Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek filmy

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 2989
(archiv fóra o filmech, které zde bylo před lety)
Uvnitř sondy v ST: The Motion Picture Khan (ST II: Khanův hněv) destrukce Enterprise v ST III ST VII: Generations

Důležité informace:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 239 - 258 / 2989Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 28. duben 2017 14:59sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Mě docela fascinuje, že při milionových rozpočtech na ty filmy nebyli schopni nechat ušít uniformy pro herce na míru. V Generations je to více vidět na filmových uniformách, jak nedávno poznamenal i TR.
Seven - 28. duben 2017 14:53sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Tak třeba by jí ta uniforma sedla, kdyby jí Berman nenutil nosit podprsenku v který měla o tři čísla větší kozy.

Jinak pro pobavení DS uniformy v Generations jsou skutečně DS/Voy uniformy - Stewart, Frakes, Spiner a Burton je měli půjčené od Brookse, Meaneyeho, McNeilla a Wanga.
kapitan Pike - 25. duben 2017 15:06sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Telemachus Rhade:
Ta mimojiné rozhodla o změně designu Trillů.

O tom mluvila na obou setkáních s fanoušky. Faktem je, že v té masce vypadala dost hrozně a tady tu změnu na úkor kontinuity docela chápu. Na druhou stranu je to hrozně schizofrenní - rozhodli se využít už známý druh z TNG, ale naprosto změnili jeho vzhled. Mohli jednoduše přijít s tím, že jde o nový druh, to by sice taky skřípalo, ale po stránce kontinuity by to bylo mnohem více košer.
Telemachus Rhade - 25. duben 2017 13:37sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Naprostý souhlas. Tady měli zůstat jen TNG uniformy; ale na druhou stranu šlo o fázi přípravy na Voyager, čili chápu Bragu, že svou úchylku na DS uniformy musel promítnout i sem a vymanit je ze šuplíku "staniční". DS9 samotný tohle pravidlo naštěstí vždycky dodržel.

který neměli vůbec vzniknout
Neměly. O jejich nasazení rozhodla až kostýmní zkouška Terry Farrell. Ta mimojiné rozhodla o změně designu Trillů. Obojí bylo relativně nepřijatelné - zkusím dohledat foto. Že ji TNG uniforma neseděla, je jasně vidět v Emissary, kde v ní přiletěla.

DS9 uniformy jsou původně kadetské, viz TNG "Allegiance".
S.S.Enterprise - 25. duben 2017 12:40sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
jediný, co je v tom filmu designově špatně jsou DS9 uniformy, který neměli vůbec vzniknout a když už vznikly, tak si je teda měli nechat jen na té stanici a necpat je na hvězdný lodě...
kapitan Pike - 24. duben 2017 14:42sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
S.S.Enterprise:
líbí se mi dokonce nepatrně víc než úvodní bitva v Prvním kontaktu

Mně se ta bitva (a Generations obecně) hrozně líbí i díky Enterprise D. Ten design je fakt geniální a až ve filmovém zpracování pořádně vynikl.
S.S.Enterprise - 24. duben 2017 14:26sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Já mám Generations moc rád do doby, než se Picard zjeví na kolotoči..., Lursa a Betor v zákulisí a pak vesmirná bitva s nimi je super... líbí se mi dokonce nepatrně víc než úvodní bitva v Prvním kontaktu nebo ST2009 a tedy vlastně víc než jakákoli jiná bitva ve filmových ST...
tz - 23. duben 2017 16:42sipka
ZAMĚŘIT
tz
Telemachus Rhade:"Soudě podle poznámek ostatních, nepatří Generations zrovna mezi odkoukávané filmy."

Já ho například viděl mnohokrát - byla to jedna z mých prvních originál VHS :-D A osobně se mi úvodní scéna s Kirkem a Ent.B snad líbí víc než zbytek filmu (o openingu s plující láhví nemluvě). Pokud jde o hudbu, tu mám taky rád a když tak o tom uvažuji, soundtrack jsem slyšel už víckrát, než třeba k TMP a TWOK. Ale pořád ne tolikrát jako k devítce.

S.S.Enterprise - 23. duben 2017 15:34sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Za mě je Generations nejlepší v originále a z dabingu z nostalgie uznávám jen ten první HCE.
leena - 23. duben 2017 09:51sipka
ZAMĚŘIT
leena
Telemachus Rhade: ta prvni veta fakt pobavila :))
Mvek - 22. duben 2017 23:39sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Film nakoukaný mám málo, ale hudbu jsem poslouchal docela často a splývalo mi to se seriálem. Není to asi vysloveně špatně, ale z toho to přirovnání.
Mvek - 22. duben 2017 23:37sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Spokojenější asi nebudeš, když ti řeknu, že většina z nich měla jít do Českého znění, co?:-)
kapitan Pike - 22. duben 2017 23:28sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Já už se v té diskusi tady trochu ztrácím. :-) Na BorgDogových komentářích něco je, ale nepřijde mi to jako jediné možné vysvětlení toho fenoménu a navíc podobným drobnohledem by se dalo shodit cokoli z Treku :-)

