Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Mystery seriály

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 6968

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 184 - 203 / 6968Starší   Nejstarší

Yakuzza - 29. září 2017 21:37sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Další kvízová otázka. Kdo identifikuje tohoto pána? :) Jak ve světě ST tak TP.

Yakuzza - 29. září 2017 20:03sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Možná to je novinka jen pro mě, ale dnes jsem zjistil, že Mädchen Amick hraje i v TNG :) Podle IMDb to je dokonce její úplně první role. Bohužel se jedná o epizodu 2x10 The Dauphin (Wesleyho nezdařená romance) a objeví se jen v jedné scéně.

Telemachus Rhade - 29. září 2017 19:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Fringe S3 je teda koherentni a logicka asi jako Discovery.
Mirak - 27. září 2017 23:26sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
Ale nikdo z komentujících tady si nevšiml, že tam někteří z ruských doktorů a sester v té tajné laboratoři mluvili česky, a ne rusky. Třeba tam jasně zazní "Držte ji", zatímco to ta Monica z bazénu sleduje ze své bedny.

Možná se to tu nezmiňovalo, ale jinak je to profláklé.
Mvek - 27. září 2017 23:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Oprava, Seven si té češtiny všimla:-).
Mvek - 27. září 2017 23:21sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
I Want to Believe
Oh my... To byla taková splácanina. Možná jsem začal u toho usínat, že mi pár věcí uniklo, a proto mi ještě víc nedávaly smysl. Nebo tam bylo nepřehledno v postavách.

Ale nikdo z komentujících tady si nevšiml, že tam někteří z ruských doktorů a sester v té tajné laboratoři mluvili česky, a ne rusky. Třeba tam jasně zazní "Držte ji", zatímco to ta Monica z bazénu sleduje ze své bedny.

Telemachus Rhade 263667:
- S filmem nemám problém, dokud je Amanda Peet naživu. btw, opravdu se její postava musela jmenovat Monica?

Amanda Peet byla Dakota. Monica byla ta neznámá plavkyně, druhá aktuální oběť. Ale jen to ukazuje, jak to bylo zmatené.
Navíc bylo trochu smutné, že od té doby, co Dakota skončila mrtvá v tom domě/šachtě, tak po ní neštěknul ani pes. Vlastně Mulder Scullyové o ni ani neřekne, jen jí říká o té hledané agentce, a ona že ví...

A bylo divné, že si pořád oba dva říkají příjmením.
Yakuzza - 25. září 2017 23:55sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
AHS 7x01
- Dneska jsem už viděl Discovery s lesbian dramaty, The Orville 1x03 s gay dramaty a teď jsem si pustil první díl nové AHS série a guess what... opět lesbian drama s příchutí volby Trumpa/Clintonové, což je pro epizodu stěžejní.
- Srsly? Teď nejde o nějakou homofobii. Kdo mě zná, ví, že s tím problém nemám. Ale až takhle na sílu?
- Tato a třeba politická témata jsou ale také reflexí doby a je možná třeba se nad tím zamyslet.
- Z AHS jsem dal cca 20 minut a znechucen a smuten z toho všeho jdu spát.
Mvek - 20. září 2017 22:14sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
TXF 9x17 - Release
Fajn, ano, hezky natočené. Už jsem to za ten týden pozapomněl, ale líbilo se.

TXF 9x18 - Sunshine Days
Epizoda si hraje na odlehčenou, trochu připomíná brouky a Bambi a další zábavné epizody, ale nemá na ně. Na druhou stranu asi tady opravdu bylo zbytečné to katapultování a zabití lidí. Mohli na ten případ přijít trochu méně tragickou cestou bez nakonec zbytečných (a pozapomenutých) mrtvol. Přetahovalo to možná až moc (s nadšením Scullyové a Skinnera).
Mirak - 16. září 2017 21:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Warehouse 13 season 1

