Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   ARCHÍV FÓR

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

ARCHÍV=> Vesmírné lodě a technologie ve SF

Spravuje: Yakuzza
Počet příspěvků: 3429
Někdej?í Technologie ve Star Treku zde v archivu.

U.S.S. Titan NCC-80102Zajímavé stránky o lodích:
Ex Astris Scientia | Federation Starship Datalink | neutralzone.de | The Starchive | Daystrom Institute Technical Library | Lodě Federace na Star Trek Sickbay | Starship Dimensions | The Guardian of Forever | Trekmania | Madman's Shipyard


Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 10 - 29 / 3429Starší   Nejstarší

S.S.Enterprise - 24. duben 2013 14:38sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Je to alternativní vesmír a i kdyby nebyl, tak to je podle mě to poslední, co by mi vadilo...

Když může mít už v dnešní době USS George Bush, tak Vengeance mi přijde jako nic...
Yakuzza - 24. duben 2013 14:00sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Damar: Taky mě to napadlo :) Ale Defiant je tak nějak obecné jméno pro loď, měli jsme to i v TOSce, navíc existuje i reálná loď USS Defiant.
Damar - 24. duben 2013 13:39sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Yakuzza: Defiant tiež nie je práve slniečkovské meno:)
Yakuzza - 24. duben 2013 12:33sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
(Pokud si ji teda záporák nepřejmenoval, což je taky dost levné.)
Yakuzza - 24. duben 2013 12:32sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Jasně. Ta loď musí být co nejvíce dark a evil, tak ji pojmenujeme Vengeance. Koho ve sluníčkové Flotile by proboha napadlo pojmenovávat loď Vengeance? Tyhle populistické kraviny se Star Treku zatím vyhýbaly...
Damar - 24. duben 2013 09:09sipka
ZAMĚŘIT
Damar
TelemachusRhade: Paradoxne pri pohľade na USS Vengeance mám po prvý krát pocit, že nový film bude naozaj Star Trek.:)
Telemachus Rhade - 24. duben 2013 08:25sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
First look at Ships of the Line 2014, and other calendar updates

Meet the USS Vengeance
Pozemstan - 14. březen 2013 18:22sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Mám na disku první část Aurory z července 2006, zatímco podle Wikipedie šla první remasterovaná epizoda do televize v září 2006.
Mvek - 14. březen 2013 16:45sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Lt.Shark: Nejsem si jist, jestli náhodou Aurora seriál nevznikl naopak po TOS remasteru.
Telemachus Rhade - 14. březen 2013 15:40sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Lt.Shark: Dík, připoměls mi, že jsem si to chtěl stáhnout :)
Lt.Shark - 14. březen 2013 15:14sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Yakuzza:
Docela chápu změnu designu u S.S. Aurora, která vypadá docela zajímavě,

možná je trochu škoda, že nebyl použit design ještě trochu podobnější tomu z tohoto projektu...:-)
http://auroratrek.com/index.html
Yakuzza - 14. březen 2013 14:19sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Konečně jsem si pořádně projel screenshoty z remasterované TOS, a co se lodí týče, vesměs to vypadá hodně fajn.

Jsou ale výjimky, třeba taková Botany Bay vypadá podle mě opravdu otřesně (zde a zde), zvlášť ten první obrázek je jak z PC hry z 90. let, to by snad byl lepší i ten originál.

Další věc, co nechápu, proč S.S. Woden nenechali původně jako třídu DY-100, ale zobrazili ji v tom jakémsi pochybném TASkovém designu, resp. designu 'Antares-typu'. Proč takhle kurvit kontinuitu? Je to docela škoda.

Docela chápu změnu designu u S.S. Aurora, která vypadá docela zajímavě, rozhodně líp, než hodně podivný originál. Taky do jisté míry kurvení kontinuity, ale omluvitelné.

Moc pěkně je zpracovná U.S.S. Antares z "Charlie X". Jak už jsem zmínil, nelíbí se mi použití stejného designu i pro S.S. Woden, na stranu druhou, díky remasteru se objevila v TOSce dosud neznámá loď tohoto designu, a sice Yorkshire NCC-330, na čemž je zajímavé, že jméno a registr poskytl Mike Okuda. Trochu mě zklamalo, že když se do toho vkládal zrovna on, nevložil tam té kontinuity rovnou trochu víc. Navíc si nejsem jistý, jestli cílem nemělo být sjednocení Antares-designů, kterých se za celou historii TReku objevilo nespočet. Na stranu druhou, možná vděčíme právě jemu, že všechny lodě třídy Constitution jsou skutečně třídy Constitution a nikdo tam neprosadil nějaké Mirandy, či v horším případě úplně nové designy.

