Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

2) Ostatní filmy a seriály => Ostatní SF seriály

Spravuje: Telemachus Rhade
Počet příspěvků: 4727

Blížící se události:
Altered Carbon S2 - 27. 2.
Westworld S3 - 15. 3.

Památné citáty
"Copak budu dělat o volném víkendu. Už vím, podívám se znova na Torchwood." - Nikdo, nikdy
"Třetí řada Andromedy je má nejoblíbenější." - Nikdo, nikdy

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 267 - 286 / 4727Starší   Nejstarší

Mvek - 23. srpen 2018 21:00sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 261548:

3x16 Point of the Spear
- Ale jo, tahle epizoda docela příjemně překvapila, protože z počátku to vypadalo na další generickou třeťosezónní břečku. Jako jedna z mála epizod téhle řady opouští takovéto přehnaně zjednodušené vyprávění a rozehrává děj hned v několika vrstvách.
- To, co vypadalo jako další nudná šarvátka mezi Andromedou a random nepřítelem se vyvinulo v epičtější střet. Konečně byla poprvé od druhé sezóny nějak rozumně využita flotila High Guard a nebylo to tak, že Andromeda v klídečku všechno zmákne.
- Pyriané byli ve 2x04 zajímavý nehumanoidní druh. Tady už jsem se lekl, že se rozhodli, že je musí zastupovat lidský ksicht, takže jim změnili vzhled a stupidně to okecali. Naštěstí to byl zástupce Tranceina druhu. Zajímavé.
- Pěkné interakce mezi Tyrem a Trance. Trance je tu mimochodem mnohem zajímavější, než v její cíleně centrické epizodě 3x12. U Tyra pro změnu zaujme doručení těch semínek. Kdo a proč mu to poslal. Říkal jsem si, jestli mu to prostě nevěnovala Trance, ale žádný náznak jsem nezaznamenal.
- Je fajn, že tu zazní zmínka o Wrath of Achilles (poprvé od 3x07), pak teda i to, že Thanové nejsou členy Commonwealthu, což mě překvapilo. IMHO bylo minimálně ve dvou epizodách naznačeno, že mají ke členství nakročeno (1x05 a 2x03), zároveň to ale působilo, že by mohli by se mohli dělit na jednotlivé frakce (roje?) podobně jako Nietzscheáni (viz 2x03).
- Hunt je teď komodor a Beka kapitán. Offscreen? Makes sense... not.
- Jestli bylo něco naprosto strašný, tak to, jak Beka během epizody jakože drsně šikanuje posádku, ach bože, to je kráva. Ta její interakce s piloty je strašný, strašný klišé. Je to btw. poprvé, co někdo z "vedlejší" posádky promluví.Hm, je fakt, že ta Beka nesedí, jinak jsem si myslel, že Hunt je prostě komodor, když převezme velení flotily. Něco jako se kapitánem nazývá třeba i někdo, kdo prostě převezme dlouhodobě velení lodi, ačkoliv neměl hodnost kapitána. Ale možná to tak fakt bylo a Beka byla kapitán prostě jen pro to velení letce... Ale mohli udělat názvosloví hodností s větším pořádkem...

A ad druhhý zvárazněný bod - však taky za promluvení se trestá smrtí (teda jeden ze dvou hříšníků):-).
Mirak - 23. srpen 2018 12:30sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak Wolfe byl v podstatě creator, i přesto, že nápad byl Roddenberryho.
Mvek - 22. srpen 2018 17:57sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Ale Wolfe je stále v titulcích i v třetí. Takže tam asi bylo více zákulisních dějů (jako třeba vyrovnání v podobě peněz za něco, co nedělal?)
Mirak - 22. srpen 2018 17:47sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Wolfe odešel až po konci dvojky, ale o tom, že Sorbinátor za totální změnu koncepce mocně loboval nemám nejmenší pochybnosti.

Od třetí řady mohli seriál přejmenovat na Sorbomeda.
Seven - 22. srpen 2018 17:39sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Nebylo to tak, že se v dvojce Sorbo pohadal se showrunnerem, v půlce dvojky byl odejit a nasledovala "Andromeda dle Sorba", jehož svetonazory jsou poněkud pochybné a Hercules byla ještě jeho intelektuální role?
Mvek - 21. srpen 2018 19:56sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Hm, mně teda nějak vlastně vypadla ta role Tarazedu. Měl jsem dojem, že díky tomu, že očernili tu konkurentku Telemacha, která byla pro Společenství, tak Tarazed zůstal separovaný úplně.
Mirak - 21. srpen 2018 14:40sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Z toho co si pamatuju tak vůbec. Během dvojky mi to přišlo porad jako vesměs pozitivní vývoj včetně začátku finále. Ve třetí řadě už je to strašně temnej deep state a ten super rychlej přerod nedává žádným způsobem smysl.
Telemachus Rhade - 21. srpen 2018 14:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Mně vždycky přišlo, že k tomu nějak došel během S2, a že 2x22 je spíš taková juchanda pro politiky. To, že mezi 2x22 a 3x01 všichni velvyslanci a vedlejší postavy zmizí neznámo kam, mě vždycky sralo mnohem víc :)
Mirak - 21. srpen 2018 14:24sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Telemachus Rhade: Vypadají tak :)

Zfašizovalo se za 2 epizody, to zas moc nemusím já :)
Telemachus Rhade - 21. srpen 2018 14:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Mirak: Kde jsi vzal, že jsou to sexboti?

