Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum FANBASE WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4503

Blížící se události:

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 845 - 864 / 4503Starší   Nejstarší

Mirak - 06. leden 2017 20:52sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Přidán Rick and Morty. Takový mix drsnější Futuramy a Návratu do budoucnosti. První řada celkem pecka.
Marshall - 01. leden 2017 22:31sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mirak, Avip: HEAVY spoiler
*No já, myslím (nic jsem o tom nečetl), že podstatný byl ten papírek co naznačoval, že těch "parků" je víc. A tím pádem, když budou chtít, tak klidně tohle všechno můžou na sezonu odstrčit a věnovat se něčemu jinému.*


Mirak - 01. leden 2017 21:32sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
AVip: *Osobně mě nejvíc překvapilo, že už ve finále první řady seriál v podstatě rozbouchl status quo celého parku. Možností kam se odtud vydat je nepřeberné množství.

A že bude Anthony Hopkins Seanem Beanem první řady mě napadlo někdy v pilotu, ale pak jsem na nic takového po zbytek jedničky prostě vůbec nemyslel, ale to je možná moje chyba, protože na jak dlouho by se Hopkins a ještě v jeho věku reálně upsal, že? Nevěřím, že by se Westworld snížil k tomu, že by ukázal pouze smrt Fordova androida. Doufám :)
*
AVip - 01. leden 2017 21:14sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Mirak: Souhlasím. Westworld začíná trošku "nešťastně" v tom smyslu, že divák po první episodě - nebo i dvou - snadno podlehne dojmu, že to bude další generický krvák, kde na konci bude opět řešení ve stylu "god did it"...

Není tomu tak.
Naopak, lze se domnívat, že z první sezóny Westworldu (a možná i z těch dalších) se časem stane téměř "učebnicový materiál" na téma, jak plánovat seriál.

S každou další episodou to šlo nahoru a byla doslova radost sledovat, že u tohoto seriálu má smysl spekulovat o tom, kdo je kdo a co je co.
Marshall - 01. leden 2017 19:01sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
Mirak: Souhlasím, v posledních (hodně) letech jsem neviděl lepší seriál.
Mirak - 01. leden 2017 18:16sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Westworld season 1 (spoiler-free)
- Líbilo se mi, že pilot nefungoval jako klasický pilot, kde se vysvětluje jak všechno funguje, proč to tak funguje a jaká jsou pravidla a vydalo se to
spíše pocitovou cestou, kdy je divák prostě vržen do víru událostí tak, že sleduje relativně běžný den v parku z pohledu zaměstnanců parku a samotných androidů.
- Vysvětlovací roli na sebe bere až druhá epizoda, kdy park vidíme spíše z pohledu jednoho z návštěvníků, který do parku zavítá poprvé a je tedy jeho ústy kladena spousta otázek, nad kterými pravděpodobně dumal už sám divák při pilotu. Tahle epizoda tu musela být, ale první díl zahalený pod rouškou tajemna na mě zapůsobil mnohem víc.
- Celkově mě těší, že těch dějových linií je tu hodně, divák tak nějak podvědomě tuší, že by spolu zřejmě mohly všechny souviset, ale naštěstí fungují velmi dobře i nezávisle na sobě. Navíc se ty linie i pěkně různí, máme tu podezření na obyčejnou průmysylovou špionáž, Fordův (tvůrce celého parku) tajemný nový projekt, "muže v černém", který se snaží najít jakési "bludiště", androidky Dolores a Maeve, které si každá svým způsobem začínají uvědomovat vlastní existenci, nebo neustále zmiňovaný Arnold - Fordův bývalý partner, který údajně v parku před 30 lety zemřel.
- Pro mě důležitý faktor mystery tam je a je skvěle zpracovaný. Určitě to má LOSTovský/Twinpeaksovský vibe, ale zároveň je super, že to nenásleduje LOSTovskou šablonu a není to pouze o generování co největšího počtu záhad. Ano, je jich tam hned několik, ale v žádném případě ve mně nevzbuzovaly pocit, že tam jsou jen proto, aby tam byly, ale že mají svůj smysl a své místo v mytologii seriálu. Nutno dodat, že většina otázek se v průběhu první sezóny vysvětlila. Ne všechny vyloženě explicitně, ale i to považuju za klad. Anyway, tohle je přesně seriál, který si bude žádat před 2. řadou rewatch, protože divák ke konci získá úplně jinou perspektivu.
- Zvraty tam jsou, ale zase, během sledování jsem neměl pocit, že by seriál stál jen na nich (byť tak jako u všech obdobných seriálů prostě jsou důležitou součástí). Něco málo jsem odhadl, většinu ne.
- Musím se taky Westworldu jednoznačně zastat co se násilí týče a kritiky, která tradičně proběhla i tady na SN. Ano, v pilotu je jeden ustřelenej ksicht a to je asi tak to nejhorší, co v celé první řadě uvidíte. Zbytek vyobrazeného násilí se ve valné většině nevymyká současné produkci na celostátních televizích. Střílí se tam a je to drsné? Ano, ale tak odehrává se to holt v zábavním parku stylizovaném do neromanitcké formy divokého západu. Hejt na násilí v GoT částečně chápu a částečně s ním souhlasím (naprostá většina změn oproti knížcce je na škodu a nedává kolikrát ani smysl), ale tohle už mi přijde tak nějak kritika HBO ve stylu "I'm proving my point here!" za každou cenu.
- Musím taky pochválit celkovou atmosféru. Nemyslím teď jen přírodu v parku, ale taky fakt, že Westworld vůbec neukazuje okolní svět. Vidíme pouze prostory parku a pak samotné zázemí parku. Nevíme jak přesně to vypadá venku, jaký je rok a ono to ani není podstatné, ale jak říká "muž v černém": "The world out there, the one you'll never see, was one of plenty. A fat, soft teat people cling to their entire life. Every need taken care of... except one... Purpose, meaning. So they come here."
- Myslím, že o hereckém obsazení toho bylo napsáno spousta a ono není co vytknout. Robert Ford (Hopkins) a "muž v černém" (Ed Harris) jsou oba přirozeně skvělí. Během prvních 2-3 dílů jsem si i říkal, že Westworld by se imho obešel i bez těchto velkých jmen, ale Hopkins tam má později skvěle napsané scény a jsem rád, že tam je. Nevím, jestli někdo v 66 letech dokáže vypadat jako drsný pistolník víc, než Ed Harris :) Byl jsem překvapený do jaké role ho obsadili, ale funguje to náramně.
- Zbytek castu se ale rozhodně nenechává zahanbit Evan Rachel Wood roli Dolores je úžasná, stejně jako Thandie Newton v roli Maeve.
- Učarovala mi i hudba. Úvodní znělka patří k nejhezčím, které jsem v posledních letech slyšel, ale skvělá hudba provází v podstatě celý seriál.
- Jinak připomíná to trošku Dollhouse, ještě mnohem blíž to má k Humans, ale přestože jsem obojí viděl ve 2016, tak rozhodně nemám pocit nějakého deja vu. Ono co si budeme povídat, to téma není nějak supr originální, ale myslím, že ve zpracování uspěly všechny tři seriály a každý úplně jiným způsobem.
- K finále toho moc psát nechci, protože asi všechno co bych napsal, by byl částečný spoiler, ale mělo to úplně všechno, co by podle mě season finále mělo mít a ještě mnohem víc.

