Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Budoucnost Treku a 42

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 2799

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 158 - 177 / 2799Starší   Nejstarší

Seven - 06. srpen 2018 17:08sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Jako na jednu stranu lze očekávat, že většina původní posádky Enterprise D/E je v trapu. Ale co je Jean-Luc bez Prdelky. Jen hnusnej sešlej plešoun v bugíně :D
Telemachus Rhade - 06. srpen 2018 11:15sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Bylo by zvláštní, kdyby ne. Ale ano, přistihuju se, že zase předjímám a beru některé věci za automatické :)
Seven - 06. srpen 2018 11:15sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Jako od Duffa nečekám vůbec nic (ještě jsem nedozvracela ze závěrečných pěti dílů Major Crimes, aneb zrušili mi seriál, tak ho zničím i fanouškům). Od Beyer čekám ještě míň (její Voyager knihy jsou jen velmi, velmi průměrný J/C fanfic, v kterém náhodou vystupují i jiné postavy). A u Goldsmana nevím, pár věcí z jeho "written by jsem viděla", ale převážně je to buď průměr nebo "meh".
Seven - 06. srpen 2018 11:10sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Mě teda nejvíc zajímá, jestli tam bude i Prdelka.
Mirak - 05. srpen 2018 15:02sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
No, Picard na akademii zní dost nudně, navíc zase kvanta enormně mladých postav. Nevím, no.
Pozemstan - 05. srpen 2018 14:45sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Jak jsem psal, zřejmě se to bude odehrávat více než 10 let po Countdownu, kdy už by mohlo existovat něco jako "Nový Romulus". Uvidíme... Jinak takto tebou popsaná role admirála by se případně nevylučovala ani s tou Akademií...
Mvek - 05. srpen 2018 14:28sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já si moc nedovedu představit Stewarta/Picarda v dnešní době jako klasického velitele lodi. Možná ten admirál, tam to může fungovat a pak ty další možnosti. Jasně, namaskují ho hodně, ale je otázkou, nakolik pro natáčení (a hraní v divadle) umí korigovat svůj hlas, protože na setkáních už zní výrazně dědečkovsky (do skřehotava) vůči tomu, co známe z filmů. Zase si ale dovedu představit, že Picard v novém seriálu může mít třeba roli jako ten admirál, který nějaké posádce nebo týmu zadá úkol, kapitán s ním občas něco bude konzultovat, občas mu jen na konci odreportuje. Takže tam některé epizody bude na obrazovce sotva pět minut a některé třeba i půlhodinu, když se něco bude řešit. A proč ne, to může fungovat.

Pesimismus mě provází jen tím, že díky časovému odstupu asi budou muset vzít v potaz likvidaci Romulu, že? Samo o sobě by mi to asi zas tak nevadilo, je to změna, vede k novým možnostem, ale ten způsob z ST XI a Countdown je hodně ledabylý a naivní. Škoda, že filmy ještě jedou, takže to asi nebude mít nikdo odvahu/možnost retconovat nějak lépe. I když kdoví, třeba by se ze supernovy stal nějaký lepší technoblábol podobně, jako se v průběhu seriálu Návštěvníků mění kometa na rotující mlhovinu apod. Nebo jako Millenium jedna řada končí světovou pandemií a další začíná po lokální smrtelné epidemii.
Pozemstan - 05. srpen 2018 13:47sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mirak: "Ono jestli se to bude odehrávat 16 let po Nemesis nebo 20 let po Nemesis je ale snad úplně jedno, ne?"

Jasně, mě jen zajímalo, jestli se to nebude odehrávat ještě před Countdownem nebo v jeho době, což by tedy bezpečně nemělo.

