Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4692

Blížící se události:
Doctor Who 12x01 - 1. 1.
Avenue 5 1x01 - 19. 1.
Altered Carbon S2 - 27. 2.
Westworld S3 - 15. 3.

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 1330 - 1349 / 4692Starší   Nejstarší

Mirak - 30. leden 2016 12:51sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
4x06 Soon the Nearing Vortex
- První super díl od 3x22, kde se konečně řeší věci, které jsou zajímavé. Návrat hnedě několika starých postav.
- Tahle epizoda a neustálé řešení Route of Ages mi samozřejmě připomnělo, jak se na mapu slipstreamu z nietzschánského slipfighteru Deep Midnight's Voice zřejmě skutečně vysrali. Přijde mi to totiž jako velice obdobná technologie nebo aspoň technologie, která by fungovala v tandemu s touhle.
- Kvalita téhle epizody nápadně poukázala na to, jak moc Tyr v seriálu chybí. Je dobře, že tu měl spoustu prostoru (tedy i scény, kde nebyl žádný regular). Jen nechápu, proč nikdo nepoukázal na to, že už nemá dready. Harper nic?
- Hunt opět neposlouchá rozkazy, jsem zvědavej, jestli se někdy zase vrátí do fáze, že rozkazy jsou vším nebo je tohle třeba legitimní character development.
- Bylo osvěžující vidět hned několik exteriérových scén, které nejsou v lese. Podobně jako v B5, působí i epizody Andromedy tak, že vypadají pořád stejně.
- Hunt se ptá Tranciny sestry, jestli Tarn Vedra pořád existuje, netuším proč, když mu to jasně potvrdila Vedranka v 2x18.
- Je srandovní, jak byl Rhade před připojením Tarazedu ke Commonwealthu admirál a vůbec jeden z jeho nejvýše postavených obyvatel, ale v Commonwealthu je jen nadporučík. Trošku trapná berlička a jasné naznačení, že zůstane na Andromedě.
- Woolvet opět přeskočil Bertramku v titulcích, co pořád blbnou?

4,5/5

4x07 The World Turns All Around Her
- Rozuzlení dvojdílu i přes pár dobrých momentů bohužel slabší, než první část. Lépe řečeno měl jsem po první části možná velká očekávání.
- Psycho-halucinogenní scény v portálu jsou bohužel natočené dost tragicky a je utrpení to sledovat. Do toho Trance mele rádoby moudré pičoviny, které ale úplně nedávají moc smysl. Měli to pojmout úplně jinak, kazí to dojem z celého dvojdílu.
- Myslím, že se povedly scény s Bekou a s Tyrem (platí i pro předchozí). Vzhledem k jejímu nepředvídatelnému chování si u ní divák nemůže být nikdy jistý, tady se naštěstí zachovala rozumně.
- Jestli je tohle skutečně Tyrův konec, tak jsem zklamaný, protože tu došlo k situaci, kterou jsem zmiňoval v hodnocení v 3x15 při návratu Bema. Přivést postavu zpět jen kvůli tomu, aby ji zabili bývá často spíš dementní. Přijde mi to i jako škoda, protože zapíchnout Tyrův story-arc po 7 dílech 4. řady, když ho celé 3 sezóny budují je podle mě promarněná příležitost.
- Aspoň došlo na relativně uspokojivé vysvětlení, kdo/co je Trance. A to zrovna když jsem je začal podezírat, že to nikdy řešit nebudou.
- Telemachus Rhade je dobrá volba na nového člena posádky, snad to trochu oživí. Osobně by mě zajímalo, jestli to plánovali už od začátku 4. řady nebo si až v jejím průběhu uvědomili, že tam nějaká postava prostě chybí. Působí to samozřejmě méně uměle, když ho tam nepřidají hned ve 4x01 (i když konkrétně tam po návratu na Tarazed na tohle prostor byl).

3,5/5
Mirak - 30. leden 2016 00:08sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Mvek:
Celkem souhlas, zejména to umístění epizody je špatné, ale jinak bych to na náhodu neviděl. Je docela možné, že by ty lodě mohly spolu komunikovat v jakoukoliv dobu, podstatné jen bylo, co prováděli za experiment na té Andromedě.

To je problém, který Andromedu provází snad celým seriálem, vždycky jsou tam epizody, kdy mám pocit, že přicházejí v naprosto nevhodnou dobu nebo naopak nepřicházejí epizody, který by přicházet měly. Jo, s náhodností máš pravdu.