90%
Mirak - 19. prosinec 2016 20:44sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Humans season 2

Opravdu vynikající. Klasické asimovovské téma, které je tu mistrně zpracované. Herecky přesné, velmi dobře napsané a ten vizuál - velice uvěřitelně a přirozeně vyobrazená blízká budoucnost. William Hurt a stále dobře vypadající Carrie-Ann Moss jsou bonus :) Moc doufám, že bude trojka.
kapitan Pike - 19. prosinec 2016 11:10sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade: Bohužel moje angličtina není tak dobrá, abych to mohl sledovat na pozadí. Ale těch pár episod už nějak dotlačím.
Telemachus Rhade - 19. prosinec 2016 10:24sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
kapitan Pike:
Má vlastně cenu ještě koukat dál?

Relativně a na pozadí ano. Ale z těch tří aktuálních SF od SyFylisů je nejslabší.
kapitan Pike - 19. prosinec 2016 09:09sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Dark Matter - 2x08
- *Zápletky a paralelními realitami mě už nějakých 10 let fakt nebaví a nechápu, proč měli autoři touhu nacpat to i sem.
- Navíc i provedení bylo odfláknuté.
*
- Má vlastně cenu ještě koukat dál?
Mirak - 14. prosinec 2016 11:24sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Netuším, mě to koncepčně moc nebere. Film z 1998 je fajn když je ti 12 let a jses na tom v kině s tatem, dneska už bych se na to nepodival.
Telemachus Rhade - 13. prosinec 2016 23:21sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak:
Lost in Space