- Koncepečně je to Eurece podobné v tom, že ta celková myšlenka je trochu retardovaná. Zatímco v Eurece je bezpečností města plného vědců a jejich nepovedených pokusů pověřen člověk, který o vědě neví zhola nic, tak tady skladiště plné super nebezpečných artefaktů hlídá jeden mírně labilní vědec. Jako ok, ani jeden seriál sám sebe nebere extra vážně, ale místy to těžce bije do očí.
- Jinak je to ale řemeslněji mnohem líp zvládnuté, než Eureka. Ústřední motiv je ale přece jenom zajímavější a originálnější a celé to zestárlo mnohem lépe. Epizody na sebe vždycky alespoň trochu navazují, což seriálu dost pomáhá. Pár řadových epizod se myslím docela povedlo.
- Hlavní zápletka, která se rozjede někdy v půlce sezóny není rozhodně špatná a i finále příjemně překvapilo.
- No, ústřední dvojice je slabá. Tvůrci jim sice rvou character background a development horem spodem, což je chvályhodné, ale proč je hlavní postava takový ten klasický macho agent netuším. Jeho charakter je mimochodem extrémně podobný Sheppardovi z SGA. Představitelka agentky pro změnu neumí zahrát ani výraz překvapení. Na to, jak vždycky vykulí oči jsem si vypěstoval alergii. Zbytek castu je ok. Saul Rubinek není John Noble, ale i tak to zachraňuje.
- Musím říct, že se mi hodně líbí ten steampunkový vibe.
- Shared universe s Eurekou očividně nebyl plánovaný od začátku, objevily se tu hned 3 představitelé hlavních postav z Eureky v úplně jiných rolích :)
Telemachus Rhade - 16. září 2017 15:27sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Fringe 2x15 "Peter"
Tohle mě hodně pobavilo:

Mirak - 16. září 2017 12:54sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Twin Peaks: David Lynch Lays Out Timetable for Any Potential Season 4
Telemachus Rhade - 10. září 2017 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
TP 3x18

Tak jo, nedalo mi to.
- Dougie goes home, good for him.
- Cooper goes to another universe, maybe good for him.
- Laura Dern goes onto Cooper, definitely good for her.
- Jak MacLachlan neumí uhrát tu zlou pozici, tak působí občas jako bad-coop i coby good-coop.
- Změna jmen v realitě je taková pitomá, stejně jako Judy's diner.
- Pistole položí do oleje hlavní k sobě, ale varuje kuchaře, že to může vystřelit do kuchyně. Jako jasně, backfire, ale prostě... No, meh.
- Nad scénou, když Coop a Sheryl Lee jedou v noci autem asi frenetičtí fanoušci Lynche hromadně onanují. Good for them. Já si z toho vytvořím dvouhodinovou smyčku a pak si uvážu smyčku.
- Konečná scéná je cliffhanger hodný závěru S2 :) Ne, že bych to nečekal.

Za mě byla S3 totální ztrátou času. Lynch možná vytvořil něco, co je jiné, než produkce 2017, ale není to nic jiného, než delší film vycpaný z 90 % příšernou vatou.

Kdo byl s Lynchem zadobře, dostal roli. Kdo byl s Lynchem hodně za dobře, vytáhla se archivní footage a herci díky credited roles inkasovali prachy za nic. Certainly good for them.

Hudebně katastrofa.

Kolik těch linek se vlastně povedlo uzavřít? Je to těch 10 %, co jsem předpokládal na začátku? Možná ani ne :)
Telemachus Rhade - 10. září 2017 19:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
TP 3x17

- Takže nahý Jerry doběhl až do Wyomingu. To je pro orientaci 600 - 1000 mil (Twin Peaks má být u Spokane, ale Snoqualmie je u Seattlu) přes relativně nezdolné horské hřebeny. Špatný místopis mě sere docela často, ale tohle už je prostě blábol.
- Samoúčelná nehybná tvář tvář Dona S. Davise celkem trapná.
- Low-cost Hulk v akci - meh
- Lucy, co střelila Bad Coopa, je samo o sobě z alternativní reality.
- Přes celou scénu, kde se konečně všichni sešli je Coopův obličej. Proč?
- Asiatka bez očí je Diane. Hmm, asi je Laura Dern blonďatá Asiatka. Pořád se člověk učí...
- A zase se to celé zvrhlo. Původní Twin Peaks byl lineární seriál s nadpřirozenými prvky, tohle je horší než návštěva u Proroků.
- Batiskafová konvička v akci - meh
- Líbila se mi záchranná montáž, včetně toho, že si Peter v klidu rybařil dál. Škoda ovšem, že nikoho nenapadlo sjednotit třeba zrno v obraze vůči záběrům z S1 :-/
- Pokud by to skončilo návratem Laury domů, v jakémkoli čase, byl bych fakt rád a dalo by mi to nějaký pocit zadostiučinění, že jsem tuhle řadu vytrpěl. Ale samozřejmě se to musí zvrhnout :-)
- Kdyby se dostala domů, měla by smysl i ta účast Julee Cruise, takhle to vyznívá do ztracena.