Pozemstan - 16. srpen 2012 14:05sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise, Yakuzza: Pokud by se v Lagrangeových bodech u Země nacházelo větší množství antihmoty, tak by to asi nebylo moc bezpečné místo např. pro plánovaný teleskop Jamese Webba, i když ta koncentrace by asi nebyla velká... -)

Ale asi jsem našel tu zprávu... Antiprotony ve Van Allenových pásech, resp. v nedávno na SN jinde zmiňované Jihoatlantické anomálii, kde magnetické pole sahá nejhlouběji do atmosféry, objevila družice PAMELA...

Antimatter Belt Found Circling Earth
Vědci objevili rozsáhlý pás antihmoty zachycený v magnetickém poli Země.
S.S.Enterprise - 16. srpen 2012 12:38sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Yakuzza:

No někde to bylo, nevím kde. Jinak tak říkaly, že ta antihmota má být držena magnetickým polem, ne gravitačním. Takže to nejsou Lagrangeovy body ale jejich el.mag. analogie. No chtělo by to ten zdroj, to je jasné.
Yakuzza - 16. srpen 2012 12:20sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
S.S.Enterprise:
příroda sama vyrábí antihmotu a skladuji je vi magnetické obdobě lagrangeových bodů

???
To je nějaká ptákovina, prošel jsem internety a nikde jsem nenašel ani zmínku o antihmotě v souvislosti s Lagrangeovými body, ty se týkají přitažlivých a odstředivých sil...
S.S.Enterprise - 16. srpen 2012 12:08sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Ja umělou gravitaci by šlo řešit i tak, že by loď cestovala se zrychlením rovno g. Spočítejte někdo, jak dlouho by pak trvala cesta na mars, jupiter.. a obecně po sluneční soustavě...?
S.S.Enterprise - 14. srpen 2012 22:37sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Něco takového nebude nikdy fungovat. Dokud to nebude mít alespoň plasmové motory, či jak se menujou. A ty rozměry lodi jsou zbytečně velké.

Idální by bylo ovládnout reakci hmoty a antihmoty. Nedávno byla někde zpráva, že příroda sama vyrábí antihmotu a skladuji je vi magnetické obdobě lagrangeových bodů (tuším, že to tak psali) ve stabilní vzdálenosti od planet s mag. polem.

Zásadní je dále štít proti radioaktivnímu záření (extra silný magnet v centru lodě a nádrže s dvojitým plášštováním okolo možná stačit nebude a hlavně taková loď by měla příliš velkou setrvačnost a byla náročná na palivo..
Pozemstan - 13. srpen 2012 22:49sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Kael: Zajímavé. Když už zatím nemůžeme brázdit Galaxii, tak alespoň Sluneční soustavu... Možná ale chce stavět až zbytečně velký kolos. 960 metrů byla dlouhá tak loď z Abramsova filmu, nikoli refitovaná původní Enterprise z TMP a dalších TOSkových filmů, jejíž schéma ukazují ve srovnání s mrakodrapy...

Víceúčelové využití takové lodi u více planet zní ale zajímavě... Autor má pravdu s důležitostí překonání spoutané představivosti, ale nejsem si jistý, jestli se mu opravdu podaří lidi dostatečně nadchnout. Je také otázkou, jaká by byla reakce veřejnosti, státních bezpečnostních složek, i mezinárodní politiky na plány umístit do vesmíru jaderný reaktor o výkonu 1,5 násobku temelínského jakousi "šílenou" soukromou společností...

Reaktor(y) už na orbitě měl SSSR i USA, ale tohle by byl "trochu" větší "kalibr". Třeba Kanada má přitom z roku 1978 s pádem sovětské jaderné družice své zkušenosti... Ale o jaderném pohonu se uvažuje už dlouho, tak snad hysterické reakce překonají...

Optimismus autora projektu i pisatele článku zní ale bohužel, mírně řečeno, přehnaně... Přesto se neubráním zvolání: Kéž by se to povedlo!
Kael - 13. srpen 2012 20:55sipka
ZAMĚŘIT
Kael
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6262
Razer - 31. květen 2012 12:44sipka
ZAMĚŘIT
Razer
Mvek: Tak flotila v eve funguje i tak, že někdo dělá "vlečný paprsek", někdo "ruší pohon", nepřátel, někdo "ruší senzory" nepřátel, někdo střílí... .-)

Ale jo je to jiné... btw tu hru sem už asi rok nehrál takže se mě nemluví závislost.

Nejnovější   Novější 10 - 29 / 3429Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV ]


Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o