A chtějí z toho udělat temné drama plné šokantních twistů, sexu a bezbřehé brutality, nebo to má být věrné předloze? Já jsem docela fanda pojetí (ne úplně zpracování) verze 1998, tak mě to zajímá.
Mirak - 13. prosinec 2016 23:00sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Btw. nejsem si jistej, jestli to tu už nezaznělo, ale Netflix objednal remake Lost in Space s plánovanou premiérou na 2018.
Marshall - 03. prosinec 2016 12:32sipka
ZAMĚŘIT
Marshall
The Expanse sezona 2 posunuta na 2.1.2017.
Lt.Shark - 03. prosinec 2016 11:27sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Yakuzza:
resit v tomhle pripade nejake realie nebo fyziku, zabery na polskou a ceskou lod, kompetentnost postav, ..., to tady opravdu nema smysl a je to jedina nadsazka, kterou jeste dokazu vzhledem k zanru relativne pochopit.


přesně... proč tady řešíte jak vypadala vlaječka/trikolóra na ramenou overali, vzhled polský rakety, když česká je předělaná tramvaj... vždyť o to tu vůbec nejde...

já sem u toho úplně vypnul a náhodou sem se docela bavil... :-)
je fakt, že dost věcí bylo trapnejch, nebo přestřelenejch, ale co už... :-)
po prvních dvou dílech, kdy sem ještě nevěděl jak mám na to pohlížet, sem ve zbylejch třech nepřemýšlel a jak říkám, celkem sem se bavil :-)
Damar - 29. listopad 2016 14:23sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Yakuzza: Pri tejto scéne som bol predpojatý, nemám rád Labudu mladšieho (na rozdiel od jeho otca).
Yakuzza - 29. listopad 2016 09:11sipka
ZAMĚŘIT
Yakuzza
Musim ale rict, ze jsem se bavil u te hadky Karla (tusim) s onim Slovakem, kdyz byli z kapsle ve spojeni s Bratislavou. To se docela povedlo.
Damar - 29. listopad 2016 08:13sipka
ZAMĚŘIT
Damar
Pozemstan: Nemal som vôbec problém s narážkami na Slovákov, v podstate si si nich seriál strieľa rovnako okato ako z Čechov a Poliakov, len mi to už neprišlo vtipné ako celok.
AVip - 28. listopad 2016 07:00sipka
ZAMĚŘIT
AVip
Kosmo potřebuje střižnu a dlouhé nůžky k nápravě činnosti neschopného režiséra a pěkných pár postsynchronů k nápravě činnosti neschopného scénáristy.
Pak to možná bude mít i nějakou trvalejší hovnotu, eh, hodnotu.
Ale do té doby to bude jen ekrémně, eh, pardon, extrémně časová záležitost, která už za nějakých 5 - 10 let nikomu nic neřekne.
Pozemstan - 28. listopad 2016 00:52sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Tak jsem konečně zhlédl i poslední díl Kosma. V podstatě to pokračovalo v poněkud nekorektním humoru možná až "za hranou", místy za hranicí mého vkusu, ale vyloženě špatné to myslím nebylo a v rámci možností jsem se (s trochu vypnutým mozkem) i pobavil.

Yakuzza 276212, AVip 276129: Neřekl bych, že se seriál od kosmonautiky posunul k politice. Jako politická satira to bylo pojato i prezentováno od začátku - už první díl je narážkou na tunelování dotací...

Kontinuita myslím více-méně dodržena byla (možná až např. na ne/inteligenci Adély). Ke konci se dokonce objeví několik narážek na předchozí díly, když *je např. vidět, že Hrabišovo rozhodnutí o výměně kapitánky s velkými ňadry za Miss Kurník, aby si lidé nemysleli, že po jeho kuřatech rostou prsa, bylo motivováno snahou zamaskovat skutečnost. Ke konci se také zřejmě jako šéf projektu České moře objeví onen podvodný bývalý šéf vesmírného programu...*

O tom, jak dopadli Slováci, je myslím po prozrazení cíle jejich lodi a vývoji děje řečeno dost. S Poláky je to horší a je fakt, že po scéně za závěrečnými titulky čtvrtého dílu jsem čekal, že ještě něco ukážou a vzhledem ke *zdržení české lodi* se mohli dostat opět "do hry". Scény po titulcích ale zjevně tento seriál využíval, aniž by je ve skutečnosti znovu použil. Ta s Poláky ve čtvrtém díle vlastně naznačila jejich osud (přinejmenším pořadí v závodě s Čechy) docela jasně. byť tedy, jak jsem psal minule, samotná existence této scény je poněkud v rozporu s předchozím dějem (ale tak Poláci asi moc nesledují české vysílání, takže jim přímý přenos mohl uniknout a je to prostě humorná nadsázka)...

Damar: Chápu, že s tím můžeš mít ještě větší problém než ostatní ze zdejšího osazenstva... Opravdu to místy bylo hodně za hranou... Nevím, jak bychom vnímali třeba rakouskou satiru odehrávající se v Mauthausenu a ještě svým způsobem útočící na Čechy...

Nejnovější   Novější 845 - 864 / 4503Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o