Mvek:
Více mi tu vadil spíš ten transportér. Jsem zvědav, jestli se na něj zapomene, protože hrozně narušuje stav vědy v té budoucnosti, nebo se k němu vrátí a k experimentování s ním.

S tím transportérem je to divný, na jednu stranu tam s ním myslím ještě v jedné epizodě šaškují, na stranu druhou v některých epizodách o transportéru trapně vtipkují jakoby to snad bylo na poměry Andromedy moc sci-fi...
Mvek - 29. leden 2016 20:48sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 260517:
1x08 The Banks of the Lethe
- Další a další babrání se v minulosti. Nemohli třeba ještě aspoň 5 dílů počkat? Zatímco doteď se Andromeda vyhýbala přehnaným náhodám, tak tady je prostě divné, že se obě lodě potkaly zrovna ve chvíli, kdy tam Hunt a spol. provádějí vědecký výzkum.
- Co se mi dál nelíbilo bylo, že vůbec nezmínili události z 1x06. Proč?
...


Celkem souhlas, zejména to umístění epizody je špatné, ale jinak bych to na náhodu neviděl. Je docela možné, že by ty lodě mohly spolu komunikovat v jakoukoliv dobu, podstatné jen bylo, co prováděli za experiment na té Andromedě.
Více mi tu vadil spíš ten transportér. Jsem zvědav, jestli se na něj zapomene, protože hrozně narušuje stav vědy v té budoucnosti, nebo se k němu vrátí a k experimentování s ním.
Mirak - 27. leden 2016 22:06sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
4x05 Harper/Delete
- Další průměrnej díl. Epizody v první a druhé řadě skoro vždycky nabídly nějaký zvrat, který danou epizodu oživil nebo ji učinil zajímavější. Na tohle trojka a čtyřka v podstatě kompletně sere, tudíž je to vyprávění prostě hrozně statické a neambiciózní. Opravdu málokdy mě něco překvapí. Tenhle díl je modelový případ, není to nějak extra špatné a až tak moc se tomu třeba nedá vytknout, ale je to prostě nuda.
- Myslel jsem, že podle názvu to bude aspoň Harper-centric epizoda, ale ne, místo toho je tu zase nejvíc Hunt, který hraje s nietzscheánskou bitch nějakou virtual reality videohru, která se ovládá pomocí dilda. Fun!
- Sourozenecká pútka Nietzscheánů spíš nezáživná, ale tak lepší, než ti z minulého dílu. Stejně tak "File-D" technologie celkem lame.
- Všichni tu místo Rakšasa říkají Rakšaša, domnívám se, že to je blbě.
- No, aspoň se stabilně objevuje Tri-Jemma, tohle mi třeba na trojce vadilo, chyběl mi tam nějaký recurring character Huntova nadřízeného.
- Na konci Hunt ignoruje rozkazy a nechává si File-D na Andromedě? Cože? Odkdy Hunt neposlouchá rozkazy?

2,5/5
Mirak - 27. leden 2016 19:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jako dělal jsem si prdel, ale očividně něco jako "lesbian hairstyles" existuje :)

http://gaynewsnetwork.com.au/pony/9-lesbian-hairstyles-that-have-rocked-the-world-16991.html
Mirak - 27. leden 2016 19:31sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Tím, že to tak na mě působí :)
Yakuzza - 27. leden 2016 19:28sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Telemachus Rhade: Mrkni na fotky Pink ;)
Telemachus Rhade - 27. leden 2016 19:14sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
lesbický účes a outfit
Jak se pozná lesbický účes? :-)
Mirak - 27. leden 2016 19:09sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
4x04 Double or Nothingness
- Andromedovská variace na Frame of Mind dopadla dle očekávání. Zmatený a šílený to bylo dost, ale zároveň taky hloupý a nudný. Podhoubí se spoluprácí Nietzscheánů a Collectorů mohlo být třeba zajímavé, ale je to pohřbeno pod tunou vatových scén, ve kterých se Sorbo neúspěšně pokouší hrát.
- Jinak bukanýrští Nietzscheáni byli super divní, vůbec netuším, co tím tvůrci sledovali.
- Opět nová technologie, tentokrát video-komunikátor. Je sranda, jak je tam naprosto účelově cpou v závislosti na potřebách epizody.
- Proč má Beka od 4. sezóny lesbický účes a outfit?
- Hunt se pere s Huntem! Ultimátní Sorbogasmus!

