Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek filmy

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 3129
(archiv fóra o filmech, které zde bylo před lety)


Důležité informace:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 338 - 357 / 3129Starší   Nejstarší

Mvek - 08. srpen 2017 23:37sipka
ZAMĚŘIT
Mvek
Telemachus Rhade: Volil bys dabing, kde Soukup dabuje Rikera? Pokud vím, to je ta verze na S.E. First Contactu. Ale na druhou stranu já mám zmetka, který sice podle obalu má mít češtinu, ale neobsahuje ji vůbec, ani titulky:-).
Mirak - 08. srpen 2017 23:35sipka
ZAMĚŘIT
Mirak
Jsem žil v tom, že FC snad ani nemá žádné director's cuty, protože z něj nikdy žádné scény nebyly vystřižené. I Frakes se tím chlubil.
Telemachus Rhade - 08. srpen 2017 23:35sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Jako co do kvality obrazu, nebo overall provedení? Přirozeně bych ji obdaroval tou dvoudiskovou, byť přepis filmu (dtto pro titulky) je jeden a tuten, takže z tohoto hlediska je to jedno. Z dvoudiskových vydání pak existují dvě, ale liší jen v přítomnosti HCE dabingu. A vzhledem k tomu, že ten dabing má lepší překlad, než titulky, volil bych tu verzi s dabingem.

Dabing se nachází i na jednodiskové verzi.
BorgDog - 08. srpen 2017 23:32sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Dotaz na přítomné znalce. Rád bych daroval známé jen mírně znalé Star Treku DVD "First Contact." Co jsem se díval, je jich několik. Která verze je kvalitativně nejlepší?
Seven - 03. červenec 2017 09:56sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Tak Spock byl dle definice "vulkánštější než Vulkánci", právě kvůli své lidské polovičce potlačoval emoce ještě více, než je u Vulkánců bežné, aby "kompenzoval" svůj původ.
Zephram - 03. červenec 2017 03:30sipka
ZAMĚŘIT
Zephram
Tak mezi Vulkánci budou jistě individuální rozdíly. Dané jednak genetikou, jednak (rannou) výchovou a jednak výcvikem a zkušenostmi. Plus s tím ještě mohou notně zahýbat výrazné jednotlivé životní události.
Pozemstan - 03. červenec 2017 00:07sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise: Kolinahr chápu jako obřad, který absolvují jen někteří vulkánci, možná jen ti, kteří se rozhodli jít spíše "duchovní cestou" (jako Spock po opuštění Flotily). Těžko říci, nakolik je ale skutečně pravdou, že se tím vulkánec zcela zbaví emocí. Spíše se naučí emoce vulkánským způsobem co nejlépe maskovat. Ale jinak vulkánci (kromě "rebelů" typu Syboka) emoce zjevně moc neprojevují ani bez kolinahru - ten asi jen zdokonalí jejich dosavadní schopnosti či výcvik. Spock přece v TOS sloužil na Enterprise léta před pokusem o kolinahr a poté, co jej v TMP odmítl, pokračoval bez něj i později v ST II, přičemž oproti "extrému" po ST III tedy emoce občas mírně projevil a chápal, ale v podstatě ani jako poloviční člověk z vulkánského standardu moc nevybočoval. Lze samozřejmě spekulovat, nakolik bylo sebeobětování se upřednostněním logiky, nebo paradoxně projevem emocí, lidského hrdinství, které "kolektivistickou" logikou jen maskoval.

Rituálem byla Spockovi "mysl vrácena vulkánským způsobem", prošla tělem velekněžky, čímž se zřejmě vysvětluje automaticky vulkánské "zformátování" mozku (možná naopak přiblížení kolinahru), i když i to časem (řekl bych, že tak ke konci ST V) překonal.