Pro mě je Generations nejoblíbenější Trek film. Úvahy o tom, co je film a co prodloužená episoda, mi taky připadají docela subjektivní. Souhlasím třeba s Telemachem v tom, že výprava na Zemi je velmi odbytá. Na druhou stranu procházka po trupu Enterprise je nad rámec běžné episody. On byl pokrok už v použití skafandrů, ty však byly ve Voyageru recyklovány, takže se tím ten prvek sám od sebe degradoval. Devítka má blízko ke klasické TNG episodě, ale to považuji za plus a díky tomu mám ten film rád. Nemesis není konzistentní se zbytkem TNG, ale jako samostatný sci-fi film taky neobstojí, takže z obou stran palec dolů.
Pozemstan - 22. duben 2017 22:52sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Telemachus Rhade: Tak na některé ty "překlady" se už moc (kromě zdviženého obočí) reagovat nedalo. A třeba u "Dáš si šálek čaje Earl Grey?" mi zase nebylo jasné, zda je pochvala češtiny míněna ironicky. Jasně, "šálek" je v češtině v takové otázce trochu navíc...

Silnice v poušti vypadají na daném záběru s rozmazaným pozadím i třeba jako geologické zlomy či vyschlá řečiště. Také se může klidně jednat o opuštěnou infrastrukturu něčích těžařů apod. -)
BorgDog - 22. duben 2017 22:37sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Telemachus Rhade:
Zajímavé je, že jsem nikdy nad GEN nepřemýšlel jako nad časovkou.

Podle mě je to naprosto klasická časovka, jen zabalená do jiného (poměrně pěkně originálního) obalu.
Telemachus Rhade - 22. duben 2017 22:29sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Tak, všechny mé posty svorně odignorovány, ego chcípe hlady :)

No, soudě podle poznámek ostatních, nepatří Generations zrovna mezi odkoukávané filmy. Možná odtud ty domněnky, že působí televizně. Zmíním se jenom k hudbě - McCarthy zde překonal sám sebe a stvořil nadčasové dílo, které si vždy rád poslechnu znovu. A líbí se mi to více, než melodicky docela prostý First Contact otce a syna Goldsmithových.

Zajímavé je, že jsem nikdy nad GEN nepřemýšlel jako nad časovkou.
Pozemstan - 22. duben 2017 12:18sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
Mvek: Ano, hovoří s ním o Nexu a sebe popisuje jako "echo" osoby, kterou znal. Upozorňuje ho také na přítomnost Kirka a to, že z jeho subjektivního pohledu do Nexu také právě přišel.

Tady je od času 3:30 většina jejich rozmluvy (ke konci dochází na upozornění na Kirka). Když ji Picard žádá o pomoc, říká, že se sama nemůže "vrátit", protože už venku jednou je, ale nabízí právě Kirka...
Mvek - 22. duben 2017 12:03sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Já se blbě zeptám, protože si možná taky na něco klíčového nepamatuji. Ona tam v Nexu k Picardovi Guinan promlouvá, nebo z čeho usuzujeme, že tam je její a Soranův otisk?
Pozemstan - 22. duben 2017 11:50sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
BorgDog: "Proč se Kirk nesnaží se Soranovým "stínem" v Nexu promluvit? Pokud to šlo u Guinan, muselo by to jít i u něj"

Tak Kirk zprvu asi Sorana neznal. Dostal se do Nexu "smrtí" na Enterprise B zhruba ve chvíli, kdy byla část Sorana "vytržena"... A kdy už do Nexu vstoupil Picard, byl tam i "celý" Soran. S ním mohli promluvit, ale nevím, zda by jej šlo nějak přesvědčit, ať se (jeho část) vrátí zpět, že stejně částí v Nexu zůstane... Možná by to dopadlo tak, že by museli mimo Nexus v útrpné touze po něm dožívat hned dva Soranové (Picardův případ ale ukazuje, že by asi byl jen jeden)... Rozmluva se Soranem by naopak mohla zhatit plány na zvrácení historie, protože by pak, byť asi jeden Soran, mohl být na zásah Kirka připraven (i když by možná mohli spoléhat na to, že Soran z Nexu dobrovolně nikdy neodejde - pak by ale byla rozmluva s ním zbytečná)...

Ale ano, je otázkou, nakolik mohl sám Soran v Nexu monitorovat příchod dalších a případné aktivity proti němu. Guinan se už s Picardem setkala v 19. století, takže mohla být na jeho výskyt v Nexu citlivější, i když věděla i o Kirkovi... Ale Soran v Nexu, ať už "ozvěna" nebo i jeho "celé já", mohl být třeba v takovém "drogovém" opojení, že nevnímal nic jiného...
Pozemstan - 22. duben 2017 11:21sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
BorgDog: "šoková vlna ze zničené hvězdy pak tedy všechny z Enterprise včetně Guinan prostě zabila"

Ano, asi to tak bude. Už jsem to nějaký čas neviděl a nepamatuji si přesnou posloupnost děje. Ale vlastně si matně vybavuji scénu se zničením talířové sekce s lidmi na povrchu...

Nejnovější   Novější 239 - 258 / 2989Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o