1,5/5
Lania - 26. leden 2016 08:28sipka
ZAMĚŘIT
Lania
Do seriálov som pridala Almost Human s Karlom Urbanom
Telemachus Rhade - 26. leden 2016 08:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Každopádně Pompeje byly zajímavé. 10. i 12. Doktor a společnice od 11. v jednom díle. Dobrý castingový lapsus.

Zdá se mi, že Capaldi, ač dobrý herec, má taky jenom jednu pózu. Uvidíme jak to bude vypadat v tého jeho Torchwood roli.
Telemachus Rhade - 26. leden 2016 08:14sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Rozkoukali jsme S4 Doctora a... co to sakra je? :) Kamerou i výpravou jsme zpátky v S1.
Mvek - 25. leden 2016 12:27sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Je pro mě velkým překvapením, jak se Red Dwarf změnil v 3. řadě. První díl (vše pozpátku) byl vysloveně výborný (a oceňuji české DVD, že dodali titulky i k těm pasážím pozpátku, samozřejmě též pozpátku, takže jsem je nestíhal:-), jen klíčová slova). Ale vůbec mě překvapilo, že se ta posádka tak nějak chová už uvěřitelně. Jsou to stále magoři, ale už jim dokážu uvěřit, že přes to všechno jsou schopní uřídit loď. Hlavně mi ale lezou na nervy jen výjimečně, a když jo, tak to dovedu pochopit, že to je účelné.

Ale jako byl tu a tam nějaký dobrý díl i v 2. řadě, to zas ne, že ne.
Mirak - 24. leden 2016 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
4x03 Waking the Tyrant's Device
- Po celosezónním ignoru Spirit of the Abyss se tady zatím objevil ve všech epizodách čtyřky. Jako asi bych měl být rád, že se na tu storyline komplet nevysrali, ale ta náhlá urgentnost mi prostě přijde divná.
- Takže návrat jedné z prvních Hunt bitches (2x13), předpokládal jsem, že už se neobjeví, ale bohužel. Aspoň dodrželi to, že řekli, že půjde na akademii HG. Její vysvětlení, proč nezůstane na lodi úsměvné, ale už jsem se chvíli lekl, že tam budou dvě blonďatý slepice.
- Kroton je další z řady plochých a nezajímavých bad guys, opravdu málokdy se stává, že bych si přál, aby se nějaká vedlejší postava v seriálu zdržela. Z huby mu vypadávalo jedno klišé za druhým, škoda mluvit.
- Pobavil mě Nicholas Lea aka Krycek v roli triumvira. Absolutně jsem nepochopil tu funkci triumvirské umělé inteligence, nevím, proč s ním prostě nemluvil nějak přes subprostor a museli tam cpát tuhle debilní technologii.
- Další z věcí, které tuhle průměrnou epizodu sráží dolů je nekonečná estráda trapných Sorbo-hlášek. To, že jsou skoro v každé epizodě jsem si zvykl, ale tady jich obludné množství.
- Andromeda je teď vybavena "battle blades", umírám :D
- Jako že bych oproti trojce zaznamenal nějaký masivní nárůst kvality, tak to jako fakt nee.

2/5
Mirak - 24. leden 2016 14:41sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: On ten postupný úpadek New Commonwealthu není vůbec špatný nápad, ale potřebovalo to aspoň sezónu sluníčkového nadšení, kdy si Hunt znovuzrozený Commonwealth užívá a ne, že už ve 3x02 sám začíná pičovat na jeho fungování.

Hunt se politcké moci vehementně zříká už ve 2x22, tohle mi nějak extra nevadilo, ale je naprosto na hlavu, že není minimálně šéfem celé flotily High Guard a zůstává defakto řadovým kapitánem, kterého během trojky šikanuje každý politický podržtaška, který se tam mihne.

Jinak souhlas, trojka není konzistentní vůči první dvěma řadám a jako bonuse není konzistentní ani vůči sama sobě. Výhoda je, že horší už to asi ani být nemůže :)
kapitan Pike - 24. leden 2016 14:10sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak: V principu jsi popsal to, co mi na té třetí řadě vadilo. První dvě jsou o budování Commonwealthu. Ten potom nějakým způsobem off-screen vznikne a ve třetí řadě se z něj najednou stane byrokratický a zkorumpovaný moloch (což Hunt vůbec neřeší). Taky je dost zarážející, že Hunt sice Commonwealth vybudoval, ale stále zůstává kapitánem Andromedy bez jakéhokoli přímého vlivu na chod Commonwealthu. Sice je pak zmíněno, že špatný vývoj mimo jiné souvisí s tím, že Hunt jakoukoli pozici odmítl, ale to je jako vysvětlení dost slabé a navíc to z Hunta dělá sraba a vola.

