Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Mystery seriály

Spravuje: Mirak
Počet příspěvků: 6998

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 135 - 154 / 6998Starší   Nejstarší

Seven - 26. prosinec 2017 12:29sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Dark (Netflix)

Zatím jsem viděla jen pilot a musím říct, že zaujalo. Příběh tohoto "nadpřirozeného thrilleru" začíná v roce 2019 ve fiktivním Windenu (v Německu je Windenů několik, ale tenhle je fiktivní, něco jako Springfield v Simpsonech - těch je taky několik, ale žádný to není), kde má být v roce 2020 odstavena jaderná elektrárna. Kritici to pozitivně i negativně srovnávají se Stranger Things. Seriál lze sledovat buď s anglickými titulky anebo v anglickém dubbingu, nicméně jako skutečný mindfuck doporučuji sledování v originálním něměckém jazyce s anglickými titulky :D
Mirak - 07. prosinec 2017 15:21sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Wayward Pines

STATUS: Over the summer Fox’s then-president David Madden said, “The jury is still out” on a potential third season. And, according to a network insider, the jury remains out.

:)
Mirak - 27. listopad 2017 01:04sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
X-Files Boss Chris Carter Responds to Season 10 Criticism: 'We Had to Shake Some of the Stiffness Out'

To jsme zvědaví.
Mirak - 22. listopad 2017 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tohle je přitom jedna z věcí, které si na původním TXF vážím. V době, kdy bylo v devadesátkách poměrně rozšířené různé moralizování a "hugging and learning" se bez toho až na pár výjimek seriál úspěšné obešel. A přitom nejde říct, že by se k některým tématům stavěl nějak alibisticky.
Mvek - 22. listopad 2017 08:56sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jinak jo, Babylon by se obešel bez toho moralizování na konci. Ta epizoda měla skončit v podstatě zabásnutím ostatních teroristů a případně rozhovorem mladých agentů. Scéna u Muldera u domku byla zbytečná a podivná.
Mirak - 21. listopad 2017 22:40sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Vlkodlak se mi ve výsledku líbil nejvíc. Jediná epizoda, která se z toho vrhu dá považovat za originální.

Babylon si naštěstí pamatuju ze všech nejmíň. Carterova urputná snaha se najednou vyjadřovat a mít názory na světové dění prostřednictvím TXF mě neuvěřitelně srala.
Telemachus Rhade - 21. listopad 2017 22:34sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek:
mně se Babylon líbil

Když přehlédnu kam tím Crichton zabředl, tak ano - řemeslně je to nejlepší epizoda z těch šesti.
Mvek - 21. listopad 2017 22:30sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Jelikož TXF 10. řadu neumím brát seriozně a ani bych si nedovedl představit kvalitní vážný styl jako mnohé epizod dřív, tak mně se Babylon líbil. Pobavil jsem se a proč ne. I když myšlenkou byl rozhodně lepší "vlkodlak".

Zaujalo mě, že ale Scullyová zřejmě zmiňovala tento experiment, kdy se lékařům údajně povedlo opravdu komunikovat s lidmi v komatu.
Mvek - 18. listopad 2017 08:32sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Seven: Nj, spal jsem u toho taky. Ale jen Williama tam viděla asi dvakrát, což mě asi taky zmátlo.
Seven - 17. listopad 2017 17:43sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mvek:
že jednou má Scully na mobilu "William", když jí volá, jindy celé jeho jméno s prostřední iniciálou.

