Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Mystery seriály

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 7001

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1336 - 1355 / 7001Starší   Nejstarší

Seven - 26. leden 2016 17:51sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mirak:
Andersonce to sluší, jen má zvláštní účes.

na tu paruku se nadávalo, že je dost divná, už u fotek z natáčení. Mě akorát znervózňuje.
Harold - 26. leden 2016 16:08sipka
ZAMĚŘIT
Harold
Přidal jsem seriály Alias a Ringer.
Mirak - 26. leden 2016 15:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Btw. sledovanost 16,19 milionů. Na dnešní dobu velmi dobré, otázka je na kolik to spadlo u 10x02.

Pro srovnání:

In terms of viewers, this made "My Struggle" the highest-rated premiere since the seventh season opener "The Sixth Extinction" in 1999, which was viewed by 17.82 million people, as well as the most-watched episode of The X-Files to air since the eighth season episode "This Is Not Happening" in 2001, which was watched by 16.9 million viewers
Mirak - 26. leden 2016 15:54sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
10x02 Founder's Mutation
- Druhý díl má k seriálu asi blíž, než ten první. Kombinace stand-alone a mytologie to rozhodně je.
- Přechod z 10x01 do 10x02 rozhodně působí uspěchaně a myslím, že ta původní epizoda "Home Again" tam asi chybí. Je tady teda kratičká scéna, kdy je Skinner vítá zpátky, ale nevím no, jsem zvědavej.
- Dějově to nebylo nějak extra originální, ale uteklo to rychle a rozhodně to bylo dost dobře natočený. Zůstalo tu teda pár nedořešených věcí, jsem zvědavej, jestli se k tomu budou vůbec vracet, podle mě na to není čas.
- Nápad s řekněme "falešnými" nejlepšími a nejhoršími vzpomínkami M&S na Williama byl zajímavý nápad, proč ne.
Mirak - 26. leden 2016 14:29sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza: Spíš je v Millenniu několik nepřímých narážek na TXF.
Yakuzza - 26. leden 2016 14:22sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
The X-Files 7x04 - Millennium
- Pustil jsem si včera i tuto epizodu, protože se v blízké době na Millennium nechystám a nechtěl jsem mít TXF neúplné.
- Doplnil jsem si z internetů některé souvislosti a neznalost Millennia ani moc nevadila, základní věci pochopeny.
- Ex-agenti FBI, kteří se baví nekromancií a řeší konec světa. Když pomineme šílenost tohoto námětu, nepřišlo mi to nijak špatné.
- Milénium končí až o rok později, ale alespoň to zmínili :)
- Zombíků jsem docela přejezený, ale tady vypadali alespoň docela schopně udělaní. Jenom jsem nepobral, proč Muldera ve sklepě nezabili, protože se skrývali (??!), když u ostatních nic takového neřešili a zabíjeli hned. Ze strachu ze střelné zbraně? Nezdá se mi to.
- Obecně je možná škoda, že narážek na Millennium Group v TXF nezaznělo v průběhu více.
Mirak - 26. leden 2016 11:44sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza: No, bude tam i jiná větev mytologie, než epická konspirace, první díl i celkem naznačil jaká...
Yakuzza - 26. leden 2016 11:18sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
Prvky mytologie by snad ale měly být i v dalších dilech.

Aby to ale nebylo tak, že ty 4 díly uprostřed budou krutě stand-alone, když si můžou dovolit hýbat s jejich pořadím.
Mirak - 26. leden 2016 10:50sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza: Já vim, a právě v to doufám. 10x06 by mělo končit když ne cliffhangerem, tak aspoň částečně otevrene.

Prvky mytologie by snad ale měly být i v dalších dilech.
Yakuzza - 26. leden 2016 10:40sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Dívám se ale na wiki, že mytologický symbol mají jenom první a poslední díl, což nám nedává moc prostoru na vyřešení. No, uvidíme.
Yakuzza - 26. leden 2016 10:17sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
popreni takhle dobre storyline mi v prve rade prijde jako skoda.
Jsme u první epizody, Mulder se může plést stejně jako onen Ted O'Malley. Který má mimochodem do příčetnosti taky vcelku daleko.
Mirak - 26. leden 2016 09:55sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Yakuzza: Jedna vec, je kdyz sem tam nesedi nejaky aspekt mytologie nebo se neco trochu retconovalo, ale popreni takhle dobre storyline mi v prve rade prijde jako skoda.

Vypadá to jako ženská ruka, Covarrubiaska? :)
Mirak - 26. leden 2016 09:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
To si možná řeknu o celé minisérii :)
Yakuzza - 26. leden 2016 09:49sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
Btw. jako druhá v pořadí běžela 10x05, která ještě tak před 2 měsíci byla skutečně plánována az jako pátá epizoda v poradi.
V pohodě, kdyžtak řeknou, že 10x05 se nestala :)
Yakuzza - 26. leden 2016 09:48sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
- Většina děje by se mi asi i líbila, ale mám fakt monstrózní problém s tím, když reknou, že mimozemstani nás nikdy kolonizovat nechtěli a asi chodí jen přátelsky navstevovat svůj domovský svět. Co byli teda zač mimozemsti rebelové, kteří bojovali proti kolonistum? Přijde mi, že je tam strašně moc věci, které nesedí.
Podobně jako kdykoli jindy. Obávám se, že celá TXF mytologie dává mnohem menší smysl, než se všichni tváří. Když jsem si četl shrnutí na oné slovenské stránce, co jste sem dávali, celé to děsivě skřípe, i když byla snaha to co nejvíc sešroubovat. Emzáci mají tři fáze vývoje? No nevím.

