Trekkies.cz StarTrek.cz Sickbay CZ Kontinuum StarTrekKnihy.cz WARP TrekCORE TrekCollective Memory Alpha Memory Beta Ex Astris Scientia Treknews.de


 

   DISKUSNÍ FÓRA

 
 REGISTRACE
 
Nick: 
Heslo: 
  
 Zaslání hesla
 

1) Star Trek => Star Trek filmy

Spravuje: Mvek
Počet příspěvků: 2969
(archiv fóra o filmech, které zde bylo před lety)
Uvnitř sondy v ST: The Motion Picture Khan (ST II: Khanův hněv) destrukce Enterprise v ST III ST VII: Generations

Důležité informace:

Autor:  Text:     
Nejnovější   Novější 147 - 166 / 2969Starší   Nejstarší

kapitan Pike - 03. říjen 2017 18:46sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Myslím, že Telemachus někde psal, že ty TNG uniformy použili v rámci "katování kostů".
Lt.Shark - 03. říjen 2017 18:46sipka
ZAMĚŘIT
Lt.Shark
S.S.Enterprise:
šak to v té ENT něměli dělat, ději nepomohli.. navic mam pocit, že u Romulanů v ENT použili Nemesis uniformy a ne něco, co by odpovídalo preTOS (období)...

Ano... to použili.
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 18:41sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
však to v té ENT něměli dělat, ději nepomohli.. navic mam pocit, že u Romulanů v ENT použili Nemesis uniformy a ne něco, co by odpovídalo preTOS (období)...
Pozemstan - 03. říjen 2017 18:37sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise: Ano, v ENT lodě pravděpodobně neměli, na rozdíl od ručních zbraní, pokud si vzpomínám. Ale narušuje to tu představu, že rémané byli možná až do války s Dominionem zalezlí kdesi v dolech v podzemí Rému, a právě proto o nich nebylo slyšet. I když se také mohl přístup romulanů k nim postupně vyvíjet, resp. periodicky měnit, takže v ENT mohli být alespoň někteří relativně na výsluní, zatímco později byli zavrženi (třeba se jako ochranka podíleli na vraždě svého vlivného svěřence, paranoidní romulané se báli jejich telepatických schopností apod.), načež se opět situace zlepšila...
Pozemstan - 03. říjen 2017 18:30sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
kapitan Pike: Ano, to mě také napadlo, ale třeba jen pro vytvoření a ovládání Scimitaru potřebovali rozličné další schopnosti (vím, v dolech jsou také různí technici, ale asi zaměřeni přece jen trochu jinak), i když mohli využívat i romulany a přístup k jejich výzkumu...
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 18:29sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
ale v té ENT Remani přístup k lodím mít ještě nemuseli
kapitan Pike - 03. říjen 2017 18:24sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
Pozemstan 290595:
otázkou je, jak se z otroků v dolech stali kvalifikovaní piloti hvězdných lodí

Nemuselo jít jen o souboje ve vesmíru, v DS9 byly zmíněny i jednou i přímo zobrazeny souboje pěchoty na povrchu planety, asteroidy apod. Je to zmíněno i v nejnovější česky vydané Star Trek knize.
Pozemstan - 03. říjen 2017 18:16sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
I když tedy rémané se zbraněmi jsou pak/už vidět na Romulu i v ENT, coby ochranka nějakého vlivného senátora či admirála. Nemuselo ale jít o běžnou záležitost.
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 18:10sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Pozemstan:

no ano, presne tak..

a nedávno byla někde k dispozici videoprezentace strucne historie ST univerza, která obsahovala i popis událostí romulanskych válek a bylo tam uvedeno, že ROmulani hráli při svých utocích (tuším v preTOS období) vabank a využivali všechny dostupné lodě aniž by si ponechali jakoukoli zálohu... pokud se neponaučili a v případě měňavců postupovali stejně, podpořilo by to onu možnost vzestupu Rémanů..
Pozemstan - 03. říjen 2017 17:59sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
S.S.Enterprise: Ano, podobná kritika - a myslím, že se před lety objevovala hojně i ve zdejších diskusích - se objevila i např. v Johansonově recenzi Disvovery. On se diví i samotné existenci Rémanů:

"Nemesis přivedla na svět novou rasu Remany, žijící na sesterské planetě Romulu, o kterých doteď nikdo neslyšel a to přes to, že už v TNG se na Romulus létalo takřka na dovolenou."