Podle mě některé episody o Commonwealthu, třeba The Torment, the Release ze čtvrté episody, samostatně celkem fungují a pokud si k nim člověk domyslí podhoubí, tak si je celkem užije. Ale jako celek to prostě smysl nedává.

Když jsem na trojku kdysi koukal, tak jsem měl pocit, že to je nějaký jiný seriál. Trojka bohužel nefunguje ani sama o sobě, protože většina stand-alone episod je skutečně tristní. Popravdě mě to ale celkem nutilo dívat se dál, protože jsem si říkal, že tak strašné to přece nemůže být pořád :-)
Mirak - 24. leden 2016 13:17sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Ajo, v Harper 2.0
Telemachus Rhade - 24. leden 2016 10:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Sběratelé jsou všichni knihovníci Společenství, čili jím defacto byl i Bláznivý Perseiďan a další. Určitě tam byl někde nějaký jako vedlejší epizodní postava.
Mirak - 24. leden 2016 10:40sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
4x01 Answers Given to Questions Never Asked
- Ty vole to bylo tak strašně zmatený. Jako velice rozporuplná epizoda, chvílema tam byly skoro záblesky do 3x01, některý situace ale zase byly dost dobrý.
- Je dobře, že hned navázali na konec 3x22. Mám teda dost problém s tím, že jak se v 3x02 chovali, že Commonwealth už je hrozně established, tak v 3x22 ho rozmrdali během jedné epizody. Celkově dostává Commonwealth story-arc občas dost na frak. Ale opětovná snaha o jeho další obnovu s návratem na Tarazed možná bude seriálu sedět přeci jen víc. Nemají to po 4x01 rozehrané vůbec špatně.
- Počáteční rozčarovanost posádky a touha hodit flintu do žita asi dávala smysl, je dobré když občas připomenou jejich velice nehighguardovské začátky, nejsou to přece Makisté :)
- Ok, líbí se mi, že jednotlivé flotily proti sobě poštval Spirit of the Abyss (nebo jeho agent), ale proč zas proboha všichni věří, že to udělal Hunt? Jaký by k tomu měl důvod? Triumvirka dobře vypatlaná.
- Paroo byl hrozná postava, chápu, že ho mučil a nějakým způsobem ke zradě přesvědčil Spirit of the Abyss (btw. ve trojce ho prakticky komplet zazdili), ale bylo utrpení tu postavu sledovat. Jeho létání a vizáž zlého černokněžníka, škoda mluvit. Navíc zaznělo, že je to nějaký Collector a Hunt poznamená, že už jednoho z nich potkali. Buďto mám výpadek nebo nevím, ale může mě někdo nakopnout, v jaké epizodě k tomu došlo (pokud vůbec)?
- Jeden z lepších momentů byl, když se vraceli na místo bitvy a našli i nějaké přeživší lodě High Guard, přišlo mi v minulém dílu nereálný, že by všechny byly zničený. Zajímalo by mě, jak do toho zapadá Tyrův opuštěný slipfighter, když jsme jasně viděli, že slipstreamem odlítá pryč. Možná se taky vrátil zpátky, ale netuším proč.
- Nové hudební motivy do Andromedy vůbec nezapadají.
- Prohození Woolveta a Bertramové v titulcích je celkem weird move.

3/5

4x02 Pieces of Eight
- Tak nějak jsem doufal, že by mohli hned navázat tam, kde skončili. To se teda spíš nestalo.
- Jako ano, byla tam triumvirka z předchozí epizody, řešila se oprava flotily Commonwealthu a objevil se tam Spirit of the Abyss.
- Jinak to ale byl klasický stand-alone díl a to ne příliš dobrý. Opět mi to přípominalo kombinaci některých epizod, "věštkyně" a její proroctví mi nepřišli moc zajímaví a to samé platí o Citizen Eight