Já vím, že mi zbývá jeden díl, ale dneska už prostě ne; je to hrozná blbost.
Mvek - 06. září 2017 21:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ale tak jako byly tam zábavné prvky, epizoda mi nevadila.
Mvek - 06. září 2017 21:24sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
TXF - Scary Monsters
Poslední dva díly mám pocit, že se při tvorbě epizod nebo aspoň scénářů, hodně pilo:-). A je dobré se napít i na koukání. Pak je to správně ujeté. Nicméně tu bylo pár podivných nedovyjasněných věcí, které nejsou podstatné (co si otec myslel, že zakopal zrcadlo, nebo že kluka držel v místnosti), i když něco se dá si domyslet. Dogget taky vytáhl spóry hub a už tu myšlenku nedokončil.
Často tu byl ten nešvar mnoha filmů a epizod, kdy se něco šokujícího stane, a pak je střih, a pak to začnou řešit až po hodině:-). Jako by se dalo věřit tomu, že do té doby řeči, které pak vedou, jako by se celou tu dobu neviděli, už nevedli mimo obraz.
Mirak - 06. září 2017 20:01sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
W13 1x08

To si tak člověk polovinu dílu myslí, že sleduje crossover s Eurekou, protože se zde objeví dva herci, jejichž postavy tvoří pár v Eurece i v tomhle dílu, ale ne, jsou to úplně jiné postavy :) Bravo Syfle.
Mirak - 06. září 2017 15:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jinak v knížce má asi největší roli Doug Milford (bratr starosty), jakožto vládní agent :)
Yakuzza - 06. září 2017 14:59sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
Secret history of TP hlavně naznačovala zapojení ultra-terestrialnich bytostí.
To mě ale zas až tak nepřekvapuje. Už v původních dílech mluvil major Briggs o tom, že monitorují signály z vesmíru, když tehdá zachytili to fire walk with me. A z několika scén v 3x08 je to víceméně i zjevné. O vigvamech jsem si vždycky myslel, že jsou jen v nějaké jiné "dimenzi", ale vypadá to, že se zároveň vyskytují i "mimo Zemi" jakože z hlediska lokality, čili někde ve vesmíru.

To je zas fantazírování :)
Mirak - 06. září 2017 08:02sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Secret history of TP hlavně naznačovala zapojení ultra-terestrialnich bytostí. Vždycky jsem vigvamy, BOBa atd. považoval spíše za něco ve stylu indiánských duchů. Velká část knihy se věnuje americkým projektům souvisejicim s mimozemšťany. Je to zajímavé čtení samo o sobě, protože valná část textů je nějakým způsobem ukotvena ve skutečných událostech.

Mrtvola u "Laury" v bytě podle mě měla demonstrovat čistě to, že i v nové realitě se Laura dostává pořád do stejných průserů a to i bez vlivu BOBa. Možná tuhle realitu poskvrnila Judy, těžko říct.

Scéna v lese podle mě řešila to, že ten borec zabil svoji girlfriend (dceru Shelly) a pak se zastřelil, bylo to strašně creepy, ale holt byl nadrogovanej :)
Yakuzza - 06. září 2017 00:01sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Mirak:
Judy je ta potvora z 3x08
Že je to absolutní zlo, jsem pochopil, však to i Gordon na začátku 3x17 přímo tvrdil, Blue Rose. Ale souvislosti s černým vigvamem, Sarah a BOBem mi nějak unikají. Je ale pravda, že i v první nebo druhé řadě Sarah viděla BOBa, což jsem nikdy nebral moc vážně, ale zjevně tady spojitost bude.

Mimochodem, jsou v Secret History of Twin Peaks nějaké indicie, které by nějak vysvětlovaly/podporovaly/whatever události z třetí řady? Pořád jsem to nečetl celé. (Prokousal jsem se kolonizačním začátkem a od té doby vždycky otevřu náhodnou stránku a přečtu si nějaký konkrétní úsek, taky to má svoje kouzlo, mimochodem :))

A to mně zas teda nepřijde jako náhodné kupení záhad na sebe
Nechci to házet do jednoho pytle s nedomyšleným LOSTem, to ani omylem. Ale musíš uznat, že je zde spousta scén, a to nejen z trojky, které dodnes nejsou vysvětlené (a nejspíš ani nebudou), což LOST místy lehce připomíná. Nečtu všelijaká Lynchova vyjádření (pokud nějaké jsou), ale když už jsme u toho finále, co třeba ta mrtvola v domě staré Laury v Odesse? Teď mě napadla třeba ta sebevražda v lese v 3x15, kupříkladu. Dozvíme se někdy, proč to v tom seriálu vlastně vůbec bylo? :) TP je ale taky dost o atmosféře, tak to nijak zásadně zle neberu.

Mimochodem, zapomněl jsem ve shrnutí dodat, že šukací scénu Coopa s Diane si mohli odpustit :)

málo co nám bude v TP předloženo na stříbrném podnose
To je jasný. Ale "two Coopers" bylo na stříbrném podnose až tak okatě, že mě z toho lesku bolely oči :)

Nejnovější   Novější 184 - 203 / 6968Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o