- V epizodě se mluví o nových členech posádky, ale jinak v epizodě nejsou. Only in Andromeda
And lots and lots and lots of TNG ;)

Mluví se o velitelství Commonwealthu. Kdo mu velí? Kde sídlí? Proč se seriál, kterej byl postavenej na obnovení Commonwealthu najednou ke Commonwealthu chová jako nutnému zlu?
Velí mu Triumvirát ustanovený a řízený z Tarazedu, viz 2x08. A za 300 let se tahle izolacionistická verze Společenství trochu zfašizovala, no, tak je Dylan moc nemusí.
Mirak - 21. srpen 2018 12:29sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
kapitan Pike: Image and video hosting by TinyPic


Ano, u různých epizod trojky jsem psal následující:
- V epizodě se mluví o nových členech posádky, ale jinak v epizodě nejsou. Only in Andromeda
- I v téhle epizodě je chování Commonwealthu dost pochybný. Proč Hunt nebyl o celé věci informovanej. Mluví se o velitelství Commonwealthu. Kdo mu velí? Kde sídlí? Proč se seriál, kterej byl postavenej na obnovení Commonwealthu najednou ke Commonwealthu chová jako nutnému zlu?
- V návaznosti (nejen) na výše zmíněné to na mě pořád strašně působí, že mezi 3x01 a 3x02 uběhl tak 1-2 roky. Političky-dvojčata mluví o misích Commonwealthu (krom toho se tu Commonwealth opět zachová pokrytecky)
kapitan Pike - 21. srpen 2018 10:13sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak:
sexboti

Ty si nepamatuji.

Jinak, když o tom tak přemýšlím, tak spíše šlo o vztah Hunta a Společenství. Na konci dvojky byl Hunt jeho nadšeným budovatelem a o dvě episody později už to bylo zkorumpované zlo. S tím souvisí i ta posádka. To tam měl nějaké vojáky ze Společenství? A jaká byla jejich loajalita? Episody řešily naprosto banální témata typu hledání vázy, ale na pozadí zřejmě probíhal nějaký zásadní děj a divák mohl jen hádat, co se vlastně děje.
Mirak - 20. srpen 2018 21:25sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Tak v první řadě zase byli sexboti no :)

Ono nejhorší bylo, že v té trojce třeba posádka v jedné epizodě zcela náhodně byla a pak zas vůbec ne. V těch svých hodnoceních to zmiňuju celkem často.
kapitan Pike - 20. srpen 2018 20:56sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mirak: Tak zápletky i scénáře většiny episod jsou pitomoučké, o tom žádná, ale každá byla špatná trochu jinak. Absence jediného komparzisty na Andromedě byl konstantní prvek. Ale viděl jsem to asi před 12 lety, takže si to nějak extra dobře nepamatuji, to samozřejmě nepopírám.
Anonym: Lyta - 20. srpen 2018 13:07sipka
ZAMĚŘIT
0
Třetí řada Andromedy viz záhlaví. A mám pocit, že jsem viděla jen první dvě řady.
Mirak - 17. srpen 2018 21:57sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Nejvíc? To si to spíš už nepamatuješ :)
kapitan Pike - 17. srpen 2018 21:37sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mně na třetí řadě asi nejvíc vadilo to, že nebyli schopni zaplatit nějaký komparsisty jako členy posádky. Hlavně ve srovnání s Babylonem 5, který taky neměl moc velký rozpočet, to bylo tristní.
Mirak - 17. srpen 2018 21:16sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Po dvanácti epizodách třetí řady už je divák vděčný i za to, že se během epizody třeba neprocházejí cvičení sloni obručí :)
Telemachus Rhade - 17. srpen 2018 20:56sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak to si vubec nepamatuju :)
Mvek - 17. srpen 2018 20:43sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Mirak 261518:

3x13 The Risk-All Point


Někdy jsi tak tolerantní:-). Já tuhle epizodu označil jako velmi pitomou. Protože mi nedávalo smysl, proč štosovali moduly kolem lodi, jestli nakonec všechny členy posádky vzali na palubu a dělalo jim to problém skočit. Jednak i v nákladovém prostoru měli plno prázdných modulů, to určitě byla zátěž, jednak kdyby v těch slepených byli členové posádky, tak by asi zmínili, že ty museli obětovat při tom falešném výbuchu. Přesto předtím říkali, že kapacita 300 Maru nebude stačit.
Zrovna tak se strašně jakoby divili, že tam ti nietzscheáni přiletěli, ačkoliv tam letěli celou dobu.
A pak tam byla i podivná ta rvačka, kdy Tyr střelí toho asiata, který se s nietzscheánem pral už předtím, a nietzscheán srazí Tyra. A ještě nikdo hned nepoužije zbraně, myslel jsem, že kopí umí omračující výstřely, tak je měli zklidnit hned.
Asi by se našlo víc podivností. Takže u mě určitě podprůměr.

Nejnovější   Novější 267 - 286 / 4727Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o