2/5
Mirak - 23. leden 2016 23:17sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
3x22 Shadows Cast By a Final Salute
- Doposud asi nejlepší season finale (pravda, předchozí dvě až tak dobré nebyly). Tyrova zrada samozřejmě očekávaná a ono už i bylo na čase. Měl jsem obavy, ale čistě s Tyrovou zradou se poprali víc než dobře.
- Tyrův story-arc, jehož semínka jsou defakto zaseta už v 1x05 a 1x13 je asi to nejlepší, co zatím v Andromedě bylo. Na rozdíl od zbytku toho, co Andromeda nabídla, to zůstává překvapivě konzistentní po celé 3 sezóny. Málokdy jsem měl pocit, že by tam něco nesedělo nebo že by to nepůsobilo v rámci možností uvěřitelně. Možná to chtělo ještě malinko vyšperkovat v některých dlohých úsecích, kdy Tyrova zápletka stagnuje (např. rozdělit Tyrovy segmenty z 3x16-3x21 do celé sezóny), ale nestěžuju si. Už jsem se i trochu lekl, že si to Tyr nějak rozmyslí a nakonec na Andromedě zůstane, což se naštěstí nestalo.
- Bylo fajn, jak tam velice nenásilným způsobem vpašovali finální (možná tvůrci sami nevěděli, co bude s Tyrem v dalších sezónách?) rozhovor s každým členem posádky (dokonce i návrat Trancina magického bonsaje z 3x12). Na poměry Andromedy to bylo příjemně sentimentální, na můj vkus tak akorát. Dokonce to bylo i téměř prosto nějakých klišé. Varianta hořkosladké zrady byla podle mě dobrá volba, protože až moc často ukazovali, že mu na jednotlivých členech Andromedy záleží, tudíž čistá dýka do zad by asi působila až moc nevěrohodně nebo by si s tím aspoň museli hodně vyhrát.
- Beka a její sobecké lpění na Maru i v momentě, kdy jde celej vesmír do prdele je celkem dementní. Ano, chápu, že tam vyrůstala bla bla bla, ale je to otravný. Nietzscheáni plení Xinti, ale ne pojďme radši zachraňovat Maru.
- Takže Andromediny systémy monitorovaly jak se Tyr hrabe v slipstreamovém jádru? Proč na to neupozornila posádku?
- Domovská planeta Kodiaků obíhá Enga's Redoubt - domovskou planetu Drago-Kazov? Wot!? To tam někdy zaznělo?
- Takže všechny smečky přidružené ke Commonwealthu ho zradili. Co na to Sabra-Jaguar? Bolivar? Elsbett? Nic?
- Nepřijde mi pravděpodobné, že by se Kalderani, Ogami, Nightsideři a Bokor (zombíci z 2x15, kdo by se s nimi spojoval!?) takovým způsobem dohodli na spolupráci mezi sebou a pak k tomu ještě s Drago-Kazov. Tady to celkem chtělo nějaké podhoubí. Je prostě neuvěřitelný, že by to rozvědka Commonwealthu aspoň částečně neodhalila. Možná ale Andromedě křivdím a třeba to ještě ve 4. řadě dovysvětlí.
- Největším problémem téhle epizody je pro mě zničení flotily Commonwealthu (Respektive ten způsob. A ještě tam zkoušeli tvrdit, že celá flotila je zničená, jakože "celého" Commonwealthu). Co to bylo? Jak mohlo v každém záběru pár stíhačů rozmrdat celou loď? Proč na Andromedu skoro nikdo neútočil? Bylo to strašně divný a v těch vesmírných bitvách v Andromedě se po pravdě málokdy orientuju, přijde mi, že všichni vypadaj tak nějak podobně.
- Co mě teda ještě štve je, že se fakt absolutně vysrali na události z 3x18. Nejen, že GPSku vůbec neřešili v souvislosti s Tyrovou zradou, oni ji neřešili ani v rámci Andromedy. Ve finále měla aspoň věta zaznít (nebo to mohlo být využito na konci, kdy Tyr unikal ve slipfighteru).

4,5/5

Season 3
Už nějak nemám chuť se v tom dál patlat, takže se jen omezím na to, že tohle byl v rámci sci-fi seriálů dost možná největší kvalitativní propad, jaký jsem kdy viděl. Se sentimentem TR, že od 3x08 se to zlepší nemůžu souhlasit. Tedy ano, z totálního dna to přejde do průměru až podprůměru (krom výtečné 3x10), ale takhle si já zlepšení nepředstavuju. Trochu rozumně zvedat se to IMHO začne až od 3x15 (teda pokud budu předstírat, že 3x17 neexistuje).

Nejnovější   Novější 1330 - 1349 / 4692Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o