Ale to je možná až přehnané tvrzení. Samotný Romulus byl myslím vidět párkrát a lidé z Federace se tam jen tak nedostali (kromě např. Picardovy tajné mise). Vždyť v tom období snad na rozdíl od TOSkových filmů, kde má v ST VI romulanský velvyslanec dokonce přístup do kanceláře prezidenta Federace na tajné vojenské jednání, neexistovaly ani diplomatické vztahy s UFP.

Na planetu Zakladatelů ale, jestli se nemýlím, útočila za Romulany pouze tajná flotila Tal Shiaru, podobně jako na kardasijské straně lodě Obsidiánového řádu. I tak to ale jisté oslabení znamenat muselo. Navíc právě oslabení Tal Shiaru mohlo znamenat oslabení schopnosti Impéria včas odhalit Rémanské plány... Příčinou rozmachu Rémanů ale mohla být válečná zátěž obecně.

V Nemesis myslím také zmiňují, že si Shinzon a Rémané získali renomé ve válce s Dominionem. Romulané mohli být tak zoufalí, že do bojů zapojili i někdejší otroky (resp. mohlo jít i o taktiku - "kanonenfutter", obětování těch nejvíce postradatelných v první linii)... Jenže Rémané se zjevně více než osvědčili (otázkou je, jak se z otroků v dolech stali kvalifikovaní piloti hvězdných lodí). Každopádně, jak dostali do rukou zbraně, zjevně ovládli Rémus a začali v rámci říše mocenskou expanzi.

Johanson zpochybňuje i postavení Shinzona, když ho líčí jako "odpad v rámci otroků (Remanů)". Jenže to, že by v rámci vnitřní hierarchie mezi otroky musel být nutně v nevýhodě (i když něco takového myslím říká ve filmu i sám), není úplně jisté. Přece jen měl genetické předpoklady pro Picardovy schopnosti a zjevně si získal mezi otroky vlivného ochránce - svého budoucího místokrále...
S.S.Enterprise - 03. říjen 2017 17:23sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Někde na netech jsem narazil na kritiku filmu Nemesis, že pokazil co mohl. Jedna z kritizovaných věcí tam bylo objevení nové rasy Rémanů, kteří prakticky zázračně dokázali ovládnout říši. Nevím, jak je to vysvětleno v knihách, ale napadlo mě, že to mohlo být dáno oslabením imperia porážkou jeho flotily u domovské planety měňavců v polovině 3.sezony DS9.
BorgDog - 22. září 2017 14:33sipka
ZAMĚŘIT
BorgDog
Velice hezký! :-D
Seven - 22. září 2017 13:55sipka
ZAMĚŘIT
Seven
MickTheMage: Hezky :D
Pozemstan - 21. září 2017 12:46sipka
ZAMĚŘIT
Pozemstan
MickTheMage: Tedy, to by byl fascinující nápad! -)
Telemachus Rhade - 21. září 2017 11:32sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
:-)
MickTheMage - 21. září 2017 11:25sipka
ZAMĚŘIT
MickTheMage
Sabotage, Faith of the Heart je ta spravna volba! ;-)
S.S.Enterprise - 15. září 2017 13:42sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
jo vidím: http://ds9.trekcore.com/gallery/albums/5x06hd/trialsandtribbleationshd0192.jpg

všechny screenshoty s05e06
Telemachus Rhade - 15. září 2017 13:42sipka
ZAMĚŘIT
Telemachus Rhade
Je to 5x06: Trials and Tribble-ations. A nebyl to remaster, nýbrž upscale z DVD. Na remaster do HD je potřeba vyrenderovat efektové scény znovu a hlavně fyzicky vyčistit a nascanovat negativ. Tato epizoda je přesně jeden z těch případů, proč se do toho nikomu nechce.
kapitan Pike - 15. září 2017 13:33sipka
ZAMĚŘIT
kapitan Pike
S.S.Enterprise: Má to normální DS9 znělku. Byly tam pěkné záběry na starou Enterprise, ale dneska už stejně máme remaster.
S.S.Enterprise - 15. září 2017 13:31sipka
ZAMĚŘIT
S.S.Enterprise
Mvek:
Tu triblí epizodu z 6. řady sem nikdy neviděl... je v HD i se zěnlkou? se divím, že ta znělka není nikde na YT... zkusím pohledat

Nejnovější   Novější 147 - 166 / 2969Starší   Nejstarší
HLAVNÍ STRÁNKA

UŽIVATELÉ
DISKUZNÍ FÓRA ]
VYHLEDÁVÁNÍ
STATISTIKY
AKCE

NASTAVENÍ
FAQ
ARCHÍV

Sponzoruje KRAXNET spol. s r.o