- Druhá věc je, že mytologie vždy fungovala v náznacích, tady je nám natvrdo předhozeno, že zla elitarska lumpenkavarna chce ovládnout USA a pak svět a udělají to takhle, takhle a takhle.
Už v dílech s Doggettem a Reyesovou se všechno vysvětlovalo polopatě. Zatím bych závěry nedělal a vůbec se nedivil, kdyby ještě přišlo pár nějakých zvratů nebo mindfucků.

Celkem by mě zajímalo, s kým na konci mluví a kdo mu pripaluje (teda jestli to není nějaký random pohunek).
Krycek! :D
Mirak - 26. leden 2016 09:46sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Btw. jako druhá v pořadí běžela 10x05, která ještě tak před 2 měsíci byla skutečně plánována az jako pátá epizoda v poradi. Jsem kurevsky zvedavej, jestli nebude hokej v kontinuitě.
Mirak - 26. leden 2016 09:37sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
10x01 My Struggle
- Vizáž herců v pohode, Duchovnyho jsem viděl stárnout celých 7 v Californication, tudíž mi zas tak staré vypadající neprijde. Andersonce to sluší, jen má zvláštní účes. Pileggi má nejspíš tiger blood, protoze nestarne :)
- Chovani a chemie herců celkove ok, ale je tam pár situaci, kdy tam jen plytce papouskuji vycmuchle X-Files fráze, což mi přijde zbytecne. Zároveň ale chvalim to, že ten jejich věk je dějově reflektovat a že sice fundamentalne zůstávají stejní, ale nemám z toho pocit, že by je scénář tlačil do něčeho co k těm postavám nesedí.
- Jestli TXF vždycky něco uměl, tak casting vedlejších postav. Annet Mahendru je skvělá (a krásná) herečka, což už 3 sezóny dokazuje jako regular v The Americans. Joel McHale je téměř výhradně komediální herec/show host (Community, The Soup) tudíž trochu zvláštní obsazení. Postavu mu verim, jen si úplně nejsem jisty, jestli se postava typu Tad O'Malley do seriálu úplně hodí. Uvidíme. Mulderuv nový informátor-ocity svědek incidentu v Roswellu pro změnu dává v dobrem vzpomenout na rané sezony a MuPileggi noční schůzky.
- Přijemně mě překvapilo, že i přes na TXF nečekaně explicitní demonstrací různého CGI, to vůbec nezpůsobilo blbe. Havarie UFO na začatku skvělá, stejně jako efekt neviditelnosti. Mimozemšťan vypadal pravda zvláštně, ale katastrofa to nebyla.
- Návrat ke staré znělce mi přijde prehnane zpatecnicky. Když už se řeší Snowdenove, wiki-leaks apod., tak proč neupravit aspoň ten vizual? Ale hezké, že je tam Pileggi.
- No, pojďme k ději. Úvodní "prezentace" skvělá, vůbec bych se nezlobil, kdyby byla o pár minut delsi. Dal si říkám, jestli by to nevypadalo víc cool, kdyby to probíhalo formou Mulderovych prezentaci diapozitivů z prvnich sezón :)
- Prolínání současnosti a flashbacku z Roswellu se mi líbilo víc, než kdyby to začalo dlouhým petiminutovym flashbackem.
- Většina děje by se mi asi i líbila, ale mám fakt monstrózní problém s tím, když reknou, že mimozemstani nás nikdy kolonizovat nechtěli a asi chodí jen přátelsky navstevovat svůj domovský svět. Co byli teda zač mimozemsti rebelové, kteří bojovali proti kolonistum? Přijde mi, že je tam strašně moc věci, které nesedí.
- Druhá věc je, že mytologie vždy fungovala v náznacích, tady je nám natvrdo předhozeno, že zla elitarska lumpenkavarna chce ovládnout USA a pak svět a udělají to takhle, takhle a takhle. Já nevim, ale strašně doufám, že se O'Malley plete, protože v podstatě vyslepicit celou zápletku takhle během prvního dílu? To, že mimozemstani neexistují řešil Mulder někdy během páté řady. Varianta, že existuji, ale jen jako nedobrovolně dodavatele technologií a DNA mi přijde absurdní.
- O Kurakovi jsem věděl, ale návrat na scénu byl působivý. Doufám, ale že vysvetli, jak přežil. Celkem by mě zajímalo, s kým na konci mluví a kdo mu pripaluje (teda jestli to není nějaký random pohunek).
- Příště seru na trailery, přijde mi, že tam bylo tak 2/3 epizody.
Yakuzza - 26. leden 2016 09:22sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Telemachus Rhade: S tou znělkou mi to připadá, jak kdyby se někdo chtěl tvářit, že poslední dvě řady neexistují. Podobně jako ignorace některých pozdějších reálií, ale zase jenom některých. Třeba o dítěti tam řeč byla.
Telemachus Rhade - 26. leden 2016 08:41sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Heh, s tou znělkou z S1 - 7 si už ale snad dělají prdel :)
Mirak - 26. leden 2016 08:39sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Jo, neděle 10x01, pondělí 10x02.

Nejnovější   Novější 1336 - 1355 / 7001Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o