Jinak koukám, že se objevují i spekulace, že by Picardova postava mohla účinkovat v seriálu o Akademii Hvězdné flotily, o kterém se vedle menšího seriálu na téma Khanova hněvu hovoří již od oznámení rozsáhlejší smlouvy CBS s Kurzmanem. Picard by prý mohl být mentorem řady studentů, popř. i šéfem Akademie. Také IMDB odkazuje v článku o Stewartovi na vznikající projekt Starfleet Academy, což však může být jen spekulace.

Že by se tak dlouho uvažovalo o seriálu z Akademie s mladým Kirkem a Spockem (pravda, částečně jsme se dočkali ve filmech), až by z toho vznikl seriál o Akademii se starým Picardem? -)

Spekulace o Picardovi na Akademii jsou např. v diskusích pod prvními dvěma články (v prvním případě ale na základě IMDB), další dva zmiňují jen plány na onen seriál (a Khanův hněv - to by mohlo souviset i s dříve Telemachem zmíněným zapojením režiséra Meyera).
Patrick Stewart bude hvězdou nového Star Treku
Patrick Stewart to Return as Capt. Picard in New ‘Star Trek’ Series for CBS All Access
Make it so: Patrick Stewart returns to Star Trek as Captain Picard
Patrick Stewart is returning to Star Trek with a new series
Mirak - 05. srpen 2018 12:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Pozemstan: Ajo, já reagoval na tohle:

"For over 20 years, fans have hoped for the return of Captain Jean-Luc Picard and that day is finally here."

Ono jestli se to bude odehrávat 16 let po Nemesis nebo 20 let po Nemesis je ale snad úplně jedno, ne?

Ještě by se “He may not be a captain anymore” možná dalo interpretovat tak, že nebude kapitán na začátku seriálu, tj. bude užívat zasloužený důchod na vinici, ale něco ho donutí vrátit se zpátky do služby. Jako předpokládám, že tam bude (jak je dnes zvykem) silný vliv ústředního děje, takže bych nepočítal s pojetím ala TOS/TNG, kde dostali posádku, loď a nějaký děj možná vymyslíme za pár sezón.
Pozemstan - 05. srpen 2018 12:19sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Jinak tedy příběh s Picardem jako prezidentem Federace by byl zajímavý, možná jakýsi "zrcadlový" House of Cards z budoucnosti. -)

Také by se ale mohlo jednat třeba o příhody velvyslance Picarda na Novém Romulu (pokud tedy vůbec nějací Romulané kromě Neronova týmu přežili, což by snad kdesi na lodích, ve vzdálených koloniích či na velvyslanectvích mohli), možná navazující na Spockovo "podvratné sjednocující dílo"... -)

Také by to mohl být vinař Picard užívající "důchod" a občas vypomáhající v někdejších profesích, něco jako "Kapitán/velvyslanec z vejminku"... -)
Pozemstan - 05. srpen 2018 12:11sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mirak: "Já těch 20 let pochopil čistě jako návrat Picarda na televizní obrazovky, nic hlubšího bych v tom nehledal."

"“He may not be a captain anymore,” he said. “Twenty years has passed, which is nearly the length of time between Nemesis and today.”"
Telemachus Rhade - 05. srpen 2018 12:08sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
Je nejpravděpodobnější možnost admirál?
Je to můj tip. Pak velvyslanec a sestupně dále kapitán, prezident a vinař :)

Jinak se podle všech zdrojů zdá, že skutečně půjde o dvacet let po Nemesis, což je/by byla jedna z nejlepších možností.

Picard/Hunt
Od tria Duff/Goldsman/Beyer se dá věru očekávat leccos, ale zdá se, že tady jde spíš o Kurtzmanovo dítě a ten něco takového (opravdu doufám že) nechce.
Mirak - 05. srpen 2018 11:56sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Já těch 20 let pochopil čistě jako návrat Picarda na televizní obrazovky, nic hlubšího bych v tom nehledal.

