní oči, když ten duch zabil útočníka. Spousta bodů je velmi podobná, jen tu máme holčičku a duch je přímo v ní. Navíc agentům pomáhá, zatímco tam jim spíš bránil.

Ale tak potěšilo mě, že mě to akvárko napadlo hned po zmínce o slané vodě, ještě dřív, než začali rozpoznávat nějaké obrysy toho potapěče v akvárku na tom obrazu.

Jinak budiž, pro mě ok, dalo se.
Mirak - 07. prosinec 2015 14:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Sein und zeit / Closure hodně lidí nemusí, ale mne se to líbilo celkem hodně, ale je to tak, že člověk fakt nesmí úplně dozadu moc přemýšlet.

Cops je zajímavá, z předlohy jsem i něco viděl, ale ve výsledku mě to nezaujalo. Ale proč ne.

FPS se mi nelíbila, imho to bylo až moc laické nebo jak to popsat. Samozřejmě jak se Mulder zahryzava do pesti je priceless.
Yakuzza - 07. prosinec 2015 11:52sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
7x10 - Sein und Zeit & 7x11 - Closure
- Oceňuji snahu konečně ukončit rozvleklé pátrání po Samanthě. Když se ohlédnu zpět až k začátku seriálu, tohle byl prostě nešťastný story-arc. Mnohočetné objevy pseudo-sester přestávaly bavit už někdy v první/druhé sezóně a s Mulderovou hláškou "I just want it to be over" zcela souhlasím.
- Jen to mohlo přijít o pár sezón dřív a způsob, jakým to ukončili, se mi nelíbil. Ani se mi nechce přemýšlet, co všechno z minulých sezón tady nesedí a co všechno se odignorovalo. Walk-ins a starlight? Dopis, Santa Claus, ...
- Teena psala dopis taky? What? A to se jakože najednou potřebovala nutně zabít, protože se Mulder dostal blízko pravdě? Nevím, nějak to nedává smysl. Případ Amber Lynn mi navíc nepřišel tomu Samanthinu nijak podobný, beru-li v potaz předchozí sezóny.
- Relativně se mi líbily pasáže z April Base, Samanthin deník a propojení s Jeffreym Spenderem. Ony i Cigareťákovy řeči docela dávaly smysl.
- Jako celek to je ale docela mimo. Vyřešení Syndikátu rok zpátky se povedlo o milion levelů líp. Druhá věc je, že mi to zas až tak nevadí, protože jsem rád, že to máme vyřešené a je mi víceméně jedno, jak. Mulder je free, což byl cíl, a jedeme dál.

7x12 - X-Cops
- Dobrý nápad! Líbí se mi, že s tímto přišli až v pozdějších fázích seriálu.
- Seriál Cops jsem znal jenom matně a po téhle epizodě jsem si schválně pustil náhodně jednu epizodu (konkrétně 28x12), abych tak trochu věděl, která bije.
- Nutno zmínit, že to bylo perfektně natočené vzhledem k formátu Cops.
- Celkově se to povedlo, jen bych možná zvolil trochu střízlivější téma než příšera, která se živí na lidském strachu a individuálně mění podobu. Přijde mi, že v reálu by ti deputies před kamerou tolik nemluvili o nadpřirozenu.
- Steve a Edy docela OMG :D
- Reality show Cops mě v některých ohledech zaujala, ale o tom vedle.

7x13 - First Person Shooter
- Další úlet :) Ale taky vesměs dobrý.
- Až teda na jednu kravinu, a sice fyzické mizení těl z arény, to je hloupost. "V reálu" bych to spíš viděl jako nějaké uvíznutí vědomí ve virtuální realitě.
- Řeči o testosteronu docela mimo, jakož i ta ulička s policisty během zadržení striptérky. Ale budiž.
- Spolupráce Lone Gunmen s firmou FPS pěkně přirozená, člověka vůbec nepřekvapí, že se tahle parta "ve volných chvílích" dostala k něčemu takovému.
- Líbilo se mi prostředí té hry. Takové až nerealisticky jednoduché, opravdu jak z nějaké střílečky.
- Nesměl chybět jeden klasický prvek. Můžeme hru vypnout, ale ultimátně ji tím zničíme a ztratíme. C'mon, to je zase jak ze simulátorové epizody Voyageru.
Mirak - 06. prosinec 2015 16:27sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Signs and Wonders asi jedna z nejhorších ze sedmičky. Je to jako strašně rádoby nečernobílé, ale přitom je to celé příšerné klišé.

Nicméně, když teď projíždím seznam epizod 7. řady, tak mi ve výsledku nepřijde až tak hrozná, spíš to sráží fakt, že tam není snad ani jedna vyloženě kvalitní stand-alone epizoda. Hollywood A.D. a all things jsou určitě fajn, ale...
Yakuzza - 06. prosinec 2015 16:22sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
7x09 - Signs and Wonders
- Další náboženské bullshity a ještě dost brzo po 7x07 :/ Aby se američani ze "svého" "Lorda" neposrali, nejvíc mě asi točí to zpívání. Tady jsme to měli se španělkama.
- Vpodstatě mě vůbec nezajímalo, jak to skončí, během druhé poloviny opět hry na telefonu.
Mirak - 06. prosinec 2015 14:09sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jak jsem velký fanda Irresistible, tak Orison je prostě dementní. Žádný z těch dosavadních sequelů k původní epizodě se nepodařil a vlastně nevím, jestli je horší Kitsunegari nebo tohle. Zlatej Tooms.

The Amazing Maleeni, tady si nejvíc vybavuju Mulderův fórek "amazing Maldeeni" a s popisem pohodová oddechovka se sympatickým humorem se ztotožňuju.
Yakuzza - 06. prosinec 2015 13:51sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
7x08 - The Amazing Maleeni
- Ale jo, tohle mě bavilo, pohodová oddechovka se sympatickým humorem.
- Určitě stojí za zmínku hudba.
- Kromě otočení hlavy o 360° opět epizoda bez nadpřirozena.
Yakuzza - 06. prosinec 2015 12:11sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Díky, opraveno.

Nejnovější   Novější 1463 - 1482 / 6991Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o