Na druhou stranu ani "čistokrevní" vulkánci jako Sarek (např. při ohrožení Spocka, nemyslím problémy spojené s věkem v TNG), Tuvok, Soval, T'Pol, Valeris, (u Saavik se hovoří o romulanských předcích), nebo kapitán, rival Siska, v DS9 soupeřící se svou posádkou v baseballu s osazenstvem stanice, oproti Spockovi o moc chladněji nepůsobili (a nelze to vysvětlit jen pokřiveným učením v době ENT). Přesto, byť možná někteří z nich neabsolvovali kolinahr, byly u všech patrné jasné rozdíly v projevu emocí oproti Sybokovi či romulanům a lidem...
S.S.Enterprise - 02. červenec 2017 19:35sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Tak mě napadlo: Má vubec nějakou logiku, že Spock po Katra ritualu ztratil veškeré emoce? Nemělo by to být naopak a ztrati spíš veškeré sebeovlávání? Podle TMP Vulkanci emoce maji a silne je potlaci az po Kolinahru, ne?
kapitan Pike - 07. červen 2017 12:43sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Skutečný výstup v Kirkově stylu: Jedna chyba by znamenala smrt. Američan Honnold vylezl El Capitana bez lana
Telemachus Rhade - 16. květen 2017 23:12sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
S.S.Enterprise: Nebula-9 je fiktivní show stvořená pro seriál Castle, konkrétně pro epizodu 5x06 "The Final Frontier".
S.S.Enterprise - 16. květen 2017 23:07sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Lt.Shark:
Však já se taky podívám, teď hodnotím na základě toho, co sem viděl, tj. trailer.
S.S.Enterprise - 16. květen 2017 23:06sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Telemachus Rhade:
Nebula-9 ... a na CSFD to nekde je?
Lt.Shark - 16. květen 2017 20:23sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
Ale tak to já se na to kouknu a pak uvidím jestli budu pokračovat... posádka, vesmírná loď to mám prostě rád, takže i kdyby šlo o nějakou jakože parodii, tak pokud to bude vtipné, urážet mě to nebude.
Seven - 16. květen 2017 18:43sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Seth Green mi jeste obcas prijde vtipny.
Telemachus Rhade - 16. květen 2017 17:47sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Už jsem si vzpomněl, co mi to připomíná: Nebula-9

Po dvou minutách traileru nebudu hodnotit overall kvalitu seriálu, ale minimálně je to přínosné v těchto oblastech:
1) Buzz. Ten pomůže vždycky.
2) Je to seriál s lodičkou ve vesmíru.
3) Technická úroveň, která dokazuje, že to prostě jde. Není potřeba pouštět ven videa v kvalitě výletu Discovery z asteroidu.
4) Trekoví režiséři mají konečně práci :)
5) Seth MacFarlane je ještě ta lepší volba - dokáže k sobě natáhnout zajímavé lidi a jeho humor kolísá, že z něj občas vypadne i něco dobrého. (viz Doc Brown v Million Ways How to Die in the West) Taky to ještě mohl být Seth Green, nebo hůř, Seth Rogen.
S.S.Enterprise - 16. květen 2017 17:02sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
no minimálně to nastavilo tu grafickou laťku pro DIS, to jo.
Popravdě ale nevěřím, že tento seriál vydrží dlouho.
S.S.Enterprise - 16. květen 2017 17:00sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Pěkná grafika, efekty, uniformy, i herci jsou profíci... no možná to rozesměje někoho, komu se ST nelíbí, takovej člověk možná pocítí libý pocit... mě se ale ty jejich vtípky hodně nelíbí, prostě se mi to ekluje a s GalaxyQuestem to nemá nic společnýho.. ten měl ducha.. toto nemá nic
BorgDog - 16. květen 2017 12:55sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Seven:
blbečkovi MacFarlanovi se podařilo vymyslet něco ještě trapnějšího

Tak nějak. Fakt mi nepřijdou vtipné komedie postavené na tom, že všichni mají IQ 70 a jsou nadržení. GalaxyQuest měl aspoň nějakou myšlenku, Spratek jich má spousty. Tohle je jenom prázdný sud.
Seven - 16. květen 2017 12:44sipka
ZAMĚŘIT
Seven
Za mě po traileru - zdá se, že blbečkovi MacFarlanovi se podařilo vymyslet něco ještě trapnějšího, než jsou ty jeho nekonečně nevtipný Family Guy a American Dad s Tedem dohromady.
Telemachus Rhade - 16. květen 2017 10:13sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
viz zde: Telemachus Rhade 284965

Nejnovější   Novější 338 - 357 / 3129Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o