To byl záměr. Série se věnuje Williamu - synovi. Scully na něj tedy myslí. Má pocit, že vidí na displeji jen William (syn), zmateně mrkne a už správně vidí, že je to William Scully Jr., její bratr.
Mirak - 17. listopad 2017 16:10sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Marshall: Jn, W13 humor je kapitola sama pro sebe :)
Marshall - 17. listopad 2017 14:59sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mirak: Souhlas. H.G. byla láska na první pohled a když se ukázalo proč všechno dělala, tak jsem ji začal zbožňovat. Navíc co si budem povídat, je tam zdaleka nejvtipnější.
Mirak - 17. listopad 2017 14:15sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Warehouse 13 season 3
- Good, ale dvojka byla imho lepší. Ústřední zápletka oproti dvojce docela underwhelming, nevím po tom build-upu v prvních dvou třetinách sezóny jsem čekal, že se z toho vyklube něco lepšího. Jako ok, ale přišlo mi nesmyslný, že to natahovali na celou sezónu, IMO to byl materiál tak maximálna dvojepizodu.
- Nově přidaná postava byla ok, ale nevím, ultimátně mi přišlo, že posloužila spíš jako plot device, než že by toužili ji nějak významně rozvíjet a to není úplně dobře.
- Jestli bylo omezení role H.G. Wells čistě na vůli tvůrců, tak to bylo dost špatné rozhodnutí, protože W13 bez ní docela ztrácí kouzlo.
- Kate Mulgrew hraje dost strašně, tady ji bohužel musím trpět v recurring roli, na kterou se IMO ani moc nehodí.
- Nevím, jestli jsem od konce The Dead Zone před nějakými 10 lety někde viděl Anthony Michaela Halla, spíš bych řekl, že ne. Jeho role tady mi trochu připomínala Mr. Glasse z The Unbreakable.
- Ten alibistickej cliffhanger (vlastně dva?) si mohli odpustit, dost tím dávají najevo, že vlastně ani neví, jak chcou pokračovat.
- 3x13 je opět vánoční speciál, odehrává se ale mezi 3x07 a 3x08. Ještě bych pochopil, že při premiéře mají touhu podojit Vánoce a tak to odvysílaj až v prosinci, ale rozum zůstává stát nad tím, že to pořadí nezměnili ani na DVD release.
Telemachus Rhade - 16. listopad 2017 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mvek: Toho se dá docílit i uložením jednoho čísla pod víc kontaktů.

You can't be paranoid enough :)
Mvek - 16. listopad 2017 21:33sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ok, přežil jsem Home Again. Asi tam bylo víc nelogičností (Yakuzza zmínil, kdo řídil popelářské auto), mně z nějakého důvodu utkvěla asi chyba skriptky, že jednou má Scully na mobilu "William", když jí volá, jindy celé jeho jméno s prostřední iniciálou.
Telemachus Rhade - 16. listopad 2017 14:07sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-)
Seven - 16. listopad 2017 13:49sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mirak: Jo, tak hlavně nestihnout od silvestra vystrizlivet.
Mirak - 15. listopad 2017 21:42sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Premiéra jedenáctky TXF už 3. ledna.
Mirak - 14. listopad 2017 22:28sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Alphas season 1
- Třetí z triumvirátu Eureka/W13/Alphas mě teda velice příjemně překvapil. Moc jsem se na to netěšil, protože je to další z řady seriálů o lidech se speciálními schopnostmi, které nás asi budou doprovázet vždycky :)
- Námět tedy silně neoriginální, což je naštěstí minimálně ze začátku aspoň maskováno tím, že většina hlavních postav (a i těch epizodních) má ty schopnosti zajímavější, než ty, které byly třeba v první řadě Heroes.
- Cast mi hodně sedl a postupně jsem si oblíbil všechny hlavní postavy, což u mě bývá spíš vzácnost. To pak samozřejmě umocňuje koukatelnost průměrnějších zápletek.
- Ústřední linka s "teroristickou" organizací Red Flag je skvělá, byť ze začátku jsem ji trochu odsuzoval jako klasický tv trope. Finále s dvojitým zvratem mě celkem dostalo, protože jsem ani jeden neodhadl.
- Přemýšlel jsem, proč mě vlastně jednotlivé epizody baví víc, než Eureka a W13 a asi v polovině jsem přišel na to, že byť se seriál nebere nějak extrémně vážně, tak si na rozdíl od Eureky a W13 odpustili trapný humor za každou cenu. Zhruba ve stejné době jsem si v titulcích všiml, že se na seriálu podíleli Robert Hewitt Wolfe a Ira Steven Behr :)
- Z W13 se tu v jedné epizodě objeví jedna vedlejší postava, ale nic významného. Jinak ve W13 mě obtěžují Mulgrew a Jeri Ryan, tady vzácně hostoval Brent Spiner - winning :)
- Už teď mě teda pěkně sere, že to má jen 2 sezóny a nedostalo to aspoň 5 řad jako sesterské seriály. Bez laciného humoru to asi tolik netáhlo :/
Mirak - 11. listopad 2017 17:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Uvědomuju si hlavně svoje trauma :)

Nejnovější   Novější 135 - 154 / 6998Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o