Jo, do jaké role Picarda zasadí je podle mě stěžejní otazník. Jako první mě napadl prezident Federace, ale jak by se kolem toho vystavěl seriál, že. To stejný ale podle mě platí i pro velvyslance. Je nejpravděpodobnější možnost admirál? Úplně si totiž nedovedu představit scénář, ve kterým budeme sledovat, jak Picard velí vlajkové lodi Hvězdné flotily a dělá úplně to stejný, co v původním TNG, i když by to možná bylo nejlepší...

Jen doufám, že to nebude něco ve stylu Picard with a twist. Tj. Picard/Hunt pár staletí v kryospánku a najednou post-apo vesmír a snaha o obnovu Federace.
Telemachus Rhade - 05. srpen 2018 11:53sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pozemstan:
Snad se ale seriál nebude jmenovat Star Trek: Diplomacy

:-D
Pozemstan - 05. srpen 2018 11:39sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Zajímavé, to je opravdu skvělá a již nečekaná zpráva. Zprvu jsem se trochu vyděsil, aby v časové linii nevytvořili ještě větší chaos, ale zdá se, že Countdown atd. alespoň částečně v úvahu vezmou, pokud se má jednat o "exploration of the next chapter of Picard's life". A v tom druhém článku (Trekcore) je to řečeno Stewartovými slovy ještě jasněji: "“He may not be a captain anymore,” he said. “Twenty years has passed, which is nearly the length of time between Nemesis and today.”"

Klidně tedy může jít o Jeana-Luca Picarda jako velvyslance, nikoli aktivního kapitána lodi (což nevylučuje občasné vesmírné mise)... Na druhou stranu Kurzmanova slova o čekání fanoušků přes 20 let mohou naznačovat, že možná nebudou moc brány v úvahu ani TNG filmy (snad ale jen myslel čekání na seriál s Picardem)... -) Z článku na Trekcore se ale také zdá, že podle Stewarta mělo 20 let uplynout od Nemesis v čase ST - kupodivu tedy mírně více než ve skutečnosti mezi natáčením... Podle MA se Nemesis odehrává roku 2379, 11. film (zničení Romulu) pak 2387, takže by nový Picardův příběh mohl dokonce následovat až více než deset let po Countdownu, a otevřít tak zcela nové možnosti...

Podle Stewartových slov se budou snažit dostát odkazu TNG a přinést novou inspiraci pro "tyto velmi temné časy". Z toho je cítit i jistý politický podtext. Picard jako rozvážný diplomat (nyní již na plný úvazek, byť často vyjednával i jako kapitán) by třeba mohl být příkladem (nejen) pro současného nevyzpytatelného amerického prezidenta... -) Snad se ale seriál nebude jmenovat Star Trek: Diplomacy... -)
Macek - 05. srpen 2018 10:07sipka
ZAMĚŘIT
Macek
No tak to je pecka!
Telemachus Rhade - 05. srpen 2018 09:51sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-)
Mirak - 05. srpen 2018 09:43sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak aktuálně jsou jedinou jistotou nové uniformy :)
AVip - 05. srpen 2018 08:58sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Hlavně, ať už to dopadne jak chce, tak se tím doufejme odblokuje post-Nemesis ST...

Jsem na to docela zvědav, protože je třeba jít dopředu a ne se pořád točit "v kruhu" na jednom místě timeline a přitom ji bez přestání kurvit...
Telemachus Rhade - 05. srpen 2018 08:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Pro mě je nejvíc překvapující toto: a new Star Trek series. Žádné "mini". A pokud plánují regulérní seriál z období 10 - 20 let post-Nemesis, tak se tam fakt dají vecpat všichni. A to už zní jako regulérní vlhký sen :)

Otázkou zůstává bude-li platit všechno v rozmezí 2379 - 2386, tj. knihy + Countdown. Na rozdíl od SWEU se tady nemění produkční společnost a onen finální Countdown jde za Kurtzmanem. Osobně tipuju, že bude platit jen něco a ty Borgy tam stejně naserou :-)

Nejnovější   Novější 158 - 177 / 2799Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o